Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, wojtek pw napisał:

A tak odnośnie istoty tematu to są dobre narty do nauki w doskonałej cenie. Polecam jak ktoś nie kupił jeszcze.

https://www.sport-conrad.com/produkte/kaestle/rx-12-gs-k12-tri-gw.html

 

O i to są dobre narty do nauki tyle że...elementem wprowadzającym NW jest skręt dostokowy cięty w takiej jego podstawowej formie a to dlatego że tak mniej więcej od połowy fazy sterowania można NW zakończyć śladem ciętym (to taka różnica programowa która wkradła się do PN 2018) i tu te R18 może być ciężkie do przełamania zwłaszcza iż narty te jak widać z parametrów bardziej nastawione są do ułatwiania wejścia w skręt niż jego wykańczania ale sumarycznie tak....dla ambitnego narciarza jak najbardziej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

O i to są dobre narty do nauki tyle że...elementem wprowadzającym NW jest skręt dostokowy cięty w takiej jego podstawowej formie a to dlatego że tak mniej więcej od połowy fazy sterowania można NW zakończyć śladem ciętym (to taka różnica programowa która wkradła się do PN 2018) i tu te R18 może być ciężkie do przełamania zwłaszcza iż narty te jak widać z parametrów bardziej nastawione są do ułatwiania wejścia w skręt niż jego wykańczania ale sumarycznie tak....dla ambitnego narciarza jak najbardziej.

Ooo, jakiś wpis znów na temat 🙂

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdyby kontynuując watek wyboru narty do nauki - nauki w kontekście jaki ja sformułowałem - czyli narciarz jest "wypionizowany" jest gotowy do rozpoczęcia zajęć na "dużej" górce. Co byście bardziej preferowali:

1. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-g7-f-12-gw,12945.html#

2.  https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-s9-revo-s-x-14-gw,1294

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Jak gdyby kontynuując watek wyboru narty do nauki - nauki w kontekście jaki ja sformułowałem - czyli narciarz jest "wypionizowany" jest gotowy do rozpoczęcia zajęć na "dużej" górce. Co byście bardziej preferowali:

1. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-g7-f-12-gw,12945.html#

2.  https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-s9-revo-s-x-14-gw,1294

???

S9 były by przyszłościowe 

S7 to szajs.

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Jak gdyby kontynuując watek wyboru narty do nauki - nauki w kontekście jaki ja sformułowałem - czyli narciarz jest "wypionizowany" jest gotowy do rozpoczęcia zajęć na "dużej" górce. Co byście bardziej preferowali:

1. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-g7-f-12-gw,12945.html#

2.  https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-s9-revo-s-x-14-gw,1294

???

nie wiesz czy odpytujesz 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Jak gdyby kontynuując watek wyboru narty do nauki - nauki w kontekście jaki ja sformułowałem - czyli narciarz jest "wypionizowany" jest gotowy do rozpoczęcia zajęć na "dużej" górce. Co byście bardziej preferowali:

1. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-g7-f-12-gw,12945.html#

2.  https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-s9-revo-s-x-14-gw,1294

???

Jaka długość ? 

Jak 165 to S9 a jak dłuższa to też S9 😉

pozdro 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Czekaj czekaj Paweł a to niej jest tak że ty na ich starszych wersjach GS całkiem poprawnie przejechałeś w ZW - a nie był on wcale łatwy.

Pomijając poprawność, bo przecież wiesz, że ze mną nie powinieneś być poprawny politycznie 🙂 . Frajda była przednia.

Na ile nie kłamią w Kastle, to te turkusowe, są nieco sztywniejsze, choć ponoć nadal dość przyjazne. Choć najlepiej "Marki" mogliby powiedzieć  bo mogą bezpośrednio porównać.

33 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Jak gdyby kontynuując watek wyboru narty do nauki - nauki w kontekście jaki ja sformułowałem - czyli narciarz jest "wypionizowany" jest gotowy do rozpoczęcia zajęć na "dużej" górce. Co byście bardziej preferowali:

1. https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-g7-f-12-gw,12945.html#

2.  https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,atomic,redster-s9-revo-s-x-14-gw,1294

???

Ja osobiście brałbym zdecydowanie G7 (w kontekście tematu), ale lekko zastanawiałbym się 168, czy 175, bo już się skuliłem I tylko 173.5 miarka wskazuje 😉 .

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

O i to są dobre narty do nauki tyle że...elementem wprowadzającym NW jest skręt dostokowy cięty w takiej jego podstawowej formie a to dlatego że tak mniej więcej od połowy fazy sterowania można NW zakończyć śladem ciętym (to taka różnica programowa która wkradła się do PN 2018) i tu te R18 może być ciężkie do przełamania zwłaszcza iż narty te jak widać z parametrów bardziej nastawione są do ułatwiania wejścia w skręt niż jego wykańczania ale sumarycznie tak....dla ambitnego narciarza jak najbardziej.

To miał być żart 😉polecający tanie i dobre narty dla tych którzy chcieliby pojeździć na za krótkich gigantkach,

Ale po pewnym czasie pomyślałem jak to napisałeś pomyślałem, ze całe życie uczymy się jeździć na nartach zatem to nie był żart 😁. Moim zdaniem (słabego narciarza po ponad 30 sezonach, 3 operacjach narządów ruchu który skończył 60 lat) na pewno są to świetne narty do nauki na pewnym etapie umiejętności.

Szczerze to mnie bardziej przeraża R-12,5 i niż R-18 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Victor napisał:

Jaka długość ? 

Jak 165 to S9 a jak dłuższa to też S9 😉

pozdro 

Zapomniałem dodać że chodzi mi o faceta o w.180 - jak dla mnie tylko i wyłącznie G7 na wzrost. zerknij na geometrię w kontekście piętki a te 2mm pod butem nie czynią różnicy. I teraz wyobraź sobie Ciebie jak bujasz się w średnim i długim a jak "zapniesz" to i krótki wyjdzie bez problemu. Zamiast pierdyliona skrętów na SL płyniesz po stoku....mniam, mniam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wojtek pw napisał:

To miał być żart 😉polecający tanie i dobre narty dla tych którzy chcieliby pojeździć na za krótkich gigantkach,

Ale po pewnym czasie pomyślałem jak to napisałeś pomyślałem, ze całe życie uczymy się jeździć na nartach zatem to nie był żart 😁. Moim zdaniem (słabego narciarza po ponad 30 sezonach, 3 operacjach narządów ruchu który skończył 60 lat) na pewno są to świetne narty do nauki na pewnym etapie umiejętności.

Szczerze to mnie bardziej przeraża R-12,5 i niż R-18 😂

Masz rację moją optykę nieco zmieniła 1 i 2 wizyta w poprzednim sezonie w Alpach.... a nie mając możliwości wyboru pojechałem 2 razy na GS. Ale mimo wszystko Wojtek proszę abyś zrozumiał ja staram się doradzać nie przez własny pryzmat umiejętności ale przez wizjer szkoleń. Czy daję klientom SL - oczywiście że daję bo lubię słyszeć "ja pierdolę" ale są to kursanci przygotowani do tego co ty nazwałeś "przeraża"

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam ..DUCH napisał:

Zapomniałem dodać że chodzi mi o faceta o w.180 - jak dla mnie tylko i wyłącznie G7 na wzrost. zerknij na geometrię w kontekście piętki a te 2mm pod butem nie czynią różnicy. I teraz wyobraź sobie Ciebie jak bujasz się w średnim i długim a jak "zapniesz" to i krótki wyjdzie bez problemu. Zamiast pierdyliona skrętów na SL płyniesz po stoku....mniam, mniam

Nie kuś losu bo ja pierdylion bezpiecznie raczej wykonam a fantazja prędkości w długim to zgubny temat 😉 dlatego nigdy w dorosłym na motor nie wsiadłem-żyje do dziś 😜kilku moich znajomych już robaki pewnie zjadły 😰

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Zapomniałem dodać że chodzi mi o faceta o w.180 - jak dla mnie tylko i wyłącznie G7 na wzrost. zerknij na geometrię w kontekście piętki a te 2mm pod butem nie czynią różnicy. I teraz wyobraź sobie Ciebie jak bujasz się w średnim i długim a jak "zapniesz" to i krótki wyjdzie bez problemu. Zamiast pierdyliona skrętów na SL płyniesz po stoku....mniam, mniam

A jeździłeś na G7 ,czy tak tylko z opisu?

W Alpy na długie trasy to i owszem gigantka lepsza.Do zwiedzania 😄Gdybym miał wybrać jedyną nartę to wziąłbym AM z 80 pod butem i nie martwił się jak w nocy napadało by 40cm sniegu

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtek pw napisał:

To miał być żart 😉polecający tanie i dobre narty dla tych którzy chcieliby pojeździć na za krótkich gigantkach,

Ale po pewnym czasie pomyślałem jak to napisałeś pomyślałem, ze całe życie uczymy się jeździć na nartach zatem to nie był żart 😁. Moim zdaniem (słabego narciarza po ponad 30 sezonach, 3 operacjach narządów ruchu który skończył 60 lat) na pewno są to świetne narty do nauki na pewnym etapie umiejętności.

Szczerze to mnie bardziej przeraża R-12,5 i niż R-18 😂

Nie ma za krótkich gigantek, to tylko kwestia głupiego podejścia do tematu i potrzeba zmiany paradygmatu, a z tym ogólnie ludzie mają problem. Ma narta napis GS, ok, raczej każdy, kto w narciarstwo amatorskie się wkręcił wie, że chodzi o relatywnie dłuższy promień skrętu i segment "sklepowych GS", a nie specyfikację FIS. Ostatnie kilka sezonów, mimo że GS w nazwie nadal brzmi dumnie, to jest trend na skracanie promienia w tym segmenie nart amatorskich, bo zwyczajnie jest to praktyczne i do nauki I do jazdy po stokach w 2025. Stąd sporo obecnie nart z napisem GS, czy master wpada w obszar nart o średnim promieniu.

Edytowane przez Gabrik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Edwin napisał:

A jeździłeś na G7 ,czy tak tylko z opisu?

W Alpy na długie trasy to i owszem gigantka lepsza.Do zwiedzania 😄Gdybym miał wybrać jedyną nartę to wziąłbym AM z 80 pod butem i nie martwił się jak w nocy napadało by 40cm sniegu

Jeździłem, jak dla mnie zbyt elastyczna no ale 110kg przy 180w to słabo wychodzi - dlatego też nie patrzę przez własny pryzmat. Uwielbiam na urlopie zwiedzanie. Wiesz to jest tak że wyrywam się z zapiździałego ZW SKI i nagle wooow....inny świat - lubię zwiedzać. Zresztą nie tylko ja. Prowadziłem grupę z Chatel do najbardziej wysuniętego punktu jak najbliżej MBlanc - super wycieczka + Avoriaz....bajka. Wszyscy byli bardzo zadowolenia a to byli "zawodnicy" którzy od dekad w Alpy jeżdżą - wiesz jak jest dziadek jest dziadek

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabrik napisał:

Nie ma za krótkich gigantek, 

No właśnie że są...I to generalnie widać u osób ...no tak żeby nie obrazić - nieco majętnych - aby wejść do "klubu" trzeba mieć "elitarne" GS....ale że takie długie???. No niestety długie...a potem widać - chłop 180 - GS 160....i rozmowa na kanapie "ale to zasuwa" - gówno nie zasuwa...ludzie (najczęściej) nie mają bladego pojęcia czym jest rasowa narta GS. Narciarz średniozaawansowany wie - przeszedł podstawy, wie jak, co i z czym się je.....i wie że TAKIE narty w stajni mieć musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

No właśnie że są...I to generalnie widać u osób ...no tak żeby nie obrazić - nieco majętnych - aby wejść do "klubu" trzeba mieć "elitarne" GS....ale że takie długie???. No niestety długie...a potem widać - chłop 180 - GS 160....i rozmowa na kanapie "ale to zasuwa" - gówno nie zasuwa...ludzie (najczęściej) nie mają bladego pojęcia czym jest rasowa narta GS. Narciarz średniozaawansowany wie - przeszedł podstawy, wie jak, co i z czym się je.....i wie że TAKIE narty w stajni mieć musi...

Ale to już w skrajności idziesz wolę chłopa 180 i 100kg na Gs 160 niż na sl tej samej długości 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...