Skocz do zawartości

Pranie odzieży SPYDER.


RYKI

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze w prace z płynami do prania oraz do membrany , niemniej po  7 latach rozkleiły mi się wszystkie zamkie wiec trzeba było zakupić klej i wprasować oraz obszyć u krawcowej i dalej kurtka trzyma oddychanie bez problemu  a w ulewach nie jeżdżę 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja moją - Spyder, żeby nie było wątpliwości - te ze zdjęcia profilowego akurat - uprałam jednak ręcznie i suszyłam rozwieszoną wytrwale przez kilka dni, bo była pełna wody - co dowodzi jej nieprzemakalności jednocześnie... Nie ryzykowałabym prania w pralce...

Edytowane przez Dana1953
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2024 o 15:36, Dana1953 napisał:

ja moją - te ze zdjęcia profilowego akurat - uprałam jednak ręcznie i suszyłam rozwieszoną wytrwale przez kilka dni, bo była pełna wody - co dowodzi jej nieprzemakalności jednocześnie... Nie ryzykowałabym prania w pralce...

Wprawdzie nie mam zielonego pojęcia o praniu ale na każdej kurtce jest metka gdzie to pismem obrazkowym jest wyjaśnione 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

Wprawdzie nie mam zielonego pojęcia o praniu ale na każdej kurtce jest metka gdzie to pismem obrazkowym jest wyjaśnione 

Gdybym stosowała się do metek na mojej odzieży, musiałabym sprzedać pralkę i otworzyć sobie prywatną pralnię chemiczną 🙂

Mam sporo ciuchów z dobrych tkanin i na większości jest nakaz udania się do pralni chemicznej i zapłacenia kilku dych za wypranie pojedynczej sztuki. Na szczęście są odpowiednie płyny, zimna woda w pralce i regulacja prędkości wirowania. Radzę sobie z jedwabiem, wełną, kaszmirem i... odzieżą sportową, która jest dość prosta w obsłudze. Jedyna zabawa to suszenie, bo często należy zmieniać pozycję ocieplanej kurtki, czy spodni - powiesić do góry nogami, często "roztrzepać", suszyć trochę na lewej, a trochę na prawej stronie. Nie ryzykuję tylko prania rzeczy z naturalnym pierzem, bo ono zbija się w "kulki" i potem jest problem. Piorę w pralce kurtki przeciwdeszczowe i nie zauważyłam, aby stały się mniej przeciwdeszczowe niż były przed praniem.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kordiankw napisał:

Gdzieś czytałem, że żeby uniknąć zbijania pierza podczas prania, należy do bębna wrzucić kilka piłek do tenisa, ale nie testowałem tego.

Trochę pomaga - prałem tak kilka razy kurtkę wypełnioną naturalnym puchem, ale i tak podczas suszenia trzeba puch rozdzielać ręcznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kordiankw napisał:

Gdzieś czytałem, że żeby uniknąć zbijania pierza podczas prania, należy do bębna wrzucić kilka piłek do tenisa, ale nie testowałem tego.

Nie tenis nie pingpong nie pralka tylko suszarka i są specjalne piłki do tego przeznaczone 

https://www.amazon.com.be/-/nl/droogballen-wasmachine-herbruikbare-egelballen-reinigen/dp/B0CB5XTX36/ref=asc_df_B0CB5XTX36/?tag=begogshpads0a-21&linkCode=df0&hvadid=633427348031&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=14877485929230938903&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1001166&hvtargid=pla-2199160974461&psc=1&mcid=bd80560ec9ff350294d6d05fec819836&language=nl_BE

  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kordiankw napisał:

Gdzieś czytałem, że żeby uniknąć zbijania pierza podczas prania, należy do bębna wrzucić kilka piłek do tenisa, ale nie testowałem tego.

Cześć

Podobno lepsze są piłki do kosza. Zwłaszcza do odzieży Spider w kolorze czerwonym. Ale tylko Spalding - Gabrik wie szczegółowo, który model do których kurtek.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kordiankw napisał:

Gdzieś czytałem, że żeby uniknąć zbijania pierza podczas prania, należy do bębna wrzucić kilka piłek do tenisa, ale nie testowałem tego.

to faktycznie pomaga, można tez jakieś stare trampki (raczej czyste) wrzucić - po prostu coś, co przetrzepie zawartość pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Victor napisał:

Przed włożeniem spuść powietrze 😜

 

22 minuty temu, kordiankw napisał:

Ale tylko w pralkach z dużym otworem wsadowym. Do zwykłej nie wejdzie.

Cześć

Nie - przecież Victor napisał. Spuszczasz powietrze, wsadzasz i pompujesz tak jak do normalnej gry. Jeżeli piłki szczelnie wypełnią bęben, że się nie da włożyć kurtki to pierzesz same piłki na programie sport a kurtkę kładziesz na pralce (ważne żeby cała leżała na pralce, nic nie zwisało). Gorzej działa ale działa i jest w 100% bezpieczne dla tkaniny. Ważne to pełna wiara w sukces prania.

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dana1953 napisał:

to faktycznie pomaga, można tez jakieś stare trampki (raczej czyste) wrzucić - po prostu coś, co przetrzepie zawartość pralki.

Cześć

Np. niezła jest trzepaczka do piany z białka - taka kuchenna sprężynka na kijku - bo trzepaczka do dywanów nie wchodzi albo się klinuje.

Pozdro

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dana1953 napisał:

Mówimy o praniu a nie o suszeniu...

Cześć 

Jak masz pralkę i dobra chemię ( ja kupuje produkty Nikwax) to problem z głowy (pralnia chemiczna zbędna tym bardziej ręczne pranie ) ustawiasz program i po kłopocie później istotne jest suszenie tu piłeczki i suszarka robi swoją robotę . Po wszystkim dodatkowo  zabezpieczam impregnatem w sprayu. Proste 😉

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Victor napisał:

Cześć 

Jak masz pralkę i dobra chemię ( ja kupuje produkty Nikwax) to problem z głowy (pralnia chemiczna zbędna tym bardziej ręczne pranie ) ustawiasz program i po kłopocie później istotne jest suszenie tu piłeczki i suszarka robi swoją robotę . Po wszystkim dodatkowo  zabezpieczam impregnatem w sprayu. Proste 😉

pozdrawiam 

Mocno przereklamowany ten Nikwax jeśli chodzi o zabrudzenia. Używałem i nie byłem zadowolony. Już lepiej radzi sobie z plamami np. na kołnierzu czy mankietach PERWOLL Renew Sport. Impregnat Nikwax jest ok, piszę o tym w płynie, sprayu nie używałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...