Skocz do zawartości

Sezon 2024/2025


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

To u

38 minut temu, kordiankw napisał:

Kordiankw możemy wstawiać linki i pokazywać nieudolności samorządowe linkami ale prawda jest taka że w PL nic nie zmieniło się od czasów komuny. Żyje się lepiej ludzie mają kasę stać ich na więcej bo są zaradni ale jak byli dymani tak są dymani . MOSiR podkreślam MOSiR to miejski ośrodek sportu i rekreacji to hasło chyba z komuny i nic się nie zmieniło oprócz tego że kiedyś powinieneś bardziej pamiętać bo mnie na świecie wtedy nie było a jak już byłem to miałem darmo ale za Gierka było za free a teraz Cie dymaja i musisz płacić  choc już od Ciebie jak każdego roku podatek ściągnęli. Większa szkoda tych co płacą a nic nie mogą korzystać bo kluby korzystają a śmiertelnik nie może a info na stronie oficjalne nie otwieramy bo ch…🤷‍♂️ 

To cennik dla Ciebie za Twoje podatki tak ? z Mińska Maz. ? Oficjalny ze strony internetowej. 
https://mosir.org.pl/wp-content/uploads/2023/06/Zarzadzenie-Nr-1182_467_23-z-dnia-24.05.2023r.-Wysokosc-stawek-oplat-za-korzystanie-z-obiektow-i-urzadzen-uzytecznosci-publicznej-MOSiR.pdf

5 jurkow za 60 min kto bogatym zabroni 🤷‍♂️

 

 

 

Edytowane przez Victor
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kordiankw napisał:

Ja znam komunę dość dobrze.bo przeżyłem w niej 24 lata, a ty znasz ją z opowieści. Dla mnie różnica jest kolosalna, a wg ciebie nic się nie zmieniło. To kolejny wątek w którym starasz się udowodnić, że twoja prawda jest twojsza. I niech tak zostanie. 

Masz rację.

To taka dyskusja ślepego z głuchym . Ty 24 ja 11 ale co ja tam wiem przecież pampersa tetrowego nosiłem a glut pod nosem leciał . Mam brata 10 od siebie starszego Twoje klimaty rocznikowe choć też co on tam wie . Twojsza 😉 licytować się nie będę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Kordiankw możemy wstawiać linki i pokazywać nieudolności samorządowe linkami ale prawda jest taka że w PL nic nie zmieniło się od czasów komuny. Żyje się lepiej ludzie mają kasę stać ich na więcej bo są zaradni ale jak byli dymani tak są dymani . MOSiR podkreślam MOSiR to miejski ośrodek sportu i rekreacji to hasło chyba z komuny i nic się nie zmieniło oprócz tego że kiedyś powinieneś bardziej pamiętać bo mnie na świecie wtedy nie było a jak już byłem to miałem darmo ale za Gierka było za free a teraz Cie dymaja i musisz płacić  choc już od Ciebie jak każdego roku podatek ściągnęli. Większa szkoda tych co płacą a nic nie mogą korzystać bo kluby korzystają a śmiertelnik nie może a info na stronie oficjalne nie otwieramy bo ch…🤷‍♂️

Że jesteśmy dymani? Oczywiście. Do pewnego stopnia i wszędzie na świecie. A za komuny to dopiero nas dymano. O MOSiR się nie wypowiadam, bo żyję zamiennie w dużym mieście i na głuchej wsi i nie korzystam z usług takich instytucji. Ale poza tym stanowczo protestuję, że w Polsce od czasu komuny nic sie nie zmieniło. Wszystko sie zmieniło i przeważnie zdecydowanie na lepiej. Nie da się tego dobrze ocenić, a nawet wyczuć mieszkając poza krajem. Wnuki mają duże możliwości rozwoju, typu sport, rozmaite zajęcia za niewielkie opłaty. A my starzy naprawdę możemy korzystać z uroków życia. I korzystamy. Nie do pomyślenia za komuny.

Mój pierwszy wyjazd na Zachód (a ściśle na północ do Szwecji) w 1975 r. wiązał się z koniecznością posiadania własnych 40 a może aż 100 dolarów. Nie mogłeś ich kupić od konika, musiały mieć pochodzenie legalne. Poprosiłem więc kolegę, studenta Chorwata (wtedy Jugosłowianina) o oficjalne, w urzędzie, ofiarowanie mi owej sumy. Oczywiście mu zapłaciłem. I tylko wtedy mogłem wyjechać do Szwecji.

Nowe narty w zasadzie były nie do kupienia. Poznałem w pracy kolegę (roznosiłem rano mleko po domach, taka dodatkowa fucha), którego siostra miała wejścia do Szaflar, gdzie produkowano narty. I tam, półlegalnie, rozgladając się dookoła udało się "kupić" jedna parę. Służyła mi przez kilka lat.

A w rowerze, porządny czeski Favorit, taka tamtejsza kolarka, jeździłem na tzw. szytkach (po krakowsku zwanych szlaurafenami). Takie wąskie oponki z zaszytymi dętkami w środku. Nie do kupienia. Czego się więc nauczył młody Andrzej? Naprawiać je. Jak? Należało rozpruć szytkę (była szyta jak nazwa wskazuje), wyciągnąc delikatną dętkę ze środka, zakleic dziurkę, włożyc ją do oponki i... cierpliwie, w dłuższej operacji, ją zaszyć. Super robota. Potem opanowałem technikę częściowego rozprucia, ale nie zawsze się to udawało.

A po opony do samochodu (VW 1302, tzw. garbus) stałem w kolejce dwie doby. Mój kolega też stał i przez to wyleciał z roboty (informatyk jak ja).

Dla małego dziecka (początek lat 80.) trudno było zdobyć jedzenie. Ratowała mnie siostra z... Belgii. 🙂

No po prostu super czasy. Najlepsze z nich to była nasza młodość, w miarę dobre zdrowie. I miejsc parkingowych w Krakowie było więcej, choć smog i smród wiekszy. 🙂 Na niezłym poziomie stało szkolnictwo. I to by było na tyle.

A jak jest teraz? W sumie bardzo dobrze. I oby się to nie popsuło przez jakąś katastrofę typu wojna wywołana przez bóg wie jakiego szaleńca czy satrapę. Ani kometę czy wybuch wulkanu. 🙂

Edytowane przez a_senior
  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomkly napisał:

U nas też są podobne stoki, ale na świeżym powietrzu. Niestety realia okazały się okrutne. 😀

https://www.facebook.com/StokMcPodl/?locale=pl_PL

Ten obiekt znam, byłem tam 2 lub 3 razy. W fazie budowy zaoszczędzono na drobiazgach decydujących o korzystaniu. Nie wykonano niskich zraszaczy więc jazda po suchym igielicie. Aby nawilżyć trasę wysokimi deszczownicami trzeba było robić przerwy w funkcjonowaniu stoku. Brak jakiejkolwiek możliwości zagęszczania naturalnego śniegu, gdy spadł odpowiedni śnieg stok był nieczynny z powodu "opadów śniegu". Nie dziwi mnie że obecnie jest jak jest gdyż dotychczasowe zarządzanie musiało do tego stanu doprowadzić.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

nie ma żadnej różnicy między obecną ekipą u koryta a poprzednią. kto tego nie widzi, ten sam sobie szkodzi.

Jest i to zasadnicza. Otóż zaczęło się, i to na poważnie, rozliczanie złodziejstw poprzedników. To bardzo mocny sygnał dla "swojaków" - jeśli będziemy kraść następcy nas też nas rozliczą. Myślę, że skala PIS gdzie kradziono w pojedynczych ruchach setki milionów złotych już się nie powtórzy. Czyli spółki dla swoich, nepotyzm, zawłaszczanie decyzyjne sektora "państwowego" dalej zostanie, ale kradzieże za pomocą węża strażackiego zostaną ograniczone do chochelki, a może łyżki. To jest bardzo ważny sygnał - kasta polityczna nie będzie bezkarna.

I z tego bardzo się cieszę.

 

Edytowane przez Wujot2
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wujot2 napisał:

Jest i to zasadnicza. Otóż zaczęło się i to na poważnie rozliczanie złodziejstw poprzedników. I jest to bardzo mocny sygnał dla "swojaków" - jeśli będziemy kraść to następcy nas też rozliczą. myślę, że skala PIS gdzie kradziono w pojedynczych ruchach setki milionów złotych już się nie powtórzą. Czyli spółki dla swoich, nepotyzm, zawłaszczanie decyzyjne sektora "państwowego" dalej zostanie ale kradzieże za pomocą węża strażackiego zostaną ograniczone do chochelki a może łyżki. To jest bardzo ważny sygnał - kasta polityczna nie będzie bezkarna.

I z tego bardzo się cieszę.

 

Ekipa pod przewodnictwem Pinokia też wchodziła ministerstwem sprawiedliwości na poprzedników spod znaku hakenkrezua. Czy grube ryby z obu stron siedzą w ZK? Nie, ku uciesze gawiedzi trafi się czasami zabłąkana płotka.

W tematach naprawdę ważnych i istotnych dla Polski, hakendreuz robi kropka w kropkę to samo, co ekipa Pinokia. A więc dalsze zadłużanie, podnoszenie podatków, podtrzymanie socjalizmu, ściąganie imigrantów, zamawianie sprzętu wojskowego nie w PL, a w decyzyjnych lokalizacjach poza naszymi granicami, dorzynanie rolników i przemysłu wydobywczego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już czas, minęło 35 lat. Jako państwo nie dźwigneliśmy tematu, na dole jako społeczeństwo zdecydowanie lepiej, ale jak państwo totalna klapa, w całej biurokracji. Poprzestaliśmy na dobrych ruchach typu przyłączenie do, a potem dupa zbita, bo każdy z pseudoelit myślał, że "oni" wszystko zrobią za nas. Stąd totalne zarżnięcie przemysłu, ale potęga "biedronki". 

Nic Wam nie da, a temu krajowi tym bardziej kibolstwo polityczne. Możecie tracić czas i energię na ustawianie się za Tuskiem lub Kaczyńskim. W każdym wypadku, to jednak infantylizm i naiwniactwo, a im bardziej w te "kibicowanie" wierzycie, tym gorzej.

 

Edytowane przez Gabrik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Proponuję aby Kolega Victor przybliżył nieco Koledze Grimsonowi jaki system podatkowy jest w Belgii. Nasze maista i gminy nauczyły się do perfekcji zarządzać swoimi ..... długami. Tu jesteśmy w czołówce UE. Więc belgijskie MOSiR-y maja za co utrzymywać swoje ośrodki. Bo Kolega Victor zarabia 2 x więcej a i podatku płaci min 2 x więcej. Tego oczywiście, który trafia do kasy gminnej/miejskiej. Nasi rządzący bardzo łatwo rozdają cudze pieniądze. Kołderka jest krótka, zabiegi marketingowe działały na poddanych. PIS zabrał gminom i miastom obniżając podatek dochodowy, podnosząc próg i zwalniając młodych z podatku. Stratę sobie zrekompensował (bo część idzie do centralnej skarbonki) składką zdrowotną, która w tej formie jest podatkiem. Wszyscy myślą że dostali, a de facto to im zabrali - tylko o tym nie wiedzą.

pozdro

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja tam akurat wiem, że mi zabrali po ostatnich zmianach, mieli oddać, ale jak na razie cisza w temacie.

Co do MOSiR-u to niestety w wielu miejscach obłożenie jest tak wysokie, że idąc indywidualnie często nie da się wejść (oczywiście są godziny od 6-7 rano i po 22, że jest luźniej) czy to na basen, czy na lodowisko. Może jakby w każdej gminie był basen i hala sportowa to by było lepiej, w dużym mieście basen powinien być prawie na każdym większym osiedlu, ale to jeszcze sporo czasu zanim takie coś się wydarzy. 

Ciekawe jak się spina finansowo taka hala. Wydaje się, że gdzieś bardziej na północy Polski mogłaby powstać.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, brachol napisał:

Cześć

Ja tam akurat wiem, że mi zabrali po ostatnich zmianach, mieli oddać, ale jak na razie cisza w temacie.

Co do MOSiR-u to niestety w wielu miejscach obłożenie jest tak wysokie, że idąc indywidualnie często nie da się wejść (oczywiście są godziny od 6-7 rano i po 22, że jest luźniej) czy to na basen, czy na lodowisko. Może jakby w każdej gminie był basen i hala sportowa to by było lepiej, w dużym mieście basen powinien być prawie na każdym większym osiedlu, ale to jeszcze sporo czasu zanim takie coś się wydarzy. 

Ciekawe jak się spina finansowo taka hala. Wydaje się, że gdzieś bardziej na północy Polski mogłaby powstać.

pozdro

Brachol, na spokojnie najpierw sprawdź ile kosztuje miesięczne utrzymanie basenu. Z halą podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gabrik napisał:

Brachol, na spokojnie najpierw sprawdź ile kosztuje miesięczne utrzymanie basenu. Z halą podobnie.

Nie wiem ile kosztuje, ale jak jest pełne obłożenie to chyba na siebie zarabia? Ja nie oczekuję nie wiadomo czego, ale jak chcę iść na basen to mam problem, że np. 1 tor jest tylko ogólnodostępny i pływa na min 5-6 osób. W Poznaniu nie ma hali sportowej, w której można zorganizować jakieś większe zawody, czy też koncert, a w samym mieście mieszka 500 tyś ludzi. 

Teraz  coś się ruszyło i mają jakiś basen budować, ale to sprawy nie rozwiąże. Dostępność miejsc do uprawiania sportu, poza siłowniami, jest kiepska.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2024 o 18:44, Victor napisał:

A ile za nie płacisz bo ja mam je za przysłowiowy 1€ a ty za ile ? Jak chce korzystać z obiektu innej gminy to już płacę wejściówkę . Taka różnica . W PL jadę do rodziców to boiska pozamykane bo kluby korzystają choć obiekt MOSiR-u a jak wejdę to za chwilę straż miejska i problemy  . Na basen wejście to chore wejściówki(oczywiście mnie stać ). Ale zwyklego śmiertelnika z miejsca zamieszkania który by chciał częściej korzystać to już nie bardzo .  MOSiR za twoją kasę z podatków ma być dostępny dla Ciebie i twojej rodziny za przysłowiowe 1 zł a jest? 

Ja za boisko dla mojej amatorskiej drużyny piłki nożnej (grupa mieszkańców) w naszej gminie płacę okrągłe 0 zł. Jakby ktoś miał ochotę pograć to zapraszam w poniedziałki od 19:00 do 20:30 Orlik Jabłonna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wujot2 napisał:

Jest i to zasadnicza. Otóż zaczęło się, i to na poważnie, rozliczanie złodziejstw poprzedników. To bardzo mocny sygnał dla "swojaków" - jeśli będziemy kraść następcy nas też nas rozliczą. Myślę, że skala PIS gdzie kradziono w pojedynczych ruchach setki milionów złotych już się nie powtórzy. Czyli spółki dla swoich, nepotyzm, zawłaszczanie decyzyjne sektora "państwowego" dalej zostanie, ale kradzieże za pomocą węża strażackiego zostaną ograniczone do chochelki, a może łyżki. To jest bardzo ważny sygnał - kasta polityczna nie będzie bezkarna.

I z tego bardzo się cieszę.

 

Cześć

Masz rację, ten sygnał jest ważny ale czy myślisz, że zostanie właściwie zinterpretowany? Mamy do czynienia z tak nieogarnialną tępotą, że niestety jestem złej myśli Wiesławie. Sytuacja jest właściwie patowa... ale warto wierzyć i trwać w swoich postawach bo idea jest ważna, ważniejsza.

Pozdro

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, moruniek napisał:

Ja za boisko dla mojej amatorskiej drużyny piłki nożnej (grupa mieszkańców) w naszej gminie płacę okrągłe 0 zł. Jakby ktoś miał ochotę pograć to zapraszam w poniedziałki od 19:00 do 20:30 Orlik Jabłonna. 

Cześć

Krzysiu na pierdolenie staram się nie reagować ale...

Boiska w rejonie są dostępne za darmo - chyba cztery czy pięć w tym trzy ze sztuczną nawierzchnią, oświetlone. Trzy baseny - każdy dostępny za darmo lub w minimalnych pieniądzach. W MoSir są też sale do squasha 50pln - za godzinę, siłownia, w zimie kryte lodowisko - za darmo. Do tego bogaty zestaw zajęć z cyklu ferie w mieście i wakacje w mieście itd.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzysiu na pierdolenie staram się nie reagować ale...

Boiska w rejonie są dostępne za darmo - chyba cztery czy pięć w tym trzy ze sztuczną nawierzchnią, oświetlone. Trzy baseny - każdy dostępny za darmo lub w minimalnych pieniądzach. W MoSir są też sale do squasha 50pln - za godzinę, siłownia, w zimie kryte lodowisko - za darmo. Do tego bogaty zestaw zajęć z cyklu ferie w mieście i wakacje w mieście itd.

Pozdro

 

Cześć

U Ciebie baseny i lodowiska za darmo, a u mnie i w okolicy takie wnioski z kontroli: 

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała pływalnie w regionie. "Klienci indywidualni nie mogli swobodnie korzystać z basenu" (epoznan.pl)

Dostępne są rozmaite ćwiczenia grupowe na salach sportowych i te rzeczywiście są za darmo.

Lodowisko miejskie w weekend kosztuje 22 złote za 60 minut, bilet normalny. Drugie 15 zł za 45 minut. 

Nie każdy mieszka w Twojej okolicy.

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...