Skocz do zawartości

Kupno nart


Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Buty mam świerzo zakupione, udało mi się je wyrwać za 530 zł na wyprzedaży, dlatego myślałam, że skoro buty wyprzedają to i narty teraz też, a buty to: head formula 85 W z regulacją flexa do 95, ale czy to nie jest chwyt marketingowy to nie wiem. Jak dodatkowa śrubka może zmienić flex buta. 🤷

Edytowane przez Dolores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dolores napisał:

Buty mam świerzo zakupione, udało mi się je wyrwać za 530 zł na wyprzedaży, dlatego myślałam, że skoro buty wyprzedają to i narty teraz też, a buty to: head formula 85 W z regulacją flexa do 95, ale czy to nie jest chwyt marketingowy to nie wiem. Jak dodatkowa śrubka może zmienić flex buta. 🤷

..troche zmieni (nieznacznie).. nie zauważysz bo i sam flex to umowne wartości..

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dolores napisał:

ma ochotę dzielić się z internetem swoimi prywatnymi zdjęciami.

Forum to nie jakieś tam internety tylko grupa przyjaciół, która spotyka się także w realu i nieźle by było popatrzeć sobie w oczy.

Chwilowo jesteś tylko wirtualnym istnieniem albo osobą ubraną tak jak ta istota

burka.thumb.jpg.5b266f1fa392f7aa921c414389002b74.jpg

która próbuje wyciągnąć informacje nie dając nic w zamian,

a wracając do nart to taki przykład z rzeczywistości, moja córka 174 cm i 60 kg żywej wagi dołączyła do wyjazdu narciarskiego w Alpy dosyć spontanicznie i przyjechała bez nart, zakładając że papuś coś wykombinuje. Moja córka uczyła się jako dziecko w erze nart określanych jako ołówki, miała bardzo dużą przerwę, umiejętności ok 5/10 bez ambicji jazdy ciętej. Wybór był taki jak na zdjęciu

IMG_20240608_175838.thumb.jpg.f85fa458efacf4b9511e553d21a7bf76.jpg

najbardziej logicznie wzięła Völkl Flair Elite 76 i cakiem nieźle sobie radziła

ale następnego dnia wzięła juniorskie GS Racetiger o promieniu 17 m

IMG_20240608_180038.thumb.jpg.1f8e4ae90a1d7053655cc9dff84e49e1.jpg

i to było dla niej odkrycie życia narciarskiego,

już do końca nie chciała innych nart, nawet cięty na dużej prędkości wychodził jak bułka z masłem

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

Forum to nie jakieś tam internety tylko grupa przyjaciół, która spotyka się także w realu i nieźle by było popatrzeć sobie w oczy.

Chwilowo jesteś tylko wirtualnym istnieniem albo osobą ubraną tak jak ta istota

burka.thumb.jpg.5b266f1fa392f7aa921c414389002b74.jpg

która próbuje wyciągnąć informacje nie dając nic w zamian,

 

Może nie chce być w bazie 30 miliardów zdjęć którymi chwali się Clearview AI?

Edytowane przez kordiankw
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jan napisał:

Forum to nie jakieś tam internety tylko grupa przyjaciół, która spotyka się także w realu i nieźle by było popatrzeć sobie w oczy.

Chwilowo jesteś tylko wirtualnym istnieniem albo osobą ubraną tak jak ta istota

burka.thumb.jpg.5b266f1fa392f7aa921c414389002b74.jpg

która próbuje wyciągnąć informacje nie dając nic w zamian,

a wracając do nart to taki przykład z rzeczywistości, moja córka 174 cm i 60 kg żywej wagi dołączyła do wyjazdu narciarskiego w Alpy dosyć spontanicznie i przyjechała bez nart, zakładając że papuś coś wykombinuje. Moja córka uczyła się jako dziecko w erze nart określanych jako ołówki, miała bardzo dużą przerwę, umiejętności ok 5/10 bez ambicji jazdy ciętej. Wybór był taki jak na zdjęciu

IMG_20240608_175838.thumb.jpg.f85fa458efacf4b9511e553d21a7bf76.jpg

najbardziej logicznie wzięła Völkl Flair Elite 76 i cakiem nieźle sobie radziła

ale następnego dnia wzięła juniorskie GS Racetiger o promieniu 17 m

IMG_20240608_180038.thumb.jpg.1f8e4ae90a1d7053655cc9dff84e49e1.jpg

i to było dla niej odkrycie życia narciarskiego,

już do końca nie chciała innych nart, nawet cięty na dużej prędkości wychodził jak bułka z masłem

Wiemy, że Ty przyjaciół wyciągasz jak króliki z kapelusza.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan napisał:

piszesz o sobie w liczbie mnogiej ?

no już nieźle to gwiazdorstwo we Łbach WAM namieszało 👽

Nie no, Mitek też się dziwił jaki z ciebie przyjacielski miś prawie jak ten z Krupówek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jan napisał:

Forum to nie jakieś tam internety tylko grupa przyjaciół, która spotyka się także w realu i nieźle by było popatrzeć sobie w oczy.

Chwilowo jesteś tylko wirtualnym istnieniem albo osobą ubraną tak jak ta istota

burka.thumb.jpg.5b266f1fa392f7aa921c414389002b74.jpg

która próbuje wyciągnąć informacje nie dając nic w zamian,

a wracając do nart to taki przykład z rzeczywistości, moja córka 174 cm i 60 kg żywej wagi dołączyła do wyjazdu narciarskiego w Alpy dosyć spontanicznie i przyjechała bez nart, zakładając że papuś coś wykombinuje. Moja córka uczyła się jako dziecko w erze nart określanych jako ołówki, miała bardzo dużą przerwę, umiejętności ok 5/10 bez ambicji jazdy ciętej. Wybór był taki jak na zdjęciu

IMG_20240608_175838.thumb.jpg.f85fa458efacf4b9511e553d21a7bf76.jpg

najbardziej logicznie wzięła Völkl Flair Elite 76 i cakiem nieźle sobie radziła

ale następnego dnia wzięła juniorskie GS Racetiger o promieniu 17 m

IMG_20240608_180038.thumb.jpg.1f8e4ae90a1d7053655cc9dff84e49e1.jpg

i to było dla niej odkrycie życia narciarskiego,

już do końca nie chciała innych nart, nawet cięty na dużej prędkości wychodził jak bułka z masłem

Też kolekcja niczego sobie😀.

pozdro

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dolores napisał:

Do Wawy mam niedaleko 140 km, więc nie jest źle. Myślałam, że sprzątanie magazynów rozpoczyna się zaraz po sezonie. Dlatego napisałam teraz temat. Ale jeżeli piszesz, że w później no to zaczekam. 

Niee. Jestem prawdziwa, jeżeli tak to można nazwać 🙂 Kilka zdjęć by się znalazło,  tylko mnie w kadrze nie będzie. Mam taką swoją zasadę, że nie wrzucam swoich zdjęć do neta. Wiem, że dziwne to w tych czasach, ale tak już mam. 🙂

Cześć

Fajnie, też tak mam, z tymi zdjęciami. Mam nawet takie dość sprawdzone spostrzeżenie, że im ktoś dba bardziej o swój sieciowy wizerunek tym słabszy jest realnie - sprawdzone, zweryfikowane...;)

Pozdro

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan napisał:

Forum to nie jakieś tam internety tylko grupa przyjaciół, która spotyka się także w realu i nieźle by było popatrzeć sobie w oczy.

Chwilowo jesteś tylko wirtualnym istnieniem albo osobą ubraną tak jak ta istota

burka.thumb.jpg.5b266f1fa392f7aa921c414389002b74.jpg

która próbuje wyciągnąć informacje nie dając nic w zamian,

a wracając do nart to taki przykład z rzeczywistości, moja córka 174 cm i 60 kg żywej wagi dołączyła do wyjazdu narciarskiego w Alpy dosyć spontanicznie i przyjechała bez nart, zakładając że papuś coś wykombinuje. Moja córka uczyła się jako dziecko w erze nart określanych jako ołówki, miała bardzo dużą przerwę, umiejętności ok 5/10 bez ambicji jazdy ciętej. Wybór był taki jak na zdjęciu

IMG_20240608_175838.thumb.jpg.f85fa458efacf4b9511e553d21a7bf76.jpg

najbardziej logicznie wzięła Völkl Flair Elite 76 i cakiem nieźle sobie radziła

ale następnego dnia wzięła juniorskie GS Racetiger o promieniu 17 m

IMG_20240608_180038.thumb.jpg.1f8e4ae90a1d7053655cc9dff84e49e1.jpg

i to było dla niej odkrycie życia narciarskiego,

już do końca nie chciała innych nart, nawet cięty na dużej prędkości wychodził jak bułka z masłem

Akurat w Twoim przypadku nie sadziłbym się jako osoba mająca pojęcie o doborze nart do szkolenia, o szkoleniu itd. Pod tym względem jesteś bardziej drewniany niż wierzeje podsiedleckiej stodoły.

Nie odbiera Ci to oczywiście znajomości gór, znakomitego doświadczenia, przeżyć związanych z narciarstwem wysokogórskim itd.... - Szacun. Ale nie deprecjonuj mile piszącej koleżanki tylko dlatego, że nie potrafisz odróżnić pługu od oporu... OK...?

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dolores napisał:

Buty mam świerzo zakupione, udało mi się je wyrwać za 530 zł na wyprzedaży, dlatego myślałam, że skoro buty wyprzedają to i narty teraz też, a buty to: head formula 85 W z regulacją flexa do 95, ale czy to nie jest chwyt marketingowy to nie wiem. Jak dodatkowa śrubka może zmienić flex buta. 🤷

Cześć

Realnie ta śruba to bzdura - sprawdziłem ja i paru kolegów. Ale wiesz..,. coś trzeba ludziom napisać, jakoś ich zanęcić. Nie popełniłaś błędu. Kupiłaś fajne buty w dobrej cenie. Buty to podstawowy sprzęt narciarza i warto mieć swoje spasowane i lubiane.

Co do  nart... ja nie wiem czy lepiej teraz czy lepiej po wakacjach... naprawdę. Okazja może zdarzyć się zawsze - ale raczej przed sezonem chłopaki opróżniają magazyny i czasami pojawiają się perełki. W każdym razie bądźmy w kontakcie bo moja żona też potrzebuje nowe nartki więc będę trzymał rękę na pulsie...

A nik Dolores jest mi niezwykle bliski ale jakbym napisał dlaczego to.... Czy ktoś zna twórczość Jamesa Olivera Carwooda?

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mitek napisał:

W każdym razie bądźmy w kontakcie bo moja żona też potrzebuje nowe nartki więc będę trzymał rękę na pulsie...

Bardzo dziękuję. Jak byś znalazł coś ciekawego to napisz wiadomość, bądź tu w temacie. Będę wdzięczna 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Realnie ta śruba to bzdura - sprawdziłem ja i paru kolegów. Ale wiesz..,. coś trzeba ludziom napisać, jakoś ich zanęcić. Nie popełniłaś błędu. Kupiłaś fajne buty w dobrej cenie. Buty to podstawowy sprzęt narciarza i warto mieć swoje spasowane i lubiane.

Co do  nart... ja nie wiem czy lepiej teraz czy lepiej po wakacjach... naprawdę. Okazja może zdarzyć się zawsze - ale raczej przed sezonem chłopaki opróżniają magazyny i czasami pojawiają się perełki. W każdym razie bądźmy w kontakcie bo moja żona też potrzebuje nowe nartki więc będę trzymał rękę na pulsie...

A nik Dolores jest mi niezwykle bliski ale jakbym napisał dlaczego to.... Czy ktoś zna twórczość Jamesa Olivera Carwooda?

Pozdro

Nie bzdura - działa.

Ale przy tej granicy flexu i testowaniu przez dorosłych mężczyzn zmiana o "10" jest mocno ulotna. Przy całym szacunku @Mitek czy blaszka, czy lifter, czy podcięcie buta daje zmianę.

Z drugiej strony Curex, w zamieszaniu z psem zapomniała swoich butów (flex 120, ustawiony canting, wkładka) i jechała egzamin na PI (SL + figury) w pożyczonym sprzęcie z najbliższej parkingu wypożyczalni (jakieś 65).  Jak widać można 🙂

FIrmy zawsze mają swój stock, nie koniecznie w Polsce. Cofnij dwa lata rocznikiem narty, poszukaj, pisz do dystrybutorów a nie po sklepach i pojawią się inne ceny 🙂 .

M. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z punktu widzenia wytrenowanej zawodniczki walczącej o setne każdy niuans jest ważny. Z punktu widzenia amatorskiej jazdy po ubitym jest to bzdura pomijalna. Swego czasu zgubiłem jedną śrubę w swoich butach i nigdy bym się nie zorientował, gdybym tego nie zauważył. Następnego dnia celowo założyłem buty nie zwracając uwagi w którym śruby nie ma i pomimo, że wiedziałem o tym, nie byłem w stanie określić w którym jest komplet, a który jest niby bardziej elastyczny. Później zaczęliśmy wykręcać śruby - jeżeli ktoś miał taką opcję - i NIKT nie był w stanie określić w którym bucie śruby nie ma. Sami narciarze jeżdżący na poziomie instruktorskim.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marxx74x napisał:

FIrmy zawsze mają swój stock, nie koniecznie w Polsce. Cofnij dwa lata rocznikiem narty, poszukaj, pisz do dystrybutorów a nie po sklepach i pojawią się inne ceny 🙂 .

Taka zagrywka mogłaby mieć sens gdyby koleżanka chciała kupić pakiet nart. W wypadku jednej pary posunięcie dystrybutora byłoby idiotyczne.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marxx74x napisał:

Nie. Na nartach sprzed 2-3 sezonów bywa różnie.

Sorry.. takich ruchów NIE WOLNO robić  - kto tak robi z reguły kończy szybko przygodę z handlem.. a przynajmniej powinien ( wiem tu jest Polska 🙂 )

.. ja w każdym razie kibicuje zdrowym zasadom biznesu (nie mylić z rynkiem)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz : piszę wprost o nartach mających 2-3 sezony czyli takich, które wychodzą poza rynek z oferty bo zmieniła się nazwa, szata graficzna i tak dalej. Sklepy tego nie chcą a pojedyncze sztuki zostają. 

Przesadne dbanie o rynek (patrz swojego czasu dystrybutor firmy na F. co nie tylko doprowadził do sprawy o  zmowę handlową ale nawet ciuchy sam zaczął robić brandowane tą marką) pokazuje że wszystko ma swoje granice.

Żaden dystrybutor nie wrzuci w detal - od tego ma sklepy -  tegorocznej bądź ubiegłorocznej kolekcji. I słusznie. Ale starsze modele (w tym z testówek) jak najbardziej "chodzą", trzeba tylko poszukać. 

Jeżeli dystrybutor ma zatowarowny sprzęt, którego przez 2-3 lata nie sprzedał a żaden sklep nie chce się w to bawić (stary model, stara szata graficzna bądź opis modelu,  używki w dobrym stanie taniej i tak dalej) to ceny bywają różne.

I nie piszę tu o ofertach race/instruktorskich itd.  - to inna bajka gdy wprowadzenie czegoś na rynek wymaga promocji - tylko o wietrzeniu magazynu. Jak w każdej branży gdzie nagle jest dziwna promocja - tyle, że tu trzeba poszukać a nie pójść do sklepu choć i w sklepach bywa różnie (Fischer RC4 Race -but, flex 150 za 450 złotych nowy ? .. można 🙂 nawet dla kilkunastu godzin bo maszyna nie dla emeryta 🙂 i upierdliwa w obsłudze 🙂 )

Nie pamiętam kiedy to było, ale na którychś igrzyskach Rossi wrzuciło zawodnikom szatę graficzną na następny sezon 🙂 choć sprzęt nie był do kupienia - chyba jak kolekcja Hero wchodziła. Handel to handel, niech się firmom dobrze powodzi, z całego serca życzę. A że na marży bywa nieco przesady to już tylko piłowanie gałęzi na której siedzą. 

 

M.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...