Skocz do zawartości

Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/7/2024 at 12:08 AM, Marxx74x said:

No i co ja poradzę, że "pump turnus" na filmie są źle robione? Mam się popłakać ? Nie lubię nadmiaru anglicyzmu w sporcie (ostatnio to mega moda na siłowni), więc się nie popłaczę. Może poźniej.

1) na filmie z YT jest chaos z rękoma, łącznie z tym że przy niektórych skrętach prawa ląduje za plecami

2) ręce za nisko prowadzone - w konsekwencji lecą barki zostawiając ciało w rotacji co utrudnia dynamiczne przejście na kolejny kierunek. Jeżeli zostanie ręka to w zmianie kierunku wiodący bark się obniża a tym samym taśma blokuje pracę biodra

3) jest element odejścia rolki na zmianie kierunku przez wyraźne odciązenie - to na plus (tego nie ma na filmie wcześniej)

4) sama technika sens ma umiarkowany - przy tak małym promieniu i ograniczonej odległości trzeba się podnieść zdecydowanie wyżej a najlepiej skorzystać z możliwości na kilka kroczków 🙂

5) tak, ćwiczenie nagrane z Curexem to wstęp do takiej jazdy i forma rozgrzewki. Można i z górki i pod górkę i po płaskim. Celem jest ograniczenie rotacji i angażowania rąk oraz jak najpełniejsza synchronizacja/symetria ruchu stóp przy ustalonej i niezmiennej szerokości stania.

Pozdrawiam,

M.

 

Mam wrażenie ,ze z automatu nauki i krytyki jesteśmy wszyscy oceniani. Czasami dobrze ale w większości za szybko i powierzchownie. 

 Na przykład , 

stwierdzenie na filmie pump turns są zle robione i nie lubisz nadmiaru anglicyzmy. Zamiast tego typu krytyki, było by lepiej dać polska poprawna terminologię pump turns i teorie techniki nie pod przesłaniem mistrzostw świata w inline ale pod przesłaniem jak rolki mogą pomoc w narciarstwie alpejskim. I tak to pokazuje ja , tak tompokazal na swoim filmie Reilly. Osoba nie skrytykowana to Stefano, mimo ze kręci firmy o i na rolkach z Reilly.

 Kółka,

Ja preferuje 85mm, rozpocząłem moja naukę  na 95 i mało się nie połamałem . Za wysoko od asfaltu na początek , łatwo stracić balans , szczególnie jadąc z góry . Wróciłem do 95 po 2 latach treningu na 85mm. 

Patrze na kolana jednego i drugiego i nie widzę problemu , to samo na pozycje rąk. 

 

Pozdrowienia 

 

Edytowane przez PSmok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 95mm ? Przepraszam, ale będę bardzo wdzięczny za wskazanie takich kółek. Może istnieją, chętnie poznam, szczególnie jak miękkie. Tyle że przez 14 lat zabawy w ten sport ich nie spotkałem. Człowiek się uczy cały czas.

2) Bo Stefano potrafi 🙂 - nie mam za co go krytykować i fajnie poszukać jego filmów

3) w Inline Alpine nie ma oparcia na krawędzi zerwnętrzenej. Od tego zaczyna się całość problemów osób szukających powiązania pomiędzy rolkami a nartami

4) 85 to rozmiar pod dzieci tym bardziej na krótką szynę.

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PSmok napisał:

Ja używam butów plastikowych . I bardzo sobie chwale . Jazda z 7 grudnia 23. Było stromo, ale nie wiem jak stromo według waszych obliczeń 

Pozdrawiam 

Fajny dłuższy skręt z umiarkowaną dynamiką zmiany kierunku .. męcząca tendencja opuszczenia wewnętrznej ręki co na rolkach robi dużo zamieszania a afekt widać. Zablokowane biodro i opóźnienie w zamianie kierunku. Szur szur szur ... Brawo za szerokość stóp - fajnie .. tylko nie wykorzystane. 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wydaje mi się Panowie i Koledzy, że Skate to ski różni się istotnie od Inline alpine. Ustalmy to na początku aby wątek przynosił korzyści.

Zatytulowany jest Inline Alpine …… ale nie ukrywam, że moja intencją jako osoby ćwiczącej jest to co napisał @PSmok czyli letnie ćwiczenia poprawiające różne rzeczy w zimowej jeździe na nartach.

Panowie, koledzy .. @Marxx74x, @PSmok … to ogromny kapitał dla forum że tu jesteście. Dla mnie osobiście i myślę że dla wszystkich forumowiczów. Ustalmy czy widzielimy wątek dla Skate ski osobno czy damy radę pogodzić te dyscypliny w jednym wątku. Bardzo proszę o wypowiedź, opinie. @PSmoktraktuje rolki jako letni zamiennik nart i jest bezsprzecznie cenny w tej kwestii, @Marxx74x ma ogromną wiedzę o Inline Alpine. @Marxx74x - wydzielić, czy pogodzimy?

Moim zdaniem pogodzimy. 

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Marxx74x said:

1) 95mm ? Przepraszam, ale będę bardzo wdzięczny za wskazanie takich kółek. Może istnieją, chętnie poznam, szczególnie jak miękkie. Tyle że przez 14 lat zabawy w ten sport ich nie spotkałem. Człowiek się uczy cały czas.

2) Bo Stefano potrafi 🙂 - nie mam za co go krytykować i fajnie poszukać jego filmów

3) w Inline Alpine nie ma oparcia na krawędzi zerwnętrzenej. Od tego zaczyna się całość problemów osób szukających powiązania pomiędzy rolkami a nartami

4) 85 to rozmiar pod dzieci tym bardziej na krótką szynę.

M.

Tak mi się wydaje ze są 95 , ale mogę się mylić . Sprawdzę i dam znać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Marxx74x said:

Fajny dłuższy skręt z umiarkowaną dynamiką zmiany kierunku .. męcząca tendencja opuszczenia wewnętrznej ręki co na rolkach robi dużo zamieszania a afekt widać. Zablokowane biodro i opóźnienie w zamianie kierunku. Szur szur szur ... Brawo za szerokość stóp - fajnie .. tylko nie wykorzystane. 

M.

Co masz na myśli , 

meczaca tendencja , opuszczania ręki co prowadzi do zablokowania biodra i opóźnienia skrętu, kierunku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste - na tym krótkim filmie nadgarstek spada prawie pod biodro. Łokcie są na kłodzie. Krótka szyna nie pasująca do tematu i jakieś małe kółka. Po raz kolejny co jest typowe w tym co puszczacie zero dynamiki na zmianę kierunku. Tej dynamiki szurając rolkami nie da się ogarnąć. 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekK - moja opinia jest dla mnie samego bolesna.  Inline Alpine ucieka od nart proporcjonalnie do umiejętności. Tego nie da się oszukać.  Jest zestaw ćwiczeń imitacyjnych ale to trochę jak świnka morska - ani to zjeść, ani nie pływa ...

Można z rolek wyciągnąć dużo pod narty ale trzeba się pogodzić z nieco innym profilem zajęć a nie kopiować to, czego skopiować się nie da. Ślepe przekładanie ruchu z nart na rolki, mając na uwadze choćby sprzęt, nie ma żadnego sensu. 

W ramach ciekawostki : około 1.5 godziny zajmuje nauczenie nastu osób jak bezpiecznie, sprawnie, na tyczkach, zbijając frontalnie jechać 23 skręty na 5%.  Coś na rolkach potrafili ale z górki ciapy. To nie jest żadna magia na amatorskim poziomie. Trochę luzu i będzie dobrze.

M.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marxx74x napisał:

 

Można z rolek wyciągnąć dużo pod narty ale trzeba się pogodzić z nieco innym profilem zajęć a nie kopiować to, czego skopiować się nie da. Ślepe przekładanie ruchu z nart na rolki, mając na uwadze choćby sprzęt, nie ma żadnego sensu. 

To ja w tę stronę będę ukierunkowywał swoje działania i ewentualne prośby o rady… przynajmniej na tym etapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Marxx74x said:

To proste - na tym krótkim filmie nadgarstek spada prawie pod biodro. Łokcie są na kłodzie. Krótka szyna nie pasująca do tematu i jakieś małe kółka. Po raz kolejny co jest typowe w tym co puszczacie zero dynamiki na zmianę kierunku. Tej dynamiki szurając rolkami nie da się ogarnąć. 

Pozdrawiam,

A jak to się ma u Stefano z tym nadgarstkiem? Czy tez jego biodra są za wolne ? 
Pokazałeś film na którym Stefano jedzie raz na nartach a raz na rolkach . Czyż właśnie nie oto chodzi ze ruch jest ten sam bądź bardzo podobny . Gdyby tak nie było dlaczego by to pokazywał ?

Zobacz na pozycje jego nadgarstka z filmu który wstawiłeś  

47E3FA25-44F4-4250-85EE-D2C08F1A0660.jpeg

D13B79D2-6809-4752-AC4C-4B98E36F11FA.jpeg

7207E1C2-12CE-4B8C-8C82-489D3430805B.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) z tym 95 to mnie dziwiłes i  byłem ciekawy czy taki wynalazek jak 95 umknął mojej uwadze

2) kółka to kółka - długość szyny robi robotę

3) Stefano - fajnie punktujesz, brawo, celne uwagi. Tu zaczyna się ten rozdźwięku pomiędzy nartami a rolkami. Stefano pozwala sobie na ruch z mocnym oparciem na wewnętrznej nodze. Opuścił dłonie bo miało być narciarsko (tak w zasadzie jeździ tylko Łotwa a raczej ekipa Zveniks i ew. Pantera)  ale utrzymał stabilność. W tych filmach nie ma jazdy z dynamiką na inline - to szuranie. Jak jutro pogoda będzie ok to coś nagram rano 🙂

W analizie zwróć uwagę przez którą nogę idzie odwrócenie kierunku, czy biodro wyprzedza czy podąża i czy stabilna jest góra .. to tak na początek do analizy .. chociaż od razu dodam - to nie jest inline Alpine tylko jazda na rolkach z górki z marketingową symulacją narciarstwa. W Inline ten profil jazdy byłby pojechany inaczej. 

Pozdrawiam,

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając chwilę i wracając do Stefano..

Legenda mówi o znaczeniu mocnej pracy na nodze zewnętrznej. Tyle, że ogranicza ona szansę (na rolkach) na zmianę kierunku. U Stefano - w technice którą jedzie - widać że odejście na zmianę kierunku pójdzie z wewnętrznej wraz przestrzenią dla biodra. Klasyk gatunku na rolkach to włożenie za dużej mocy w zewnętrzną  kończy się a) szufladą b) zbyt dużą rotacją c) przesadnym obniżeniem sylwetki.

A teraz przepraszam, rano trening 🙂

M. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wątek Stefano (na razie) .. on, jak i poprzednie filmy to przeniesienie na rolki sposobu trzymania i prowadzenia kijków. Temat kontrowersyjny.

O ile w Inline korzysta się (najczęściej rodem z motocross czy rowerowych szaleństw) ochraniaczy na kolana/piszczele to kontakt z tyczką jaki zdarza się w narciarstwie jest pomysłem mało wskazanym 😉

Praw fizyki nie zmienimy, ręce nie są teleskopowe. Szybkie "otworzenie" tyczki "po narciarsku" naraża na zbyt mocną rotację - robią tak Łotysze, kilku Hiszpanów, w Niemczech też się zdarza.  Dominuje jednak szkoła podniesienia rąk wyżej, ustawienia kijków możliwie równolegle do podłoża (prostopadle do osi ciała)  i pracy na około 1/3 -1/2 długości kijka od gardy. Przy verticalu i łokciu niekiedy zostaje się na jednym kijki który w ruchu powrotnym otwiera parzyste dalsze po pierwszej.

Opuszczone kijki to przeważnie próba asekuracji (np. bardzo częsty widok na zakręcie trasy w Vysoka Pec /Jirkov w Czechach - to zresztą już za tydzień) lub blędów technicznych /braku siły. 

To co napisałem powyżej z perspektywy Skate to Ski oznacza, że sekwencja ruchu góry ciała a) dużo bardziej wyprzedza skręt b) praca łokieć/nadgarstek ma ograniczyć rotację z wyprowadzeniem ruchu wcześniej c) nauka tego rytmu nie przekłada się wprost na narty ...

Pozdrawiam

M. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach anegdoty .. co zrobili Włosi pod wodzą wtedy Stefano po Pucharze Świata na warszawskiej Agrykoli? Pojechali zwiedzić miasto, rzecz jasna na rolkach 🙂 i na Stare Miasto dotarli nawet :).

Obecnie mają mega fajną kadrę - jest dwoje trenerów, fajna impreza w strefie startowej, dużo pozytywnych emocji. Mocno się wbijają w stawkę Pucharu i ładnie widać progres. Imponuje praca przez wewnętrzną i brak sztucznych odepchnięć będących de facto hanującym slajdem. Czyli - dużo pracy na kroczkach z wyprzedzeniem biodra a nie szur szur szur ... 🙂

M.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś o linii, szerokości ustawienia stóp (jest jeden błąd) w wykonaniu 7 krotnego Mistrza Polski w kategoriach juniorskich i zawodnika wchodzącego już do czołowej 15 Pucharu ... 

Kółka na filmie to punkty docelowe, z przeniesieniem wzroku .. jak widać trafił.

Agrykola, czyli jakieś 7.5% w połowie dystansu a że połowa to już szybko :). Markery w dłoniach aby pomóc ustalić stabilizację góry i wyraźnie dostrzec w analizie próby przesadnej i niepotrzebnej rotacji. 

https://www.instagram.com/tv/Cd5HUtYjBTB/?igsh=MTV2a3c1dDdrempvdQ==

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie językiem potocznym.

Dla ustalenia uwagi " szuflada" to sytuacja, gdy zewnętrzna noga zostaje za wewnętrzną - w skrajnym wypadku przednie kólka zewnętrznej są na pozycyji tylnych wewnętznej.

Można powiedzieć, że odpowiada za to inny promień i fakt, ma znaczenie. Tyle że pramatką badź jak ktoś woli praojcem problem są biodra i magiczność wpływu na ruch taśm powieziowo-mięsniowych.

Jeszcze chwila cierpliwości - będą ćwiczenia ale najpierw poza diagnozą warto poznać historię choroby.

Kiedy wewnętrzne biodro zaczyna wyprzedzać układ ciała noga zewnętrzna jest cofnięta. Dlaczego? Bo trudno jest pokonać spowodowane tym napięcie taśmy.

Analogicznie, kiedy mając mocne oparcie na zewnętrznej dodamy rotację biodra do linii spadku stoku noga zewnętrzna się wycofa. Do przeciwczenia na dywanie bez rolek ;).

A teraz jak się pozbyć szuflady 🙂 mając na uwadze że to Skate to Ski a nie sportowy inline Alpine 

A) prosta górka lub prędkość na płaskim, inicjuj skręt jak byś chciał kopnąć nogą zewnętrzną piłkę

B) telemark 😉 .. no wiem że mam na tym punkcie świra 🙂 .. obciążenie 50/50, nogi wąsko, wyraźny przeskok z wyprowadzeniem zewnętrznej .. powiedzmy że z przyklękiem szaleć nie trzeba 🙂

C) jazda na jednej nodze - druga podniesiona ale staramy się trzymać ją z tyłu .. jakieś tam małe łuczki, lepiej długi wertical (15-20 skrętów) na ustawieniu 2-3m maksimum

D) tup tup .. prowadząc łuczek na wewnętrzenej robimy tup tup zewnętrzną starając się ją dostawić do wewnętrznej

E) układamy z markerów łuk - promień około 5m .. potrzeba trochę prędkości, dobrze jak jest nieco z górki (3-5%). Przejazd czystym łukiem z pilnowaniem szuflady na prostym schemacie - dłonie złączone (nie splecione) na wysokości mostka, "ciągnie" nas wiodący łokieć a zewnętrzna noga jak najbardziej goni. Wewnętrzny łokiec nieco wyżej, wzrok przez łokieć na kierunek jazdy (jakby do tego łolcia był uwiązany sznurek trzymający nas na promieniu).

F) odwiedzenie w bok nogi zewnętrznej i dostawienie przy inicjacji skrętu ...

.. dalej nie pamiętam alfabetu 🙂

Pozdrawiam,

M.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/8/2024 at 3:03 PM, Marxx74x said:

Mając chwilę i wracając do Stefano..

Legenda mówi o znaczeniu mocnej pracy na nodze zewnętrznej. Tyle, że ogranicza ona szansę (na rolkach) na zmianę kierunku. U Stefano - w technice którą jedzie - widać że odejście na zmianę kierunku pójdzie z wewnętrznej wraz przestrzenią dla biodra. Klasyk gatunku na rolkach to włożenie za dużej mocy w zewnętrzną  kończy się a) szufladą b) zbyt dużą rotacją c) przesadnym obniżeniem sylwetki.

A teraz przepraszam, rano trening 🙂

M. 

 

Na tym wideo z zeszłego roku, pokazany jest kolega z którym trenowałem . Pokazuje jego wyprzedzenie  noga wewnętrzna , tzw szuflada. Pokazuje tez mnie starającego jechać z zamysłem bycia na rolce zewnętrznej . Aby zewnętrzna stopa posuwała się w przód cały czas. Dzięki temu mogłem wykończyć skręt bardziej precyzyjnie besz szuflady. Wizualnie to przpomina jazdę na nartach . 

Pozdrowienia 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Zielony a kto Czarny 🙂 temat Skate to Ski więc pominę analogie do Inline Alpine i tylko jednen komentarz :

Zielony prowadzi dużo lepiej biodro przez co ma możliwość ustawienia zewnętrznej nogi i uniknięcia szuflady. Czarny idzie wewnętrznym biodrem za bardzo w przód z rotacją i taśma już nie daje szansy na dociągnięcie nogi. Jest klika przestrzeni na rotację - staw skokowy, kolanowy, biodra, barki .. i paradoksalnie głowa też kręci ogonem ;). 

Inna sprawa, że szanse Zielonego na czymś stromym i szybciej oceniam na znikome .. a Czarnego na zerowe. 

Dla Zielonego : trochę więcej pracy na osi strzałkowej, rolki są niepotrzebnie non-stop dociśnięte.

O tym co jest jechane nic nie piszę - przypomina mi to pierwszy slalom inline Alpine jaki w życiu postawiłem a jest to coś o czym chciałbym zapomnieć 🙂

M.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Marxx74x said:

Nie wiem kto Zielony a kto Czarny 🙂 temat Skate to Ski więc pominę analogie do Inline Alpine i tylko jednen komentarz :

Zielony prowadzi dużo lepiej biodro przez co ma możliwość ustawienia zewnętrznej nogi i uniknięcia szuflady. Czarny idzie wewnętrznym biodrem za bardzo w przód z rotacją i taśma już nie daje szansy na dociągnięcie nogi. Jest klika przestrzeni na rotację - staw skokowy, kolanowy, biodra, barki .. i paradoksalnie głowa też kręci ogonem ;). 

Inna sprawa, że szanse Zielonego na czymś stromym i szybciej oceniam na znikome .. a Czarnego na zerowe. 

Dla Zielonego : trochę więcej pracy na osi strzałkowej, rolki są niepotrzebnie non-stop dociśnięte.

O tym co jest jechane nic nie piszę - przypomina mi to pierwszy slalom inline Alpine jaki w życiu postawiłem a jest to coś o czym chciałbym zapomnieć 🙂

M.

Cała intencja zielonego (ja),była na ćwiczeniu skretnosci stopami i nogami. A jest to nie łatwe jak się stara jechać w poprzek na pochyłym stoku przy określonej prędkości . Kreuje to angulacje i dyscyplinę nóg. 

Co do stromizny i szybkości , to na tym wideo było dość stromo i szybko. Wszystko bez hamulcu , wiec dużo jazdy w poprzek. 

Jak się oblicza stromość stoku ?

Pozdrowienia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PSmok napisał:

Na tym wideo z zeszłego roku, pokazany jest kolega z którym trenowałem . Pokazuje jego wyprzedzenie  noga wewnętrzna , tzw szuflada. Pokazuje tez mnie starającego jechać z zamysłem bycia na rolce zewnętrznej . Aby zewnętrzna stopa posuwała się w przód cały czas. Dzięki temu mogłem wykończyć skręt bardziej precyzyjnie besz szuflady. Wizualnie to przpomina jazdę na nartach . 

Pozdrowienia 

 

Prośba na przyszłość … nie róbcie na filmach tych napisów na samym środku, bold i tak długo trwających. Nie widać jeżdżącego. Please. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uproszczeniu z tangensa - dlatego przyrost sił działających na jadącego nie jest liniowy wraz z każdym dodatkowym %.

Jest dużo w miarę przyjaznych aplikacji, które pokażą % nachylenia. 

Standardowo przy inline 

0-4.5% : płasko

5-8% : normalnie

8.5-13% : stromo

>13% : bardzo stromo

Z przepisów stok z homologacją powinien mieć średnią >6%

Jest dyskusja czy wliczać jako punkt początkowy rampę .. korzystając z tego zabiegu Japończycy rozegrali zawody na stoku nie przekraczającym 6% max ale rampę zbudowali na około 10m 🙂 .. sensu to nie miało 😉

W Polsce mamy kilka spotów >15% (np. Zalezianka, fragmenty Ptaszkowej). O ile w Ptaszkowej to fragmenty to Zalezianka trzyma prawie cały czas (ale nie lubię barierek przy trasie). 

Warto zwrócic też uwagę na profil poprzeczny - zgodnie z zasadami sztuki stromsze ulice nie są "płaskie" tylko opadają lekko w bok lub są w kształcie odwróconego "U". Ma to duży wpływa i na pracę nóg i na sylwetkę (jeden skręt jest bardziej z górki a kolejny w jakimś sensie "pod górkę" ). Do tego dochodzi temat ewentualnych zakrętów - w ten weekend mamy Vysoka Pec w Jirkov (CZE) gdzie po 7-8% startu wjezdża się w łuk, w zasadzie 180 z przestromieniem do 15% a dalej w zasadzie już w granicach 5% i mniej do mety. Haczyk polega na tym, aby nie ruszyć z rampy z obawą przed tym zakrętem bo i tak będzie szybko a straconego czasu z pierwszego sektora się nie odzyska. Trudna psychicznie trasa, nie lubię tam stawiać bo wypośrodkowanie pomiędzy bezpieczne/ciekawe/trudne to loteria a na mokrym to już masakra. Co ciekawe bądź nie 🙂 większość zawodników lubi to miejsce .. masochiści 🙂

M.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rollerblade dodało nowy filmik - jakiś komentarz krytyczny?
Bo mnie - laikowi rolkowemu (i narciarskiemu też zresztą) się podoba 🙂 myślę że niejeden/niejedna chciałby tak pomykać na rolkach 🙃 choć: koła za duże i 3 tylko, ręce za nisko i bez kijków, dobrze że kask chociaż jest, to jakoś ratuje sytuację 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KrzysiekK zmienił tytuł na Skate To Ski czyli na rolkach z górki - techniki, porady, doświadczenia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...