Skocz do zawartości

Narty allround - początujący


MikeMedic

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, grimson napisał:

bierz GS o długości 190-193 i będziesz Pan zadowolony.

Miko jak zwykle ekstremalnie jedzie ... 😄

Majk ledwie tydzień w życiu miał deski na nogach , qrde ....

Ja przyłączam się do wczorajszego postu Marcosa nt nart hybrydowych lub quasihybrydowych, ok 175, a pod butem dobre 68 i dobre 74 też będzie.

Aha, Majk, nie zapomnij o kilkach.

Korzystnie byłoby znaleźć dobrego instruktora lub wyjazd ze szkoleniem - szybciej załapiesz o co chodzi, szybszy progres itepe.

Pzdr, 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2024 o 10:18, Kaem napisał:

Miko jak zwykle ekstremalnie jedzie ... 😄

Majk ledwie tydzień w życiu miał deski na nogach , qrde ....

Ja przyłączam się do wczorajszego postu Marcosa nt nart hybrydowych lub quasihybrydowych, ok 175, a pod butem dobre 68 i dobre 74 też będzie.

Aha, Majk, nie zapomnij o kilkach.

Korzystnie byłoby znaleźć dobrego instruktora lub wyjazd ze szkoleniem - szybciej załapiesz o co chodzi, szybszy progres itepe.

Pzdr, 

taie cuś?

 

https://ski24.pl/narty-meskie/30051-31496-narty-meskie-voelkl-deacon-xtd-elite-wiazanie-marker-vmotion-10-z-grip-walk.html#/48-dlugosc_cm-175

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MikeMedic napisał:

taie cuś?

Volkl wypuściło cała serię nart wypełniona co prawda różnymi "sklejkami" z kombinacji różnych gatunków drewna ale bez blachy ... ważysz 100 kg - to nie mało.. szukaj czegoś choćby z jedną warstwą blachy (zwaną dla jaj titanalem). Kup używaną solidną narte w miejsce nowego dziadostwa - te nowe i tak po. tygodniu już nie będą nowe.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MikeMedic napisał:

Majk,

ja na Twoim miejscu kupiłbym spoko buty , a narciochy używki za kilka stów, 175 lub troszkę więcej, z promieniem 16-18 m, o normalnej budowie, np Fischer RC One; Nordica Dobermann Spitfire; Volkl Deacon ; Head Supershape; Volkl RC i podobne, ale w budowie z 2 lub jedną blachą. Będziesz zadowolony. Narty łatwo wymienić relatywnie niedrogo, a buty będą służyć długo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2024 o 10:18, Kaem napisał:

Miko jak zwykle ekstremalnie jedzie ... 😄

Majk ledwie tydzień w życiu miał deski na nogach , qrde ....

Ja przyłączam się do wczorajszego postu Marcosa nt nart hybrydowych lub quasihybrydowych, ok 175, a pod butem dobre 68 i dobre 74 też będzie.

Aha, Majk, nie zapomnij o kilkach.

Korzystnie byłoby znaleźć dobrego instruktora lub wyjazd ze szkoleniem - szybciej załapiesz o co chodzi, szybszy progres itepe.

Pzdr, 

Albo grubo, albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora - pisałem Ci pw. Napisałem na samym początku jakich nart powinieneś szukać ze względu na swoją wagę. Koledzy napisali to samo. Kup sobie pozadne buty. Narty możesz wypożyczać. Mam wrażenie że upatrzyłeś już sobie narty i szukasz tutaj potwierdzenia swojego wyboru. Niestety na forum jesteśmy szczerzy do bólu 😁 Narty które pokazujesz to idealne deski do wypożyczalni. Jesli budżet masz 2 tys - za 800-1200 kupisz pozadne buty- za ok 1000 PLN znajdziesz pozadne używki. Naprawdę nie ma co drążyć tematu i wklejać tutaj kolejne marketowe narty. Zaufaj nam 🙂

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruner79 napisał:

Do autora - pisałem Ci pw. Napisałem na samym początku jakich nart powinieneś szukać ze względu na swoją wagę. Koledzy napisali to samo. Kup sobie pozadne buty. Narty możesz wypożyczać. Mam wrażenie że upatrzyłeś już sobie narty i szukasz tutaj potwierdzenia swojego wyboru. Niestety na forum jesteśmy szczerzy do bólu 😁 Narty które pokazujesz to idealne deski do wypożyczalni. Jesli budżet masz 2 tys - za 800-1200 kupisz pozadne buty- za ok 1000 PLN znajdziesz pozadne używki. Naprawdę nie ma co drążyć tematu i wklejać tutaj kolejne marketowe narty. Zaufaj nam 🙂

Nie upatrzyłem sobie żadnych nart. Dzięki Waszym paru postom moja wiedza na co zwrócić uwagę przy wyborze bardzo się zwiększyła za co serdecznie dziękuję. Odpisałem na Twoją wiadomość prywatną co do używanych nart. Nadal czekam na odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MikeMedic napisał:

Nie upatrzyłem sobie żadnych nart. Dzięki Waszym paru postom moja wiedza na co zwrócić uwagę przy wyborze bardzo się zwiększyła za co serdecznie dziękuję. Odpisałem na Twoją wiadomość prywatną co do używanych nart. Nadal czekam na odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

Co do @Bruner79 to mam od Niego już drugie narty i zawsze są to dechy uczciwe w dobrej cenie i bardzo dobrym stanie. Jak się na coś zdecydujesz, to polecam Kolegę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lexi napisał:

Volkl wypuściło cała serię nart wypełniona co prawda różnymi "sklejkami" z kombinacji różnych gatunków drewna ale bez blachy ... ważysz 100 kg - to nie mało.. szukaj czegoś choćby z jedną warstwą blachy (zwaną dla jaj titanalem). Kup używaną solidną narte w miejsce nowego dziadostwa - te nowe i tak po. tygodniu już nie będą nowe.

Czemu dla jaj? Tu coś tak sobie https://mdmsport.pl/titanal-technology/ ale tutaj chyba ok https://www.skimag.com/gear/what-is-titanal/ cyt.:

“Titanal is an aluminum alloy with titanium, vanadium, and several other alloying elements that give it exceptionally high yield strength,” says K2’s lead ski engineer Jed Yeiser. “It is used extensively in skis (and aircraft, for that matter) due to its high bulk modulus and extremely high yield strength compared to other aluminum alloys. The material has better inherent damping properties than many composites, especially carbon fiber, Kevlar, and, to a lesser extent, fiberglass.”

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, star napisał:

Czemu dla jaj? Tu coś tak sobie https://mdmsport.pl/titanal-technology/ ale tutaj chyba ok https://www.skimag.com/gear/what-is-titanal/ cyt.:

“Titanal is an aluminum alloy with titanium, vanadium, and several other alloying elements that give it exceptionally high yield strength,” says K2’s lead ski engineer Jed Yeiser. “It is used extensively in skis (and aircraft, for that matter) due to its high bulk modulus and extremely high yield strength compared to other aluminum alloys. The material has better inherent damping properties than many composites, especially carbon fiber, Kevlar, and, to a lesser extent, fiberglass.”

Tadziu, daj skład procentowy tego stopu, prawdopodobnie tytanu trzeba szukać przez teleskop Havla, bo próbowali przez Hubble'a a ten nie dał rady. To jest tak odległa mżonka... Ale nazwa chwytliwa.

pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

Tadziu, daj skład procentowy tego stopu, prawdopodobnie tytanu trzeba szukać przez teleskop Havla, bo próbowali przez Hubble'a a ten nie dał rady. To jest tak odległa mżonka... Ale nazwa chwytliwa.

pozdro

Jasne. Dzięki za wyjaśnienie. W składzie piszą tak: The chemical composition of Titanal® in weight percent breaks down to approximately 88.5% aluminum, 1.7% copper, 2.5% magnesium, 7% zinc, and 0.1% zirconium. Wg https://www.carvers.it/titanal/ titanium i vanadium gdzieś tam w pozostałych ułamkach procentów...

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

Tadziu, daj skład procentowy tego stopu, prawdopodobnie tytanu trzeba szukać przez teleskop Havla, bo próbowali przez Hubble'a a ten nie dał rady. To jest tak odległa mżonka... Ale nazwa chwytliwa.

pozdro

Duraluminium słabo brzmi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcos73 napisał:

Tadziu, daj skład procentowy tego stopu, prawdopodobnie tytanu trzeba szukać przez teleskop Havla, bo próbowali przez Hubble'a a ten nie dał rady. To jest tak odległa mżonka... Ale nazwa chwytliwa.

pozdro

Są bardzo różne stopy, w tym i takie co mają 90% tytanu. To nie jest jakaś awangarda - mam tytanowe śruby lodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak doszliśmy do mosiądzu;-) porównując duraluminium i titanal jeśli rzeczywiście drugie składniki po aluminum to miedź w duraluminium i odpowiednio cynk w titanalu to łącząc ew dzieląc jak trzeba cyt https://finemetal.ro/8-benefits-of-copper-zinc-alloy/ i widać że inne własności mają jednak obydwa materiały, czasem się uzupełniając jak w mosiądzu, a czasem dając jednak coś innego w duraluminium i titanalu wbrew temu co Lexi sugerował (co do tytanu to miał rację podobnie jak Narcos)
Copper imparts excellent electrical conductivity, corrosion resistance, and malleability, while zinc contributes to increased hardness, strength, and formability

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

Mitek, raczej na pewno nie z tytanu, jest go w tym stopie tyle, co w Mazowieckim dwutysieczników.

pozdro

Ale nie tych na które Mitek wjeżdża? PS śmieje się a dziś poleciałem przez kiere zjeżdżając z małej górki w pioch, więc interesować mnie powinien ibum sport... po schłodzeniu mozzarella bo była pod ręką z lodówki ibum daje radę na ścięgno pod kolanem... będzie dobrze...

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście uważacie mnie za idiotę. OK. Titan od Tytanów - Tytani Umysłu  Nie znam się na stopach i dlatego się nie mądrzę w odróżnieniu od tych, którzy piszą, że się nie znają i się mądrzą. W każdym razie nawet małymi ti tam nie może być bo tytanu tam nie ma z ciekawszych dodatków jest podobno Cyrkon ale pisać mogą wszystko.

A swoją drogą Wujocie - bo wspomniałeś o jednym z tradycyjnych zastosowań tytanu w sporcie dzięki technologii radzieckiej głównie. Czy kojarzysz słynne karabinki Irbis? Podobno tytan, który był skaldem tego stopu był droższy niż cały produkt w sklepie, takie to były czasy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...