Skocz do zawartości

Dobór nart


patryk30

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, patryk30 napisał:

doszedłbym do 600 ojro

Ustaw limit +/- 10 euro, bo tą drogą to dojdziesz do absurdalnej kwoty, jak ja kiedyś pojechałem po ekspres do kawy, to zatrzymałem się na kwocie 9000 i doszedłem do wniosku że mnie pogięło już totalnie, bo za tą kwotę to będę pił najlepszą kawę przez najbliższe 5 lat i jeszcze mi ją podadzą do stołu. A miał być za tysiąc pincet max.

pozdro

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, patryk30 napisał:

Wy się śmiejecie, a ja mam  dylemat między tymi dwoma modelami, a czas goni 😂

Tak jak napisał Mitek, cokolwiek wybierzesz będzie to dobry wybór. S/max 10 to dobra decha, być może początkowo będzie nieco trudniej, bo jednak ma nieco większy promień, w niedługim czasie będzie to dla Ciebie wartość pomijalna, ale na początku możesz to odczuwać, ale w miarę upływu czasu będzie to procentowało bananem na ustach. Head to narta w początkowej fazie może wydawać się łatwiejsza, brać dłuższe żeby tą ich nadskrętność poskromić, ponadto maja 5G LTE i chodzą w Erze 3.0. Sky is the limit.

pozdro

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marku z całym szacunkiem... co ma promień do wiatraka? Człowiek jest na etapie ewolucji ślizgowych i takie ma opanować i to jeszcze potrwa. Jakby miał promień nawet 100m to mu to w niczym na tym etapie nie przeszkadza a nawet pomaga. Ma opanować odciążenie, rotację, synchronizację tych dwóch elementów, grę krawędzi itd. Promień nie ma tu nic do rzeczy. NIC.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mitek napisał:

Marku z całym szacunkiem... co ma promień do wiatraka?

Mitek, ale to jest wybór nart "na dłużej". Więc są przyszłościowe. Etap krawędzi przyjdzie, bo jest to nieuniknione. Chłopak jest młody, parametry fizyczne ma poprawne, co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste, ma chęci do nauki i chce jeździć. Progres przy odpowiedniej intensywności i jakiejś pomocy kogoś ogarniętego może przyjść szybko, co jest oczywiście pojęciem względnym. Ma siłę, bo potrafi jeździć cały dzień, a jak wiemy początkowo to jazda jest mocno siłowa. Póki co to tak jak piszesz, nie ma znaczenia, ale to jeden z etapów. Potem pewne parametry narty będą nam pomagać a inne przeszkadzać, lecz w następnym etapie okaże się, że to co nam początkowo nam pomagało, zaczyna nam przeszkadzać, a to co początkowo sprawiało nam problem - jest takie jak powinno być. A finalnie okaże się, że narty 180-185cm to długość w sam raz, a promień 18-20m to taki uniwersalny bo można i bardzo krótko pojechać, jak i dość szeroko, a pierwsze kroki stawiane na narcie 150 i r8 było jakąś absurdalną pomyłką. Tak z perspektywy czasowej, naturalnie.

Narty są taliowane i trzeba z tego korzystać, ale wszystko w odpowiednim czasie musi nastąpić.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zdecyduję się na s/max 10. Czy kupić narty z zamontowanymi wiązaniami, czy nie? Narodziło się to pytanie po przeczytaniu tego:

https://snowsport.pl/blog/zakup-nart-w-internecie-a-montaz-wiazan-narciarskich/

Kupował ktoś narty bądź inny sprzęt z: https://www.sport-conrad.com/    ?

Długość s/max wybrać 170? Wzrost 180cm, waga 77

Edytowane przez patryk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, patryk30 napisał:

Zdecyduję się na s/max 10. Czy kupić narty z zamontowanymi wiązaniami, czy nie? Narodziło się to pytanie po przeczytaniu tego:

https://snowsport.pl/blog/zakup-nart-w-internecie-a-montaz-wiazan-narciarskich/

Kupował ktoś narty bądź inny sprzęt z: https://www.sport-conrad.com/    ?

Długość s/max wybrać 170? Wzrost 180cm, waga 77

Długość 170 - innych nie ma przecież - znaczy się dłuższych. Wiązania zamontują, bez problemu - jak włożysz do koszyka trzeba podać długość skorupy w mm - jest nadrukowana na bucie w okolicach pięty (trzeba poszukać - od zewnętrznej lub wewnętrznej strony) i wpisać - nawet jak wpiszesz np 300mm to nic się nie stanie - ustawienie pod wymiar jest banalne - bo to są rentalowe wiązania. Ponadto na początek przed jazdą warto podejść do serwisu na stoku, obojętnie i poprosić o ustawienie siły wypięcia. Robią to wszystkim klientom i będzie dobrze. Można maszynowo, ale ja nie wiem czy to aż tak konieczne.

pozdro

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się wiązaniami w xt m12 w 10 m11 i wymiarami:


wymiary  smax 10 xt:
Długość (cm):170 cm, promień 15 m, Masa/para (narty + wiązania) 6050 g. - Wymiary - Piętka 108 mm , Talia 76 mm , Dziób 128 mm
Technologia : Podwójna warstwa materiału Ti, Edge Amplifier GS, Rdzeń drewniany
Profil Rocker na dziobie (%) : 16


wymiary smax 10:
Długość (cm):170 cm, promień 15 m, Masa/para (narty + wiązania) 5760 g. - Wymiary - Piętka 104 mm , Talia 73 mm , Dziób 121 mm
Technologia : Rdzeń drewniany, Podwójna warstwa materiału Ti, Edge Amplifier SL
Profil Rocker na dziobie (%) : 15

Tak to wygląda. Jak już to 170 cm bo są w tej samej cenie na sport-conrad.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, patryk30 napisał:

Różnią się wiązaniami w xt m12 w 10 m11 i wymiarami:


wymiary  smax 10 xt:
Długość (cm):170 cm, promień 15 m, Masa/para (narty + wiązania) 6050 g. - Wymiary - Piętka 108 mm , Talia 76 mm , Dziób 128 mm
Technologia : Podwójna warstwa materiału Ti, Edge Amplifier GS, Rdzeń drewniany
Profil Rocker na dziobie (%) : 16


wymiary smax 10:
Długość (cm):170 cm, promień 15 m, Masa/para (narty + wiązania) 5760 g. - Wymiary - Piętka 104 mm , Talia 73 mm , Dziób 121 mm
Technologia : Rdzeń drewniany, Podwójna warstwa materiału Ti, Edge Amplifier SL
Profil Rocker na dziobie (%) : 15

Tak to wygląda. Jak już to 170 cm bo są w tej samej cenie na sport-conrad.  

Różnice nie wyczuwalne tak czy siak. 

W drugiej ofercie czyli XT masz też kupon promocyjny wystarczy kliknąć i masz -60€ przy zakupie powyżej 500€ czyli z 550-60 wychodzi końcowa 490€ mieścisz się w budżecie i masz nartę 177cm. 

Co do 170 i 175 wybrałbym tą drugą jeżeli cena ta sama duijvestein to sklep pewny gdyż to sieć przy Snowworld- wysyłka pewna tel.jest na stronie. 
 

Oczywiście decyzja twoja co kupisz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem o zakupie tych nart długość 175:

https://www.duijvestein-winterstore.nl/salomon-s-max-10/195751322126/?gad_source=1&gbraid=0AAAAAD4WRSNZvnr3MrJYVwqPP7fGnqx3b&gclid=CjwKCAjwvIWzBhAlEiwAHHWgvXEXFRYaZ3_1K75wlewlZ6tZOloEVrwfQMUH5eAD7LovG8TiVEEZbBoCGIEQAvD_BwE

Nie będę już nic kombinować. Szukałem jakiś opinii o 10 XT ale, nic nie znalazłem, więc zostają "zwykłe" 10-ątki o których ludzie miło się wypowiadają. Dziękuję za pomoc 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, patryk30 napisał:

Ostatecznie zdecydowałem o zakupie tych nart długość 175:

https://www.duijvestein-winterstore.nl/salomon-s-max-10/195751322126/?gad_source=1&gbraid=0AAAAAD4WRSNZvnr3MrJYVwqPP7fGnqx3b&gclid=CjwKCAjwvIWzBhAlEiwAHHWgvXEXFRYaZ3_1K75wlewlZ6tZOloEVrwfQMUH5eAD7LovG8TiVEEZbBoCGIEQAvD_BwE

Nie będę już nic kombinować. Szukałem jakiś opinii o 10 XT ale, nic nie znalazłem, więc zostają "zwykłe" 10-ątki o których ludzie miło się wypowiadają. Dziękuję za pomoc 🙂

mieszkasz w Holandii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...