Skocz do zawartości

HEAD i.Race TI


zorba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupilem nowe narty Head WC i.Race TI z wiązaniami Freeflex 14:

https://ski24.pl/narty-meskie/29729-30651-narty-slalomowe-head-worldcup-rebels-irace-ti-wiazanie-head-freeflex-14-z-grip-walk.html

Czy może mi ktoś wyjaśnić co to za narty i co oznacza TI? Jakie mają technologie? Nie mają Kersa - nie widać chipa. 

Skontaktowałam się z Headem i napisali, że to narta ze specjalnej edycji na 22/23 bez Kersa, ale z Inteligence Technology. Mam wrażenie, że sami nie wiedzą o co chodzi. Dealer u którego kupiłem stoi na stanowisku, że ma Kersa i, że to model 21/22.

Z góry dziękuję,

 

Pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zorba napisał:

Hej,

 

Kupilem nowe narty Head WC i.Race TI z wiązaniami Freeflex 14:

https://ski24.pl/narty-meskie/29729-30651-narty-slalomowe-head-worldcup-rebels-irace-ti-wiazanie-head-freeflex-14-z-grip-walk.html

Czy może mi ktoś wyjaśnić co to za narty i co oznacza TI? Jakie mają technologie? Nie mają Kersa - nie widać chipa. 

Skontaktowałam się z Headem i napisali, że to narta ze specjalnej edycji na 22/23 bez Kersa, ale z Inteligence Technology. Mam wrażenie, że sami nie wiedzą o co chodzi. Dealer u którego kupiłem stoi na stanowisku, że ma Kersa i, że to model 21/22.

Z góry dziękuję,

 

Pozdrawiam,

 

 

To jest SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zorba napisał:

Hej,

 

Kupilem nowe narty Head WC i.Race TI z wiązaniami Freeflex 14:

https://ski24.pl/narty-meskie/29729-30651-narty-slalomowe-head-worldcup-rebels-irace-ti-wiazanie-head-freeflex-14-z-grip-walk.html

Czy może mi ktoś wyjaśnić co to za narty i co oznacza TI? Jakie mają technologie? Nie mają Kersa - nie widać chipa. 

Skontaktowałam się z Headem i napisali, że to narta ze specjalnej edycji na 22/23 bez Kersa, ale z Inteligence Technology. Mam wrażenie, że sami nie wiedzą o co chodzi. Dealer u którego kupiłem stoi na stanowisku, że ma Kersa i, że to model 21/22.

Z góry dziękuję,

 

Pozdrawiam,

 

Albo nie wiedzą, albo celowo robią w konia. 🙂
Po kolei:

1. To jest narta z czasów przedcovidowych, albo 2018/19 albo 2019/2020, co wcale nie oznacza że jest zła.
2. Nie jest to żadna specjalna edycja, tylko zwykła sklepowa przedłużona slalomka tudzież skrócony race carver - taka hybryda w rodzaju obecnej GSR luv XSR. Oznaczenie Ti czyli w środku wzmocnienia z titanalu - standard w lepszych klasowo nartach.
3. Oznaczenie i. wskazuje na to, że w środku jest stary KERS. Nowe rozwiązanie znane pod nazwą EMC oznacza się jako e-.
4. KERS jest bardziej spektakularny w działaniu, więc może Ci się podobać kopnięcie jakie oferuje.
5. Kupowałeś w Decathlonie czy Ski24.pl? Jak w Decathlonie, to tam nie mają pojęcia co sprzedają i opowiadają głupoty. Jeśli w Ski24.pl to chłopaki powinni wiedzieć co to jest za narta. Nie zgadza mi się jedynie rocznik, bo na mój gust to nie jest 2021/22, a starszy model, natomiast to nie ma żadnego praktycznego znaczenia.
6. Ogólnie narta przyzwoita, aczkolwiek osobiście wolałbym kupić któryś z wyższych modeli, albo i.SL albo i.Race Pro jeśli mówimy o modelach z KERS a nie EMC.
 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomkly napisał:

Albo nie wiedzą, albo celowo robią w konia. 🙂
Po kolei:

1. To jest narta z czasów przedcovidowych, albo 2018/19 albo 2019/2020, co wcale nie oznacza że jest zła.
2. Nie jest to żadna specjalna edycja, tylko zwykła sklepowa przedłużona slalomka tudzież skrócony race carver - taka hybryda w rodzaju obecnej GSR luv XSR.
3. Oznaczenie i. wskazuje na to, że w środku jest stary KERS. Nowe rozwiązanie znane pod nazwą EMC oznacza się jako e-.
4. KERS jest bardziej spektakularny w działaniu, więc może Ci się podobać kopnięcie jakie oferuje.
5. Kupowałeś w Decathlonie czy Ski24.pl? Jak w Decathlonie, to tam nie mają pojęcia co sprzedają i opowiadają głupoty. Jeśli w Ski24.pl to chłopaki powinni wiedzieć co to jest za narta. Nie zgadza mi się jedynie rocznik, bo na mój gust to nie jest 2021/22, a starszy model, natomiast to nie ma żadnego praktycznego znaczenia.

Cze

To rocznik 19/20 - co najwyżej jakaś seria 20/21 - trzeba było to wyprzedać i wymyślili Ti.

Tu masz katalog, potem już był e-race żółty.

https://drive.google.com/file/d/1SdOVggwYbgjgygpUrSgi8XxY34hJBkeD/view

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

To rocznik 19/20 - co najwyżej jakaś seria 20/21 - trzeba było to wyprzedać i wymyślili Ti.

Tu masz katalog, potem już był e-race żółty.

https://drive.google.com/file/d/1SdOVggwYbgjgygpUrSgi8XxY34hJBkeD/view

pozdro

Dzięki Marku. Byłem pewien że przedcovidowa, bo czarno-żółte a nie żółto-czarne. No i EMC pojawiło się w sezonie 20/21, więc to musi być maksimum 19/20.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkly napisał:

Dzięki Marku. Byłem pewien że przedcovidowa, bo czarno-żółte a nie żółto-czarne. No i EMC pojawiło się w sezonie 20/21, więc to musi być maksimum 19/20.

Tomek, ale może być tak, że zostało im rdzeni ze starym kersem i puścili pomo narty z dopiskiem TI - żeby się z tego wyprzedać. Może nawet równocześnie z nowymi e-race. Nie można tego wykluczyć. Bo i-race TI w katalogu nie ma. Niemniej jednak, to dobra decha, ja bym się jej nie obawiał.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zorba napisał:

Hej,

 

Kupilem nowe narty Head WC i.Race TI z wiązaniami Freeflex 14:

https://ski24.pl/narty-meskie/29729-30651-narty-slalomowe-head-worldcup-rebels-irace-ti-wiazanie-head-freeflex-14-z-grip-walk.html

Czy może mi ktoś wyjaśnić co to za narty i co oznacza TI? Jakie mają technologie? Nie mają Kersa - nie widać chipa. 

Skontaktowałam się z Headem i napisali, że to narta ze specjalnej edycji na 22/23 bez Kersa, ale z Inteligence Technology. Mam wrażenie, że sami nie wiedzą o co chodzi. Dealer u którego kupiłem stoi na stanowisku, że ma Kersa i, że to model 21/22.

Z góry dziękuję,

 

Pozdrawiam,

 

 

A po co Ci KERS?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Nie zgadza mi się jednak to, że nie widać nigdzie Kersa i chipa. W każdej barcie HEADa z kersem widać poniżej wiązania oznaczenie. 
 

kupowałem w Ski24. Kupowałem tam już inne narty. Nie mniej jednak brak Kreda na nartach zastanawia nie tylko mnie.
 

HEAD odpisał że t

o narta SMU. Z mojego rozeznania wynika, że to wersja dla Intersportu. 
 

za 2000 nie ma co spodziewać się fajerwerków ale nie chce żeby to był szrot przy wyższych prędkościach  

 

pozdrawuam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zorba napisał:

Wielkie dzięki! Nie zgadza mi się jednak to, że nie widać nigdzie Kersa i chipa. W każdej barcie HEADa z kersem widać poniżej wiązania oznaczenie. 
 

kupowałem w Ski24. Kupowałem tam już inne narty. Nie mniej jednak brak Kreda na nartach zastanawia nie tylko mnie.
 

HEAD odpisał że t

o narta SMU. Z mojego rozeznania wynika, że to wersja dla Intersportu. 
 

za 2000 nie ma co spodziewać się fajerwerków ale nie chce żeby to był szrot przy wyższych prędkościach  

 

pozdrawuam!

 

Być może masz rację i to wersja dla inter sportu, bez kurs. Niemniej jednak volelkle w moim odczuciu jeżdżą tak samo z UVO jak i bez (to coś przy dziobach). Dla mnie nie ma to różnicy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zorba napisał:

Wielkie dzięki! Nie zgadza mi się jednak to, że nie widać nigdzie Kersa i chipa. W każdej barcie HEADa z kersem widać poniżej wiązania oznaczenie. 
 

kupowałem w Ski24. Kupowałem tam już inne narty. Nie mniej jednak brak Kreda na nartach zastanawia nie tylko mnie.
 

HEAD odpisał że t

o narta SMU. Z mojego rozeznania wynika, że to wersja dla Intersportu. 
 

za 2000 nie ma co spodziewać się fajerwerków ale nie chce żeby to był szrot przy wyższych prędkościach  

 

pozdrawuam!

 

Dokładnie tak jest, narta dla sieci Intersport.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gabrik napisał:

Dokładnie tak jest, narta dla sieci Intersport.

Zatem zwracać i dorzucić do wersji katalogowej iRace lub iRace Pro z Kersem czy bujać się ten sezon i sprzedać po sezonie?

Edytowane przez zorba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zorba napisał:

Zatem zwracać i dorzucić do wersji katalogowej iRace lub iRace Pro z Kersem czy bujać się ten sezon i sprzedać po sezonie?

A to już może ktoś Ci podpowie kto ma objeżdżone Heady jak Tomkly czy Grimson, Bruner. To jest odpowiednik Rebels I SLR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zorba napisał:
1 godzinę temu, Mitek napisał:

Testowałem narty z tym systemem i podobała mi się praca nart. Nie mniej jednak nie ścigam się więc może to jest nadmiarowe 

Cześć

A próbowałeś nart bez...

Wiesz trochę się wygłupiam ale te systemy naprawdę są elementem budującym cenę - zaufaj.

Dobra narta to prosta konstrukcja - zobaczysz na śniegu, że będzie OK, czego niniejszym życzę.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A próbowałeś nart bez...

Wiesz trochę się wygłupiam ale te systemy naprawdę są elementem budującym cenę - zaufaj.

Dobra narta to prosta konstrukcja - zobaczysz na śniegu, że będzie OK, czego niniejszym życzę.

Pozdrowienia serdeczne

Dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zorba napisał:

Zatem zwracać i dorzucić do wersji katalogowej iRace lub iRace Pro z Kersem czy bujać się ten sezon i sprzedać po sezonie?

Jeśli nie ma KERS ani EMC to zwracać i kupić coś porządnego. Bez KERS to jest warte z tysiąc złotych, ze względu za starość modelową. Za 2 tys. zł można kupić normalne żółte e-Race Pro z pierwszego albo i drugiego sezonu produkcji.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrik napisał:

A to już może ktoś Ci podpowie kto ma objeżdżone Heady jak Tomkly czy Grimson, Bruner. To jest odpowiednik Rebels I SLR. 

Na to wygląda że najbardziej zbliżona bo bez EMC (czy KERS). Dobra narta, ale mało sztywna i niestety przez to mało trwała. Dla lekkiej i delikatnie jeżdżącej kobiety może wystarczyć, dla faceta nie ma takiej opcji. Jakbym ja na niej jeździł to sezonu by nie wytrzymała. Zdecydowanie lepiej dołożyć do e-SL, jeszcze lepiej do e-SL Pro a najlepiej to wiadomo co kupić. 🙂

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

A ile dałeś z ciekawości?

pozdro

Zarówno w Decathlonie jak i Ski24 są wystawione po 2.099 zł czyli pewnie 2 tys. na okrągło. Ta narta w sensie tego jak jest zrobiona i jak jeździ na pewno była kiedyś tyle warta, natomiast cechuje się wręcz modelowym zużyciem moralnym więc obecnie nie przedstawia takiej wartości.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomkly napisał:

Zarówno w Decathlonie jak i Ski24 są wystawione po 2.099 zł czyli pewnie 2 tys. na okrągło. Ta narta w sensie tego jak jest zrobiona i jak jeździ na pewno była kiedyś tyle warta, natomiast cechuje się wręcz modelowym zużyciem moralnym. 

Nie, to marketowa narta, ja na ski 24 kupiłem e-race pro (żółte) za 1799 PLN. Po sezonie jak weszły. Nówki sztuki. Tyle samo zapłaciłem w Skiteam za S9 Atom. Z wyprzedaży. Kupiłem wówczas 2 pary nart. Ta jest na dzień dzisiejszy warta dużo mniej, bo pewnie kupiona na stocku za grosze. Początek sezonu, więc wystawiona grubo za dużo, zważywszy na wiek i model narty. Ta 2100 nie jest warta. Zważywszy na fakt, że to jakiś okrojony marketowy model. Kastle GS kosztują 500EUR. czyli 2 klocki z haczykiem, model zeszłoroczny. Początkowa cena - zaporowa. Ta za te narty też za wysoka. Pojawiło się sporo head stockowych. Juniorskich komórek za 1099 pln z wiązaniami 11-kami. Bardzo dobre narty. Nowy model to 1850 pln. Ja kupiłem zeszłoroczny (na wiosnę) za 1399. A w zasadzie to niczym się nie różni, oprócz malowania od poprzednich. Kupiłbym młodemu, ale nie ma największego rozmiaru tylko do 166cm. Ale jakby ktoś szukał, to są na Ski24 i w Decu. Za ta cenę lepszych juniorskich się nie znajdzie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcos73 napisał:

Nie, to marketowa narta, ja na ski 24 kupiłem e-race pro (żółte) za 1799 PLN. Po sezonie jak weszły. Nówki sztuki. Tyle samo zapłaciłem w Skiteam za S9 Atom. Z wyprzedaży. Kupiłem wówczas 2 pary nart. Ta jest na dzień dzisiejszy warta dużo mniej, bo pewnie kupiona na stocku za grosze. Początek sezonu, więc wystawiona grubo za dużo, zważywszy na wiek i model narty. Ta 2100 nie jest warta. Zważywszy na fakt, że to jakiś okrojony marketowy model. Kastle GS kosztują 500EUR. czyli 2 klocki z haczykiem, model zeszłoroczny. Początkowa cena - zaporowa. Ta za te narty też za wysoka. Pojawiło się sporo head stockowych. Juniorskich komórek za 1099 pln z wiązaniami 11-kami. Bardzo dobre narty. Nowy model to 1850 pln. Ja kupiłem zeszłoroczny (na wiosnę) za 1399. A w zasadzie to niczym się nie różni, oprócz malowania od poprzednich. Kupiłbym młodemu, ale nie ma największego rozmiaru tylko do 166cm. Ale jakby ktoś szukał, to są na Ski24 i w Decu. Za ta cenę lepszych juniorskich się nie znajdzie.

pozdro

Zgadzam się z Tobą. Jak dla mnie to na dziś te narty są warte  tysiąc złotych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkly napisał:

Zgadzam się z Tobą. Jak dla mnie to na dziś te narty są warte  tysiąc złotych.

Tomek, jeśli narta jest sprzed 3-4 sezonów, i jest to ówczesny top, to można ją bez obawy kupić za atrakcyjną cenę. Jeśli byłby to model i-race pro, to te 1700 czy nawet 1800 można było by za nie zapłacić. Ale za te 2100 to stanowczo za dużo.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...