Skocz do zawartości

Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, KrzysiekK napisał:

@Marxx74x a co powiesz o tych gościach? Narciarskie tuzy. A jak inline alpine na tym filmie. Nie wizualnie na moje oko nieźle.

Oczywiście bez kakakasków co film jako szkoleniowy dyskwalifikuje i zostało im to wypomniane w komentarzach. 

 

Typowe Skate to Ski w dobrym wykonaniu. Dziecięce kółka, mały offset, brak wymuszonego .. więc takie sobie bujanie się na boki ale poprawnie jeżeli chodzi o pilnowanie szerokości układu stóp, nie zamykaniu kolan, pozostawieniu łokci przed ciałem .. że sportowym inline to ma mało wspólnego - jak jadą układ verticalu powinni się się podnieść, odległości jadą w granicach 3 metrów .. czyli takie jakieś demo. Poza tym współczenlsny inline (o ile nie nazywasz się Sergio Mendez 🙂 ) to jazda z aktywnym odepchnięciem .. ale w Skate to Ski nie ma to znaczenia 🙂

Fajne. Cieszę się że pomysł z piłeczkami podpasował 🙂

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KrzysiekK napisał:

Zaczęło się …. 🤣

IMG_1639.jpeg

Takie ustawienie (odległośc, zero szerokości) jedzie się na biegu z otwartymi nogami uważając tylko aby nie przekroczyć punktu wewnętrzną jak się źle wymierzy kroczki 🙂 .. do jazdy w stylu Skate to Ski nie jest dobre - uczy tylko minimalnej zmiany kierunku od momentu kiedy ogarniesz jak nie dać się wygarnać na zewnątrz. 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marxx74x napisał:

Takie ustawienie (odległośc, zero szerokości) jedzie się na biegu z otwartymi nogami uważając tylko aby nie przekroczyć punktu wewnętrzną jak się źle wymierzy kroczki 🙂 .. do jazdy w stylu Skate to Ski nie jest dobre - uczy tylko minimalnej zmiany kierunku od momentu kiedy ogarniesz jak nie dać się wygarnać na zewnątrz. 

M.

Młoda zjeżdża mi jeszcze łukami położnymi praktycznie. 
 

Będą filmiki. Zobaczysz co i jak na gorąco. 
 

IMG_1655.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z tego zdjęcia ktoś na zdjęciu na zblokowane lewe biodro, prawa noga jest bardzo asymetrycznie skątowana do lewej, za dużo wciskania (prawej) rolki w asfalt - to nie narty. To proszenie się o szufladę. Poza tym zupełnie niepotrzebnie w takim układzie wymuszonych skrętów obniżasz sylwetkę. Pomyśl, że to ma być lekko i cicho. Taki motylek co poleci nad stokiem. W tym ustawieniu żadne siłowe wynalazki sensu nie mają. Zostaw kijki, daj dłonie na barki (kaczuszka) lub głowę i trochę się pobaw separacją pracy dołu i góry. 

M.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leaośka : kup jej dowolne spodenki z ochraniaczem bo 99% problemu to lęk przed upadkiem. 

Pozostały 1% to brak techniki. W praktyce coś tam zjechała nie wiedząc co, jak i po co .

Ucieknięcie od tego to mniej więcej dwa treningi po godzinie 🙂

M. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok o nachylaniu 3 - 5 - 2 - (-1) stopni, piłeczki w odległości 3,5 m, najpierw sąetokosc zero a potem jakieś max 40cm. Filmiki z układu poszerzonego będą potem. Upał, padam na pyszczydełko. Leośka jeszcze chce biegać z buta po tym torze. Dziwna ta Leośka 😱❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrzysiekK napisał:

@Marxx74x a co powiesz o tych gościach? Narciarskie tuzy. A jak inline alpine na tym filmie. Nie wizualnie na moje oko nieźle.

Oczywiście bez kakakasków co film jako szkoleniowy dyskwalifikuje i zostało im to wypomniane w komentarzach. 

 

Trzeba dokręcić rolki do butów narciarskich?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lexi napisał:

Trzeba dokręcić rolki do butów narciarskich?

My jeździmy na zwykłych rolkach. Ale jest też taka opcja żeby jak mówisz, doczepiać takie szyny do butów narciarskich. Z tym że nie wiem po co? Na razie mamy dużo do zrobienia na zwykłych rolkach i tak mamy mega Radochę. Jesteśmy umordowani jak osioł kataryniarza i szczęśliwi że się tak fajnie jeździło. Leośka szczęśliwa… nie ma bata że to pomoże w nartach … myślę, że na pewno, a dla mnie jest to bardzo fajny sport. Biegać nie lubię, rower, woda to tak od przypadku, zostaje łażenie po Górkach i te rolki. Byle zdrowie było i się jakaś bieda już nie przyplątała…. Ostatnio 95 z ogonem … wiesz o czym mówię 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marxx74x napisał:

@Lexi- są patenty ale to sensu nie ma . W Inline wręcz ucieka się od plastiku na carbon/skóra czyli takie maratonki. Czasem nad (zazwyczaj), czasem pod kostkę.

Kluczem jest szyna 🙂 .. a to mało kto ogarnia. 

M.

No wiesz ..pytam bo na filmie który Krzysiek wstawił buty są jakby narciarskie.. wyższe niż normalne przy rolkach i na klamry ..czy się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lexi napisał:

No wiesz ..pytam bo na filmie który Krzysiek wstawił buty są jakby narciarskie.. wyższe niż normalne przy rolkach i na klamry ..czy się myle?

Nie mylisz się .. dwaj instruktorzy jadą tam w butach narciarskich do których przyczepione są specjalne szyny z kółkami . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KrzysiekK napisał:

No to jeszcze coś ode mnie po poprawkach … stok o nachylaniu w procentach : 5.2; 8.7; 3.5; 1.7; -1.7 .. piłeczki w odległości 3.5 m na szerokości ok 40cm. 
Jedzie stary. 
 

 

No to powiem Ci tak... zapewne "długie" rolki + sztywny but (na filmach PRO) ułatwiają balans przód/tył ... jeździłeś kiedyś na łyżwach lub rolkach (po płaskim) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lexi napisał:

No to powiem Ci tak... zapewne "długie" rolki + sztywny but (na filmach PRO) ułatwiają balans przód/tył ... jeździłeś kiedyś na łyżwach lub rolkach (po płaskim) ?

Na takich długich to w życiu nie jeździłem. A mi się nie chce kupować długich … jeżdżę na tym co mam. Patrząc jak ludzie jeżdżą to widzę że można tyle że ja melepeta ale i tak jest spoko …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo własnie odwrotnie - but względnie miękki ale szyna dłuższa. W magicznym "PRO" seniorskim inline Alpine nikt nie dotknie twardego, plastykowego buta.

Przy jeździe z górki długość szyny (rozmiar kółek) ratuje stabilność w osi strzałkowej. Prosta uwaga - producenci wypuszczają dziś sety 3x110 albo inne wynalazki ale to jest wciąż na krótkiej szynie do jazdy free w stylu urban czy jakies hopki i packi. 

Przy inline myślenie zaczyna się (pomijam dzieci) od doboru szyny dla stabilności i pomysłów na koła - często zmieniane 🙂. But i decyzja czy odejść od plastiku jest dużo dużo dalej. 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

No to powiem Ci tak... zapewne "długie" rolki + sztywny but (na filmach PRO) ułatwiają balans przód/tył ... jeździłeś kiedyś na łyżwach lub rolkach (po płaskim) ?

Dodaj sobie 40 metrów i zacznij jechać normalnie a nie toczyć się na ustawieniu ak urwana lokomotywa.

Inaczej sensu to nie ma.

M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KrzysiekK zmienił tytuł na Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...