Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, grimson napisał:

To jest warun jak na zdjęciach, gdzie można szybciej jechać. Wejście z buta na szczyt i zjazd w dół o 8 rano, przy pustym stoku. Przy otwarciu stoku od 9.

Na prowokacje typu Gardenissime nie będę odpowiadał.

IMG_1340.jpeg

IMG_1336.jpeg

IMG_1337.jpeg

IMG_1338.jpeg

Nie za płasko na te 100lm/h ? 
 

Tu w pierwszym zakręcie miałbyś już ponad setkę bankowo 😉IMG_7885.thumb.jpeg.acd21b868d5f1d750d6d5c2ddb633c92.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcos73 napisał:

To złudzenie, jak jazda Włocha w Madonnie która wrzuciłeś niedawno. Tam jest bardzo stromo, jednak kamera tego nie oddaje.  W tym przypadku płaszcza rzeczywiste nachylenie. 

Bez porównania . Włoch w trawersie na 50/100 metrach osiągnął znaczną prędkość żeby wejść w ścianę w locie i spadał na niej więc to raczej taka ściana jak post wyżej gdzie ty chcesz to porównać tu jednak długi płaski odcinek ze zdjęcia przynajmniej tak to wygląda a @grimson kawał chłopa narta 2m i 4 do 100km/h brakuje 🤷‍♂️

Podejrzewam,że ta ściana w Madonnie stojąc u góry a patrząc w dół wygląda podobnie do tej czyli nie widać dołu i zakrętu w tym wypadku ( to ściana ze zdjęcia wyżej ) do tego mega twardo IMG_7884.thumb.jpeg.c129e535e23aa882a46c9fb4e2cb5f7f.jpeg

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej S napisał:

Narty AM te z wyższej półki to mają ok 86 mm pod butem a takich do 70 mm pod butem to nie znam. Aktualny program to ten z 2018 ? 

Czasem mieszają się pojęcia , narty AM z allround.AM dedykowane zwykle do jazdy pozatrasowej.

Może po prostu chochlik.

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

To jest warun jak na zdjęciach, gdzie można szybciej jechać. Wejście z buta na szczyt i zjazd w dół o 8 rano, przy pustym stoku. Przy otwarciu stoku od 9.

Na prowokacje typu Gardenissime nie będę odpowiadał.

IMG_1340.jpeg

IMG_1336.jpeg

IMG_1337.jpeg

IMG_1338.jpeg

Cześć

A trasa była oficjalnie zamknięta czy otwarta?

Co do Gardenissimy to nie ja napisałem, że to zawody dla "wapniaków" - nieeleganckie, świadczące o niewiedzy, po prostu głupie. Ja jakbym coś takiego napisał to albo bym szedł a zaparte, albo przemyślał, poczytał i przeprosił a nie spychał na kogoś kto reaguje uczciwie jak należy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Victor napisał:

Bez porównania . Włoch w trawersie na 50/100 metrach osiągnął znaczną prędkość żeby wejść w ścianę w locie i spadał na niej więc to raczej taka ściana jak post wyżej gdzie ty chcesz to porównać tu jednak długi płaski odcinek ze zdjęcia przynajmniej tak to wygląda a @grimson kawał chłopa narta 2m i 4 do 100km/h brakuje 🤷‍♂️

Podejrzewam,że ta ściana w Madonnie stojąc u góry a patrząc w dół wygląda podobnie do tej czyli nie widać dołu i zakrętu w tym wypadku ( to ściana ze zdjęcia wyżej ) do tego mega twardo IMG_7884.thumb.jpeg.c129e535e23aa882a46c9fb4e2cb5f7f.jpeg

 

Wystarczy spojrzeć na drzewa pod jakim kątem rosną w stosunku do trasy, ale to jest dość krótki odcinek, potem się wypłaszcza, ale niemniej jednak sporo osób tam schodziło, bo robi wrażenie. Tragedii nie ma, da się zjechać, ale jak ten Włoch - to trzeba umieć. Trochę inaczej niż na Twoim zdjęciu, widziałeś - dojazdówka wąska, normalnie dla większości "poczekalnia" i dopiero się jedzie, a nie wskakuje się na ta trasę z rozbiegu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Wystarczy spojrzeć na drzewa pod jakim kątem rosną w stosunku do trasy, ale to jest dość krótki odcinek, potem się wypłaszcza, ale niemniej jednak sporo osób tam schodziło, bo robi wrażenie. Tragedii nie ma, da się zjechać, ale jak ten Włoch - to trzeba umieć. Trochę inaczej niż na Twoim zdjęciu, widziałeś - dojazdówka wąska, normalnie dla większości "poczekalnia" i dopiero się jedzie, a nie wskakuje się na ta trasę z rozbiegu.

pozdro

Nie no o umiejętnościach nie dyskutujemy bo to trzeba umieć . Ja pewnie bym szurał na trawersie później poczekalnia jak to pięknie napisałeś na oddech ba modlitwę i raz kozie śmierć dalej ześlizgiem w dol jak to uczyniłem w Swiss  
Na te drzewa patrzyłem dlatego wygląda to bez większej/stromej ściany da radę jechać ba nie na takiej się zjeżdżało 🤣😜

pozdro 

A Włoch piękna jazda 👌

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Edwin napisał:

A co gleba ma do rzeczy. Napisałem o kontuzji nie glebie. Chyba, że więzadła pozrywałeś przy okazji..

Na razie najgorsze było stłuczenie kości śródręcza prawej dłoni, po glebie przy 52km/godz. Wypięło się (samo) wiązanie prawej narty i już nie było co zbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

Tu w pierwszym zakręcie miałbyś już ponad setkę bankowo 😉IMG_7885.thumb.jpeg.acd21b868d5f1d750d6d5c2ddb633c92.jpeg

Edytowane 3 godziny temu przez Victor

z daleka to nawet nie tak stromo wygląda

ale jeszcze kawał przed zakrętem masz wrażenie swobodnego lotu w powietrzu

IMG_2097.thumb.JPG.8329d20d2df89f97978638aa750d5054.JPG

IMG_2093.thumb.JPG.f321e64d1552e4b359ff72271a3acdf8.JPG

Edytowane przez Jan
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jan napisał:

z daleka to nawet nie tak stromo wygląda

ale jeszcze kawał przed zakrętem masz wrażenie swobodnego lotu w powietrzu

IMG_2097.thumb.JPG.8329d20d2df89f97978638aa750d5054.JPG

IMG_2093.thumb.JPG.f321e64d1552e4b359ff72271a3acdf8.JPG

Janek kawał ściany szczególnie do pierwszego lewego zakrętu później do drugiego prawego ciut  łagodniej ale tylko ciut a po nim chwila na oddechu i znowu petarda .

IMG_7891.thumb.jpeg.c045ea49bb88e5c9e493f25a40e27530.jpeg


Uwielbiam ten ON i dzięki wielkie że podpowiedziałeś gdzie jechać 👌

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jan napisał:

ktoś to nagrał

Tak patrzę teraz na spokojnie i chyba mam coś pod sufitem nie tak poukładane że bez doświadczenia wlazłem na taką ścianę i bez gleby zjechałem 🤦‍♂️ no w pierwszej części ześlizg ale później już jechałem kuzwa cały dzionek w tej części ośrodka spędziłem 🤯 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...