Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Marcos73 napisał:

Tyś tak namieszał w piątek, że Zwardoń zamknęli w sobotę bez podania przyczyny,  musieliśmy się po Pilsku poniewierać. Pomijam milczeniem fakt, żeś o mały włos do katastrofy budowlanej nie doprowadził, boś z krzesła nie chciał zleźć. Stara dwójka chyba nie ruszy, operator do dzisiaj chodzi do psychologa, chyba nie wróci do roboty. A to był ostatni Mohikanin, który to muzeum potrafił obsługiwać. Jeszcze 2 zloty i Pilsko zamkną przez Ciebie. I gdzie będziemy jeździć?

pozdro

Dawno się tak nie uśmiałem 😁

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marcos73 napisał:

Ażeś wykopał jego mać - z Białki, innych nie było? To ja się tu produkuję, wytykam narciarzy białczańskich palcyma, a tu bach babę w piach. King of the Polish Moutain Resort Luxry Kotelnica forever. Następne przysyłaj do autoryzacji. Żem sobie strzelił w kolano 🙂

pozdro

Wiesz ja w Izerach czasem dymałem po trasie co się zowie Czarny Kamień Resort & Spa, a jak Białka to wiesz, że Król może być tylko jeden, taki prawdziwy białczański, choć ja skiturowy od Aniołów czy Anieli a ty możesz być zjazdowy niech ci będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, star napisał:

Wiesz ja w Izerach czasem dymałem po trasie co się zowie Czarny Kamień Resort & Spa, a jak Białka to wiesz, że Król może być tylko jeden, taki prawdziwy białczański, choć ja skiturowy od Aniołów czy Anieli a ty możesz być zjazdowy niech ci będzie.

Brakuje nam 3 Króla, może jakiś skialpinista z Kozińca jest na forum? Będzie komplet. Gwiazda jak coś, to już jest w składzie. Będziemy chodzić po kolędzie, ciekaw jestem czy nas ktoś kijkiem pogoni, zaczniemy od Janka bo u Niego będzie relatywnie bezpiecznie. Nartami nas chyba nie pogoni, a euraski rzuci na tacę. 
pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Edwin napisał:

To już pytanie do nich,nie do mnie. Ja też trochę lat temu wypisałem się na długi czas z forum.

Marcin Maniaq mało i tak pisał na forum. Chciałeś pogadać o nartach i technice,to wybierałeś się na szkolenia i wyjazdy które organizował zamiast pitolić na forum.

Cześć

Hm... Marcina tak naprawdę to ja w ogóle z forum nie kojarzę choć tu się poznaliśmy. Ale na szczęście wpadliśmy na pomysł zawodów... Poznałem wtedy wszystkich i poznaję nadal. To jest tak naprawdę wartość forum a to pierdolenie tutaj...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Hm... Marcina tak naprawdę to ja w ogóle z forum nie kojarzę choć tu się poznaliśmy. Ale na szczęście wpadliśmy na pomysł zawodów... Poznałem wtedy wszystkich i poznaję nadal. To jest tak naprawdę wartość forum a to pierdolenie tutaj...

Pozdro

Czasem coś napisał. Ekipa z Praciaków zawsze była super.

A pierdolenie też nie jest złe ,skoro jakieś 20 lat tutaj "pierdolisz"😁😁pozdrowionka😄

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Marcos73 napisał:

Brakuje nam 3 Króla, może jakiś skialpinista z Kozińca jest na forum? Będzie komplet. Gwiazda jak coś, to już jest w składzie. Będziemy chodzić po kolędzie, ciekaw jestem czy nas ktoś kijkiem pogoni, zaczniemy od Janka bo u Niego będzie relatywnie bezpiecznie. Nartami nas chyba nie pogoni, a euraski rzuci na tacę. 
pozdro

Bardzo mi ta koncepcja odpowiada. Ja będę robił za tura, ski-tura, ty slalom w alejke, potrzebujemy trzeciego... można składać aplikacje, dofinansowanie z unii znaczy od Jana rozumiem mamy zagwarantowane... mam już dla nas kolędę... przewodnią

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Hm... Marcina tak naprawdę to ja w ogóle z forum nie kojarzę choć tu się poznaliśmy. Ale na szczęście wpadliśmy na pomysł zawodów... Poznałem wtedy wszystkich i poznaję nadal. To jest tak naprawdę wartość forum a to pierdolenie tutaj...

Pozdro

Nawet relacja z tych zawodów była 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Edwin napisał:

Ty Star dobrze historię tego forum zgłębiłeś jak widzę. Na kronikarza się nadajesz😄

Lubię czytać. A osobowości wybitne się przewinęły więc i lektura przyjemna. Kroniki raczej się pisze, a z pisaniem u mnie nieco gorzej, że podeprę się Waligórskim cyt.:

Kłaniam się pani redaktor!” – „Witam witam wieszcza! 

Cóż sprowadza waćpana do naszej gazety?”

„Może pani redaktor moje wiersze pozamieszcza?”

„Co pan ma, jakieś fraszki?” – „Nie, Krymskie Sonety 

Jedna mi sztuka zwłaszcza wyszła znakomita 

Nazywa się Ajudah” – „No, no niech pan czyta”

 

„Hej! Lubię się podeprzeć na skale Judahu 

I patrzeć jak na dole pryskają bałwany 

Że aż się tęcza robi, śliczna że o rany! 

One bęc, łubudu, bach i rachu ciachu!”

 

„Panie, toż to słabizna, pan tego nie czuje? 

Niech no pan popoprawia jak ja podyktuję! 

 

Lubię spoglądać wsparty na Judahu skale 

Jak spienione bałwany to w czarne szeregi 

Ścisnąwszy się buchają, to jak srebrne śniegi 

W milionowych tęczach kołują wspaniale”

 

„Wspaniale! dzięki pani!” – „No już pan nie szalej 

I czytaj pan te swoje wypociny dalej”

 

„Jeden pan to dosłownie zwariował ze strachu 

Bo myślał że te fale to są wieloryby 

Ale skąd wieloryby, przecież nie wyszłyby 

Bo wieloryb nie umie posuwać po piachu 

 

Bardzo kiepsko?” – „Okropnie!” – „Niestety, co słyszę.”

„Gorsze już poprawiałam, niech no pan tak pisze!”

 

„Trącą się o mieliznę, rozbijają na falach 

Jak wojsko wielorybów zalegając brzegi 

Zdobędą ląd w tryumfie i na powrót zbiegi 

Miecą za sobą perły, muszle i korale”

 

„I korale... Prześlicznie, ach, jakże się cieszę”

„Dobra, jedź pan do końca bo bardzo się spieszę.”

 

„Wszystko to gra tak ślicznie jak w płucach u dziadka 

Który był się przeziębił ubiegłego latka 

Bo latał z mandoliną po różnych sąsiadkach 

I gdy tak sobie latał...” – „Kończmy ten kryminał 

Bierz pan pióro i pisz pan taki oto finał: 

 

Podobnie na twe serce, o poeto młody 

Namiętność często groźne wzburza niepogody 

Lecz gdy podniesiesz bardon – ona bez twej szkody 

 

Pozwala w zapomnieniu pogrążyć się toni 

I nieśmiertelne pieśni za sobą uroni 

Z których wieki uplotą ozdobę twych skroni”

 

„O pani! Wiersze pisząc chodziłabyś w sławie!”

„Dziwna rzecz, sama nie umiem, a cudzy poprawię”[1]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, star napisał:

Lubię czytać. A osobowości wybitne się przewinęły więc i lektura przyjemna. Kroniki raczej się pisze, a z pisaniem u mnie nieco gorzej, 

to może chociaż bloga pisz bo szkoda by ta wiedza i doświadczenie skiturowe i i freerajdowe się zmarnowały. Weź przykład z Mario

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jan napisał:

to może chociaż bloga pisz bo szkoda by ta wiedza i doświadczenie skiturowe i i freerajdowe się zmarnowały. Weź przykład z Mario

A Mario coś ciągle pisze? Próbowałeś prowadzić takiego multibloga i sam widzisz jak to się kończy, niełatwa sprawa... a to pożar, a to portal zamykają. A tu ferment twórczy, aż miło.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lexi napisał:

A po co ma wiedzieć.. ktoś inny wie..ktoś inny już to napisał ..ktoś już sfotografował .. ktoś wymyślił.

Tak a wy tylko siedzicie i wymyślacie oryginalne idee, zawsze w forpoczcie, zawsze pierwsi... może warto zaakceptować fakt, że nie jesteśmy wcale aż tak oryginalni jak nam się wydaje. A wiedza jest demokratyczna. Jak kogoś to boli niech patentuje. Gdy pytali Einsteina jak mu się udało... odpowiadał, że stał na ramionach gigantów. Gdy to samo pytanie zadano innemu nobliście Gell Mannowi o jego wybitność odpowiedział, że ci wokół są prostu bardzo głupi. Tak, że tak. PS. Uwaga o cudzych zdjęciach jest dość nietrafiona, wszak to ja mam zablokowane konto przez przekroczenie limitu wrzuconych własnych zdjęć, dlatego linkuję... przeważnie własne zdjęcia ze skionline. No ale jak jest okazja komuś dokopać to Lexi pierwszy. Szczególnie jak już ktoś wcześniej kopnął. Żałosne.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Jasne .. dzielny i szlachetny rycerz Xerox i jego wierny giermek Tampax...

Widzisz, a ode mnie inwektywy żadnej nie dostaniesz, choć to co robisz będę piętnował. Słabizna panie ty tego nie czujesz? A może wydaje ci się to zabawne? Tylko czemu nikt się nie śmieje? Miłej niedzieli. Wkleję raz jeszcze może dotrze? Cyt.:
Mowa nienawiści jest bazą i fundamentem upokorzenia. Nie możemy wyzbyć się jej natychmiast, ale możemy ją ograniczyć. Możemy powstrzymywać mowę nienawiści i jednocześnie starać się zrozumieć inny punkt widzenia. Inny nie znaczy mój. Próba zrozumienia może dać początek empatii. Uświadomienia sobie, jak inni ludzie różnią się ode mnie samego.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Hm A patrząc na ich jazdę nie potrafisz sam odpowiedzieć na zadane pytanie?

Pozdro

Cześć 

Kiedy pytasz mnie oczekujesz odp a jak nie dostajesz to masz foch - klasyka z piaskownicy kiedy pytam ja pytasz czy nie potrafię sobie odpowiedzieć,można i tak,nie będę już pytał 

pozdrawiam serdecznie 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Cześć 

Kiedy pytasz mnie oczekujesz odp a jak nie dostajesz to masz foch - klasyka z piaskownicy kiedy pytam ja pytasz czy nie potrafię sobie odpowiedzieć,można i tak,nie będę już pytał 

pozdrawiam serdecznie 😉

Cześć

Nie zachowuj się jak starr, jaki kurde foch? Uważam - ROZMAWIAMY - że spokojnie sam odpowiesz na wiele pytań bo wiesz o co chodzi. Coś czuję, że tak bardzo jesteś napięty na to aby już być ekspertem ale jednocześnie głupio Ci się stawiać w takiej pozycji i jedna postawa z drugą walczy.

Sami prowokujecie niezrozumieniem słowa czytanego sytuacje gdy trzeba łopatologicznie tłumaczyć proste rzeczy a później traktujecie to jako obrazę - Panowie...? Nie bądźmy dziećmi.

Powracając do tematu...:

Czytaj posty i je zrozum Victorze - skończ z tym zafiksowaniem na próbę udowodnienia wyższość krótkiej narty bo to ślepa uliczka. Pod filmikiem zwróciłem uwagę na pewne cechy jazdy kolegów - solidne odciążenie wykorzystujące reakcję śniegu oraz panowanie nad takim czy innym rozstawem, jest też lekkie odchylenie do tyłu w początkowej fazie skrętu. Ale przede wszystkim... czy sądzisz, że Fredi i Siwir, którzy jeździli (no Siwir mniej bo młodszy dużo) na narcie 200 albo dłuższej mieliby problem ze zjazdem skądkolwiek na jakimkolwiek GS śmigiem?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

na narcie 200 albo dłuższej mieliby problem

 Cześć 

Nie pytałem o to czy Ci panowie dadzą radę tylko czy mając długą nartę (SL to 165 a grimsonowa to jak dobrze pamiętam 195 ) pojadą równie sprawnie w takim puchu bo jak widać na filmach jazda dla tych co potrafią nawet z SL to świetna zabawa . Podejrzewam jednak,że już tak prosto z GS w takich warunkach nie jest mogę się mylić . Doświadczenie znikome mam 😉 
 

I żeby już była jasność- nikogo do niczego nie przekonuje uważam jedynie z własnej obserwacji -mniejszego doświadczenia,że dla tego co nie chce się uczyć a jednak korzysta z uroków stoków narciarskich łatwiejsza będzie krótka od długiej - uważam Ja! 
 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

 Cześć 

Nie pytałem o to czy Ci panowie dadzą radę tylko czy mając długą nartę (SL to 165 a grimsonowa to jak dobrze pamiętam 195 ) pojadą równie sprawnie w takim puchu bo jak widać na filmach jazda dla tych co potrafią nawet z SL to świetna zabawa . Podejrzewam jednak,że już tak prosto z GS w takich warunkach nie jest mogę się mylić . Doświadczenie znikome mam 😉 
 

I żeby już była jasność- nikogo do niczego nie przekonuje uważam jedynie z własnej obserwacji -mniejszego doświadczenia,że dla tego co nie chce się uczyć a jednak korzysta z uroków stoków narciarskich łatwiejsza będzie krótka od długiej - uważam Ja! 
 

Pozdro

Cześć

Skoro sam na podstawie własnego doświadczenia znasz odpowiedź to po co pytasz?

1. Moje zdanie - pojadą identycznie bo ja pojadę identycznie na krótkiej i na długiej więc np. Robert tym bardziej bo jest pewnie z 15 lat młodszy i lepiej jeździł ale dawno go nie widziałem - pączki przestałem kupować cholera...

2. To, że na krótkiej narcie słabemu będzie łatwiej utrzymać się na nogach - to nie ma nic wspólnego z jazdą - jest oczywiste od przynajmniej 60, może więcej, lat czyli od czasu pomysłu nart typu Compact. To jest OCZYWISTE ale nie ma znaczenia z punktu widzenia narciarstwa jako takiego czy też sposobu edukacji tych, którzy chcą się nauczyć P

Proszę Cię temu wątkowi już dajmy spokój bo nie ma sensu. Łatwiej jest osiągnąć skręt cięty na krótkiej taliowanej narcie niż na dłuższej mniej taliowanej - oczywiste.

Nauka skrętu ciętego u osób, które nie opanowały poziomu ewolucji kątowych i równoległych ze średnim opanowaniem śmigu włącznie - to głupota.

Nauka według ogólnie przyjętych na całym świecie programów nauczania jest procesem, który trwa dłużej ale zapewnia lepsze i trwalsze opanowanie techniki narciarskiej i pełną kontrolę a nie złudzenie kontroli.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...