Skocz do zawartości

Kres for narciarskich czy to koniec?


DYNAMICskiPolska

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.09.2024 o 12:28, DYNAMICskiPolska napisał:

Od jakiegoś czasu obserwuję "znikanie" for narciarskich, czy to już koniec, jestem ciekaw Waszych opini. Jeszcze zostało kilka ale jak długo?

Nie tylko narciarskich. I fora podzielą los grup newsowych, których nawet google przestał wspierać. Dlaczego tak jest? Nie wiem i nie rozumiem do końca. Ludzie lubią proste i środki przekazu. By nie powiedzieć prostackie. I dużo fajerwerków i szybkich i powierzchownych wrzutek. Wystarczy pooglądać co ludzie oglądają na telefonach w tramwajach czy autobusach. Na pewno FB podbiera dużo aktywności. Cóż, dla takich jak ja to nie to. Popróbowałem i nie, dziękuję. 🙂

Z forami narciarskimi jest jeszcze tak, że dotyczą aktywności uprawianych zimą. A mamy jeszcze lato. Stąd dużo tu o rowerach, kajakach, itp. Ale zima kiedys przyjdzie a z nia wyjazdy, relacje z nich, spotkania w realu...

Edytowane przez a_senior
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, a_senior napisał:

Nie tylko narciarskich. I fora podzielą los grup newsowych, których nawet google przestał wspierać. Dlaczego tak jest? Nie wiem i nie rozumiem do końca. Ludzie lubią proste i środki przekazu. By nie powiedzieć prostackie. I dużo fajerwerków i szybkich i powierzchownych wrzutek. Wystarczy pooglądać co ludzie oglądają na telefonach w tramwajach czy autobusach. Na pewno FB podbiera dużo aktywności. Cóż, dla takich jak ja to nie to. Popróbowałem i nie, dziękuję. 🙂

Z forami narciarskimi jest jeszcze tak, że dotyczą aktywności uprawianych zimą. A mamy jeszcze lato. Stąd dużo tu o rowerach, kajakach, itp. Ale zima kiedys przyjdzie a z nia wyjazdy, relacje z nich, spotkania w realu...

Jeszcze fora nie zginęły, póki my żyjemy Andrzeju drogi. Jest dokładnie tak jak napisałeś. Ma być szybko, krótko i z pompą taki SMS, który szybko idzie w zapomnienie. Nawet po śmierci dostaniesz w sroc lajków, a i tak nikt Cie nie przyjdzie pożegnać. Twoje miejsce natychmiast zajmuje nowy byt. Konwersacje ograniczają się do krótkiej wymiany zdań. Forumowicze ze sobą rozmawiają, niestety ta forma zanika w świecie. Spłyca wszystko do wysyłania krótkich komunikatów. Mnie się formuła forów podoba, są ciekawe osoby, ciekawe dyskusje do których można się włączyć w każdej chwili, i praktycznie nic z tych dyskusji nas nie omija, bo w każdej chwili można się cofnąć w czasie. Nie trzeba być na bieżąco, bo te rozmowy nie giną. To taka wideokonferencja bez wizji z możliwością dyskusji wstecz. Czemu zanika, bo w dzisiejszych czasach co raz mniej osób potrafi sklecić poprawnie parę logicznych zdań, pomijając składnię i ortografię.

pozdro

Edytowane przez Marcos73
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcos73 napisał:

Jeszcze fora nie zginęły, póki my żyjemy Andrzeju drogi. Jest dokładnie tak jak napisałeś. Ma być szybko, krótko i z pompą taki SMS, który szybko idzie w zapomnienie.

Fakt, ale wciąż jest sporo ludzi, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu forumowym. Czytali, sensownie pisali, dyskutowali. Więc gdzie oni będą? Na wymierających i kurczących się forach? Skoro ci ludzie istnieją to te fora nie powinny sie kurczyć. Jakoś nie widzę ich na FB, nie mówiąc o innych tiktokach. Tam nie ma dyskusji tylko krótkie wrzutki. Zresztą samo FB też ma sens. Można umawiać się na wspólne wyjazdy, pokazywać sobie zdjęcia z nich, itp. Ale prowadzenia poważniejszych dyskusji czy nawet wymiany zdań nie widzę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielam się na FB ale przeglądam bo jest tam mnóstwo grup od wszystkiego i czasem jakieś przydatne info się znajdzie, obrazki z gór też można pooglądać w wolnej chwili. Natomiast jakoś nie mam potrzeby lajków i przekonania do uzewnętrzniania mojego życia prywatnego dlatego nie produkuję tam treści.
Fora są merytorycznie nieocenione.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zając napisał:

Nie udzielam się na FB ale przeglądam bo jest tam mnóstwo grup od wszystkiego i czasem jakieś przydatne info się znajdzie, obrazki z gór też można pooglądać w wolnej chwili. Natomiast jakoś nie mam potrzeby lajków i przekonania do uzewnętrzniania mojego życia prywatnego dlatego nie produkuję tam treści.
Fora są merytorycznie nieocenione.

Cze

Fora, to grupa ludzi, która ma coś ciekawego do powiedzenia, nie koniecznie do pokazania. Na tym forum to raczej grupa "znajomych", mimo iż personalnie nie wszyscy mieliśmy kontakt w realu.

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdecydowanie jestem za forami. To szczególnie zyskało na znaczeniu gdy na żywo poznałem @Adam ..DUCH, @Mitek, @Marcos73, @.Beata., @Lexi, @moruniek i pozostałych, których jeśli nie wymieniłem, przepraszam i na równi pozdrawiam. Wiem że są realni, wiem że jeżdżą, wiem że mają dobre intencje i cenią relacje.

Parząc na fb widzę że większość grup bardzo szybko staje się pralnią trolli, gadasz z kimś i nie wiesz czy jest faktycznie z Nowego Sącza czy z południowej części Petersburga. Dialogi też są tam okrutnie … dyplomatycznie mówiąc … mało wartościowe. Na osoby ,,wirtualne,, patrzę z ostrożnością. Zawsze. 

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W żadnym razie "elyta" tylko osoby z Twarzą. Mówię oczywiście głównie za siebie ale ... wymienieni są "osobami". Sporo zna się osobiście albo przynajmniej się spotkało. Są konsekwentni w poglądach i głoszonych tezach, po prostu są ludzcy i tyle. Jeżeli naturalność i uczciwość wystarczy do bycia elytą to.... słabo jest.

Ale może tak jest.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W żadnym razie "elyta" tylko osoby z Twarzą. Mówię oczywiście głównie za siebie ale ... wymienieni są "osobami". Sporo zna się osobiście albo przynajmniej się spotkało. Są konsekwentni w poglądach i głoszonych tezach, po prostu są ludzcy i tyle. Jeżeli naturalność i uczciwość wystarczy do bycia elytą to.... słabo jest.

Ale może tak jest.

Pozdro

Jeżeli ktoś jest w stanie zrobić ponad 1000 km aby się spotkać - nawiązać relację to chyba "elyta"....zresztą kurcze tu się kilometry nie liczą..ważne aby... no właśnie co aby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2024 o 16:43, Adam ..DUCH napisał:

Jeżeli ktoś jest w stanie zrobić ponad 1000 km aby się spotkać - nawiązać relację to chyba "elyta"....zresztą kurcze tu się kilometry nie liczą..ważne aby... no właśnie co aby??

Słuchać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...