Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


biernat30

Rekomendowane odpowiedzi

1. K/M: M
2. Wiek: 30
3. Waga: 77 kg.
4. Wzrost: 178cm.
5. Jak długo jeździsz na nartach? 3 sezony
6. Jak się oceniasz wg skali Forum? 4/10
7. Jakie masz buty? atomic flex 110
8. Możliwości finansowe: do 2000 zł

Szukam nart. Mam dość wypożyczania, ze względów finansowych, uganianiem się z wypożyczalnią.  Jak podliczyłem to przez te 3 sezony wydałem 2500 zł na wypożyczenie. Szukam nart do jazdy  bardziej sportowej jak turystycznej. Kondycję mam bardzo dobrą, prowadzę sportowy tryb życia, więc całodzienne jazdy od otwarcia do zamknięcia nie są mi obce. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:  Salomon smax 10 lub smax 8. Jeździłem na smax 8 i mam pozytywne odczucia, na smax 10 nie miałem okazji. Zależy mi na rozwoju umiejętności. Jaką długość wybrać? Od tego roku zamierzam jeździć w Alpy, Polska w ramach rozgrzewki - informacja jeżeli ma znaczenie w wyborze nart. 

Jeszcze dopisze.. Jak miałbym wybierać między nartami trudniejszymi a łatwiejszymi, to wolę narty trudniejsze, bo sprawią mi trudność przez pierwsze dni jazdy, ale później dadzą mi więcej radości po ich opanowaniu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Dlatego skłaniam się ku smax10. Ewentualnie jakieś inne propozycje macie?

Edytowane przez biernat30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Witaj na forum.

Mamy tu całe grono instruktorów i ekspertów.

@Adam ..DUCH @Kaem @Marcos73 @Spiochu rzućcie Panowie na w/w okiem.

>>>Narty S/MAX 10 marki Salomon to idealny wybór dla osób, które chcą wciąż pokonywać kolejne granice. Model ten jest wyposażony w rozwiązania technologiczne, które dodadzą Ci pewności potrzebnej, aby łatwo poradzić sobie przy każdym skręcie. Ten nowoczesny, wysokiej jakości zestaw z nartami o wyjątkowym kształcie pozwoli Ci poczuć kontrolę i pokonywać bariery już od pierwszych chwil na stoku.<<

 

Noo... i juz wszystko wiadomo.... 😀 Niestety nie pomoge....  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, biernat30 said:

Mam dość wypożyczania, ze względów finansowych, uganianiem się z wypożyczalnią.

Nie wiem czy jesteś świadomy, ale powinieneś dorzucić do zmiennych w swojej kalkulacji sprzęt do serwisu ręcznego nart i czas, który na to trzeba poświęcić albo serwis maszynowy, który kosztuje i dość szybko zużywa narty (i trzeba znaleźć czas, żeby tam pojechać).

Edytowane przez SzymQ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzymQ napisał:

Nie wiem czy jesteś świadomy, ale powinieneś dorzucić do zmiennych w swojej kalkulacji sprzęt do serwisu ręcznego nart i czas, który na to trzeba poświęcić albo serwis maszynowy, który kosztuje i dość szybko zużywa narty (i trzeba znaleźć czas, żeby tam pojechać).

Akurat sprzęt do ręcznego serwisu posiada brat, więc z tym nie ma problemu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, biernat30 napisał:

1. K/M: M
2. Wiek: 30
3. Waga: 77 kg.
4. Wzrost: 178cm.
5. Jak długo jeździsz na nartach? 3 sezony
6. Jak się oceniasz wg skali Forum? 4/10
7. Jakie masz buty? atomic flex 110
8. Możliwości finansowe: do 2000 zł

Szukam nart. Mam dość wypożyczania, ze względów finansowych, uganianiem się z wypożyczalnią.  Jak podliczyłem to przez te 3 sezony wydałem 2500 zł na wypożyczenie. Szukam nart do jazdy  bardziej sportowej jak turystycznej. Kondycję mam bardzo dobrą, prowadzę sportowy tryb życia, więc całodzienne jazdy od otwarcia do zamknięcia nie są mi obce. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:  Salomon smax 10 lub smax 8. Jeździłem na smax 8 i mam pozytywne odczucia, na smax 10 nie miałem okazji. Zależy mi na rozwoju umiejętności. Jaką długość wybrać? Od tego roku zamierzam jeździć w Alpy, Polska w ramach rozgrzewki - informacja jeżeli ma znaczenie w wyborze nart. 

Jeszcze dopisze.. Jak miałbym wybierać między nartami trudniejszymi a łatwiejszymi, to wolę narty trudniejsze, bo sprawią mi trudność przez pierwsze dni jazdy, ale później dadzą mi więcej radości po ich opanowaniu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Dlatego skłaniam się ku smax10. Ewentualnie jakieś inne propozycje macie?

jak w Alpy to XS Race GS 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jan napisał:

jak w Alpy to XS Race GS 12

Nie wspomniałem o Alpach po to aby się chwalić, ale uznałem to za istotną informację. W Polsce na stokach nie osiągnę prędkości takich jak w Alpach ze względu na długość stoku i tłok. Dlatego szukam stabilnych nart przy większej prędkości. Więc nie rozumiem dlaczego ta kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, biernat30 napisał:

Nie wspomniałem o Alpach po to aby się chwalić, ale uznałem to za istotną informację. W Polsce na stokach nie osiągnę prędkości takich jak w Alpach ze względu na długość stoku i tłok. Dlatego szukam stabilnych nart przy większej prędkości. Więc nie rozumiem dlaczego ta kpina.

Może warto zwolnić i zacząć skręcać? Narta nieistotna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, biernat30 napisał:

Nie wspomniałem o Alpach po to aby się chwalić, ale uznałem to za istotną informację. W Polsce na stokach nie osiągnę prędkości takich jak w Alpach ze względu na długość stoku i tłok. Dlatego szukam stabilnych nart przy większej prędkości. Więc nie rozumiem dlaczego ta kpina.

Dlaczego kpina, jesteś młody wysportowany potrzebujesz nart rozwojowych, promień 18 m Cię nie zabije

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, biernat30 napisał:

Dlatego skłaniam się ku smax10. Ewentualnie jakieś inne propozycje macie?

Może i miałbym innee propozycje ale smax10 to bedzie też bardzo dobry wybór moim zdaniem.

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Może i miałbym innee propozycje ale smax10 to bedzie też bardzo dobry wybór moim zdaniem.

Po opisie, ktory zacytowalem mialbym obawy co do zdrowia dystrybutora. Zalecalbym ostrożność z wyborem zrodla zakupu......

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, biernat30 napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedź, ale ktoś zaproponował mi Salomon S-Max blast, oferta nie do odrzucenia. Więc biorę blasty. 

To praktycznie to samo jest tylko że blasty ładniejszee były.. 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Michał, ale nie czytamy fantazji marketingowców. No poniosło ich wyraźnie.

pozdro

Podobnie do porad forumowych i tak kupują to co już mają upatrzone, a najlepsze w Alpy do dalej są moje Grizzly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nieco sarkastycznie - Smax10 to niewątpliwie wybitne narty - wybitne do wszystkiego a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego a już z pewnością pazura sportowego one nie mają. Typowania żadnego Ci nie dam albowiem bladego pojęcia jak jeździsz nie mam i dlatego proponuję na samym początku sezonu pojeździć nieco z doświadczonym instruktorem który będzie  stanie określić twój aktualny poziom zaawansowania, twoje preferencje (o których My nic nie wiemy - może jesteś urodzonym slalomistą ??) Jak to zrobisz powtórz pytanie     

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...