Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, star napisał:

Nr8 z listy powyżej Obertauern

"Gamsleiten 2. Już sam widok ośnieżonej ściany, na którą wspina się krzesełko mrozi krew w żyłach (a innym wręcz przeciwnie – rozgrzewa i wyrywa z letargu). W najstromszym miejscu nachylenie dochodzi do 45 stopni (100%) na wcale nie tak krótkim odcinku. "

Lewa strona jest nieco łatwiejsza przez co ma większe garby 😁 1,5 metra bywało, prawa stromsza mniej uczęszczana.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Hmm. Ja płynę....???

Nie ma szans żebyś przejechał choć pierwszą ściankę na Gardenissimie, której uczestników nazwałeś wapniakami.

W otwartym ośrodku jeżeli nie jest to zamknięta i zabezpieczona trasa to coś takiego jak "trasa pusta" nie istnieje.

Pozdro

Mitek, nie ma się co szarpać i drążyć tematu. Ja tam nie byłem, nie wiem jakie jest tam nachylenie, ale chyba nie  najgorsze, trasa pusta, bo przed otwarciem, ze zdjęć widać, że żadnych przełamań, widoczność dobra i dobry przegląd trasy jest. Jedyne niespodzianki - to może dzika zwierzyna, chcąca przemaszerować przez stok. Aby się puścić kawałek na krechę, nie trzeba zamykać stoku od razu. Są przecież miejsca, gdzie masz pełen przegląd trasy. Trzeba zachować bardzo dużą ostrożność i mieć wystarczające umiejętności, aby szybko zareagować. A tu czasu przy dobrym przeglądzie i widoczności jest sporo. Można oczywiście się spróbować na prawdziwym wyścigu, ale tam już trzeba jeździć. Grimson chyba bardzo zachowawczo tam jechał, ale patrząc na wskazanie prędkościomierza, może się wydawać że to dużo. W rzeczywistości - nie jest to aż tak szybko (nie mówię, że jest wolno, ale nie jest to prędkość przy której przestaje się panować nad torem jazdy), zważywszy na jego masę, narty i stopień przygotowania trasy. Ponadto dobrze się trochę oswoić z prędkością, bo strach przed nią skutecznie blokuje rozwój. Takie próby wykonują nawet dzieciaki, a czy jadą znacząco wolniej - to nie wiem.

pozdro

ps. Niech przebije te magiczne 100 km/h i może da sobie spokój. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcos73 napisał:

Albo Kordian leżący zagrzebany na środku stoku w białym maskującym ubraniu, będąc na manewrach w okolicy i akurat zmieniający pozycję strzelecką 😉

To też może mieć miejsce. Przykładów może być sporo.

pozdro

Czasem ratrak się pojawia…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mikoski napisał:

Do ćwiczenia śmigu proponuję coś takiego 🤪 rekordów prędkości nie pobijecie zapewniam, miejscami ponad 45⁰ trasa nie ratrakowana.

Gamsleiten II ©TVB Obertauern.jpg (1).jpg

Kawał ściany 😱🤯 

@grimson tu bank 200km/h już przy trzecim słupie tylko gdzie tam się zatrzymać-oto jest pytanie ? 😉

pozdro

Jechalem na podobnej w pierwszym wyjeździe po zakupie SL ale obok tej nie stała chociaż równie brutalna jak się patrzy na nią 

czerwona 15 w Jungfrau

IMG_0730.thumb.jpeg.c8e02d09ec1a907eef2f3daedf80510e.jpeg

 

Edytowane przez Victor
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcos73 napisał:

Mitek, nie ma się co szarpać i drążyć tematu. Ja tam nie byłem, nie wiem jakie jest tam nachylenie, ale chyba nie  najgorsze, trasa pusta, bo przed otwarciem, ze zdjęć widać, że żadnych przełamań, widoczność dobra i dobry przegląd trasy jest. Jedyne niespodzianki - to może dzika zwierzyna, chcąca przemaszerować przez stok. Aby się puścić kawałek na krechę, nie trzeba zamykać stoku od razu. Są przecież miejsca, gdzie masz pełen przegląd trasy. Trzeba zachować bardzo dużą ostrożność i mieć wystarczające umiejętności, aby szybko zareagować. A tu czasu przy dobrym przeglądzie i widoczności jest sporo. Można oczywiście się spróbować na prawdziwym wyścigu, ale tam już trzeba jeździć. Grimson chyba bardzo zachowawczo tam jechał, ale patrząc na wskazanie prędkościomierza, może się wydawać że to dużo. W rzeczywistości - nie jest to aż tak szybko (nie mówię, że jest wolno, ale nie jest to prędkość przy której przestaje się panować nad torem jazdy), zważywszy na jego masę, narty i stopień przygotowania trasy. Ponadto dobrze się trochę oswoić z prędkością, bo strach przed nią skutecznie blokuje rozwój. Takie próby wykonują nawet dzieciaki, a czy jadą znacząco wolniej - to nie wiem.

pozdro

ps. Niech przebije te magiczne 100 km/h i może da sobie spokój. 

Cześć

Ja będę jednak drążył.

- Po pierwsze kolega sam się nawinął z tymi wapniakami.

- Kolega co chwila pisze o wypierdalaniu się więc jego jazda w czasie tych prób na stoku nie jest ani ostrożna, ani nie ma wystarczających umiejętności ani nie umie dobrze zareagować. To chyba dość logiczne wnioski.

- Po trzecie przez wiele lat na nartach widziałem parę takich wypadków, w które byś ja Ci opowiem (jak mi się uda Cię przegadać) w życiu nie uwierzył. Koronnym jest wyjazd Pani na konkretnej szybkości z lasu w połowie ścianki na Kaskadzie wprost przed jadącego mojego kumpla. Ścianak pusta, pełen wgląd w stok i - znasz przecież to miejsce - tam kurwa nie ma praktycznie jak z boku wyjechać na trasę a jednak.

- Z prędkością to niech się oswajają dzieciaki, szybkie zwinne sprawne a nie jakiś podstarzały pozer.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja będę jednak drążył.

- Po pierwsze kolega sam się nawinął z tymi wapniakami.

- Kolega co chwila pisze o wypierdalaniu się więc jego jazda w czasie tych prób na stoku nie jest ani ostrożna, ani nie ma wystarczających umiejętności ani nie umie dobrze zareagować. To chyba dość logiczne wnioski.

- Po trzecie przez wiele lat na nartach widziałem parę takich wypadków, w które byś ja Ci opowiem (jak mi się uda Cię przegadać) w życiu nie uwierzył. Koronnym jest wyjazd Pani na konkretnej szybkości z lasu w połowie ścianki na Kaskadzie wprost przed jadącego mojego kumpla. Ścianak pusta, pełen wgląd w stok i - znasz przecież to miejsce - tam kurwa nie ma praktycznie jak z boku wyjechać na trasę a jednak.

- Z prędkością to niech się oswajają dzieciaki, szybkie zwinne sprawne a nie jakiś podstarzały pozer.

Pozdro

Cze

Może spróbować z "wapniakami", raczej się przejedzie.

Wypierdalanie się jest skutkiem braku panowania nad sprzętem.

Wypadki chodzą po ludziach, natomiast ryzyka nie jesteś w stanie wyeliminować do zera. Choćbyś jak się starał. Mieszkając w akademiku na studiach, zginął gość z mojego roku, bo drugi idiota wyskoczył z 10 piętra i spadł na niego jak wychodził z akademika. Choćbyś jak się starał, możesz zginąć idąc po bułki do sklepu. Takie niewiarygodne historie się zdarzają, jednak szkoda bać się życia, bo ucieka między palcami. Szybka jazda w tłumie innych narciarzy jest idiotyzmem, natomiast nie demonizowałbym wszystkiego, gość wyszedł z buta przed otwarciem, zjechał szybko i chyba się wówczas wywrócił, ale nie pamiętam. Znaczy się tylko, że było to dla niego za szybko, bo przestał panować nad sprzętem. Tej szybkiej jazdy z reguły to są małe fragmenty, bo jednak (o ile ktoś myśli), przy takiej jeździe każdy scenariusz jest możliwy i o ile istnieje cień szansy, to nie należy tego robić i sobie odpuścić.

pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcos73 napisał:

Wypadki chodzą po ludziach, natomiast ryzyka nie jesteś w stanie wyeliminować do zera. Choćbyś jak się starał. Mieszkając w akademiku na studiach, zginął gość z mojego roku, bo drugi idiota wyskoczył z 10 piętra i spadł na niego jak wychodził z akademika. Choćbyś jak się starał, możesz zginąć idąc po bułki do sklepu.

A na stoku narciarskim takich idiotów którzy jadą jakby wyskakiwali z 10 piętra zawsze pod dostatkiem.

Chociaż moje 2 jedyne upadki w ciągu 5 lat to są po zejściu z wyciągu, poprawiam kask, google, kije pod pachą, zakładam rękawice, wolniutko jadę na wprost, łapię krawędź i leżę ... głupie ale prawdziwe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

To zależy, bo jak Witek jest na manewrach, to raczej się nie pojawia 😉

pozdro

Witek to od dawna przestał przyzwyczajać kości do zimnej ziemi 😉.

Dziś dzień rezerwisty, także panowie, najlepszego dla tych którzy mieli okazję przekonać się osobiście, że gdzie kończy się logika, tam zaczyna się wojsko 😂.

A data obchodów nawiązuje do zwycięskiej bitwy pod Koronowem, stoczonej z wojskami zakonu krzyżackiego 10 października 1410 r.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Może spróbować z "wapniakami", raczej się przejedzie.

Wypierdalanie się jest skutkiem braku panowania nad sprzętem.

Wypadki chodzą po ludziach, natomiast ryzyka nie jesteś w stanie wyeliminować do zera. Choćbyś jak się starał. Mieszkając w akademiku na studiach, zginął gość z mojego roku, bo drugi idiota wyskoczył z 10 piętra i spadł na niego jak wychodził z akademika. Choćbyś jak się starał, możesz zginąć idąc po bułki do sklepu. Takie niewiarygodne historie się zdarzają, jednak szkoda bać się życia, bo ucieka między palcami. Szybka jazda w tłumie innych narciarzy jest idiotyzmem, natomiast nie demonizowałbym wszystkiego, gość wyszedł z buta przed otwarciem, zjechał szybko i chyba się wówczas wywrócił, ale nie pamiętam. Znaczy się tylko, że było to dla niego za szybko, bo przestał panować nad sprzętem. Tej szybkiej jazdy z reguły to są małe fragmenty, bo jednak (o ile ktoś myśli), przy takiej jeździe każdy scenariusz jest możliwy i o ile istnieje cień szansy, to nie należy tego robić i sobie odpuścić.

pozdro

O ile ktoś myśli...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja będę jednak drążył.

- Po pierwsze kolega sam się nawinął z tymi wapniakami.

- Kolega co chwila pisze o wypierdalaniu się więc jego jazda w czasie tych prób na stoku nie jest ani ostrożna, ani nie ma wystarczających umiejętności ani nie umie dobrze zareagować. To chyba dość logiczne wnioski.

- Po trzecie przez wiele lat na nartach widziałem parę takich wypadków, w które byś ja Ci opowiem (jak mi się uda Cię przegadać) w życiu nie uwierzył. Koronnym jest wyjazd Pani na konkretnej szybkości z lasu w połowie ścianki na Kaskadzie wprost przed jadącego mojego kumpla. Ścianak pusta, pełen wgląd w stok i - znasz przecież to miejsce - tam kurwa nie ma praktycznie jak z boku wyjechać na trasę a jednak.

- Z prędkością to niech się oswajają dzieciaki, szybkie zwinne sprawne a nie jakiś podstarzały pozer.

Pozdro

zagrałeś celowo i bez sensu z tą trasą, ja odpowiedziałem w swoim stylu i zabolało?

doskonale zdaję sobie sprawę że próbujesz się lansować na guru tego powoli już wymierającego miejsca, natomiast twoje belferskie komentarze, gdzie umiesz jeździć tylko jednym stylem wyglądają bardzo słabo.

po raz kolejny dorabiasz ideologię/historię w taki sposób, żeby nawrzucać. nie rusza mnie to w ogóle, tylko coraz bardziej bawi. robi się to już niezawodne, chcę poprawić sobie humor - wbijam na SF.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grimson napisał:

zagrałeś celowo i bez sensu z tą trasą, ja odpowiedziałem w swoim stylu i zabolało?

doskonale zdaję sobie sprawę że próbujesz się lansować na guru tego powoli już wymierającego miejsca, natomiast twoje belferskie komentarze, gdzie umiesz jeździć tylko jednym stylem wyglądają bardzo słabo.

po raz kolejny dorabiasz ideologię/historię w taki sposób, żeby nawrzucać. nie rusza mnie to w ogóle, tylko coraz bardziej bawi. robi się to już niezawodne, chcę poprawić sobie humor - wbijam na SF.

Król stylu się odezwał. 🙂

Mnie obrazić, urazić czy w ogóle zruszyć może tylko Ktoś, tak że się  nie wysilaj.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...