Skocz do zawartości

TdF... czy jednak Tadej de Pogacar?


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, kordiankw napisał:

Skrót etapu, od 4 minuty finałowy podjazd pod Isola;

https://youtu.be/-QiP5g7rDs8?si=iqPMBsBKTitcoQDs

Cześć

Dzięki serdeczne Witek ale ... bez komentarza na żywo Panów Jarońskiego a przede wszystkim Baranowskiego... sam wiesz. O 12.00 leci powtórka w Eurosporcie - już siedzę i czekam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś dzisiaj... Właśnie oglądam drugi raz bo czekaliśmy na córkę - dawno jej nie widzieliśmy a zaraz wyjeżdża.

Moim zdaniem powinien podjąć to wyzwanie, UAE powinno je podjąć, drugiej szansy może nie być... Co myślisz?

Mają Almeidę, Yeatsa brakuje im ... Kussa - gdyby go mieli nie byłoby wątpliwości. To chyba najlepszy pomocnik w górach w ogarnialnej dla mnie historii i jedyny tak znający Vuelta. Ale jest jeszcze Soler, Ulissi, może Politt... Oczywiście jest Majka ale chyba już na tą zmianę są lepsi... chociaż Pan Rafał lubi jeździć w cieple co nie wszystkim  odpowiada...

Ja bym walił trzeci Tour na miejscu Pana Tadeja, nawet lekko odpuszczając lub w ogóle odpuszczając IO. To jest jedna szansa, jedyna...

 

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I...

1. Roglic jest niestety już pozamiatany. Bardzo lubie tego zawodnika ale...

1. nie ma szczęścia, nie dba o to żeby je mieć, psychika...

2. jego czas minął... niestety

2.Evenepoeol zbyt masywna budowa. Psychika... ale tym nie nadrobi genetyki.

3.Vingegaard znakomity i jedyny, który może dorównać Panu P. ale ... nie ma drużyny

4, Pogacar... jest blondynem z dłuższymi włosami, które wiecznie wystają mu spod kasku co każdego by hamowało. Rozdaje bidony dzieciom nawet w najbardziej newralgicznych momentach wyścigu co go spowalnia i wybija z rytmu.

itd...

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

 

Moim zdaniem powinien podjąć to wyzwanie, UAE powinno je podjąć, drugiej szansy może nie być... Co myślisz?

 

Ja bym walił trzeci Tour na miejscu Pana Tadeja, nawet lekko odpuszczając lub w ogóle odpuszczając IO. To jest jedna szansa, jedyna...

 

Pozdro

Ja wybrałbym igrzyska. Zresztą chyba już został zgłoszony przez Słowenię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 19 pięknie zwizualizował, to co na 18 się dokonało. Obecna sytuacja. Remco za cienki na Pogacara i Vingegaarda, Jonas już pogodzony, że na dziś Tadej nie jest w Jego zasięgu. Pogacar zupełna dominacja.

To wszystko bez analizy jak na prawdziwy układ sił poszczególnych kolarzy, wpływają obecne składy zespołowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2024 o 19:35, kordiankw napisał:

Kuxwa, ponad 90 km/h na zjeździe. Pogi nie pozostawił wątpliwości, kto był najlepszy w tegorocznym TdF.

Cześć

A pamiętasz jak Kwiatkowski zdobywał MŚ w Ponferradzie w 2014? Tam leciał też ponad 90 po takim wąskim i mokrym asfalcie... Polecam włącz sobie - jest na YT ta końcówka. Warto sobie przypomnieć, posłuchać komentarza...

Ja chyba raz jechałem szybciej niż 60 km/h ale 90... kosmici! no ale Oni mają specjalne sportowe rowery :).

Pozdro 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

A pamiętasz jak Kwiatkowski zdobywał MŚ w Ponferradzie w 2014? Tam leciał też ponad 90 po takim wąskim i mokrym asfalcie... Polecam włącz sobie - jest na YT ta końcówka. Warto sobie przypomnieć, posłuchać komentarza...

Ja chyba raz jechałem szybciej niż 60 km/h ale 90... kosmici! no ale Oni mają specjalne sportowe rowery :).

Pozdro 

Z kontrolą trakcji i ABS 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2024 o 23:52, Mitek napisał:

Widziałeś dzisiaj... Właśnie oglądam drugi raz bo czekaliśmy na córkę - dawno jej nie widzieliśmy a zaraz wyjeżdża.

Moim zdaniem powinien podjąć to wyzwanie, UAE powinno je podjąć, drugiej szansy może nie być... Co myślisz?

Mają Almeidę, Yeatsa brakuje im ... Kussa - gdyby go mieli nie byłoby wątpliwości. To chyba najlepszy pomocnik w górach w ogarnialnej dla mnie historii i jedyny tak znający Vuelta. Ale jest jeszcze Soler, Ulissi, może Politt... Oczywiście jest Majka ale chyba już na tą zmianę są lepsi... chociaż Pan Rafał lubi jeździć w cieple co nie wszystkim  odpowiada...

Ja bym walił trzeci Tour na miejscu Pana Tadeja, nawet lekko odpuszczając lub w ogóle odpuszczając IO. To jest jedna szansa, jedyna...

 

Pozdro

Pogacar jednak nie jedzie na IO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A pamiętasz jak Kwiatkowski zdobywał MŚ w Ponferradzie w 2014? Tam leciał też ponad 90 po takim wąskim i mokrym asfalcie... Polecam włącz sobie - jest na YT ta końcówka. Warto sobie przypomnieć, posłuchać komentarza...

Ja chyba raz jechałem szybciej niż 60 km/h ale 90... kosmici! no ale Oni mają specjalne sportowe rowery :).

Pozdro 

Mają wydzielony tor jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Pogacar jednak nie jedzie na IO.

Co może choć nie mus sugerować  że celuje w Vuelta Espania.  Ktoś już to zrobił i wygrał w jednym sezonie trzy najważniejsze tury?

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mikoski napisał:

Co może choć nie mus sugerować  że celuje w Vuelta Espania.  Ktoś już to zrobił i wygrał w jednym sezonie trzy najważniejsze tury?

Dziennikarze spekulują, że obraził się na federację słoweńską, bo nie wysłała na IO jego partnerki, dwukrotnej mistrzyni Słowenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Co może choć nie mus sugerować  że celuje w Vuelta Espania.  Ktoś już to zrobił i wygrał w jednym sezonie trzy najważniejsze tury?

Cześć

Nie i właśnie o to chodzi, cały czas o tym piszę... To może być jedyna szansa... Jedyna szansa Pogacara, jedyna szansa UAE, jedyna szansa kolarstwa na parę czy też paręnaście lat co najmniej.

Pozdro

PS

A jako, że TdF już się skończył to pytanie/dygresja - czy ktoś śledził Mistrzostwa Europy U18 w lekkiej? Jak nie to żałujcie. znakomite zawody ze świetnymi występami Polaków, których nie zepsuł nawet wieczny (w tej stacji ale i nie tylko) onanizm naszymi sukcesami z przed wieków.

Nie tylko Zakrzewski - mamy wielu znakomitych młodych sportowców, super sprawa.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabrik napisał:

Pogacar podał cel na dalszą część sezonu - zdobycie tytułu Mistrza Świata. Z Igrzysk zrezygnował, ponieważ słoweńska federacja nie wystawiła do startu Jego narzeczonej.

Cześć

Patrzyłem na Procycling i uaktualnili - tak jak piszesz. Ale... sierpień jest pusty. Do rozpoczęcia Vuelty jeszcze trzy tygodnie i po jej zakończeniu trzy tygodnie do mistrzostw... A z tą narzeczoną (Witold też to chyba pisał) to jakaś dziecinada wyjątkowa jak dla mnie.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Patrzyłem na Procycling i uaktualnili - tak jak piszesz. Ale... sierpień jest pusty. Do rozpoczęcia Vuelty jeszcze trzy tygodnie i po jej zakończeniu trzy tygodnie do mistrzostw... A z tą narzeczoną (Witold też to chyba pisał) to jakaś dziecinada wyjątkowa jak dla mnie.

Pozdro

Dziecinada, z naszego punktu widzenia tak - natomiast z racji olbrzymich pieniędzy w sporcie zawodowym dzisiejszego świata, to taka coraz częstsza maniera. Wartości stojące u fundamentów sportu już często się nie liczą, ot kolejny znak czasów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przeczytałem trochę o tej historii z powołaniem oraz sprawdziłem statystyki i trzeba przyznać, że moja opinia o dziecinadzie była lekko nieuprawniona. Rzeczywiście Panna Zigart zasługuje na powołanie ewidentnie patrząc na statystyki i osiągnięcia a tego roku. Dziwna sytuacja zahaczająca o jakąś prywatę. IO w sensie kolarskim to podobna akcja jak w w golfie, tenisie czy piłce nożnej - trofeum wartościowe ale w danej dyscyplinie postrzegane jako mniej ważne. Normalna sytuacja. Wydaje się, że szansa na udział Pogacara we Vuelcie rośnie.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, decyzja związku jak najbardziej kontrowersyjna, także czytałem o ile narzeczona była lepsza od wybranki związkowej, ale nadal decyzja Pogacara jest wplątaniem się w chore i infantyle zachowania działaczy.

Natomiast same IO, tak jak napisałeś, w niektórych dyscyplinach straciły wagę. Moim zdaniem KO zbyt łatwo poszerzał ilość dyscyplin, a w połączeniu z postępującą komercjalizacją, robi się tego za dużo. 

Zobacz z kolarstwa Carapaza, czy nie powinien jako obrońca tytułu startować? To tylko jeden zawodnik ewentualnie więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

!00 % zgody. Wciąganie na siłę sportów z Xgames, które (być może jeszcze) nie pasują do wizerunku IO albo sportów,w których jakiś sensowny poziom prezentuje parę osób - bezsens i jakby celowe działanie obniżające rangę wydarzenia.

Oczywiście powinien z założenia - można było obniżyć koszty bezsensownych pokazów na otwarcie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...