Skocz do zawartości

Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Victor napisał:

Rozbijasz na atomy a świadomie jeździsz w źle dopasowanych rolkach  ?
 

Narciarskie też masz rozmiar większe? 
 

za 5-6 stówek kupisz już dobre rolki 

https://www.skatepro.be/nl/c119.htm

 

Weź pod uwagę Paweł że znalezienie dopasowanych rolek to wyzwanie 1:1 jak dopasowanie butów narciarskich więc nie ma tak lekko 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Victor said:

Rozbijasz na atomy a świadomie jeździsz w źle dopasowanych rolkach  ?
 

Narciarskie też masz rozmiar większe? 
 

za 5-6 stówek kupisz już dobre rolki 

https://www.skatepro.be/nl/c119.htm

 

Chyba powineneś doprecyzować czym są dobre rolki i dlaczego te "bardziej dobre" kosztują ile kosztują, zamiast 5-6 stów. 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lexi napisał:

Weź pod uwagę Paweł że znalezienie dopasowanych rolek to wyzwanie 1:1 jak dopasowanie butów narciarskich więc nie ma tak lekko 🙂

Marku pełna zgoda jednak to klucz do sukcesu jeżeli chcemy zrobić jakikolwiek progres we własnej nauce . Pamiętam jak na hali pokazałeś ćwiczenie gdzie na lewej nodze nie miałem problemu a na prawej było to nie wykonalne.Wystarczyło,że zmieniłem buty i problem znikł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SzymQ napisał:

Chyba powineneś doprecyzować czym są dobre rolki i dlaczego te "bardziej dobre" kosztują ile kosztują, zamiast 5-6 stów. 🙂

Dobre rolki to dopasowane rolki a dla początkującego nawet te za 500/600 będą wystarczające. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Marku pełna zgoda jednak to klucz do sukcesu jeżeli chcemy zrobić jakikolwiek progres we własnej nauce . Pamiętam jak na hali pokazałeś ćwiczenie gdzie na lewej nodze nie miałem problemu a na prawej było to nie wykonalne.Wystarczyło,że zmieniłem buty i problem znikł . 

Dokladnie tak jest - aż dziw bierze że ludzie tak sie podniecają nartami a o butach sie prawie milczy.. Na marginesie - ten parking pod halą w Landgraaf jest zajebisty na rolki..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Victor said:

Dobre rolki to dopasowane rolki a dla początkującego nawet te za 500/600 będą wystarczające. 

Ja też jestem zdania, że jak chcemy wydać 500-600 PLN i się szkolić to możemy, ale użycie słowa dobre uważam za kontrowersyjne. W kategorii dopasowania chyba ważna jest korekta osi na którą zwracał uwagę Marxx. Rolki, których zdjęcie wklejałeś jako własne, nie posiadały takiej. Nie wydaje mi się, żeby dobre dla początkujących mogło być dobre. Ale nie będziemy się przecież droczyć. Dobra szyna (goła), zdjęta z nowych rolek na OLX to 4-6 stówek. Dobra szyna pod Wizard to 200+ EUR. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Miałem kiedyś buty narciarskie .. wygodne, nie czułem że mam na nogach. Ale luz pod palcami czułem i dotknąć przodu nie mogłem. Wymyśliłem sobie, że jak kupię mega dopasowane i nowe buty (Flex) to zacznę jeździć lepiej. A mądrzy ludzie mi tu pisali, że wielkiej zmiany nie będzie. Nie posłuchałem, kupiłem buty, teraz je czuję na nogach, a jeżdżę jak jeździłem. Kasy poszło w ch a ja jeżdżę lepiej wtedy gdy się nauczę a nie gdy kupię lepszy sprzęt.

Z rolkami już tego błędu nie zrobię. Jak się zepsują, kupię nowe. Jakie? Nie wiem … wydaje mi się, że do S2S i okazjonalnego nabijania kilometrów na rozmaitych terenach (Velo Czorsztyn, Dunajec i lokalne) powinienem mieć plastikową skorupę, dość twardy ale nie za twardy botek, jak na mój wiek 90mm kółko … pasowałoby jeszcze mieć może ciut dłuższą szynę ale na takie wybrzydzanie to musiałbym już chyba sporo zapłacić. Może @Marxx74xsie skusi i wypowie. Narazie moje ciut długie Fila dają radę i o zmianie nie ma mowy. Jeśli to zatrzymuje mi progres na tę chwilę .. nic się nie dzieje. Pewne elementy mi progresują, inne stoją ( sic! 🤣 ) … płakał nie będę. 

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, KrzysiekK said:

Jak się zepsują, kupię nowe.

Może nie warto czekać. 🙂https://www.decathlon.pl/p/rolki-freeskate-oxelo-mf900-hardboot-3x110-mm/_/R-p-305223

To niewiele więcej niż koła, które niebawem wymienisz. Jest skorupa, klamra 45, a nawet wywietrzniki. Jeśli nie zamierzasz skakać jak szalony, to powinno dać radę. Szyna wygląda na SSM, więc jest potencjał na rozbudowę, o ile tylko but pasuje. A jazdę tyłem jak chcesz ogarniać, to nie przesadzaj z długością szyny. Jedyna słuszna pozycja do jazdy tyłem to nożycowa z rolkami w jednej linii. Dopóki nie nabierzesz swobody, to będzie ciężko, bo się rolki będą zderzały przy długiej szynie...

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 minut temu, SzymQ napisał:

Może nie warto czekać. 🙂https://www.decathlon.pl/p/rolki-freeskate-oxelo-mf900-hardboot-3x110-mm/_/R-p-305223

To niewiele więcej niż koła, które niebawem wymienisz. Jest skorupa, klamra 45, a nawet wywietrzniki. Jeśli nie zamierzasz skakać jak szalony, to powinno dać radę. Szyna wygląda na SSM, więc jest potencjał na rozbudowę, o ile tylko but pasuje. A jazdę tyłem jak chcesz ogarniać, to nie przesadzaj z długością szyny. Jedyna słuszna pozycja do jazdy tyłem to nożycowa z rolkami w jednej linii. Dopóki nie nabierzesz swobody, to będzie ciężko, bo się rolki będą zderzały przy długiej szynie...

 

Miałem na nogach. Za duże koła … chyba. Pewnie po przejechaniu kilkuset metrów być może stwierdziłbym że świetne ale pewności nie mam. Miałem na 1 nodze…wygodne. Może kiedyś. 
Dzięki za info o szynie i jeździe do tyłu. 

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzymQ napisał:

Ja też jestem zdania, że jak chcemy wydać 500-600 PLN i się szkolić to możemy, ale użycie słowa dobre uważam za kontrowersyjne. W kategorii dopasowania chyba ważna jest korekta osi na którą zwracał uwagę Marxx. Rolki, których zdjęcie wklejałeś jako własne, nie posiadały takiej. Nie wydaje mi się, żeby dobre dla początkujących mogło być dobre. Ale nie będziemy się przecież droczyć. Dobra szyna (goła), zdjęta z nowych rolek na OLX to 4-6 stówek. Dobra szyna pod Wizard to 200+ EUR. 🙂

Cześć 

Ja tu nie widzę kontrowersji ale droczyć się też nie będę 😉 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja nożycowa nie jest jedyną do jazdy tyłem - to legenda.

Plastiki mają wady i zalety ale skoro nie katujesz Skate park i nie robisz tricków to akurat w tym co Cię potencjalnie bawi maratonki sprawdzą się lepiej .. a jak skorupa to sensowna, o tych na O. wypowiadać się nie będę.

Możliwość podmianki szyny dość ważna .. acha - i broń Cię przed marnowaniem kasy na "rolkowe" łożyska.

M.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Miałem kiedyś buty narciarskie .. wygodne, nie czułem że mam na nogach. Ale luz pod palcami czułem i dotknąć przodu nie mogłem. Wymyśliłem sobie, że jak kupię mega dopasowane i nowe buty (Flex) to zacznę jeździć lepiej. A mądrzy ludzie mi tu pisali, że wielkiej zmiany nie będzie. Nie posłuchałem, kupiłem buty, teraz je czuję na nogach, a jeżdżę jak jeździłem. Kasy poszło w ch a ja jeżdżę lepiej wtedy gdy się nauczę a nie gdy kupię lepszy sprzęt

Sorry Krzychu ale ponowię pytanie.
W jaki sposób chcesz się nauczyć jeździć na nartach/rolkach w źle dopasowanych butach?  Bo z tego co piszesz to te za CH kasy są też źle dopasowane.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Dokladnie tak jest - aż dziw bierze że ludzie tak sie podniecają nartami a o butach sie prawie milczy.. Na marginesie - ten parking pod halą w Landgraaf jest zajebisty na rolki..

A tak! ..na parkingu po prawej miejsca masa ale tam na dole przy schodach ( też świetne na trening) gdy zjeżdżasz masz duży park i masa ścieżek rowerowych - na rolki jak znalazł -zobacz na mapie .

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Victor napisał:

Sorry Krzychu ale ponowię pytanie.
W jaki sposób chcesz się nauczyć jeździć na nartach/rolkach w źle dopasowanych butach?  Bo z tego co piszesz to te za CH kasy są też źle dopasowane.

pozdro

Te za w ch kasy są dopasowane super tyle że nie są już tak komfortowo nieodczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Victor napisał:

Sorry Krzychu ale ponowię pytanie.
W jaki sposób chcesz się nauczyć jeździć na nartach/rolkach w źle dopasowanych butach?  Bo z tego co piszesz to te za CH kasy są też źle dopasowane.

pozdro

Jak się nauczyć jeździć w źle dopasowanych …. No wiadomo, że jak już noga lata jak …. (PRL’owski sprzedawca)  po pustym sklepie, to się jeździć nie da. Uczyć tym bardziej. Ale jak tam minimalnie coś nie tak, to bez przesady. Zawodnik też powie że się w cywilnych sklepowych butach jeździć nie da i wyślę na drzewo. Nie dajmy się zwariować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Marxx74x said:

Pozycja nożycowa nie jest jedyną do jazdy tyłem - to legenda.

Plastiki mają wady i zalety ale skoro nie katujesz Skate park i nie robisz tricków to akurat w tym co Cię potencjalnie bawi maratonki sprawdzą się lepiej .. a jak skorupa to sensowna, o tych na O. wypowiadać się nie będę.

Możliwość podmianki szyny dość ważna .. acha - i broń Cię przed marnowaniem kasy na "rolkowe" łożyska.

M.

Cieszę się, że jednak zostajesz w gronie aktywnych uczestników forum 🙂 Nie widzę zalet konstrukcji z rzepem do uprawiania rolkarstwa, przy czym uważam, że rolkarstwo nie ma nic wspólnego z fitnessową jazdą (nie ujmuję tu żadnej z dyscyplin). Jazda tyłem (nie przyspieszanie) to jazda tyłem i nie znam innych wariantów niż nożycowa. Tak więc oprócz beczki nogą tylną (tu długość szyny nie ma znaczenia), mamy "skrobanie" nogą przednią, snake'a, cross'a i przekładankę tyłem (ja lubię jak na figurówkach - bez odrywania nóg od ziemi). We wszystkich tych znanych mi technikach jazdy tyłem z patrzeniem w kierunku jazdy, za długa szyna przeszkadza w nauce osobom w moim wieku i o moim przygotowaniu ogólnosportowym. Nie ma szansy na jazdę tyłem i patrzenie w kierunku jazdy na rolkach równoległych 🙂 Ale chętnie wysłucham Twojej opinii, o ile nie będzie zagadek. 

Nie wiem czym są dla Ciebie tricki. Próbowałem dziś late 180 i się o mało nie przewróciłem, a do shotgun'a mogę nigdy nie dojść. Ale i tak lubię panować nad tym co na nodze - więc tylko plastik.

P.S. Jeszcze dawaj o tych łożyskach. Nierdzewki czy rdzewki, jaka precyzja i czy RS czy ZZ. Jakiś SKF czy no name?

Edytowane przez SzymQ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marxx74x napisał:

Pozycja nożycowa nie jest jedyną do jazdy tyłem - to legenda.

Plastiki mają wady i zalety ale skoro nie katujesz Skate park i nie robisz tricków to akurat w tym co Cię potencjalnie bawi maratonki sprawdzą się lepiej .. a jak skorupa to sensowna, o tych na O. wypowiadać się nie będę.

Możliwość podmianki szyny dość ważna .. acha - i broń Cię przed marnowaniem kasy na "rolkowe" łożyska.

M.

Podrzuć te alternatywy dla nożycowego do tyłu jeśli możesz.

I sensowne skorupy nie za miliony też możesz … do takiej jazdy jak moja, ale jednak ze skorupą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
19 minut temu, Victor napisał:

To balkonik jak znalaz - hamulec jest, kibel murowany i jazdę na jednej można katować IMG_1949.thumb.jpeg.a0ce28948f01ac20d0f1886ca702b2b5.jpeg 

😅

Grabisz sobie.

Ja się nie przewracam tylko drogę mam wąską i nie zdążę skręcić, wypadam z trasy na trawsko 🤣

Edytowane przez KrzysiekK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PSmok napisał:

Dzisiejszy trening, teren 5%. 5 jest dość stromy, przynajmniej dla mnie . 

 

Nie wychodzi mi to jeszcze. Wkradają się nożyce, czyli szuflada. Mam też problemy z zacieśnieniem skrętu. Rischi jak pokazywał z podparciem dwoma kijami to te skręty robi na bardzo małej prędkości czyli praktycznie na miejscu, bardzo ciasne. Jeszcze nieosiągalne u mnie.

Cos tak jak Twój kolega na filmiku który dużo wcześniej wklejałeś … jak zaczynał z Toba jeździć. Też robił dużą szufladę. Potem się przełamał.

Zdradź w jakiś sposób zaczęło Ci wychodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...