Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Na śniegu z przyjemnością.

"Bezpieczny dzień na nartach" - z Mitkiem 400pln + karnet u jestem do dyspozycji na cały dzień w kwestii wszystkich pułapek, które na nas szykuje każdy stok.

Pozdro

za 4 stówki, to butów nawet nie zakładam, trza znać swoja wartość 😉

pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

O nie Panie Kolego z twoją przeszłością idziesz na "ochronę" i windykację.....na KO nominuję @.Beata.

Ooo właśnie, później w TV news:" W Szczyrku jakaś dziwna historia, cały dzień się tłoczyło na Skrzycznym 6000 narciarzy, mimo dobrych warunków nikt nie odważył się zjechać, tylko jakaś grupa jeździła cały dzień po sztruksie, bez kolejki tam i z powrotem. Jeden z pracowników ochrony cały dzień zachęcał stłoczonych narciarzy swoim M16 do zjazdu. Nikt się jednak nie zdecydował. W końcu po zamknięciu stacji machnął zrezygnowany i zjechał do bazy. Ludzie powolutku zaczęli zjeżdżać i opuszczać Skrzyczne. Obsługa ustawiła większość armatek próbując dośnieżyć szczyt, bo mimo -12 stopni i 2 m śniegu cały szczyt pokrywała trawa. Taka była gorąca atmosfera, że śnieg stopniał. Zmarły chowali na bieżąco, a zemdlonych zjedli z głodu. Przetrwali tylko najtwardsi narciarze." Taka historia może się wydarzyć.

pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcos73 napisał:

A mogę pływać bez patentu? No nie jako pasażer oczywiście, jako sternik.

pozdro

Na zaglowce o dlugosci do 7.5 m. Calkiej sporej...

A gdy to jacht motorowy to do 13 m i 75kW ( jesli jacht ma ograniczenie predkosci do 15km/h). Czyli czyms wielkosci wielotonowej ciezarowki.

W zasadzie tylko na skuter potrzebujesz papier....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

O właśnie kolego dobrze że się przypomniałeś...jest wolny etat w Naszej szkole instruktorów - "specjalista od wiatrów i zamieci śnieżnych" kto jak kto ale ty na wiatrach się znasz.

PS Marek jest pod kreską bo pitoli o jakiś zakazach, nakazach i przepisach ????

Europa to MY nie Oni......

Tia.... Wiatry na sniegu mieco inne niz na wodzie. A Ty sie szykuj na maj. Na Zalewie lubi pizdzic....

 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

Wracajsc fo Klammera... wpadl mi taki filmik, stary jak swiat ( ze 20 lat bedzie). 

 

Nie wiem do czego bijesz ale jezeli to jazda 20 wstecz to miał 50 a jeździ jak dzisiejszy turysta na b.dobrym poziomie porównując go do 45 letniego na filmie wcześniejszym Bode to nadal przepaść nie umniejszając talentu jaki miał/ma Franz dla ścisłości . Dwa światy-dwie generacje 😉 To jak porównanie Pelego do Messiego o czym dyskusja . 

Wczoraj oglądałem wywiad/ konferencje z Zoetermeer Marcela który stwierdza,że 5 lat w narciarstwie alpejskim kiedy go nie nie było  to olbrzymi skok i ma masę do nadrobienia porównując ją z technologią która nas otacza….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Nie wiem do czego bijesz ale jezeli to jazda 20 wstecz to miał 50 a jeździ jak dzisiejszy turysta na b.dobrym poziomie porównując go do 45 letniego na filmie wcześniejszym Bode to nadal przepaść nie umniejszając talentu jaki miał/ma Franz dla ścisłości . Dwa światy-dwie generacje 😉 To jak porównanie Pelego do Messiego o czym dyskusja . 

Wczoraj oglądałem wywiad/ konferencje z Zoetermeer Marcela który stwierdza,że 5 lat w narciarstwie alpejskim kiedy go nie nie było  to olbrzymi skok i ma masę do nadrobienia porównując ją z technologią która nas otacza….

Nie rozumiem dlaczego odbierasz takie wstawki personalnie. Do niczego nie piję ( a szkoda 😉 bo pisze to przy piwie w fajnej lesnej knajpce rowerowej kolo Żor). Po prostu lubie patrzec na jazdę ludzi, ktorzy maja pojęcie o tym jak to się  robi. A obecni lub byli mistrzowie do takich niewatpliwie należą. Ważne by byla to jazda swobodna bez napinki i wymuszonego skretu. Za kazdym razem jest to zupelnie inna jazda niz rozne "demoteamy" w wymuskanych warunkach. Luz, estetyka, łatwość ruchu w kazdym terenie.  Gdyby ktos znalazl co podobnego niech wstawi. Nawet nie ze wzgledow szkoleniowych ale estetycznych. 

Edytowane przez mig
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mig napisał:

Nie rozumiem dlaczego odbierasz takie wstawki personalnie.

Czytając odniosłem może źle …cóż poszło-takie wrażenie z racji wcześniejszej dziwnej dla mnie dyskusji 😉 gdzie nawiązałem do “dwoch światów” i wykorzystania w pełni narty taliowanej aaa… nie ma sensu wracać  😅

53 minuty temu, mig napisał:

( a szkoda 😉 bo pisze to przy piwie w fajnej lesnej knajpce rowerowej kolo Żor).

…zazdroszczę leśnej knajpki i browarka mmm Twoje 🍻 wypije po robocie

😉
 

 

Edytowane przez Victor
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tą dyskusję przyniosę na inny wymiar na swój własny. Techniką Franza jestem w stanie bawić się cały dzień, zrobić pizzę+piwko i na następny dzień temat powtórzyć. Gdybym natomiast miał jeździć tylko i wyłącznie jak Body to pękam tak +- po 2 h i leczę zakwasy przez tydzień. Dlatego też preferuję bez wysiłkowe domykanie Franza a od czasu do czasu parę łuczków Ala Body

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

Nie wiem do czego bijesz ale jezeli to jazda 20 wstecz to miał 50 a jeździ jak dzisiejszy turysta na b.dobrym poziomie porównując go do 45 letniego na filmie wcześniejszym Bode to nadal przepaść nie umniejszając talentu jaki miał/ma Franz dla ścisłości . Dwa światy-dwie generacje 😉 To jak porównanie Pelego do Messiego o czym dyskusja . 

Wczoraj oglądałem wywiad/ konferencje z Zoetermeer Marcela który stwierdza,że 5 lat w narciarstwie alpejskim kiedy go nie nie było  to olbrzymi skok i ma masę do nadrobienia porównując ją z technologią która nas otacza….

Czyli rozumiem, że masz świadomość, że nawet nie zbliżysz się do jazdy dzisiejszego turysty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mitek napisał:

Czyli rozumiem, że masz świadomość, że nawet nie zbliżysz się do jazdy dzisiejszego turysty....

Doprecyzuj bo nie wiem o co pytasz 

a. Franza z jazdy PS z całym życiowym narciarskim jego kunsztem 

b. turysty Franza z filmu mig’a czyli porządna luźna jazda amatorska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Victor napisał:

Doprecyzuj bo nie wiem o co pytasz 

a. Franza z jazdy PS z całym życiowym narciarskim jego kunsztem 

b. turysty Franza z filmu mig’a czyli porządna luźna jazda amatorska 

Cześć

b. - To co nazwałeś: "porządną luźną jazdą amatorską". Zaznaczam, że tak to nazwałeś a tak nie jest.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...