Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


AsiaK

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc 🙂

 

Potrzebuję pomocy w doborze nart. W sklepie proponowano mi Heady Super Joy 2024, ale zaczelam wchodzic glębiej w temat i nie jestem 100% pewna wyboru. 

Kobieta

Lat: 37

Wzrost: 168

Waga: 61

Doswiadczenie: Jezdzilam od dziecka w roznych warunkach Polska, Słowacja, Austria. Potem przesiadka na snowboard i obecnie chcialam wrocic na narty. Oceniam sie na 6 w 10 stopniowej skali, skrety dlugie i krotkie, jazda na krawedziach. Ostatni sezon jezdzilam na ciezkich nartach meskich i tez dalam rade po 15 latach przerwy, wiec zastanawiam się czy narty typowo damskie to dobry wybor. Zalezy mi na komforcie jazdy i mozliwosci rozwoju. Moglibyscie mi cos polecic? 
 

Jazda na trasie, z preferencja do sztruksu. 

Dodatkowo zastanawiam się nad butami Head Formula 95 W MV GW Dark Blue 2024, ale nie wiem czy flex 95 nie bedzie zbyt szytwny?

Dzięki za wszelkie sugestie 🙂

 

Edytowane przez AsiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AsiaK napisał:

Czesc 🙂

 

Potrzebuję pomocy w doborze nart. W sklepie proponowano mi Heady Super Joy 2024, ale zaczelam wchodzic glębiej w temat i nie jestem 100% pewna wyboru. 

Kobieta

Lat: 37

Wzrost: 168

Waga: 61

Doswiadczenie: Jezdzilam od dziecka w roznych warunkach Polska, Słowacja, Austria. Potem przesiadka na snowboard i obecnie chcialam wrocic na narty. Oceniam sie na 6 w 10 stopniowej skali, skrety dlugie i krotkie, jazda na krawedziach. Ostatni sezon jezdzilam na ciezkich nartach meskich i tez dalam rade po 15 latach przerwy, wiec zastanawiam się czy narty typowo damskie to dobry wybor. Zalezy mi na komforcie jazdy i mozliwosci rozwoju. Moglibyscie mi cos polecic? 
 

Jazda na trasie, z preferencja do sztruksu. 

Dodatkowo zastanawiam się nad butami Head Formula 95 W MV GW Dark Blue 2024, ale nie wiem czy flex 95 nie bedzie zbyt szytwny?

Dzięki za wszelkie sugestie 🙂

 

Zawsze będę namawiał żeby wrzucić film z jazdy  … a co? Tylko że mnie wciąż ma być polewka? 
 

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Zawsze będę namawiał żeby wrzucić film z jazdy  … a co? Tylko że mnie wciąż ma być polewka? 
 

🤣

Head robi takie fajne slalomki od dołu niebieskie a od góry białe z czarnymi napisami 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Buty, flex nie będzie zbyt duży, jeśli jesteś dobrze jeżdżąca osobą. Ważne, aby je dobrze dopasować. To chyba najważniejsze. NIewygodne buty - dramat na stoku.

Narty, jeśli dobrze jeździsz, to lepiej wybrać narty o standardowej konstrukcji. Damskie, może to nie są złe narty, jednak brak titanalu, który najlepiej absorbuje wstrząsy i drgania te narty stawia w drugim szeregu. Zastanów się nad linią supershape, narty uznane wśród amatorów, w obrębie tego modelu różnica w szerokości pod butem. Od semi sportowej e-oryginal (66mm) - do takiej już bardziej do jazdy przytrasowej e-titan (84mm). Takim złotym środkiem e-speed/e-magnum (68/72mm pod butem odpowiednio). Można też zerknąć na modele o sportowych korzeniach, jak e-SLR (Charakterystyka slalomówki 66mm - czyli wąska), e-GSR (do średniego skrętu - 68mm - też raczej wąska) oraz e-XSR (takie połączenie tych dwóch pierwszych modeli, potocznie zwane hybrydami, 72mm - ja uważam że to taka uniwersalna szerokość do jazdy trasowej).

Link dla Ciebie z katalogiem head.

https://drive.google.com/file/d/1Jnypx2wkrCsu_A9VA4CZAFA9otLgSfpZ/view

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AsiaK napisał:

Patrzylam na heady e-slr i r- xsr bo znalazlam w dobrej cenie, ale nie wiem czy slalomowki nie sa zbyt wymagajace? 
 

https://trojansport.pl/narty-head-worldcup-rebels-e-xsr-2024-pr-11-gw.html

https://trojansport.pl/narty-head-worldcup-rebels-e-slr-2024-pr-11-gw.html

No nie wiemy jak jeździsz, generalnie jak potrafisz i pewnie czujesz się na nartach to będzie chyba dobry wybór. Tak wynika z Twojej samooceny i opisu. Jeśli lubisz szybkie, krótkie skręty wybierz slr, a jak Ci żadne warunki nie przeszkadzają w jeździe, to się nie zastanawiaj. Jeśli raczej nieco szybciej i spokojniej to xsr, szerokość nieco uspokoi nartę a „wygładzi” odsypy, jeśli troszkę jest niedoskonałości w jeździe. Nie kupuj zbyt krótkich nart! Slr 155, a nawet pokusiłbym się o 160, xsr - 165 a nawet 170cm. Xsr nie będzie tak „ostry” jak slr. 
pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie komentarze. Co do poziomu jazdy to mam nadzieje ze filmik pokazuje mniej wiecej stan obecny. Zalezy mi na narcie rozwojowej, ale tez takiej zeby mnie nie pokonala i nie odebrala przyjemnosci z jazdy.

Na e-xsr wlasnie patrzylam, ale faktycznie taka dluga? Na meskich jezdzilam niecale 170 chyba (to te na filmie) ale jak przesiadlam sie na 149 bylo mi duzo latwiej skrecac. Choc oczywiscie nie tylko dlugosc mogla o tym przesadzic, a modeli niestety nie pamietam. Choc, te 170 sprawdze i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AsiaK napisał:

Dzieki za wszystkie komentarze. Co do poziomu jazdy to mam nadzieje ze filmik pokazuje mniej wiecej stan obecny. Zalezy mi na narcie rozwojowej, ale tez takiej zeby mnie nie pokonala i nie odebrala przyjemnosci z jazdy.

Na e-xsr wlasnie patrzylam, ale faktycznie taka dluga? Na meskich jezdzilam niecale 170 chyba (to te na filmie) ale jak przesiadlam sie na 149 bylo mi duzo latwiej skrecac. Choc oczywiscie nie tylko dlugosc mogla o tym przesadzic, a modeli niestety nie pamietam. Choc, te 170 sprawdze i dam znac.

Na krótkiej narcie nie będziesz szybciej jeżdziła, długa daje stabilność przy większych prędkościach.

Pokaż mi kierowcę F1 co jedzie na torze max 30km/godz😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby moja żona chciałaby spróbować ponownie wpiąć but w narty ba później już jeździć chociażby turystycznie ale z zacięciem do progresu to kupiłbym jej coś w ten klimat…

75 pod butem na całodzienną jazdę która nada się od krótkiego po średni do dłuższego skrętu .

https://www.daka.nl/dynastar-speed-763-k-nx12damz201fcmcn07-sku_083623?channable=030b446964003130303836313394&utm_campaign=daisycon&utm_source=Beslist.nl&utm_medium=affiliate

…a jeżeli miałaby fazę tak jak ja na tą chwilę do nauki krótkiego inwestowałbym w 158 OG WC SL Noela -miód malina narta 🥳 

Ostatnio z @Lexi na kanapie w hali doszliśmy do wniosku że narty których nie ma na rynku to narty które są warte uwagi reszta to globalne zmieszanie nam w głowie… 

Twoj wybór co kupisz. Życzę udanego sezonu 🎿 ! 💪

pozdrawiam 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Na krótkiej narcie nie będziesz szybciej jeżdziła, długa daje stabilność przy większych prędkościach.

Pokaż mi kierowcę F1 co jedzie na torze max 30km/godz😁

kobiety też startują w zawodach F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AsiaK napisał:

Dzieki za wszystkie komentarze. Co do poziomu jazdy to mam nadzieje ze filmik pokazuje mniej wiecej stan obecny. Zalezy mi na narcie rozwojowej, ale tez takiej zeby mnie nie pokonala i nie odebrala przyjemnosci z jazdy.

Na e-xsr wlasnie patrzylam, ale faktycznie taka dluga? Na meskich jezdzilam niecale 170 chyba (to te na filmie) ale jak przesiadlam sie na 149 bylo mi duzo latwiej skrecac. Choc oczywiscie nie tylko dlugosc mogla o tym przesadzic, a modeli niestety nie pamietam. Choc, te 170 sprawdze i dam znac.

Cześć

Poziom jazdy jest chwilowy bo z każdym dniem będzie lepiej. Przesuń całość sylwetki do przodu bo jeździsz odchylona stąd pewne kłopoty. Potraktuj to jako luźna uwagę co do kierunku rozwoju. Narty kupujesz na stok przygotowany więc ma być to narta o kroju sportowym ale nie SL. Długość 160-165cm - nie mniej raczej. Żadnych szerzej pod butem czy innych głupot. Nie ma nart łatwych czy trudnych - są narty porządne albo kiepskie. Nie zrażaj się określeniami - dla ekspertów czy dla zaawansowanych - to po prostu lepsze narty konstrukcyjnie i takie kup jako nartę rozwojową. Narta musi być kupiona "na wyrost" a nie "na teraz".

Jakby co pytaj spokojnie.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Poziom jazdy jest chwilowy bo z każdym dniem będzie lepiej. Przesuń całość sylwetki do przodu bo jeździsz odchylona stąd pewne kłopoty. Potraktuj to jako luźna uwagę co do kierunku rozwoju. Narty kupujesz na stok przygotowany więc ma być to narta o kroju sportowym ale nie SL. Długość 160-165cm - nie mniej raczej. Żadnych szerzej pod butem czy innych głupot. Nie ma nart łatwych czy trudnych - są narty porządne albo kiepskie. Nie zrażaj się określeniami - dla ekspertów czy dla zaawansowanych - to po prostu lepsze narty konstrukcyjnie i takie kup jako nartę rozwojową. Narta musi być kupiona "na wyrost" a nie "na teraz".

Jakby co pytaj spokojnie.

Pozdrowienia

Czyta się jak rebus. 160, sportowa, nie szeroka , nie SL - to jedynie juniorski GS by się nadał? Może nazwij przynajmniej jeden model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli się nie rozumie słowa pisanego to sugeruję siedzieć cicho. Rozróżniasz określenie - "o kroju sportowym" od "sportowy". Rozróżniasz??? Czy nie.

 

narta o kroju sportowym ??? może podaj przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Poziom jazdy jest chwilowy bo z każdym dniem będzie lepiej. Przesuń całość sylwetki do przodu bo jeździsz odchylona stąd pewne kłopoty. Potraktuj to jako luźna uwagę co do kierunku rozwoju. Narty kupujesz na stok przygotowany więc ma być to narta o kroju sportowym ale nie SL. Długość 160-165cm - nie mniej raczej. Żadnych szerzej pod butem czy innych głupot. Nie ma nart łatwych czy trudnych - są narty porządne albo kiepskie. Nie zrażaj się określeniami - dla ekspertów czy dla zaawansowanych - to po prostu lepsze narty konstrukcyjnie i takie kup jako nartę rozwojową. Narta musi być kupiona "na wyrost" a nie "na teraz".

Jakby co pytaj spokojnie.

Pozdrowienia

Mitek, głosujesz na Konfederację???????

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

??? A co Cię natchnęło takim irracjonalnym pomysłem?

Pzdro

No tak mnie naszło, bo Twoje uwagi i podpowiedzi odnośnie jazdy są ok, film z jazdy Koleżanki widziałeś, są jakieś propozycje sprzętowe, dość precyzyjne, jednak podobnie jak konfederacja gdy przychodzi do konkretów wstrzymujesz się od głosu. Masz opis budowy nart, parametry, film widziałeś i wystarczy wskazać konkretny model, który w Twojej ocenie będzie nadawał się dla Koleżanki. Masz wiedzę i doświadczenie i nie powinno stanowić to dla Ciebie żadnego problemu. Jednak Twoje odpowiedzi są wymijające i ogólnikowe. 
Koleżanka nas nie zarzuca kolejnymi modelami wyszukanymi w sieci i nie szuka potwierdzenia swojego wyboru. Ja odrzucam narty bez blachy, bo mam takie i stwierdzam, że da się na nich jeździć, jednak w porównaniu ze standardową konstrukcją to jest przepaść. Moim typem jest XSR, 165cm a nawet 170, bo z filmu wynika, że dziewczyna wie co robi, jazda jest obarczona błędami, ale jest faza sterowania i nieźle jej to wychodzi, brakuje elastyczności, jazda nieco w odchyleniu i próbuje dokręcić skręt górną częścią ciała, jednak dłuższe narty skutecznie to eliminują. Stąd wypowiedzi, że na krótkich nartach lepiej się jej skręcało. A wystarczy popracować trochę kolanami, aby wykorzystać krawędzie i geometrię nart. Górka płaska i brakuje nieco prędkości, a i tak wychodzi przyzwoicie. Z filmu wynika, że spokojnie sobie z dłuższymi nartami poradzi. Jest młoda i sprawna fizycznie i niedużo potrzeba, aby jeździła dobrze, czy bardzo dobrze w amatorskim wydaniu. Może to nie 6/10 ale jest do uzyskania w niedalekiej perspektywie. Tylko trzeba jeździć.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Znalazlam - na filmie jade na K2 Speed Rocker 160 cm i jeżdzilo mi sie na nich dobrze, choc mialam wrazenie za sa dla mnie za dlugie albo za ciezkie - trudniej wchodzily mi w skret niz krotsze 149 cm.

@Mitekco do jazdy na tyłach, to zawsze byla moja pieta achillesowa 🙂 Choc moze to byc tez kwestia nie najlepszych butow, mam amiar nad tym popracowac.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli mowiac o narcie o kroju sportowym - w takim razie ten head e-xsr jest narta sportowa czy o kroju sportowym? Jestem laikiem jesli chodzi o technikalia sprzetu narciarskiego, wiec grzebie teraz od podstaw, choc mam wrazenie ze jak na swoja jazde zaczynam wchodzic w temat zbyt gleboko i zaczynam sie gubic.

Oprocz Headow Super Joy jeszcze te deski Atomic wydaja sie sensowne. Mozecie sie cos na ich temat wypowiedziec?

https://snowsport.pl/product-pol-78387-Narty-Atomic-Cloud-C9-REVOshock-Light-wiazania-M-10-GW-2024.html

https://snowsport.pl/narty_atomic_cloud_c11_revoshock_light_plus_wiazania_m_10_gw_2024-p29429.html

Edytowane przez AsiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcos73 napisał:

No tak mnie naszło, bo Twoje uwagi i podpowiedzi odnośnie jazdy są ok, film z jazdy Koleżanki widziałeś, są jakieś propozycje sprzętowe, dość precyzyjne, jednak podobnie jak konfederacja gdy przychodzi do konkretów wstrzymujesz się od głosu. Masz opis budowy nart, parametry, film widziałeś i wystarczy wskazać konkretny model, który w Twojej ocenie będzie nadawał się dla Koleżanki. Masz wiedzę i doświadczenie i nie powinno stanowić to dla Ciebie żadnego problemu. Jednak Twoje odpowiedzi są wymijające i ogólnikowe. 
Koleżanka nas nie zarzuca kolejnymi modelami wyszukanymi w sieci i nie szuka potwierdzenia swojego wyboru. Ja odrzucam narty bez blachy, bo mam takie i stwierdzam, że da się na nich jeździć, jednak w porównaniu ze standardową konstrukcją to jest przepaść. Moim typem jest XSR, 165cm a nawet 170, bo z filmu wynika, że dziewczyna wie co robi, jazda jest obarczona błędami, ale jest faza sterowania i nieźle jej to wychodzi, brakuje elastyczności, jazda nieco w odchyleniu i próbuje dokręcić skręt górną częścią ciała, jednak dłuższe narty skutecznie to eliminują. Stąd wypowiedzi, że na krótkich nartach lepiej się jej skręcało. A wystarczy popracować trochę kolanami, aby wykorzystać krawędzie i geometrię nart. Górka płaska i brakuje nieco prędkości, a i tak wychodzi przyzwoicie. Z filmu wynika, że spokojnie sobie z dłuższymi nartami poradzi. Jest młoda i sprawna fizycznie i niedużo potrzeba, aby jeździła dobrze, czy bardzo dobrze w amatorskim wydaniu. Może to nie 6/10 ale jest do uzyskania w niedalekiej perspektywie. Tylko trzeba jeździć.

pozdro

Cześć

Bo takiej odpowiedzi w 100% uczciwej dać się nie da i sam Marku o tym wiesz. Obecnie znakomita większość nart na rynku to sprzęt o poprawnej konstrukcji dla koleżanki zupełnie wystarczający. Staram się zakreślić ramy, w których koleżanko może się swobodnie poruszać dokonując wyboru. Jednocześnie też próbuję uświadomić, że wszelkie "złote środki", "narty uniwersalne" itp, pieprzenie to bzdury. Sam postępuję w podobny sposób - określam grupę nart która mnie interesuje w później biorę najtańsze i najładniejsze a ostatnio po prostu te które stoją najbliżej. Ważniejszą rzeczą jest dobre przygotowanie sprzętu i dbałość o niego.

A najważniejszą rzeczą jest dbałość o poprawną technikę.

Kto proponuje konkretny model narty dla osoby nieznanej albo się nie zna albo oszukuje świadomie czy też nieświadomie, chcąc pomóc na przykład.

Mogę iść z koleżanką do pierwszego lepszego sklepu i wyjdzie z nartami z których będzie mega zadowolona ale co to będą za narty - muszę je obejrzeć i ocenić.

Pozdro serdeczne

PS

Właśnie wróciłem z roweru. Odpoczywam z deka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, AsiaK napisał:

Znalazlam - na filmie jade na K2 Speed Rocker 160 cm i jeżdzilo mi sie na nich dobrze, choc mialam wrazenie za sa dla mnie za dlugie albo za ciezkie - trudniej wchodzily mi w skret niz krotsze 149 cm.

@Mitekco do jazdy na tyłach, to zawsze byla moja pieta achillesowa 🙂 Choc moze to byc tez kwestia nie najlepszych butow, mam amiar nad tym popracowac.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli mowiac o narcie o kroju sportowym - w takim razie ten head e-xsr jest narta sportowa czy o kroju sportowym? Jestem laikiem jesli chodzi o technikalia sprzetu narciarskiego, wiec grzebie teraz od podstaw, choc mam wrazenie ze jak na swoja jazde zaczynam wchodzic w temat zbyt gleboko i zaczynam sie gubic.

Oprocz Headow Super Joy jeszcze te deski Atomic wydaja sie sensowne. Mozecie sie cos na ich temat wypowiedziec?

https://snowsport.pl/product-pol-78387-Narty-Atomic-Cloud-C9-REVOshock-Light-wiazania-M-10-GW-2024.html

https://snowsport.pl/narty_atomic_cloud_c11_revoshock_light_plus_wiazania_m_10_gw_2024-p29429.html

Cześć

Asiu narta sportowa to narta sportowa - dla zawodników - i to są najlepsze narty. Wszystkie inne są w porównaniu do nich trochę mniej lub bardziej "zapsute" aby osoby słabsze technicznie były w stanie nad nimi zapanować co nie znaczy, że są złe. O kroju sportowym to znaczy narta taliowana, bez rockera, nie poszerzona, o dobrze wyprowadzonych ściankach bocznych, nie "odelżona" konstrukcyjnie.

Narty 149cm to narty dla dzieci albo dla osoby, która stawia pierwsze kroki. Lepiej "wchodziły w skręt" bo łatwiej je było siłowo obrócić po prostu ale to jest złudzenie panowania a nie panowanie.

Oba modele Cloud będą dla Ciebie dobre. długość 157cm będzie OK i będzie rozsądnym kompromisem pomiędzy doborem dłuższej narty dającej większą stabilność i pewniejsze prowadzenie a Twoimi obawami co do długości. Parę cm nie ma znaczenia.

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...