Skocz do zawartości

Dlaczego jazda na tyczkach zyskuje w Polsce na popularności?


kss_marcin_skispa

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu, poproszony przez Niezależny Test Narciarski, napisałem trochę tekstu na temat rosnącej popularności jazdy na tyczkach w Polsce, w wersji "amatorskiej".

Ponieważ w NTN wykorzystano tylko kilka zdań, opublikowałem pełny tekst u siebie, może dla kogoś będzie to ciekawe. A może ktoś się ze mną nie zgodzi w jakiejś kwestii, to jeszcze lepiej 🙂

Miłej lektury do kawki (pełny artykuł znajdziesz TUTAJ), pozdrawiam, Marcin.

 

279347290_498850351872980_7230080970621320493_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Z tekstu wynika,ze raczej gigant niż slalom o którym nie wspomniałeś a mnie bardziej interesowałby slalom. Czy również ustawiacie tyczki do niego mogą być nawet te krótkie 😉? Na Kaunertal lub Pitztal wybieram się początkiem listopada i cholernie bym spróbował własnych sił właśnie w slalomie . Jeżdżąc na halę obserwuje dzieciaki z różnych klubów europejskich i nie tylko jak sprawnie sobie radzą i w środku diabeł mówi,że kiedyś muszę spróbować .

Możesz coś więcej napisać bo tekst raczej reklamowy własny biznes i słusznie,że go tu zamiesciles bo forum to świetne miejsce żeby się reklamować  . Nie wszyscy mają FB insta i takie te dzisiejsze bajery internetowe. Napisz jak możesz jakie koszta,czy jest możliwość dniowa czy tylko pełne szkolenie itd . Jak to od kuchni wygląda .
 

Pozdrawiam 

Na hali korci 😉

IMG_2481.thumb.jpeg.339e7ba0f9bdd32aec7eaa10b6801b0a.jpeg

IMG_2484.thumb.jpeg.61ced6dfa28e4e4f013c67959beb1347.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kss_marcin_skispa napisał:

@Victordzięki za feedback! Poruszyłeś ważne tematy - postaram się dziś/jutro odpowiedzieć, a nawet... uzupełnić mój tekst, bo rzeczywiście brakuje w nim elementów, o których piszesz. Wrócę 🙂

sprawdzacie poziom umiejętności przed takim szkoleniem ?

są widoczne postępy w jeździe bez tyczek po takim tygodniowym szkoleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jan napisał:

sprawdzacie poziom umiejętności przed takim szkoleniem ?

są widoczne postępy w jeździe bez tyczek po takim tygodniowym szkoleniu ?

Jeśli chodzi o "sprawdzenie" umiejętności: zwykle a) określamy w opisie szkolenia pewien poziom w sposób opisowy (np. szkolenie SL w Druskiennikach jest przeznaczone już dla osób, które slalom jeździły - stawiamy tyczki na bardzo twardym, graniczącym z lodem podłożu, co "rozbijałoby" narciarzy, którzy uczyliby się tej konkurencji od zera), b) z nowymi kursantami rozmawiam i staram się ustalić, na jakim poziomie jeżdżą, c) czasem proszę o jakieś nagranie przejazdu.

Czy są widoczne postępy w jeździe bez tyczek? - tak. I jest to jeden z celów. Nie będę się powtarzał, bo już o tym pisałem tutaj - polecam punkty 4,5, a przede wszystkim 6.

Polecam też krótki tekst o etapach naszej "piramidy szkoleniowej", który mówi o tym, w jakiej kolejności i dlaczego przymierzać się do kolejnych tyczkowych kroków. Zajdziesz go tutaj.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 31.08.2024 o 14:12, Victor napisał:

Cześć 

Z tekstu wynika,ze raczej gigant niż slalom o którym nie wspomniałeś a mnie bardziej interesowałby slalom. Czy również ustawiacie tyczki do niego mogą być nawet te krótkie 😉? Na Kaunertal lub Pitztal wybieram się początkiem listopada i cholernie bym spróbował własnych sił właśnie w slalomie . Jeżdżąc na halę obserwuje dzieciaki z różnych klubów europejskich i nie tylko jak sprawnie sobie radzą i w środku diabeł mówi,że kiedyś muszę spróbować .

Możesz coś więcej napisać bo tekst raczej reklamowy własny biznes i słusznie,że go tu zamiesciles bo forum to świetne miejsce żeby się reklamować  . Nie wszyscy mają FB insta i takie te dzisiejsze bajery internetowe. Napisz jak możesz jakie koszta,czy jest możliwość dniowa czy tylko pełne szkolenie itd . Jak to od kuchni wygląda .
 

Pozdrawiam 

Na hali korci 😉

 

 

 

Jak wejdziesz w artykuł (Dlaczego jazda na tyczkach zyskuje w Polsce na popularności? | Ski Spa (natyczki.pl)), dodałem 2 dodatkowe akapity, w których starałem się uchwycić charakterystykę slalomu w kontekście chociażby przełożenia na jazdę luźną.

Naszego szkolenia na hali ci nie polecę. Są tam trudne, wręcz pucharowe warunki (warstwa zbliżona do lodu), nie jest to najlepsze miejsce do zaczynania przygody ze slalomem. Co najmniej 2-3 dni slalomie powinieneś zaliczyć, żeby móc skorzystać odpowiednio z treningu na litewskiej hali.

Bardziej poleciłbym ci jedną z naszych polskich, tyczkowych "weekendówek". Organizujemy je "na prognozę", ogłaszając miejsce i inne detale ok. 2 tyg wcześniej. Zostaw mi na priv swojego maila, dopiszę Cię do listy mailingowej, w której informujemy naszych stałych kursantów o zbliżających się szkoleniach - dostają oni informację pierwsi, mają możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca. Jeżeli masz więcej pytań, śmiało dzwoń do mnie (507-869-227, Marcin Kapuściński).

Edytowane przez kss_marcin_skispa
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marxx74x napisał:

@kss_marcin_skispa Marcin, 3 dni w ramach od zera do bohatera tyczkowego żeby skorzystać (efektywnie) następnie z Litwy ? Oj, optymista z Ciebie 🙂

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na trasie pod dwoma złotymi łukami jak co sezon 🙂

Marek

Fakt, trochę marszczyłem twarz, jak to pisałem 😉, te 2-3 dni (nawet w przypadku osoby, która łapie slalom jak Szczęsny strzały) to w większości przypadków też zbyt słaby staż. Druskienniki to miejsce dla bardzo "rozjeżdżonych" slalomistów.

Swoją drogą, jak zaczynaliśmy jeździć na halę (2012 r.), nie było tam jeszcze ani "betonu" ani... siatki wygradzającej strefę tyczkową. No i puszczano tylko 1 linię. A ja miałem włosy na całej powierzchni głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kss_marcin_skispa, z betonem zależy jak się trafi .. strasznie zaczęli szaleć z "dodatkowymi opłatami" a obiekt tak delikatnie mówiąc młodszy się nie robi 🙂 ... Choć i tak nie ma już siary, jak kilka lat temu kiedy "zaoleili" śnieg i zjechanie od wejścia pod wyciąg nawet z paczką było praktycznie niemożliwe bez odpychania 🙂 .. 

Pozdrawiam i udanego sezonu !

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...