Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

b. - To co nazwałeś: "porządną luźną jazdą amatorską". 

16 minut temu, Mitek napisał:

Zaznaczam, że tak to nazwałeś a tak nie jest.

 

Jeżeli zdrowie,finanse czyli częstotliwość wyjazdów pozwoli to taki jest cel a jak mam cel to reszta jest tylko kwestią czasu .
Tak uważam, że będę kiedyś porządnie jeździł amatorsko. 
 

Odpowiadając na drugie zdanie choć tu mogę się mylić ale uważam ,że patrzysz przez pryzmat jazdy Mistrza Franza na filmie a nie pryzmat narciarza turysty na filmie. Gdybyśmy nagrali taką samą jazdę z osobą w masce bez Twojej wiedzy że to On, to sądzę,że twoja ocena była by inna . Oczywiście mogę się mylić bo w twojej głowie nie siedzę 😉. Ja patrzę na jazdę narciarza . Do nauczenia czyli wykonania .
Kwestia czasu nawet z szuraniem dupą Bode po śniegu 😜🤣  śmieje się 😉 

pozdro

 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Victor napisał:

Jeżeli zdrowie,finanse czyli częstotliwość wyjazdów pozwoli to taki jest cel a jak mam cel to reszta jest tylko kwestią czasu .
Tak uważam, że będę kiedyś porządnie jeździł amatorsko. 
 

Odpowiadając na drugie zdanie choć tu mogę się mylić ale uważam ,że patrzysz przez pryzmat jazdy Mistrza Franza na filmie a nie pryzmat narciarza turysty na filmie. Gdybyśmy nagrali taką samą jazdę z osobą w masce bez Twojej wiedzy że to On, to sądzę,że twoja ocena była by inna . Oczywiście mogę się mylić bo w twojej głowie nie siedzę 😉. Ja patrzę na jazdę narciarza . Do nauczenia czyli wykonania .
Kwestia czasu nawet z szuraniem dupą Bode po śniegu 😜🤣  śmieje się 😉 

pozdro

 

Nie wiem jak chcesz to osiągnąć? Znaczy zbliżyć się do jazdy Franza. Zaczynasz dużo później, spędzasz na śniegu nieporównanie mniej czasu (mnożnik 10? Nawet 5;-), plus talent, on był jednym z wielu którzy próbowali to osiągnąć i był pośród nich najlepszy. Dla mnie lekkość i finezję widac w jego jeździe, podobnie jak widać było z zachowaniem proporcji u Niko130. Życzę ci powodzenia, bo widzę u Ciebie zapał, a także pewien potencjał, ale cudu nie zrobisz. Tak mogą jeździć jedynie byli zawodnicy. Tak ciężko lekko żyć, ktoś nawet miał coś takiego w stopce jeśli dobrze pamiętam, stąd cytowany utwór AbraDaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, star napisał:

Nie wiem jak chcesz to osiągnąć? Znaczy zbliżyć się do jazdy Franza.

Czytaj ze zrozumieniem Tadziu . Dla mnie osoba Franz Bode itd czy czołówka PS  jest niedościgniona i nigdy nie będzie możliwa- porządna jazda amatorska tak ! Luźna bez napinki i technicznie bardzo dobra ,turystyczna -zrozumiałeś 😉 nie widzę przeszkód żeby się tego nauczyć chyba że zdrowie lub finanse ,więc nie dorabiaj …bo to bez sensu. Znowu się wjeb…kończę . 🤦‍♂️
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Victor napisał:

Jeżeli zdrowie,finanse czyli częstotliwość wyjazdów pozwoli to taki jest cel a jak mam cel to reszta jest tylko kwestią czasu .
Tak uważam, że będę kiedyś porządnie jeździł amatorsko. 
 

Odpowiadając na drugie zdanie choć tu mogę się mylić ale uważam ,że patrzysz przez pryzmat jazdy Mistrza Franza na filmie a nie pryzmat narciarza turysty na filmie. Gdybyśmy nagrali taką samą jazdę z osobą w masce bez Twojej wiedzy że to On, to sądzę,że twoja ocena była by inna . Oczywiście mogę się mylić bo w twojej głowie nie siedzę 😉. Ja patrzę na jazdę narciarza . Do nauczenia czyli wykonania .
Kwestia czasu nawet z szuraniem dupą Bode po śniegu 😜🤣  śmieje się 😉 

pozdro

 

Nie.

Swego czasu ktoś wkleił na forum jazdę dziewczyny. Była to dłuższa sekwencja kręcona od tyłu. Zaczęły się dywagacje i analizy co dziewczyna robi źle a co dobrze ale wyszło na to, ze robi dużo błędów. Jazda dziewczyny była kompletna i było to widać od razu, tak jak widać, że Franz Klammer nie jest dobrym amatorem tylko znakomitym zawodowcem - widać to w jego jeździe od razu. Widząc Twoje zaangażowanie i ambicje życzę Ci abyś doszedł do momentu gdy będziesz to widział od razu.

Pisałem już nie raz i powtarzam: Nie drukujcie sobie w głowach obrazu demonstratora na wymuskanym stoku jako przykładu dobrej jazdy. To jest jazda sztuczna, pewien rodzaj ideału ale z rzeczywistością niewiele ma wspólnego, tak jak niewiele ma wspólnego instruktorska jazda prezentacyjna z terenową jazdą swobodną.

A krytykowaną dziewczyną była Tina Maze.

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Czytaj ze zrozumieniem Tadziu . Dla mnie osoba Franz Bode itd czy czołówka PS  jest niedościgniona i nigdy nie będzie możliwa- porządna jazda amatorska tak ! Luźna bez napinki i technicznie bardzo dobra ,turystyczna -zrozumiałeś 😉 nie widzę przeszkód żeby się tego nauczyć chyba że zdrowie lub finanse ,więc nie dorabiaj …bo to bez sensu. Znowu się wjeb…kończę . 🤦‍♂️
 

 

Czytam i widzę, choć mi o to, że ta luźna jazda Franza wynika z lat treningu jazdy sportowej, znikąd się to nie bierze. Tak więc wyluzuj i wyszukuj sobie bardziej osiągalne cele. PS Mitek ci to wyłuszczył bardziej obrazowo.

Edytowane przez star
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Czytaj ze zrozumieniem Tadziu . Dla mnie osoba Franz Bode itd czy czołówka PS  jest niedościgniona i nigdy nie będzie możliwa- porządna jazda amatorska tak ! Luźna bez napinki i technicznie bardzo dobra ,turystyczna -zrozumiałeś 😉 nie widzę przeszkód żeby się tego nauczyć chyba że zdrowie lub finanse ,więc nie dorabiaj …bo to bez sensu. Znowu się wjeb…kończę . 🤦‍♂️
 

 

Czy to do mnie czy do innego Tadzia ? 🤔

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie bieg zjazdowy z olimpiady w Innsbrucku w 1976 r. Oglądalismy go z zapartym tchem i wcale nie życzyliśmy dobrze F. Klammerowi. Dlaczego? Bo był najlepszy w tym czasie w zjeździe, a takim pewniakom się nie życzy najlepiej. Jego największym konkurentem był Szwajcar B. Russi. Ten pojechał świetnie, ale w pewnym momencie zrobił mały błąd. Niewielki, dobrze widoczny, takie jakby potknięcie. Nie stracił wiele czasu, ale wystarczająco by nie wygrać z Klammerem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2024 o 21:16, Mitek napisał:

Widząc Twoje zaangażowanie i ambicje życzę Ci abyś doszedł do momentu gdy będziesz to widział od razu.

Sedno sprawy. Lekkość jazdy. To tylko wycinki, to co oglądamy. Pokazowa jazda, jest widowiskowa, a narciarze prezenterzy stwarzają pozory że jest niezwykle łatwa. Rzeczywistość jest inna. A turystyczna jazda p. Klammera się skończy, kiedy spróbujemy dotrzymać mu kroku w rzeczywistości.

Pozdro

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Sedno sprawy. Lekkość jazdy. To tylko wycinki, to co oglądamy. Pokazowa jazda, jest widowiskowa, a narciarze prezenterzy stwarzają pozory że jest niezwykle łatwa. Rzeczywistość jest inna. A turystyczna jazda p. Klammera się skończy, kiedy spróbujemy dotrzymać mu kroku w rzeczywistości.

Pozdro

Szczególnie jak warunki będą nieco gorsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...