Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Marxx74x napisał:

. Odnośnie zamkniętych figur (łokieć/vertical) to pomijając elementy wejścia z dużego offsetu i pułapki 1-2 za same figury raczej śladu hamującego nie lubią stąd klasyka ćwiczeń np. na ciągnących się w nieskończoność verticalach na kolanówkach.

 

 Tak jeśli pominie się w slalomie to co najtrudniejsze, to rzeczywiście...😃

Edytowane przez Peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

A tu muszę mieć zgodę kolegi Mitka, bo go nie da rady wyciąć bo się non stop pląta po całym ekranie😀.

pozdro

Mietek raczej nie wstydzi się swojej jazdy. A jak zobaczę Was śmigających w Zwardoniu,to może mnie bardziej zmotywuje,by na stok wrócić i może zawitać w Zwardoniu,by choć browara z Wami wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Edwin napisał:

Mietek raczej nie wstydzi się swojej jazdy. A jak zobaczę Was śmigających w Zwardoniu,to może mnie bardziej zmotywuje,by na stok wrócić i może zawitać w Zwardoniu,by choć browara z Wami wypić.

A jaki masz kłopot z motywacją? Czy ciało odmawia posłuszeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jan napisał:

to się robi po zakończeniu sezonu a nie teraz przed jego rozpoczęciem 

Najpierw trzeba go zacząć 😁W zeszłym roku tylko raz stanąłem na nartach i próbowałem jeździć.

Star dokładnie,tylko z rezonansu wyszło jedno,a później każdy konował mówił co innego. Ale spoko bo mam namiary na prywatną klinikę pod Wrockiem i dobrego specjalistę, który naprawia kolana nawet naszym siatkarkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jan napisał:

na GS czy SL ?

SL i o ile cięty skręt na mniej stromych odcinkach był bezwysiłkowy,łatwy i przyjemny to na stromym była blokada w głowie żeby sobie kuku nie zrobić i szpitalu wylądować.

Na mistrza oślich łaczek jeszcze może się nadaję 😁

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Edwin napisał:

Najpierw trzeba go zacząć 😁W zeszłym roku tylko raz stanąłem na nartach i próbowałem jeździć.

Star dokładnie,tylko z rezonansu wyszło jedno,a później każdy konował mówił co innego. Ale spoko bo mam namiary na prywatną klinikę pod Wrockiem i dobrego specjalistę, który naprawia kolana nawet naszym siatkarkom.

Jak już dotrzesz pod Wrocław to zasięgnij opinii tego lekarza Koprowski (wiele lat sprawował w praktyce funkcję ordynatora szpitala akademickiego) a jeśli w Łodzi to Domżalski (sportowy) w Warszawie też jest taki medialny jeden sportowy... a tam już lepiej Mitek się zna. PS. Zadzwoń tel na priv

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Edwin napisał:

Lenistwo,by wzmocnić nogi i w końcu iść pod nóż i naprawić kolano.

Nie wiem, co Ci tam wyszło w tym rezonansie, ale oprócz opinii ortopedów zasięgnęłabym opinii rehabilitanta. To dwa światy, które zazwyczaj nie są zbieżne. Dobry rehabilitant postawi szybko na nogi, niekoniecznie zgodnie z zaleceniami lekarza. U mnie zerwane ACL i oczywiście łąkotka. Jakby co, to służę pomocą w Poznaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Edwin napisał:

SL i o ile cięty skręt na mniej stromych odcinkach był bezwysiłkowy,łatwy i przyjemny to na stromym była blokada w głowie żeby sobie kuku nie zrobić i szpitalu wylądować.

Na mistrza oślich łaczek jeszcze może się nadaję 😁

Wbijaj na zlot, masz spore szanse na mistrza, dam Ci wygrać;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcos73 napisał:

Dzięki Andrzeju za wrzutki, p. Berger to wyśmienity narciarz.

Mądrze piszesz i ze wszystkim się zgadzam. Ulubioną jazdą Bergera jest krótki skręt czy śmig, gdzie wykorzystuje wszystkie znane techniki i korzysta z nich w zależności od sytuacji. Np. taki stary jego przejazd, też wycięty z dłuższego filmiku, gdzie jedzie śmigiem o zmiennym rytmie. Dla mnie to ideał jazdy. https://youtu.be/G7NXyN3EkN0?si=AgMTl6eyY7FtmOx9

Pisałem, że mam wątpliwości co to sugestii Francuzów dot. wyboru nart dla wczesnych średniaków. Czyli krótkie slalomki. I te wątpliwości dotyczą właśnie miejsc i okoliczności, w których jeździmy. Francuzi szkolą swoich "klientów" w super stacjach alpejskich typu Tignes, 2 Alpes, Hintertux... nie mówiąc o wypadach do Japonii i jeździe terenowej w głebokim śniegu. Trochę to się różni od szkolenia w naszych maleńkich stacjach, w których śnieg, najczęściej sztuczny, zalega niezbyt długo. Dlatego dobrze rozumiem argument, by zaczynać od dłuższych nart i przede wszystkim nauczyć się skręcać klasycznymi technikami ześlizgowymi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Beata. napisał:

Nie wiem, co Ci tam wyszło w tym rezonansie, ale oprócz opinii ortopedów zasięgnęłabym opinii rehabilitanta. To dwa światy, które zazwyczaj nie są zbieżne. Dobry rehabilitant postawi szybko na nogi, niekoniecznie zgodnie z zaleceniami lekarza. U mnie zerwane ACL i oczywiście łąkotka. Jakby co, to służę pomocą w Poznaniu. 

Zasięgnąłem,chyba dobry ,bo to fizjoterapeuta i rehabilitant Huberta Hurkacza .Tak się zlożyło, że wcześniej był moim klientem😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, a_senior napisał:

Mądrze piszesz i ze wszystkim się zgadzam. Ulubioną jazdą Bergera jest krótki skręt czy śmig, gdzie wykorzystuje wszystkie znane techniki i korzysta z nich w zależności od sytuacji. Np. taki stary jego przejazd, też wycięty z dłuższego filmiku, gdzie jedzie śmigiem o zmiennym rytmie. Dla mnie to ideał jazdy. https://youtu.be/G7NXyN3EkN0?si=AgMTl6eyY7FtmOx9

Pisałem, że mam wątpliwości co to sugestii Francuzów dot. wyboru nart dla wczesnych średniaków. Czyli krótkie slalomki. I te wątpliwości dotyczą właśnie miejsc i okoliczności, w których jeździmy. Francuzi szkolą swoich "klientów" w super stacjach alpejskich typu Tignes, 2 Alpes, Hintertux... nie mówiąc o wypadach do Japonii i jeździe terenowej w głebokim śniegu. Trochę to się różni od szkolenia w naszych maleńkich stacjach, w których śnieg, najczęściej sztuczny, zalega niezbyt długo. Dlatego dobrze rozumiem argument, by zaczynać od dłuższych nart i przede wszystkim nauczyć się skręcać klasycznymi technikami ześlizgowymi.

 Cześć 

Jak ktoś ma umiejętności to pojedzie na wszystkim i po wszystkim 😉

A z podwórka daleko szukać nie trzeba narta SL w każdych warunkach  

Tylko ilu takich jest co się odważy pojechać OFF na SL ?  
 

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Protetyka stawu kolanowego czy innego to nie jest jakiś megatrudny temat dla DOBREGO specjalisty ukierunkowanego w tym temacie. Po prostu wymiana części a nie operacja na otwartym sercu. Decydujesz płacisz i po miesiącu skaczesz.

Pozdro

Cześć 

Trochę a może bardziej niż trochę nie zgadzam się z tym że to proste zabiegi. Jest tyle niewiadomych że ten "prosty"zabieg może skończyć się amputacją lub zgonem 😕 Jako przykład podam mojego znajomego który w prywatnej klinice za jedyne 43 tyś złotych zrobił endoprotezę biodra pół roku temu i do dzisiaj porusza się z trudem. Przy operacji przyplątała się bakteria,skutek ropowica kolejny zabieg i problemy do dziś. A taki prosty zabieg miał być.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Victor napisał:

 Cześć 

Jak ktoś ma umiejętności to pojedzie na wszystkim i po wszystkim 😉

A z podwórka daleko szukać nie trzeba narta SL w każdych warunkach  

Tylko ilu takich jest co się odważy pojechać OFF na SL ?  
 

Pozdrawiam 

Wrzucę jeszcze raz. To koledzy z naszego forum. Siwir i Fredo,jechali na SL 😄

https://youtu.be/89B7ibqrxig?si=XGYETU-RuN-bUZuL

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...