Skocz do zawartości

Sezon 2024/2025


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, brachol napisał:

Ja tam akurat wiem, że mi zabrali po ostatnich zmianach, mieli oddać, ale jak na razie cisza w temacie.

Cze

Ja tez dokładnie wiem. Jestem na liniówce 19% + 4,5% zdrowotnego od dochodu! Bez możliwości odliczenia od podatku - a tak było wcześniej. Czyli de facto 23,5% podatku. Pracownicy "płacą" 9% zdrowotnego, znaczy się ja za nich płacę, że to niby Oni płacą. Oni nawet o tym nie wiedzą. Weź im powiedz, że im zabierasz 9% na składkę zdrowotną. Przecież Cię wyśmieją, powiedzą że podobno obniżyli podatki. Ich interesuje ile wpływa na konto i nic więcej. Zręczna gra słów. Pielęgniarka mówi, że dostaje 3500 pensji, a rządzący że to nieprawda, bo średnia pensja w służbie zdrowia to 8000 .... brutto. I słyszy to babinka w TV i myśli: "Te ku..wy narzekają, po 8000 biorą, a ja dostaje 1600 emerytury." Tak się kreci lody, co my głupie o tym wiemy.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ja tez dokładnie wiem. Jestem na liniówce 19% + 4,5% zdrowotnego od dochodu! Bez możliwości odliczenia od podatku - a tak było wcześniej. Czyli de facto 23,5% podatku. Pracownicy "płacą" 9% zdrowotnego, znaczy się ja za nich płacę, że to niby Oni płacą. Oni nawet o tym nie wiedzą. Weź im powiedz, że im zabierasz 9% na składkę zdrowotną. Przecież Cię wyśmieją, powiedzą że podobno obniżyli podatki. Ich interesuje ile wpływa na konto i nic więcej. Zręczna gra słów. Pielęgniarka mówi, że dostaje 3500 pensji, a rządzący że to nieprawda, bo średnia pensja w służbie zdrowia to 8000 .... brutto. I słyszy to babinka w TV i myśli: "Te ku..wy narzekają, po 8000 biorą, a ja dostaje 1600 emerytury." Tak się kreci lody, co my głupie o tym wiemy.

pozdro

Cześć

Dlatego właśnie podaje są pensję podawane brutto, żeby było bardziej zagmatwane. Jak ktoś chce to sobie przeliczy, jak nie chce to go interesuje tylko to co wpływa na konto. 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, brachol napisał:

Cześć

U Ciebie baseny i lodowiska za darmo, a u mnie i w okolicy takie wnioski z kontroli: 

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała pływalnie w regionie. "Klienci indywidualni nie mogli swobodnie korzystać z basenu" (epoznan.pl)

Dostępne są rozmaite ćwiczenia grupowe na salach sportowych i te rzeczywiście są za darmo.

Lodowisko miejskie w weekend kosztuje 22 złote za 60 minut, bilet normalny. Drugie 15 zł za 45 minut. 

Nie każdy mieszka w Twojej okolicy.

pozdro

Jest cos takiego jak Rada Miasta/Gminy i prezydent/wojt. Obie "instytucje" wybierane są w wyborach bezposrednich przez kazdego mieszkańca i mogą wiele na swoim terenie. Wstep na sesje rady jest otwarty... jest fundusz obywatelski ( maly bo maly ale zawsze). Moze czas ruszyc 4 litery sprzed kompa (czasem wystarczy do tego  fb) i zrobic sobie samemu i sasiadom dobrze lub zmusic gmine bo to ona zrobila. Troche to trwa ale bywa skuteczne. 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, brachol napisał:

Cześć

U Ciebie baseny i lodowiska za darmo, a u mnie i w okolicy takie wnioski z kontroli: 

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała pływalnie w regionie. "Klienci indywidualni nie mogli swobodnie korzystać z basenu" (epoznan.pl)

Dostępne są rozmaite ćwiczenia grupowe na salach sportowych i te rzeczywiście są za darmo.

Lodowisko miejskie w weekend kosztuje 22 złote za 60 minut, bilet normalny. Drugie 15 zł za 45 minut. 

Nie każdy mieszka w Twojej okolicy.

pozdro

Cześć

Ale:

1. Kontrola NIK dotyczy zupełnie czego innego. 

2. 22 pln za godzinę to dużo czy mało? - półtora piwa w barze to dużo czy malo?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ale:

1. Kontrola NIK dotyczy zupełnie czego innego. 

2. 22 pln za godzinę to dużo czy mało? - półtora piwa w barze to dużo czy malo?

Pozdro

Cześć

Ad 1. Kontrola NIK dotyczy dostępności i w sumie zakładałem, być może błędnie, że jak piszesz o darmowych basenach to są one dostępne bez większego problemu, czy tylko są darmowe, ale nie można się dopchać?

Ad 2. 22 pln do 0 pln to dużo, czy mało? Piwo przed, czy po basenie, a może zamiast?

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brachol napisał:

Cześć

Ad 1. Kontrola NIK dotyczy dostępności i w sumie zakładałem, być może błędnie, że jak piszesz o darmowych basenach to są one dostępne bez większego problemu, czy tylko są darmowe, ale nie można się dopchać?

Ad 2. 22 pln do 0 pln to dużo, czy mało? Piwo przed, czy po basenie, a może zamiast?

pozdro

Ten problem o którym piszesz jest moim zdaniem sztucznie rozdmuchany. Ograniczona dostępność nie wynika z tego, że na basenie odbywa się swingers party tylko mają tam zajęcia grupy dzieci ze szkół. A że tych dzieci jest dużo, to należy się wyłącznie cieszyć, bo to finalnie będzie oznaczać lepszy poziom wysportowania, kondycji a przede wszystkim zdrowia społeczeństwa. W godzinach popołudniowych zapewne ten problem już nie występuje. Samorząd ma statutowo realizować również zadania związane z edukacją, w tym wychowaniem fizycznym, więc nie należy go krytykować że jakoś stara się je zorganizować. Co do zasady większość dorosłych w godzinach przedpołudniowych pracuje, więc takie ograniczenie nie powinno stanowić większego problemu.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomkly napisał:

Ten problem o którym piszesz jest moim zdaniem sztucznie rozdmuchany. Ograniczona dostępność nie wynika z tego, że na basenie odbywa się swingers party tylko mają tam zajęcia grupy dzieci ze szkół. A że tych dzieci jest dużo, to należy się wyłącznie cieszyć, bo to finalnie będzie oznaczać lepszy poziom wysportowania, kondycji a przede wszystkim zdrowia społeczeństwa. W godzinach popołudniowych zapewne ten problem już nie występuje. Samorząd ma statutowo realizować również zadania związane z edukacją, w tym wychowaniem fizycznym, więc nie należy go krytykować że jakoś stara się je zorganizować. Co do zasady większość dorosłych w godzinach przedpołudniowych pracuje, więc takie ograniczenie nie powinno stanowić większego problemu.

Nie wiem jak jest w Twojej okolicy, ale u mnie wolne tory na basenie są albo wcześnie rano, albo dopiero po 21.00 wcześniej są oczywiście zajęcia szkolne, ale to max do 15.00 i wtedy wchodzą rezerwacje głównie szkół pływania, ale nie tylko i jak przyjdziesz z ulicy to nie ma gdzie pływać. 

Nie neguję tego, że dzieci w ramach WF ćwiczą pływanie - to bardzo dobrze, tak samo popołudniowe treningi są ok, wyraziłem zdanie, że jest za mała ilość basenów, co powoduje brak dostępności. 

Jeżeli basen przypada na ok 80 tys osób to nie może być dobrze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachol napisał:

Nie wiem jak jest w Twojej okolicy, ale u mnie wolne tory na basenie są albo wcześnie rano, albo dopiero po 21.00 wcześniej są oczywiście zajęcia szkolne, ale to max do 15.00 i wtedy wchodzą rezerwacje głównie szkół pływania, ale nie tylko i jak przyjdziesz z ulicy to nie ma gdzie pływać. 

Nie neguję tego, że dzieci w ramach WF ćwiczą pływanie - to bardzo dobrze, tak samo popołudniowe treningi są ok, wyraziłem zdanie, że jest za mała ilość basenów, co powoduje brak dostępności. 

Jeżeli basen przypada na ok 80 tys osób to nie może być dobrze.

pozdro

W Bielsku i sąsiadujących wiochach przez wiele lat brakowało porządnego basenu, natomiast jak weszliśmy do UE to zaczęto budować je na potęgę i na dziś jest ich nawet zbyt dużo, więc nigdzie tłoku nie ma. Doliczyłem się dziesięciu sztuk i zaprzestałem dalszych poszukiwań. Wychodzi po około 20 tys. osób na jeden.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, brachol napisał:

Cześć

Ad 1. Kontrola NIK dotyczy dostępności i w sumie zakładałem, być może błędnie, że jak piszesz o darmowych basenach to są one dostępne bez większego problemu, czy tylko są darmowe, ale nie można się dopchać?

Ad 2. 22 pln do 0 pln to dużo, czy mało? Piwo przed, czy po basenie, a może zamiast?

pozdro

Cześć

1. Dla mnie to nie ma związku za bardzo a raczej - wiesz może źle myślę - jeżeli mamy zorganizowaną grupę to w sensie wykorzystania obiektu jest to lepsze zarządzanie nim, niż blokowanie toru dla jednej osoby, która albo przyjdzie albo nie przyjdzie, ale może źle myślę. Wiesz ja też nie lubię zajęć zorganizowanych, w grupie itd. ale jak coś jest za darmo...

Wiesz znam te obiekty jeszcze gdy byłem członkiem rad w szkołach i było np. wiele zajęć dla ludzi, którzy by o tym w ogóle nie pomyśleli np. nauka pływania dla dzieci z rodzin patologicznych - wiesz taka celowana, dla samotnych matek itd.

To ma wymierną wartość społeczną a z moich obserwacji (moich, nie twierdzę, ze tak jest np. u Ciebie, daję po prostu kontrprzykład dla Victora, że nie ma racji generalizując) ta osoba, która najbardziej ma pretensje, że nie może się dopchać ton jest jeden czy dwóch dziadków, którzy mają w chuj pieniędzy ale chcą pływać za darmo bo im się należy i robią dymy. Takie tu mamy realia.

2. Nie zarabiam kokosów a podatki zabierają nam połowę dochodu ale 22pln zapłacę żeby bardziej potrzebujący mieli za darmo.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2024 o 16:27, .Beata. napisał:

14:50 dziś, waga 3.480, narciarz

zamiast tracić energię na zafajdaną politykę, ustalmy termin zlotu…. będziem opijać 

Cześć

Nic nie mówiłaś, ze jesteś w ciąży...? Nieładnie ale oczywiście też Wam życzymy co tylko chcecie!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...