Skocz do zawartości

Head Supershape e-magnum vs Atomic X9 vs Atomic Q9


ar88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o poradę dotyczącą zakupu nart. Umiejętności 6/10, wzrost 185, waga 90 kg.

Narty zazwyczaj do całodniowej jazdy, w różnych warunkach, w Polsce i za granicą. Szukam narty jak najbardziej uniwersalnej do różnych warunków ale z drugiej strony też takiej żeby dalej rozwijać umiejętności i jak trzeba to szybciej pojechać. 

Narty wskazane w tytule testowałem w tamtym roku.

Co do testowanych nart to jeździłem na nich w Polsce w większości w kiepskich warunkach. X9 181cm narta bardzo fajna ale tylko jak były minusowe temperatury i śnieg się nie rozjeżdzał i był dobrze przygotowany stok. Przy gorszych warunkach i podczas jazdy z dziećmi, które się uczą więc przy małych prędkościach wydaje się bardzo mało skrętna, może to kwestia długości.

Q9 i Magnum raczej podobne do siebie i w warunkach, w jakich testowałem jeździło mi się lepiej niż na X9 i skłaniam się do zakupu którejś z tych dwóch tylko pytanie którą? Łatwiej niż w X9 wprowadzić na krawędź i mają mniejszy promień skrętu co mi bardziej odpowiada. Którą z tych dwóch byście polecali i jaką długość biorąc pod uwagę, że chciałbym czasami trochę szybciej pojeździć, jak warunki na to pozwolą i dalej rozwijać umiejętności.  W przyszłości planuję w większości jeździć w Austrii lub we Włoszech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

To bardzo podobne narty. Różnice kosmetyczne. Nie ma znaczenia co kupisz. Kup tańsze, albo ładniejsze. Jak na obu jeździłeś - to wybierz co bardziej Ci pasowało. Przy tego typu nartach, czyli bardzo skrętnych, a jeździsz szybciej - to obie pary niezależnie od wyboru chyba najdłuższe z dostępnych. Ale potrzebują ze względu na długość trochę więcej prędkości. Obsługa dzieci jest mniej poręczna przy długiej narcie. Skracając długość - traci się na stabilności podczas szybszej jazdy. Decyzja należy do Ciebie. Różnica w promieniach praktycznie nie ma znaczenia. I tak jest bardzo mały w stosunku do długości. Obie narty to uznane konstrukcje. Q9 nowsza, ale podobna do Head. Ta sama grupa nart, różnice kosmetyczne.

pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnum jest najlepszy do nauki jazdy oraz zabaw z dziećmi. Q9 będzie bardziej uniwersalne, bo to coś pomiędzy slalomką a race carverem. X9 to zdecydowanie najbardziej rozwojowa narta z tej całej trójki, klasyczny race carver i prawdopodobnie najlepsza z obecnie produkowanych nart Atomika, tylko trzeba szukać wersji S Revoshock. Nie da się pogodzić oczekiwanych cech, narty na oślą łączkę do nauki dzieci nie będą się nadawać do poważnej, szybkiej jazdy. Osobiście wolałbym iść w drugą stronę, to znaczy kupić lepszą, bardziej rozwojową nartę i ewentualnie się na niej trochę pomęczyć na oślej łączce. Jest też obiektywnie patrząc dużo lepsza opcja - Salomon S/Max 10. Łączy zalety wszystkich wymienionych i ma zdecydowanie najmniej wad. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S max ma większy promień skrętu a ja raczej wolałbym żeby promień skrętu był mniejszy. Czyli podsumowując Q9 to narta dla bardziej zaawansowanego narciarza niż Magnum?

No i jaką długość najlepiej wybrać: Atomic ma 176 lub 168 a Head 177 lub 170. 

Edytowane przez ar88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ar88 napisał:

do całodniowej jazdy

Cześć 

Jeżeli masz możliwość i nie masz ciśnienia na szybki zakup wypożycz sobie Q9.8. Jest to szersza narta 85 pod butem masz ją w długości 181 a promień przy tej długości to 15m .Jeżeli nie chcesz się bawić w zbędne kolekcjonowanie a ma być to jedna para to osobiście zastanowiłbym się nad tym modelem. 
 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...