Skocz do zawartości

Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Marxx74x napisał:

Dla chętnych jutro w TV ...

M.

 

FB_IMG_1727375528863.jpg

Ziomale.. ojca kojarzę z widzenia  - rok lub 2 młodszy jakoś ..nawet dziś miałem tam do sklepu zaglądnąć czy jakichś fajnych desek nie mają.

(znaczy z tego zdjęcia to wcale) 🙂

Edytowane przez Lexi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od dziś nieco Inline Alpine w Skawinie (ul. Hałacińskiego). Sobota, 16:00 trening oficjalny, niedziela od godzin porannych GS oraz SL w ramach Mistrzostw Polski. Zapraszam popatrzeć, porozmawiać .. i zobaczyć jak to wygląda na żywo. 

Pozdrawiam,

M.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marxx74x napisał:

A od dziś nieco Inline Alpine w Skawinie (ul. Hałacińskiego). Sobota, 16:00 trening oficjalny, niedziela od godzin porannych GS oraz SL w ramach Mistrzostw Polski. Zapraszam popatrzeć, porozmawiać .. i zobaczyć jak to wygląda na żywo. 

Pozdrawiam,

M.

A zaraz za rondem Bistro z dobrym kraftowym piwem i czymś "na ząb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marxx74x napisał:

Po treningu dwie buteleczki kraftowego kupione - sprawdzimy wieczorkiem.

Jutro start pierwszego przejazdu o 9:00.

Pozdrawiam,

M.

Cze

Miałem dzisiaj podjechać na rowerku, ale Córa dojechała i plan się rozleciał. Może jutro na chwilkę rano podskoczę, ale nie mogę obiecać. Postaram się. 
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Miałem dzisiaj podjechać na rowerku, ale Córa dojechała i plan się rozleciał. Może jutro na chwilkę rano podskoczę, ale nie mogę obiecać. Postaram się. 
pozdro

Zapraszam. Gdzieś tam się będę kręcić zapewne w oficjalnej bluzie kadrowej bo robię za Delegata.

Pozdrawiam,

M.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcos73 mam dwa pytania .. pierwsze jest proste - co ciekawego jest niżej, że tak jadąc coraz bardziej się wyciągasz .. ? Coś musi być ..

A drugie pytanie to w zasadzie komentarz. 

Odrobinka od 3:07.

.. tak mi się skojarzyło, kiedy już się pogubiłem czy skręca kciuk, nadgarstek, łokieć, bark .. skomplikowane wężowe ruchy. Nie potrafię analizować. 

M.

ps. Powyższe nie jest złośliwe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

@Marxx74x dzięki za dzisiejszą pogawędkę, jakoś się udało wstać i nawet trafić😉. Super impreza, a najlepsze w tym, że wszyscy kibicują wszystkim. Jest walka o wynik, ale w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Dzieciaki startują z dorosłymi. Każdy każdego wspiera niezależnie od przynależności klubowej. Poznałem Anię Nowak dzięki uprzejmości Marka, IW narciarstwa, pozytywna dziewczyna. Do następnego razu, może tym razem w zimie. Sukcesów życzę i rozwoju IA.

pozdro

IMG_4685.thumb.jpeg.5b9f1a59eae98dc7879b1ee5c71b3e87.jpeg


IMG_4687.thumb.jpeg.604836a0f870c740f2c418db810bd6d3.jpeg

IMG_4686.thumb.jpeg.e7742681ad5c562839a27254029bfafe.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

@Marxx74x dzięki za dzisiejszą pogawędkę, jakoś się udało wstać i nawet trafić😉. Super impreza, a najlepsze w tym, że wszyscy kibicują wszystkim. Jest walka o wynik, ale w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Dzieciaki startują z dorosłymi. Każdy każdego wspiera niezależnie od przynależności klubowej. Poznałem Anię Nowak dzięki uprzejmości Marka, IW narciarstwa, pozytywna dziewczyna. Do następnego razu, może tym razem w zimie. Sukcesów życzę i rozwoju IA.

pozdro

IMG_4685.thumb.jpeg.5b9f1a59eae98dc7879b1ee5c71b3e87.jpeg


IMG_4687.thumb.jpeg.604836a0f870c740f2c418db810bd6d3.jpeg

IMG_4686.thumb.jpeg.e7742681ad5c562839a27254029bfafe.jpeg

Miałem być, już prawie wyjechałem ale coś wypadło. Bardzo żałuję. Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcos73 dziękuję za miłe spotkanie i przepraszam, że jako DT i na dokładkę trener miałem trochę odrywających od rozmowy i herbatki obowiązków. Szkoda, że nie zostałeś na SL ale była okazja zerknąć na przygotowany "las tyczek" bo odległości szły od 5 do 6m z offsetem na jaki pozwala skawiński asfalt. Poza Anią 🙂 kilka innych osób też poznałeś 🙂 ... normalni choć jeżdżą na rolkach z górki po slalomie i jeszcze się ścigają.

Z ciekawostek, Ania w ramach licencjatu i magisterki popełniła pierwsze w Polsce bardziej "naukowe" prace o IA (na AWF).

Za rok zapewne powtórka Mistrzostw Polski w Skawinie 🙂 ..

@Krzysiekk - przy innej okazji 🙂 ...

A ja mogę podsumować moje stadko

Młodsi : 3xMP GS, 3xMP SL (tak jakby 100/100).

Starsi : 2xIV GS, 2xIII SL (U16 i Senior, najmłodszy rocznik). Jako wisienka na torcie III czas SL w kategorii Open.

Pozdrawiam,

M.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marxx74x napisał:

@Marcos73 dziękuję za miłe spotkanie i przepraszam, że jako DT i na dokładkę trener miałem trochę odrywających od rozmowy i herbatki obowiązków. Szkoda, że nie zostałeś na SL ale była okazja zerknąć na przygotowany "las tyczek" bo odległości szły od 5 do 6m z offsetem na jaki pozwala skawiński asfalt. Poza Anią 🙂 kilka innych osób też poznałeś 🙂 ... normalni choć jeżdżą na rolkach z górki po slalomie i jeszcze się ścigają.

Z ciekawostek, Ania w ramach licencjatu i magisterki popełniła pierwsze w Polsce bardziej "naukowe" prace o IA (na AWF).

Za rok zapewne powtórka Mistrzostw Polski w Skawinie 🙂 ..

@Krzysiekk - przy innej okazji 🙂 ...

A ja mogę podsumować moje stadko

Młodsi : 3xMP GS, 3xMP SL (tak jakby 100/100).

Starsi : 2xIV GS, 2xIII SL (U16 i Senior, najmłodszy rocznik). Jako wisienka na torcie III czas SL w kategorii Open.

Pozdrawiam,

M.

Gratuluję, no niestety nie mogłem dłużej zostać. Następnym razem.

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.10.2024 o 07:44, PSmok napisał:

Zima idzie , kółka się kręcą .

Pozdrowienia 

 

Ale masz ładną przyrodę 😮 … super jazda jak zwykle. Pokazane różne długości skrętów. U nas trochę słoty było więc trochę przerzuciłem się na łyżwy. Na nich specyfika jazdy w szczegółach nieco inna. Dociążenie przodów kończy się gwałtownym przyhamowaniem ( mam łyżwy typu hokejowego ale nawet mimo to ), więc jeździ się zdecydowanie bardziej dociążając tyły. Rolki też jadą jakby szybciej gdy się jedzie na tyłach. Taka jazda na tyłach zmusza by mocniej zgiąć ( domknąć ) staw skokowy. To może mieć fajne przełożenie na narty bo łyżwy uczą jazdy nisko, kolana do przodu …

Łyżwy każą pilnować geometrii krawędzi. Jak łyżwa ostra to nie chce jechać inaczej niż na krawędzi. Carving cały czas a ja tylko punkty start i stop poszczególnych łuków chwytam. Jest mało uślizgów.

Generalnie fajna zabawa.

pozdrawiam

KK

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...