Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, a_senior napisał:

Nie znaju. A szkoda. 🙂

Welche lange ski ze szkoły pamiętam choć kojarzyłem jakieś schi jak schnee

https://www.skigebiete-test.de/skimagazin/welche-skilaenge-ist-die-richtige-fuer-dich.htm

a tymczasem Zuza witych https://www.instagram.com/reel/DAqJIQbOG8k/?igsh=MTBxeDl0cnExeHBleQ==

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Jan said:

jedyny forumowicz co na nartach jeździ to @Victor cała reszta tylko maltretuje klawiatury komputerów i smartfonów 

Widziałem paru w akcji i coś jeżdżą, a nawet coś skręcają. Nawet Mitek coś jeździ, choć deklaruje brak zainteresowania czynnym narciarstwem. Ale Ciebie to faktycznie jeszcze na nartach nie widziałem. Dawaj znać jakbyś był w PL zimową porą. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, a_senior napisał:

Wyszukaj sobie w YT przejazdy Richarda Bergera. Dobra, sam Ci podam. Kiedyś pewien forumowicz, niejaki Tadeusz Tranda wydzielił z większego filmu trzy skręty krótkie, a po naszemu śmigi. 🙂 Bazowy, taki z wyraźnym a nawet przesadnym up-down i ześlizgiem, klasyczny, bez up-down (nazwałbym go dynamicznym) i carvingowy. Wszystko to, było nie było, choć różne, to śmigi. Ten Berger to świetny narciarz, a jego przejazdy w muldach to czysta poezja. Myślę, że nie ma co się upierać przy takiej czy innej nazwie. Ważna jest istota rzeczy. 🙂

https://youtu.be/IfinS1mYMac?si=sf7dIdH4VYpxeOlt

https://youtu.be/gwJ7fuA3fsM?si=1ydBED_WYFgGy5HK

https://youtu.be/a_WmsL-6szI?si=kPe9KCTBUj3ahzdQ

 

 

Na Twoim koncie na YT jest fajny filmik pani Cigolla. Tych co o niej nie slyszeli zapewniam, ze potrafi jezdzic na nartach i to nie jako demonstrator a skuteczna zawodniczka. 

Warto zwrocic uwage na pierwsze sekundy, gdy pokazuje jak obracaja sie narty w smigu "klasycznym" i gdzie jest ich srodek obrotu. Zdecydowanie warto naumiec, bo w ten sposob mozna zjechac z kazdej trasy w kazdych warunkach, zachowujac bexpieczny waski tor jazdy, i kontrolujac predkosc.  Wystarczy odpowiednio dawkowac zakrawedziowanie pod koniec "zwitki" smigu....

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

boję się co będzie gdy Victorze poczujesz nartę na pierwszym dłuższym wyjeździe. Na razie po zakupie pierwszej niezłej narty i paru zjazdach w sterylności halowej zobaczyłeś za sobą dwa paski i dostałeś niezłej korby na poziomie tego co umiesz i co oni tam wiedzą. Jak przyjedzie poważny śnieg i fajna jazda to już możemy w ogóle nie pogadać. Otrzeźwienie przychodzi z czasem gdy ktoś pokaże co i jak albo przy pierwszym solidnym pierdolnięciu - solidnym czyli takim, że coś sobie robisz bo bez konsekwencji to raczej nie uczy.

Cześć 

Tylko ten u góry wie co będzie ja w depresję czy euforie nie popadam wszystko w moich nogach i głowie- jestem cierpliwy bo tematu nie przeskoczę. Dużo ćwiczę w sterylności fakt a pierwszy wyjazd tego sezonu to szkolenie więc będzie hamulec a nie gaz i znowu ćwiczenia,ćwiczenia,rozmowy,korekty tego co pewnie źle utrwaliłem w hali. Więc, może tak tragicznie nie będzie,oby! Jestem coraz starszy a nie młodszy ba nawet autem już po 200+ nie jeżdżę tylko zgodnie z przepisami więc coraz większa kontrola świadomości nad fantazją prędkości i niezniszczalności . Oczywiście mogę jechać prawidłowo a nad niekontrolowanym świrem np pod wpływem % nie mam najmniejszego wpływu 🤷‍♂️ pierdyknie i pozamiata ale to ten u góry tylko wie- wilka z lasu wywoływać to bez sens  . Pozytywne nastawienie do życia raczej 😉 

pozdrawiam 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mig napisał:

Na Twoim koncie na YT jest fajny filmik pani Cigolla. Tych co o niej nie slyszeli zapewniam, ze potrafi jezdzic na nartach i to nie jako demonstrator a skuteczna zawodniczka. 

Warto zwrocic uwage na pierwsze sekundy, gdy pokazuje jak obracaja sie narty w smigu "klasycznym" i gdzie jest ich srodek obrotu. Zdecydowanie warto naumiec, bo w ten sposob mozna zjechac z kazdej trasy w kazdych warunkach, zachowujac bexpieczny waski tor jazdy, i kontrolujac predkosc.  Wystarczy odpowiednio dawkowac zakrawedziowanie pod koniec "zwitki" smigu....

 

Pięknie pojechane,  estetycznie☺️, współcześnie najlepiej to chyba śmiga Ta oto poniżej, bo to jest bliżej śmigu niż tzw. carvingu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmig pochodzi ze sportu, to tam go wymyślona i tam się sprawdza w miarę możliwości opanowanie tej ewolucji, w momencie gdy jedzie łokieć czy vertical to śmiga jak ta lala😀, nie każdy ale dość często.

Dodam jeszcze, że umiejętności "śmigowe" mogą być decydujące, w szczególności gdy stromy odcinek jest nasycony figurami slalomowymi.

Edytowane przez Peter
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, star napisał:

O tych różnych rodzajach śmigu były już dyskusje vs że jest jeden, tako rzecze Wiki:

śmig hamujący,

śmig wężowy,

śmig „S”,

śmig z połknięciem,

śmig cięty,

śmig z oporu dolną nartą,

śmig z oporu górną nartą,

z przeciwskrętu

🙂 Aż głowa boli. Za moich czasów, gdy kończyłem kursy PI i I, tj. przełom lat 60 i 70., byłem z konieczności dobrze zapoznany z programem PZN (nie było wtedy SITN). I były tylko, albo aż, dwa śmigi: śmig hamujący i śmig przyspieszający. O żadnym carvingu oczywiście nie było mowy, choć w programie był skręt cięty. O promieniu circa 40 m. 🙂 Na tyle pozwalał promień skretu ówczesnych nart. Ale nie był to skręt popularny. Za to śmigi były jak najbardziej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Victor napisał:

I czym ten śmig różni się od krótkiego skrętu(korte bochten) 😉

 

Trochę sie różni. Faceci na Twoim filmie jadą lepiej i ładniej niż ci na tym od stara. 🙂 Ale styl podobny. Typowy skręt krótki zwany zwyczajowo w Polsce śmigiem. 🙂

BTW, ten pierwszy facet (jakiś redaktor) mówi po niderlandzku strasznie charcząc. Brzydki ten język. Ale ten dugi w czerwonym juz mówi bardziej miękko. Da sie słuchać. Może to Flamand? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy kanapy i transmisji tv jazda zawodników jest prosta, łatwa i przyjemna. A tak nie jest, to walka, większość tyczek rozstawionych,to bardzo strome odcinki czarnych,czego nie widać w tv. Taką jazda jest nieosiągalna dla 99.9 proc. I praktycznie każdy by wyleciał na 3 bramce. Kto choć raz na żywo oglądał PŚ to wie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że coś widać, film dość random, lat temu kilka, dziewczyny jeszcze chyba przed Demonstratorem (obecnie PI i szykują się dalej pomijając sport ..). "Mała czarna" w Kluszkach, sztruks został w domu w szafie ... 

https://www.instagram.com/p/B7BJQI9BPck/?igsh=ZTF4c3d5MW11NTln

@Peter nie pochodzi ze sportu, raczej z jazdy terenowej choć w opracowaniach pojawia się Kruckenhauser a wcześniej Janner. Odnośnie zamkniętych figur (łokieć/vertical) to pomijając elementy wejścia z dużego offsetu i pułapki 1-2 za same figury raczej śladu hamującego nie lubią stąd klasyka ćwiczeń np. na ciągnących się w nieskończoność verticalach na kolanówkach.

Pozdrawiam,

M.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marxx74x napisał:

Mam nadzieję, że coś widać, film dość random, lat temu kilka, dziewczyny jeszcze chyba przed Demonstratorem (obecnie PI i szykują się dalej pomijając sport ..). "Mała czarna" w Kluszkach, sztruks został w domu w szafie ... 

https://www.instagram.com/p/B7BJQI9BPck/?igsh=ZTF4c3d5MW11NTln

@Peter nie pochodzi ze sportu, raczej z jazdy terenowej choć w opracowaniach pojawia się Kruckenhauser a wcześniej Janner. Odnośnie zamkniętych figur (łokieć/vertical) to pomijając elementy wejścia z dużego offsetu i pułapki 1-2 za same figury raczej śladu hamującego nie lubią stąd klasyka ćwiczeń np. na ciągnących się w nieskończoność verticalach na kolanówkach.

Pozdrawiam,

M.

Widać dobrą rękę jeśli chodzi o szkolenie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze krótki cięty "wymuszony" .. lat nie całe wtedy 10, obecnie szkoła we Włoszech, dobre steki w Argentynie 🙂 a wcześniej ładne wyniki w MPP (pod opieką innego trenera/klubu) ... Kolega był gdzieś już na forum w filmiku pokazującym dziecięcy off-piste w Ziller. Dlaczego ten film? Przy całej niedoskonałości zmiana krawędzi i pozostawienie jazdy w przód bez śladu hamującego - czyli dla odmiany nie śmig 🙂 .

https://www.instagram.com/p/BsBlOaeoSHm/?igsh=dGI2bmhoZHJtbGFk

Pozdrawiam,

M.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edwin napisał:

Widać dobrą rękę jeśli chodzi o szkolenie.

@Edwin Dziękuję - zabawa w synchro uwalnia dość niespodziewane pokłady w grupie i bardzo lubię mając zrównoważoną ekipę wprowadzać ten element. Śmig jest dość ewidentny ale zabawa w odmierzone przeplatanki, odejścia z krótkiego w średni i tak dalej dają sporo frajdy (nawet jak technika kuleje). Poza tym starają się bardziej - gra rywalizacja w stadzie :). 

Pozdrawiam,

M.

Edytowane przez Marxx74x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SzymQ napisał:

Widziałem paru w akcji i coś jeżdżą, a nawet coś skręcają. Nawet Mitek coś jeździ, choć deklaruje brak zainteresowania czynnym narciarstwem. Ale Ciebie to faktycznie jeszcze na nartach nie widziałem. Dawaj znać jakbyś był w PL zimową porą. 😜

w PL zimą to zazwyczaj bywam na pogrzebach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, a_senior napisał:

Wyszukaj sobie w YT przejazdy Richarda Bergera. Dobra, sam Ci podam. Kiedyś pewien forumowicz, niejaki Tadeusz Tranda wydzielił z większego filmu trzy skręty krótkie, a po naszemu śmigi. 🙂 Bazowy, taki z wyraźnym a nawet przesadnym up-down i ześlizgiem, klasyczny, bez up-down (nazwałbym go dynamicznym) i carvingowy. Wszystko to, było nie było, choć różne, to śmigi. Ten Berger to świetny narciarz, a jego przejazdy w muldach to czysta poezja. Myślę, że nie ma co się upierać przy takiej czy innej nazwie. Ważna jest istota rzeczy. 🙂

https://youtu.be/IfinS1mYMac?si=sf7dIdH4VYpxeOlt

https://youtu.be/gwJ7fuA3fsM?si=1ydBED_WYFgGy5HK

https://youtu.be/a_WmsL-6szI?si=kPe9KCTBUj3ahzdQ

 

 

Dzięki Andrzeju za wrzutki, p. Berger to wyśmienity narciarz. Pierwszy i drugi film to śmig. Nazwy to tylko nazwy, choć niepotrzebnie bo pierwszy z NW a drugi z kompensacji, jak w ciętym. Trzeci filmik świadczy o wysokiej sprawności narciarza. Ja generalnie nie lubię jazdy, gdzie nie ma kontroli prędkości, chyba że na krechę - ale tam o to chodzi. Carvingowy bardzo krótki, doskonała kontrola toru jazdy, brak kontroli prędkości. Jedzie co raz szybciej. Ale p. Berger to sprawny narciarz i sobie w razie problemów poradzi. Niemnie jednak przypomina mi to jazdę pseudocarverów, jadących bez kontroli nad niczym, ani nad torem, ani nad prędkością. W zeszłym sezonie jeżdżąc z synem poznałem pare (ojciec i syn - z Polski), raz zjechaliśmy razem, na kanapie sympatyczna rozmowa - narty SL - bezkijkowcy - a to wydało mi się podejrzane. Tłukliśmy z Maksem czarne. Andrzeju - syn gościa ze 190cm wzrostu i z 80kg wagi na tych SL na czarnej 1,5km trasie zrobił ze 3 skręty. Tak zapierdalał, że głowa mała. Ręce z tyłu jak Małysz na Dużej Krokwii. Nie daj Boże jakby ktoś na drodze mu stanął. Strzępy. Żywy pocisk. A Ojciec uśmiechnięty i dumny się zsuwał bokiem i nawet skrętu nie wykonał. Zsunął się z góry na dół. Chociaż tyle, że bezpiecznie dla otoczenia.

W dniu 3.10.2024 o 17:06, a_senior napisał:

Dobrze byłoby skonfrontować opinie na temat doboru długości nart dla początkujących i już nieco jeżdżących z propozycjami w krajach będących liderami w narciarstwie alpejskim. O tym co sądzą moi znajomi Francuzi już pisałem. Krótka narta, 165 cm dla panów, 155 - dla pań. Ale z górnej półki. Potwierdza to też internet, gdy wpiszemy "długość nart dla początkujących" po angielsku czy po francusku. Generalnie między brodą a nosem, z tendencją do brody na początek, a jak się nauczymy to w zależności od naszych upodobań - dłuższe.

Ciekaw jestem opini osób, które zetknęły się ze szkoleniam w Alpach przez tamtejszych fachowców.

Osobiście mam podobne zdanie do "moich" Francuzów, ale wątpliwości pozostają.

Słuchaj, moim zdaniem to wynika z faktu, że Alpy - to Alpy, my niestety nie mamy takich gór. Narta jest wówczas mniej istotna - bo w praktycznie każdym alpejskim ośrodku na bieżąco można sprawdzać swoje umiejętności, a i instruktorzy mają większe pole manewru nawracania niewiernych. Gaszą zajebistość poddanych biorąc ich na trudniejsze trasy. Każdy alpejski ośrodek posiada przekrój tras od niebieskich po solidne czarne. Niestety w PL takich ośrodków praktycznie nie ma. Jest ich bardzo mało. Na palcach 1 ręki można je policzyć. Jaworzyna, Czarna Góra i Szczyrk. Reszta to albo ośle łąki, albo parę bardzo wymagających stoków, które zazwyczaj świecą pustkami. Janek dobrze pisze - chcesz się nauczyć jeździć - to jedź w Alpy! Bo jak kogogoś uczyć śmigu na płaskiej górce? Wali się na krawędź, żeby było można jakkolwiek jechać. Białka pęka w szwach, bo wychowała białczańskich królów carvingu, którzy jak bumerang wracają, bo Alpy nie są dla nich, za stromo i za ....tanio 😉

18 godzin temu, a_senior napisał:

Dobrze to ująłeś. Do jazdy ciętej w krótkim skręcie dużo mi brakuje. Ale nie będę się starał z kilku powodów. Po pierwsze, starość, czyli ograniczenia w ruchomości i elastyczności stawów. Trudno mi sie wyłożyc w skręt jak by to kolokwialnie ująć. Po drugie, brak sił. Taka cięta jazda w krótkim skręcie jest bardziej męcząca. Większe obciążenia stawów i mięśni. A po trzecie, nie bardzo widzę potrzebę. Lubię jaździc tak jak jeżdżę. Ale uwierz mi na słowo, mam wielka przyjemność w carvingowaniu średnim i długim skręcie na w miare płaskich i równych stokach. I chyba mi to nieźle wychodzi.

Andrzeju, nie tłumacz się bo nie masz z czego. Jeździsz bardzo dobrze w wydaniu amatorskim. Amatorska dobra jazda to jazda mieszana, jak się nie da - to śmig, a jak się da to się można bujnąć na krawędziach. Przecież większość dobrych amatorów tak jeździ. Ja przesuwam granicę jazdy ciętej co raz dalej, bo mnie ona się podoba, ale nie znaczy to, że nie szuram - jak szuram i to nader często. Takie życie.

@Victor halowa fujaro, to taki przedsezonowy PMS 😉, każdy w duchu Ci zazdrości tej zadaszonej łąki (ja na pewno), stąd ruch i pierdolenie o Szopenie na forum. Ja już nie mogę się doczekać aż sypnie cokolwiek. Nawet Tylicz mnie zadowoli. Dobra i mucha jak wpadnie do brzucha. Przyjedź na zlot. To zobaczysz śmigi cięte i dupeczki wniebowzięte. Czuwaj.

pozdro4all

 

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marxx74x napisał:

No to jeszcze krótki cięty "wymuszony" .. lat nie całe wtedy 10, obecnie szkoła we Włoszech, dobre steki w Argentynie 🙂 a wcześniej ładne wyniki w MPP (pod opieką innego trenera/klubu) ... Kolega był gdzieś już na forum w filmiku pokazującym dziecięcy off-piste w Ziller. Dlaczego ten film? Przy całej niedoskonałości zmiana krawędzi i pozostawienie jazdy w przód bez śladu hamującego - czyli dla odmiany nie śmig 🙂 .

https://www.instagram.com/p/BsBlOaeoSHm/?igsh=dGI2bmhoZHJtbGFk

Pozdrawiam,

M.

 

Pozazdrościć 👍Szkoda, że mi nie było dane trenować za łepka. Po krótkiej przygodzie z nartami w podstawówce po kursie gdzie byłem najmłodszy moją mamę namawiał znany himalaista Piotr Snopczyński, żebym trenował,bo mam talent. Dowiedziałem się po latach. Mama wychowywała nas sama i się nie przelewało,a to sporo kasy wymagało.

Do nart wrociłem po wielu,wielu latach..

Edytowane przez Edwin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcos73 i kto tu je fujara 😜 czwartek startujemy od 9 ⛷️ z lotniska odbiorę i po nartach  zawiozę w jeden dzionek można ogarnąć 🤷‍♂️

Produkcja bez Ciebie sobie poradzi ludzie chwilkę odpoczną w spokoju-spokojna twoja maleńka 

proszę Rajnarek

IMG_2750.thumb.jpeg.d88f7d5aa45f04eda76215c5b3cd63f2.jpegIMG_2752.thumb.png.b91cdd72e9122807f2d52f1deb45f7e9.png
 

lub powrót Wizarkiem ale tu już max 13 trzeba z hali wyjechać 

IMG_2753.thumb.jpeg.6c42673886135777f2f40942b4997a28.jpeg

zapraszamy 🥳

…a na zlot z ochotą wielką już pisałem tylko ustalcie kiedy  

@a_senior to z północy czysty niderlandzki choć faktycznie Ryśka mniej charczący . 
 

@Edwin z chęcią spojrzę na Twoją jazdę 😉 zresztą @Marcos73 czekamy na te śmigi cięte 😜

 

pozdrawiam serdeczne 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Victor napisał:

@Marcos73 i kto tu je fujara 😜 czwartek startujemy od 9 ⛷️ z lotniska odbiorę i po nartach  zawiozę w jeden dzionek można ogarnąć 🤷‍♂️

Produkcja bez Ciebie sobie poradzi ludzie chwilkę odpoczną w spokoju-spokojna twoja maleńka 

proszę Rajnarek

IMG_2750.thumb.jpeg.d88f7d5aa45f04eda76215c5b3cd63f2.jpegIMG_2752.thumb.png.b91cdd72e9122807f2d52f1deb45f7e9.png
 

lub powrót Wizarkiem ale tu już max 13 trzeba z hali wyjechać 

IMG_2753.thumb.jpeg.6c42673886135777f2f40942b4997a28.jpeg

zapraszamy 🥳

…a na zlot z ochotą wielką już pisałem tylko ustalcie kiedy  

@a_senior to z północy czysty niderlandzki choć faktycznie Ryśka mniej charczący . 
 

@Edwin z chęcią spojrzę na Twoją jazdę 😉 zresztą @Marcos73 czekamy na te śmigi cięte 😜

 

pozdrawiam serdeczne 

Viktor,ja nie wstydzę się swojej jazdy i błędów jakie popełniałem. Zacząłem na nowo przygodę z nartami w Twoim wieku i trochę postów wyżej wrzuciłem film z mojej jazdy po jednym sezonie. Chcesz oglądnąć sprzed kilku lat to się wysil,bo wrzucałem w wątku Nartowanie Krzyśka.

Tylko jak to Marcos73 zauważył musisz to oglądnąć na tv 75 cali bo kamerzysta nie nadążył 😄

https://youtu.be/jz2pBmhn5Ak?si=ZaFgAih9g4mNTfhT

Edytowane przez Edwin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Victor napisał:

@Marcos73 i kto tu je fujara 😜 czwartek startujemy od 9 ⛷️ z lotniska odbiorę i po nartach  zawiozę w jeden dzionek można ogarnąć 🤷‍♂️

Produkcja bez Ciebie sobie poradzi ludzie chwilkę odpoczną w spokoju-spokojna twoja maleńka 

proszę Rajnarek

IMG_2750.thumb.jpeg.d88f7d5aa45f04eda76215c5b3cd63f2.jpegIMG_2752.thumb.png.b91cdd72e9122807f2d52f1deb45f7e9.png
 

lub powrót Wizarkiem ale tu już max 13 trzeba z hali wyjechać 

IMG_2753.thumb.jpeg.6c42673886135777f2f40942b4997a28.jpeg

zapraszamy 🥳

…a na zlot z ochotą wielką już pisałem tylko ustalcie kiedy  

@a_senior to z północy czysty niderlandzki choć faktycznie Ryśka mniej charczący . 
 

@Edwin z chęcią spojrzę na Twoją jazdę 😉 zresztą @Marcos73 czekamy na te śmigi cięte 😜

 

pozdrawiam serdeczne 

Dzięki, z chęcią bym przyleciał, ale roboty mam w sroc, a jak dużo roboty to masa problemów. W takim czasie jak teraz, to pozostaje tylko rzeźba na kompie. Do opanowania raczej przed wakacjami. Nie wiem jak działa hala.

A śmig cięty - to tylko w ON ZW.

pozdro

ps. Jakbyś się wybierał CZASAMI do na zlocik, odbierzemy, nakarmimy, sprzęcik damy, odwieziemy. Tylko na lotnisko w Krakowie, nie w Gdańsku 😉.

Edytowane przez Marcos73
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Edwin napisał:

Viktor,ja nie wstydzę się swojej jazdy i błędów jakie popełniałem. Zacząłem na nowo przygodę z nartami w Twoim wieku i trochę postów wyżej wrzuciłem film z mojej jazdy po jednym sezonie. Chcesz oglądnąć sprzed kilku lat to się wysil,bo wrzucałem w wątku Nartowanie Krzyśka.

Ok zerknę na wątek Krzyśka w robocie będe miał więcej czasu a jazdy amatorskiej nie ma co się wstydzić przecież to proces nauki nie kończącej sie każdej chwili na śniegu. 
 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...