Skocz do zawartości

Jakie narty do nauki, czyli newerending...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Gabrik napisał:

Natomiast rekreacja, to nie musi być tylko typowe bujanie 15km/h, mam fun z szybszej jazdy średnim i długim.

Cześć 

Tu się różnimy . Choć rozumie Twoje podejście bo masz już swoje wiosny ale tu jest odmienne nasze podejście w temacie . Sądzę z dużym prawdopodobieństwem że właśnie tu jest problem w edukacji i przekazie dla amatora . Droga na skróty . Ma być fun w prędkości średniego i długiego. Szkoda że go nie widać na zatłoczonych niebieskich czy to alpejskich czy nawet polskich stokach . Tu jest właśnie błędne podejście że w godzinę czy dwie nauczymy amatora ( wiadomo że niestety to niemozliwoscia) ale pokażemy jak się zatrzymać co to góra i dół a dalej radź sobie sam . A ja się pytam gdzie krótki skręt -śmig ? Oczywiście jest ale trzeba czasu i własnego poświęcenia .  Tu godzinka czy dwie nie wystarczy . Większość ma w czterech i pomija ten jakże ważny etap,dlaczego-bo jest męczący! Kupi sobie długą nartę i będzie się ślizgał z góry na dół bo się mniej zmęczy a zatrzymać się jakoś zatrzyma .

Spróbuj dziś z tym średnim czy długim skrętem wejść do lasu ( tam większość kiedyś się uczyła nawet Spiochu wyżej o tym napisał ) jestem ciekaw czy dziś wyjedziesz z tego lasu bez krótkiego ? 
 

Dla mnie osobiście tu jest piękno i finezja narciarstwa czyli krótki skręt-smig! Tu jest zawarta technika o której wszyscy piszą . Jak tego się nauczę  to pojadę na luzie w każdych warunkach na każdej narcie  . Kiedyś uczyli się na długich ołówkach -szacun dla nich ! ale dziś ja mam krótką nartę odpowiednią i przeznaczoną do tego . 
 

Wczoraj dostałem ten filmik,przeczytaj komentarz  … 

https://www.facebook.com/share/PAyseUpctBon3a1p/

Pozdro 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Victor napisał:

Cześć 

Tu się różnimy . Choć rozumie Twoje podejście bo masz już swoje wiosny ale tu jest odmienne nasze podejście w temacie . Sądzę z dużym prawdopodobieństwem że właśnie tu jest problem w edukacji i przekazie dla amatora . Droga na skróty . Ma być fun w prędkości średniego i długiego. Szkoda że go nie widać na zatłoczonych niebieskich czy to alpejskich czy nawet polskich stokach . Tu jest właśnie błędne podejście że w godzinę czy dwie nauczymy amatora ( wiadomo że niestety to niemozliwoscia) ale pokażemy jak się zatrzymać co to góra i dół a dalej radź sobie sam . A ja się pytam gdzie krótki skręt -śmig ? Oczywiście jest ale trzeba czasu i własnego poświęcenia .  Tu godzinka czy dwie nie wystarczy . Większość ma w czterech i pomija ten jakże ważny etap,dlaczego-bo jest męczący! Kupi sobie długą nartę i będzie się ślizgał z góry na dół bo się mniej zmęczy a zatrzymać się jakoś zatrzyma .

Spróbuj dziś z tym średnim czy długim skrętem wejść do lasu ( tam większość kiedyś się uczyła nawet Spiochu wyżej o tym napisał ) jestem ciekaw czy dziś wyjedziesz z tego lasu bez krótkiego ? 
 

Dla mnie osobiście tu jest piękno i finezja narciarstwa czyli krótki skręt-smig! Tu jest zawarta technika o której wszyscy piszą . Jak tego się nauczę  to pojadę na luzie w każdych warunkach na każdej narcie  . Kiedyś uczyli się na długich ołówkach -szacun dla nich ! ale dziś ja mam krótką nartę odpowiednią i przeznaczoną do tego . 
 

Wczoraj dostałem ten filmik,przeczytaj komentarz  … 

https://www.facebook.com/share/PAyseUpctBon3a1p/

Pozdro 

 

Fajne, jak już historycznie to nawet ludzie prace piszą https://bactive.com.pl/wp-content/uploads/2018/09/rozwój-techniki-skrętu-narcarskiego-nowoczesny-skręt-narciarski.pdf

dobrych kilka lat temu spotkałem się z niejakim fredoskim w rokytnicach i kazał mi nie wiedzieć czemu ćwiczyć skręt stop... potem łączyć... nie przejąłem się wtedy tym zbytnio... choć jak moja przygoda zwekslowala poza trasę i na skitury to w naturalny sposób musiałem podszlifować różne tradycyjne techniki w tym także i ten skręt aby nie wpaść na drzewo czy do jakiejś studni... tak czy owak kilka podobnych skiturowych technik

https://ski247.pl/ewolucje/podstawy-narciarstwa

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Victor napisał:

Cześć 

Tu się różnimy . Choć rozumie Twoje podejście bo masz już swoje wiosny ale tu jest odmienne nasze podejście w temacie . Sądzę z dużym prawdopodobieństwem że właśnie tu jest problem w edukacji i przekazie dla amatora . Droga na skróty . Ma być fun w prędkości średniego i długiego. Szkoda że go nie widać na zatłoczonych niebieskich czy to alpejskich czy nawet polskich stokach . Tu jest właśnie błędne podejście że w godzinę czy dwie nauczymy amatora ( wiadomo że niestety to niemozliwoscia) ale pokażemy jak się zatrzymać co to góra i dół a dalej radź sobie sam . A ja się pytam gdzie krótki skręt -śmig ?

Nie powinieneś jednego zdania, pasującego do Twojej wizji, rozdmuchiwać do rangi dogmatu 🙂 . Gdy się uczę, powinienem jeździć wolno, aby odczuwać jak narty reagują na moje ruchy i aby te ruchy utkwiły w tzw.pamięci mięśniowej.  Szybka jazda maskuje błędy jakie popełniam jako nazwijmy to początkujący średniak.  Krótki skręt jest dynamiczniejszy, "szybszy", wymaga lepszej koordynacji, - dlatego nie jest pierwszym w drabince!

Zacytowane przez Ciebie zdanie odnosiło się tylko do sformułowania jazda rekreacyjna i że jest w niej miejsce na "jazdę sportową", w rozumieniu szybszej, dynamiczniejszej, a nie tyczek, czy zawodów.

I na Boga długi skręt, czy średni, nie oznacza z automatu szybkiej jazdy!!!

55 minut temu, Victor napisał:

Oczywiście jest ale trzeba czasu i własnego poświęcenia .  Tu godzinka czy dwie nie wystarczy . Większość ma w czterech i pomija ten jakże ważny etap,dlaczego-bo jest męczący! Kupi sobie długą nartę i będzie się ślizgał z góry na dół bo się mniej zmęczy a zatrzymać się jakoś zatrzyma .

Spróbuj dziś z tym średnim czy długim skrętem wejść do lasu ( tam większość kiedyś się uczyła nawet Spiochu wyżej o tym napisał ) jestem ciekaw czy dziś wyjedziesz z tego lasu bez krótkiego ? 

To idź, wystąp na Inter Ski i powiedz wszystkim, od Japonii, po USA, że są idiotami i w złej kolejności ustalili naukę skrętów.

55 minut temu, Victor napisał:


 

Dla mnie osobiście tu jest piękno i finezja narciarstwa czyli krótki skręt-smig! Tu jest zawarta technika o której wszyscy piszą . Jak tego się nauczę  to pojadę na luzie w każdych warunkach na każdej narcie  . Kiedyś uczyli się na długich ołówkach -szacun dla nich ! ale dziś ja mam krótką nartę odpowiednią i przeznaczoną do tego . 
 

Wczoraj dostałem ten filmik,przeczytaj komentarz  … 

https://www.facebook.com/share/PAyseUpctBon3a1p/

Pozdro 

 

Raczej nikt nie neguje ani roli, ani zasadności krótkich skrętów. Jedynie co najwyżej Twoją bardzo zawężoną optykę na temat nart, czyli tylko ich długość. Właśnie kupuję żonie kolejne deseczki, ma 161cm, kupię jej 158 lub 153 i bez znaczenia, którą ostatecznie długość jej wybiorę (biorąc pod rozwagę kilka różnych czynników), to będzie nadal tłukła skręt długi!

To co widzisz na stokach, to nie wina nart, tylko podejścia większości osób do podnoszenia swoich umiejętności. A oddzielnym tematem są tego przyczyny.

😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabrik napisał:

Nie powinieneś jednego zdania, pasującego do Twojej wizji, rozdmuchiwać do rangi dogmatu 🙂 . Gdy się uczę, powinienem jeździć wolno, aby odczuwać jak narty reagują na moje ruchy i aby te ruchy utkwiły w tzw.pamięci mięśniowej.  Szybka jazda maskuje błędy jakie popełniam jako nazwijmy to początkujący średniak.  Krótki skręt jest dynamiczniejszy, "szybszy", wymaga lepszej koordynacji, - dlatego nie jest pierwszym w drabince!

Zacytowane przez Ciebie zdanie odnosiło się tylko do sformułowania jazda rekreacyjna i że jest w niej miejsce na "jazdę sportową", w rozumieniu szybszej, dynamiczniejszej, a nie tyczek, czy zawodów.

I na Boga długi skręt, czy średni, nie oznacza z automatu szybkiej jazdy!!!

To idź, wystąp na Inter Ski i powiedz wszystkim, od Japonii, po USA, że są idiotami i w złej kolejności ustalili naukę skrętów.

Raczej nikt nie neguje ani roli, ani zasadności krótkich skrętów. Jedynie co najwyżej Twoją bardzo zawężoną optykę na temat nart, czyli tylko ich długość. Właśnie kupuję żonie kolejne deseczki, ma 161cm, kupię jej 158 lub 153 i bez znaczenia, którą ostatecznie długość jej wybiorę (biorąc pod rozwagę kilka różnych czynników), to będzie nadal tłukła skręt długi!

To co widzisz na stokach, to nie wina nart, tylko podejścia większości osób do podnoszenia swoich umiejętności. A oddzielnym tematem są tego przyczyny.

😀 

Mogę się mylić ale coś mi się wydaje że ciągle mieszasz w swojej głowie jazdę amatorską z jazda sportową . 

Luźny techniczny rytmiczny krótki skręt 😉 dalej jest też skręt średni . A na czym Ty będziesz się tego uczył to twój wybór możesz wziąć i dechy 100 pod butem obyś się tego uczył . 

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Victor napisał:

Mogę się mylić ale coś mi się wydaje że ciągle mieszasz w swojej głowie jazdę amatorską z jazda sportową . 

Luźny techniczny rytmiczny krótki skręt 😉 dalej jest też skręt średni . A na czym Ty będziesz się tego uczył to twój wybór możesz wziąć i dechy 100 pod butem obyś się tego uczył . 

Pozdro

Super, że @Victor Ty, to napisałeś 🙂. Nie mieszam nic w głowie w kwestiach jazdy sportowej  z amatorską. Mam na myśli obrazowy zwrot okreslający styl/sposób jazdy. Czyli jak ktoś tu w wątku innym napisał, cos w stylu "bujam się z dziećmi na niebieskich trasach", a inny, który zakłada narty i z rana na Jaworzynie popierdziela ile sił mu fabryka dała i po 2 godzinach dobrze zrypany spada na chatę.

Pokazujesz filmik z narciarzem wykorzystującym specyfikę obecnie produkowanych nart i piszesz, że właściwie, to wsio ryba na czym będę się uczył takich skrętów, ważne abym to robił. I na dobrą sprawę, to osobiście już nie wiem. Czy chciałeś ustalić jakie narty są optymalne do nauki? Czy chciałeś wskazać, że większość jeździ źle, bo na krótkich? Czy, że trzeba zaczynać od nauki skrętów krótkich? Czy może, iż ktoś tam doradził za długie i przez to połowa ludzi ma traumę i nie chce się uczyć? Czy chcesz przekonać wszystkich, że SL to narty do wszystkiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gabrik napisał:

Super, że @Victor Ty, to napisałeś 🙂. Nie mieszam nic w głowie w kwestiach jazdy sportowej  z amatorską. Mam na myśli obrazowy zwrot okreslający styl/sposób jazdy. Czyli jak ktoś tu w wątku innym napisał, cos w stylu "bujam się z dziećmi na niebieskich trasach", a inny, który zakłada narty i z rana na Jaworzynie popierdziela ile sił mu fabryka dała i po 2 godzinach dobrze zrypany spada na chatę.

Pokazujesz filmik z narciarzem wykorzystującym specyfikę obecnie produkowanych nart i piszesz, że właściwie, to wsio ryba na czym będę się uczył takich skrętów, ważne abym to robił. I na dobrą sprawę, to osobiście już nie wiem. Czy chciałeś ustalić jakie narty są optymalne do nauki? Czy chciałeś wskazać, że większość jeździ źle, bo na krótkich? Czy, że trzeba zaczynać od nauki skrętów krótkich? Czy może, iż ktoś tam doradził za długie i przez to połowa ludzi ma traumę i nie chce się uczyć? Czy chcesz przekonać wszystkich, że SL to narty do wszystkiego? 

Czym dalej w las tym bardziej zaczynam stwierdzać że jesteś ekspertem nadinterpretacji Jeżeli nie zrozumiałeś tego co napisałem to przeczytaj jeszcze raz na spokojnie.

Dobrego 😉
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie dajcie spokój bo powoli nie daje się tego czytać. Zadbajcie chociaż o mini9mum merytoryki. Np: krótki skręt to jest krótki skręt a śmig to śmig. Proszę ładną definicję obu technik przytoczyć i je scharakteryzować na przykład a nie konfabulować i się błaźnić. Proszę - bo używacie sami tych określeń: jaka jest różnica między skrętem krótkim a średnim?czym się różni jazda sportowa od amatorskiej? Itd...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Panowie dajcie spokój bo powoli nie daje się tego czytać. Zadbajcie chociaż o mini9mum merytoryki. Np: krótki skręt to jest krótki skręt a śmig to śmig. Proszę ładną definicję obu technik przytoczyć i je scharakteryzować na przykład a nie konfabulować i się błaźnić. Proszę - bo używacie sami tych określeń: jaka jest różnica między skrętem krótkim a średnim?czym się różni jazda sportowa od amatorskiej? Itd...

Pozdro

Cześć 

Może jeszcze-czym się różni sukienka od spódnicy? U psychologa/psychiatry jak chcesz kwit pamiętaj-kolorem -bank plusujesz na świra 😉

pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Victor napisał:

Cześć 

Może jeszcze-czym się różni sukienka od spódnicy? U psychologa/psychiatry jak chcesz kwit pamiętaj-kolorem -bank plusujesz na świra 😉

pozdro 

Ja??? Przeczytaj co piszesz a później sugeruj mi debilizm. Proszę o odpowiedź na postawione pytania.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mitek napisał:

Ja??? Przeczytaj co piszesz a później sugeruj mi debilizm. Proszę o odpowiedź na postawione pytania.

Pozdro

Pooglądaj filmiki włoska jazda vs  filmik z fejsa będziesz miał odpowiedź na własne pytania . 

Pozdro 

 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gabrik napisał:

................ Właśnie kupuję żonie kolejne deseczki, ma 161cm, kupię jej 158 lub 153 i bez znaczenia, którą ostatecznie długość jej wybiorę (biorąc pod rozwagę kilka różnych czynników), to będzie nadal tłukła skręt długi!

To co widzisz na stokach, to nie wina nart, tylko podejścia większości osób do podnoszenia swoich umiejętności. A oddzielnym tematem są tego przyczyny.

😀 

Cześć

A co Ona sama nie ma głosu?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Victor przy całym szacunku dla zapału neofity i nie praktykującego amatora w zakresie doradztwa szkolenia amatorskiego bo o sportowym nie wspomnę (tu by się przydał teleskop Webba) proszę chociaż wyrównaj sobie terminologię nie z YouTube tylko czegoś bardziej konkretnego. Na razie straszny kogiel-mogiel. 

Proszę, nie obrażaj się. Dla każdego instruktora umiejętność prawidłowego opisu a następnie demonstracji to elementarz. I każdy, kto się w to bawił był łapany na różnych drobiazgach ( np. wykonanie figury "pod komisję" w skos stoku choć opis zakłada "w linii spadku stoku") bądź zwalony skręt-stop. O innych nie wspominam, można zerknąć na wyniki MP Instruktorów i sprawdzić jak oceniane są figurówki. 

I nie bez przyczyny istnieje coś takiego jak InterSki, na którym poszczególnego demo team demonstrują "narodowe" szkoły jazdy, wymieniają się informacjami na temat programów, prowadzone są zajęcia na mniej lub bardziej specyficzne tematy. Dalej, ma to odbicie w "narodowych" programach - czy na lepsze to już różnie ale ewolucja pewnych założeń (także na poziomie podstawowego opisu wykonania figury) jest normalna. Jak chcesz się ździwić - trochę zamieszania było w okolicach łuków płużnych 🙂 i bynajmniej nie chodzi o początkujących 🙂

Pozdrawiam trochę zniesmaczony brakiem umiejętności prowadzenia dyskusji - powiedzmy, że to ja nie potrafię, jeżeli ktoś ma się poczuć lepiej.

M.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu czytania całego toku tych wpisów , przeczytałem tylko kilka ostatnich . Mam pytanie , bo sam nie wiem co jest co . 
Jak wyglada w polskim narodowym ,

- skręt krótki         a jak wyglada 

- śmig 

Czym one się różnią ?

Zawsze myślałem ze śmig to jest skręt krotki , który się rozwinie do modern standardów .

I jeszcze jedno , 

co to jest włoska jazda i jak różni się od innych jazd na nartach . 

 

Pozdrowienia 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PSmok napisał:

Nie mam czasu czytania całego toku tych wpisów , przeczytałem tylko kilka ostatnich . Mam pytanie , bo sam nie wiem co jest co . 
Jak wyglada w polskim narodowym ,

- skręt krótki         a jak wyglada 

- śmig 

Czym one się różnią ?

Zawsze myślałem ze śmig to jest skręt krotki , który się rozwinie do modern standardów .

I jeszcze jedno , 

co to jest włoska jazda i jak różni się od innych jazd na nartach . 

 

Pozdrowienia 

Cześć

Podobnie jak Ty pytałem kolegów co maja na myśli ale zostałem potraktowany jak gnojek, może Ty będziesz miał więcej szczęścia. Zobaczymy. Jakby co ze śmigiem i krótkim skrętem sobie poradzę (choć nasi mistrzowie od programów narobili bałaganu solidnego przez ostatnie kilkanaście lat) ale co to jest włoska jazda - nie wiem za cholerę.

Pozdro

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Zadbajcie chociaż o mini9mum merytoryki. Np: krótki skręt to jest krótki skręt a śmig to śmig. Proszę ładną definicję obu technik przytoczyć i je scharakteryzować

 Piotr Cię złapał ale udajesz Greka to norma już do tego przywykłem tu na forum .ale najlepiej obrócić w żart i udać że za chuja nie wiem co to włoska jazda -oświecę cię nie ma czegoś takiego jest na filmie pokazany włoski instruktor a przekaz żebyś porównał dwa filmy był tylko przenośnia dla takiej inteligencji to powinna być norma w rozumowaniu ale norma tu szukanie dziury w całym żeby zaistnieć . 

I bez obrazy 😉

pozdro
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marxx74x napisał:

@Victor przy całym szacunku dla zapału neofity i nie praktykującego amatora w zakresie doradztwa szkolenia amatorskiego bo o sportowym nie wspomnę (tu by się przydał teleskop Webba) proszę chociaż wyrównaj sobie terminologię nie z YouTube tylko czegoś bardziej konkretnego. Na razie straszny kogiel-mogiel. 

Proszę, nie obrażaj się. Dla każdego instruktora umiejętność prawidłowego opisu a następnie demonstracji to elementarz. I każdy, kto się w to bawił był łapany na różnych drobiazgach ( np. wykonanie figury "pod komisję" w skos stoku choć opis zakłada "w linii spadku stoku") bądź zwalony skręt-stop. O innych nie wspominam, można zerknąć na wyniki MP Instruktorów i sprawdzić jak oceniane są figurówki. 

I nie bez przyczyny istnieje coś takiego jak InterSki, na którym poszczególnego demo team demonstrują "narodowe" szkoły jazdy, wymieniają się informacjami na temat programów, prowadzone są zajęcia na mniej lub bardziej specyficzne tematy. Dalej, ma to odbicie w "narodowych" programach - czy na lepsze to już różnie ale ewolucja pewnych założeń (także na poziomie podstawowego opisu wykonania figury) jest normalna. Jak chcesz się ździwić - trochę zamieszania było w okolicach łuków płużnych 🙂 i bynajmniej nie chodzi o początkujących 🙂

Pozdrawiam trochę zniesmaczony brakiem umiejętności prowadzenia dyskusji - powiedzmy, że to ja nie potrafię, jeżeli ktoś ma się poczuć lepiej.

M.

 

Po pierwsze ja się nie obrażam bo dzieckiem nie jestem . Po drugie nie mam najmniejszego obowiązku posługiwać się fachową terminologią od tego jesteście Wy fachowcy ( ja ani pomocnikiem ani instruktorem czy trenerem nie będę to nie moja bajka ) więc piszę zrozumiałym językiem polskim tak mi się wydaje jak tylko potrafię bo czytają tacy jak ja choć wielu tu nawet słowa nie napisało . Forum jest dla wszystkich jeżeli tak to ja oddaje szacunek Wam a Wy mi i jest ok . Bo inaczej kąsanie po kostkach to klasyczna piaskownica a jeżeli Wasze Ego ma być wyżej to również mi to nie przeszkadza możecie być bardziej dowartościowani . Po trzecie nigdy nie napisałem słowa jak macie uczyć to Wasze buty i Ja niesmialbym w nie wchodzi. .Sam oddałem własną drogę w ręce fachowca i nie wnikam w jego kompetencje A to ze pisze o krótkiej narcie nie znaczy,że nauka ma sie zaczynać od krótkiego skrętu to właśnie taka nadinterpretacja Gabrika na co zwróciłem uwagę żeby przeczytał ponownie to co napisałem . Byłem na szkoleniu i również zaczynałem od technik płużnych itd co nie zmienia faktu że mogłem tam jeździć na długiej narcie . Wybrałem inaczej . Po czwarte to w Waszym środowisku jest tzw sorki-burdel i to wy powinniście go uporządkować bo odbiorca się gubi najlepszym przykładem są posty wyżej np pytającego Piotra i odpowiadającego Mitka . Po  piąte w ostatnim czasie jako amator kilku sezonów starałem się znaleść odp dlaczego jest tak źle w tym sporcie diagnozę postawiłem dość szybko .Wy zresztą ja znacie ale się kręci to po co zmieniać . Można i tak przecież sport to zdrowie ! Dlatego też z własnej perspektywy osoby odpowiedzialnej doradziłbym temu co nie chce się uczyć kup nartę krótka bo ją ogarniesz a narta długa Cię przerośnie . Ale jest gówno burza bo jak to ? Wchodzę w kompetencje . Cóż nie chciałem . 
 

To tak na szybkiego bo jestem po 12h pracy więc czas na pifko przez F 😅 i sobie odpocząć. .

pozdrawiam dobrej nocki 🥳

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Victor napisał:

Dzień doberek 

Coś z InterSki 

Jazda duńska 😜 dla mnie bajka 

Pozdro

Sie nie znam, ale czy te dunczyki to nie w stylu trochę Koreańczyków czy jakichś Japoncow? Tylko pytam, wspomnienia mama mgliste. W Japonii nie byłem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Victor napisał:

 Piotr Cię złapał ale udajesz Greka to norma już do tego przywykłem tu na forum .ale najlepiej obrócić w żart i udać że za chuja nie wiem co to włoska jazda -oświecę cię nie ma czegoś takiego jest na filmie pokazany włoski instruktor a przekaz żebyś porównał dwa filmy był tylko przenośnia dla takiej inteligencji to powinna być norma w rozumowaniu ale norma tu szukanie dziury w całym żeby zaistnieć . 

I bez obrazy 😉

pozdro
 

Cześć

Nie wiem na czym miał mnie Piotr złapać bo zadał takie same pytania jak ja i podobnie jak ja nie dostał odpowiedzi. Z Twoich postów wynika, że do pewnego stopnia utożsamiasz skręt krótki ze śmigiem. I ja i Piotr i marek tego nie rozumiemy więc - skoro używasz terminów to wytłumacz jak Ty je rozumiesz bo inaczej rozmowa jest bez sensu. 

Co to włoska jazda nie wiem, podobnie jak Piotr. Mam pewną wizję zbioru cech charakterystycznych dla włoskiego kanonu ale nie sądzę byś to miał na myśli. Możemy rozmawiać ale trzeba jednym językiem - inaczej się nie da.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...