Skocz do zawartości

Sezon 2024/2025


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Mikoski napisał:

Pingwin daje promocję już teraz przed Blackiem, ja już zakupiłem👍 dla mnie najlepsza ofert to czterogodzinne karnety. Skolnity i Czarny Groń  w tym systemie są ok.

https://grupapingwina.pl/before-black-weekend/

A bo jak się mieszka w Pępku Świata - to wszędzie jest blisko 😉, może kupie jeden lub dwa. Kasina w weekend odpada. Czarny Groń chyba lepszy, tez niedaleko mam.

pozdro

ps. Jak zdrówko? Bo trza na Moltka jechać za 3 stówki. Albo gdzie indziej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcos73 napisał:

A bo jak się mieszka w Pępku Świata - to wszędzie jest blisko 😉, może kupie jeden lub dwa. Kasina w weekend odpada. Czarny Groń chyba lepszy, tez niedaleko mam.

pozdro

ps. Jak zdrówko? Bo trza na Moltka jechać za 3 stówki. Albo gdzie indziej.

Moltka na wiosnę trzeba zaliczyć obowiązkowo, Konstancja nie da mi żyć tak jej się podobało 😁 Forma po zabiegu jest 💪 już jeżdżę na rowerze w terenie więc sezon nie zagrożony.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikoski napisał:

Moltka na wiosnę trzeba zaliczyć obowiązkowo, Konstancja nie da mi żyć tak jej się podobało 😁 Forma po zabiegu jest 💪 już jeżdżę na rowerze w terenie więc sezon nie zagrożony.

Damiano, bardzo mnie to cieszy, że wracasz do zdrowia. Pojedziem, tylko trzeba łapać okazję, będziem szukać, szperać w necie. Coś na pewno się trafi. Mam nadzieję, że się jakoś zobaczymy w zimie. Może ten Czarny Groń. Tak ja, Ty Pieter i Maras mamy blisko. Ale nie wiem czy Maras się nie obraził na Pingwina po zeszłym sezonie.

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcos73 napisał:

Damiano, bardzo mnie to cieszy, że wracasz do zdrowia. Pojedziem, tylko trzeba łapać okazję, będziem szukać, szperać w necie. Coś na pewno się trafi. Mam nadzieję, że się jakoś zobaczymy w zimie. Może ten Czarny Groń. Tak ja, Ty Pieter i Maras mamy blisko. Ale nie wiem czy Maras się nie obraził na Pingwina po zeszłym sezonie.

pozdro

Musimy się spotkać bo nie mogę się doczekać sprawdzenia nowego sprzętu 😜🤣 ładne pod kolor dla snobów😉 tylko tyle na ten sezon zaplanowałem w zakupach oczywiście od Brunera

IMG20241015180822.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zupełnie nie rozumiem tego horrendalnego wydatku. Kupuje odpowiednią apkę, taśmę, wiatrak, żeby chłodził i dajemy. 😉

Zobacz jak to wygląda w sensie zniszczenia obrazu przestrzeni... jak pola naftowe...

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Ale nie wiem czy Maras się nie obraził na Pingwina po zeszłym sezonie.

No niby się obraziłem ale problem w tym źe dalej mam blisko… a jak do tego dodać że Ty masz po drodze to chyba mi nie zostaje nic innego jak kupić parę karnetów … aczkolwiek ostrożnie bo zaufania zero.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

No niby się obraziłem ale problem w tym źe dalej mam blisko… a jak do tego dodać że Ty masz po drodze to chyba mi nie zostaje nic innego jak kupić parę karnetów … aczkolwiek ostrożnie bo zaufania zero.

Też mam blisko, bo 13,5 km do kolejki na Skrzyczne. Nie pamiętam kiedy ostatni raz tam jeździłem i nie wiem co musiałoby się wydarzyć, żebym tam pojechał. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomkly napisał:

Też mam blisko, bo 13,5 km do kolejki na Skrzyczne. Nie pamiętam kiedy ostatni raz tam jeździłem i nie wiem co musiałoby się wydarzyć, żebym tam pojechał. 

Ja wiem co się musi zdarzyć zaproszę Cię do wspólnej jazdy 😉 wolę COS od cwaniaków-słowaków, sprawdzimy nową kanapę na doliny zaliczymy Hiltona będzie ok 👍 

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomkly napisał:

Też mam blisko, bo 13,5 km do kolejki na Skrzyczne. Nie pamiętam kiedy ostatni raz tam jeździłem i nie wiem co musiałoby się wydarzyć, żebym tam pojechał. 

Ja pamiętam ostatni raz w Szczyrku … 35 lat temu a mam tylko 70km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mikoski napisał:

Też przejedziesz jeszcze Narkosa i Pitra zbałamucę i zrobimy demo team 😜 a poważnie to jak w Szczyrku jest śnieg to nie ma lepszego ośrodka w Polsce, mój ulubieny 🤪

Słowo klucz, dodałbym jeszcze brak tłumów i czynne wyciągi = najlepszy ośrodek w Polsce. To równanie, ostatnio mocno się nie składa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mikoski napisał:

Ja wiem co się musi zdarzyć zaproszę Cię do wspólnej jazdy 😉 wolę COS od cwaniaków-słowaków, sprawdzimy nową kanapę na doliny zaliczymy Hiltona będzie ok 👍 

Możemy jechać ale na rowery. 🙂

 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Zobacz jak to wygląda w sensie zniszczenia obrazu przestrzeni... jak pola naftowe...

🤣🤣

Czesc 

Nie ważne jak wygląda kiedy innym to nie przeszkadza ale ważne, że jest praktyczne i przygotowuje amatorów na nizinach do bezpiecznej jazdy w górach . Ty klepiesz w klawiaturę a oni praktycznie podnoszą własne umiejętności. Aż dziw bierze,że w Polsce takich miejsc brak 😉 ja wiem dla Ciebie to nie narciarstwo ,wiem,wiem 😅

IMG_2842.thumb.jpeg.f9f3e589b60b6a21241b2d4713e0af29.jpeg

A w środku już nie ma zmiłuj  bo stok wygląda tak 😱 prawa oczywiście oszukana bo ta lekka pierzynka to tylko ściema choć faktycznie coś pomagała  😱 bardzo dużo pomagała bez niej to nie wyobrażam sobie co tam by się działo . 

IMG_2852.thumb.jpeg.3145691ae498f20bfb3265c05d1cf882.jpeg

Ogólnie super świetne doświadczenie dziś miałem i  cholernie się cieszę,że pojechałem . Bo trening zupełnie inny jak do tej pory miałem ale to przygotowanie do jazdy na lodzie w slalomie .
Wstydu sobie nie zrobiłem-podołałem z końcowym Pawel knap werk czyli świetna robota  👍 Niestety poinformowałem na końcu,że z wielkim bólem ale nie skorzystam z kolejnego treningu w tym sezonie bo to totalnie zaburzy co robiłem do tej pory a jednak chce sam mocno nauczyć się podstaw a na taki trening przyjdzie kiedyś jeszcze czas. 

Dla mnie kolejna cegiełka treningowa w drodze do polepszenia własnych umiejętności . Mega  .
 

pozdro

A na treningu dzisiejszym było około 45-50 osób podzielone na 5 grup ,co fajne to organizacja i rotacje tych grup w tak ciasnym miejscu żeby każdy mógł spokojnie ćwiczyć i nikt na nikogo nie wpadał i nikt nikomu nie przeszkadzał ale wszyscy już o mocnych podstawach a co niektórzy naprawdę porządna jazda amatorska . Zdecydowana większość to 50+  dosłownie kilka osób młodszych  w tym i ja sam 😉

IMG_2850.thumb.jpeg.f54eeda15bf342e7b5e6451f958b5d4c.jpeg

IMG_2851.thumb.jpeg.88849080ff126e719f4164bef2451645.jpeg
obok głównego stoku  jeszcze  kołyska treningowa taka mini ośka łąka super miejsce do  ćwiczeń . 

IMG_2855.thumb.jpeg.c7b567ad6f55596078d5fe79f7bd900d.jpeg

IMG_2856.thumb.jpeg.fdd87f9522adafbb026888b704373d68.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mikoski napisał:

Ja wiem co się musi zdarzyć zaproszę Cię do wspólnej jazdy 😉 wolę COS od cwaniaków-słowaków, sprawdzimy nową kanapę na doliny zaliczymy Hiltona będzie ok 👍 

Musi spaść dużo śniegu, po budowie kolejki grawitacyjnej i  nowej kanapy, darń została zerwana i na powierzchni dużo minerałów. Ratraki w zimie bedą je wyciągać na powierzchnię jak w TMR.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

🤣🤣

Czesc 

Nie ważne jak wygląda kiedy innym to nie przeszkadza ale ważne, że jest praktyczne i przygotowuje amatorów na nizinach do bezpiecznej jazdy w górach . Ty klepiesz w klawiaturę a oni praktycznie podnoszą własne umiejętności. Aż dziw bierze,że w Polsce takich miejsc brak 😉 ja wiem dla Ciebie to nie narciarstwo ,wiem,wiem 😅

IMG_2842.thumb.jpeg.f9f3e589b60b6a21241b2d4713e0af29.jpeg

A w środku już nie ma zmiłuj  bo stok wygląda tak 😱 prawa oczywiście oszukana bo ta lekka pierzynka to tylko ściema choć faktycznie coś pomagała  😱 bardzo dużo pomagała bez niej to nie wyobrażam sobie co tam by się działo . 

IMG_2852.thumb.jpeg.3145691ae498f20bfb3265c05d1cf882.jpeg

Ogólnie super świetne doświadczenie dziś miałem i  cholernie się cieszę,że pojechałem . Bo trening zupełnie inny jak do tej pory miałem ale to przygotowanie do jazdy na lodzie w slalomie .
Wstydu sobie nie zrobiłem-podołałem z końcowym Pawel knap werk czyli świetna robota  👍 Niestety poinformowałem na końcu,że z wielkim bólem ale nie skorzystam z kolejnego treningu w tym sezonie bo to totalnie zaburzy co robiłem do tej pory a jednak chce sam mocno nauczyć się podstaw a na taki trening przyjdzie kiedyś jeszcze czas. 

Dla mnie kolejna cegiełka treningowa w drodze do polepszenia własnych umiejętności . Mega  .
 

pozdro

A na treningu dzisiejszym było około 45-50 osób podzielone na 5 grup ,co fajne to organizacja i rotacje tych grup w tak ciasnym miejscu żeby każdy mógł spokojnie ćwiczyć i nikt na nikogo nie wpadał i nikt nikomu nie przeszkadzał ale wszyscy już o mocnych podstawach a co niektórzy naprawdę porządna jazda amatorska . Zdecydowana większość to 50+  dosłownie kilka osób młodszych  w tym i ja sam 😉

IMG_2850.thumb.jpeg.f54eeda15bf342e7b5e6451f958b5d4c.jpeg

IMG_2851.thumb.jpeg.88849080ff126e719f4164bef2451645.jpeg
obok głównego stoku  jeszcze  kołyska treningowa taka mini ośka łąka super miejsce do  ćwiczeń . 

IMG_2855.thumb.jpeg.c7b567ad6f55596078d5fe79f7bd900d.jpeg

IMG_2856.thumb.jpeg.fdd87f9522adafbb026888b704373d68.jpeg

Cześć

Dlaczego? Oczywiście jest to pewien surogat ale nie jest to jazda przed kompem w aplikacji. Jeździłem na hali ale w ogóle mnie to nie rajcuje, że tak powiem a jak Tobie się podoba to tylko się cieszyć i zazdrościć. Początkowo chciałem zamiast aplikacji użyć porównania z symulatorami ale na nich też jeździłem i na taśmowym i na szynowym i powiem Ci, że w sensie wysiłku to jest znacznie bardziej angażujące od normalnej jazdy bo... nie możesz się zatrzymać czy zwolnic przed końcem cyklu. Tak jakbyś jechał GS. Dlatego zresztą treningi sportowe uważam za znakomite podobnie jak jazdę w terenie zróżnicowanym i nieprzygotowanym czy trudnych warunkach - to najlepszy trening.

A kwestia wizualna budynków - no tu zgodzisz się że hardkor - typowy industrial - a pewnie można było wymyślić coś fajnego tylko byłoby pewnie znacznie droższe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dlaczego? Oczywiście jest to pewien surogat ale nie jest to jazda przed kompem w aplikacji. Jeździłem na hali ale w ogóle mnie to nie rajcuje, że tak powiem a jak Tobie się podoba to tylko się cieszyć i zazdrościć. Początkowo chciałem zamiast aplikacji użyć porównania z symulatorami ale na nich też jeździłem i na taśmowym i na szynowym i powiem Ci, że w sensie wysiłku to jest znacznie bardziej angażujące od normalnej jazdy bo... nie możesz się zatrzymać czy zwolnic przed końcem cyklu. Tak jakbyś jechał GS. Dlatego zresztą treningi sportowe uważam za znakomite podobnie jak jazdę w terenie zróżnicowanym i nieprzygotowanym czy trudnych warunkach - to najlepszy trening.

A kwestia wizualna budynków - no tu zgodzisz się że hardkor - typowy industrial - a pewnie można było wymyślić coś fajnego tylko byłoby pewnie znacznie droższe.

Pozdro

Cześć 

Pewnie by się dało zrobić coś lepszego dla oka ale to stara prosta konstrukcja metal plus blacha . Możesz to postawić w szczerym polu i nie ma najmniejszej ingerencji w przyrodę poza wizualną najważniejsze,że mieszkańcom nie przeszkadza .
 

Oczywiście hala nigdy nie zastąpi gór ale jednak to realna a nie wirtualna jazda.

Zoetermeer 

IMG_2859.thumb.jpeg.b881e12b01dc11e5f3263ecaa44df576.jpeg
Amsterdam

IMG_2862.jpeg.a3d1a00c09c2fb6a2ca14f1def45accf.jpeg

Terneuzen

IMG_2863.jpeg.e03ac08c6ce5c1b551e579dc9f2913b0.jpeg

Antwerpia

IMG_2864.jpeg.4f62300c96394cb512b083480f3e72a4.jpeg

Landgraaf 

IMG_2861.jpeg.821a44d90b0778d61b90a525e4703196.jpeg

IMG_2860.jpeg.b4eb84673327db0401aa35203c5b51d2.jpeg


Takie hale można stawiać dosłownie wszędzie . Same korzyści dla gminy dla chcących podnosić własne umiejętności dla pracowników itd . 
 

Pozdro


 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Victor napisał:

Cześć 

Pewnie by się dało zrobić coś lepszego dla oka ale to stara prosta konstrukcja metal plus blacha . Możesz to postawić w szczerym polu i nie ma najmniejszej ingerencji w przyrodę poza wizualną najważniejsze,że mieszkańcom nie przeszkadza .
 

Oczywiście hala nigdy nie zastąpi gór ale jednak to realna a nie wirtualna jazda.

Zoetermeer 

IMG_2859.thumb.jpeg.b881e12b01dc11e5f3263ecaa44df576.jpeg
Amsterdam

IMG_2862.jpeg.a3d1a00c09c2fb6a2ca14f1def45accf.jpeg

Terneuzen

IMG_2863.jpeg.e03ac08c6ce5c1b551e579dc9f2913b0.jpeg

Antwerpia

IMG_2864.jpeg.4f62300c96394cb512b083480f3e72a4.jpeg

Landgraaf 

IMG_2861.jpeg.821a44d90b0778d61b90a525e4703196.jpeg

IMG_2860.jpeg.b4eb84673327db0401aa35203c5b51d2.jpeg


Takie hale można stawiać dosłownie wszędzie . Same korzyści dla gminy dla chcących podnosić własne umiejętności dla pracowników itd . 
 

Pozdro

Fajne zestawienie, można by jeszcze igielit na dachu zrobić jak na Copenhill (spalarni odpadów) w Kopenhadze, BTW czy ktoś tam był?
 

big-copenhill-huftoncrow-015-scaled-768x432_076715c5f543df19f470b1ee1324e484.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Cześć 

Pewnie by się dało zrobić coś lepszego dla oka ale to stara prosta konstrukcja metal plus blacha . Możesz to postawić w szczerym polu i nie ma najmniejszej ingerencji w przyrodę poza wizualną najważniejsze,że mieszkańcom nie przeszkadza .
 

Oczywiście hala nigdy nie zastąpi gór ale jednak to realna a nie wirtualna jazda.

Zoetermeer 

IMG_2859.thumb.jpeg.b881e12b01dc11e5f3263ecaa44df576.jpeg
Amsterdam

IMG_2862.jpeg.a3d1a00c09c2fb6a2ca14f1def45accf.jpeg

Terneuzen

IMG_2863.jpeg.e03ac08c6ce5c1b551e579dc9f2913b0.jpeg

Antwerpia

IMG_2864.jpeg.4f62300c96394cb512b083480f3e72a4.jpeg

Landgraaf 

IMG_2861.jpeg.821a44d90b0778d61b90a525e4703196.jpeg

IMG_2860.jpeg.b4eb84673327db0401aa35203c5b51d2.jpeg


Takie hale można stawiać dosłownie wszędzie . Same korzyści dla gminy dla chcących podnosić własne umiejętności dla pracowników itd . 
 

Pozdro


 

 

W Landraaf to chyba najlepiej udało wie to wkomponować, zasługa pagórka.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Victor napisał:

🤣🤣

Czesc 

Nie ważne jak wygląda kiedy innym to nie przeszkadza ale ważne, że jest praktyczne i przygotowuje amatorów na nizinach do bezpiecznej jazdy w górach . Ty klepiesz w klawiaturę a oni praktycznie podnoszą własne umiejętności. Aż dziw bierze,że w Polsce takich miejsc brak 😉 ja wiem dla Ciebie to nie narciarstwo ,wiem,wiem 😅

IMG_2842.thumb.jpeg.f9f3e589b60b6a21241b2d4713e0af29.jpeg

A w środku już nie ma zmiłuj  bo stok wygląda tak 😱 prawa oczywiście oszukana bo ta lekka pierzynka to tylko ściema choć faktycznie coś pomagała  😱 bardzo dużo pomagała bez niej to nie wyobrażam sobie co tam by się działo . 

IMG_2852.thumb.jpeg.3145691ae498f20bfb3265c05d1cf882.jpeg

Ogólnie super świetne doświadczenie dziś miałem i  cholernie się cieszę,że pojechałem . Bo trening zupełnie inny jak do tej pory miałem ale to przygotowanie do jazdy na lodzie w slalomie .
Wstydu sobie nie zrobiłem-podołałem z końcowym Pawel knap werk czyli świetna robota  👍 Niestety poinformowałem na końcu,że z wielkim bólem ale nie skorzystam z kolejnego treningu w tym sezonie bo to totalnie zaburzy co robiłem do tej pory a jednak chce sam mocno nauczyć się podstaw a na taki trening przyjdzie kiedyś jeszcze czas. 

Dla mnie kolejna cegiełka treningowa w drodze do polepszenia własnych umiejętności . Mega  .
 

pozdro

A na treningu dzisiejszym było około 45-50 osób podzielone na 5 grup ,co fajne to organizacja i rotacje tych grup w tak ciasnym miejscu żeby każdy mógł spokojnie ćwiczyć i nikt na nikogo nie wpadał i nikt nikomu nie przeszkadzał ale wszyscy już o mocnych podstawach a co niektórzy naprawdę porządna jazda amatorska . Zdecydowana większość to 50+  dosłownie kilka osób młodszych  w tym i ja sam 😉

IMG_2850.thumb.jpeg.f54eeda15bf342e7b5e6451f958b5d4c.jpeg

IMG_2851.thumb.jpeg.88849080ff126e719f4164bef2451645.jpeg
obok głównego stoku  jeszcze  kołyska treningowa taka mini ośka łąka super miejsce do  ćwiczeń . 

IMG_2855.thumb.jpeg.c7b567ad6f55596078d5fe79f7bd900d.jpeg

IMG_2856.thumb.jpeg.fdd87f9522adafbb026888b704373d68.jpeg

Byłeś, zobaczyłeś i słusznie postąpiłeś. Na takie lodowe warunki przyjdzie czas. Jeszcze za wcześnie chyba dla Ciebie. Trzymaj się planu, bo jest dobry.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marcos73 napisał:

W Landraaf to chyba najlepiej udało wie to wkomponować, zasługa pagórka.

pozdro

Marku, to wykorzystana hałda kopalniana bo zalegała a dziś  świetnie wkomponowana w otoczenie . Taki np region Zoetermeer to -3 lub -4m ppm masa kanałów bardzo ładnie na urlop rowerowy to tzw Zuid Holland gdzie chca stworzyć jedno wielkie miasto od Hagi po Amsterdam i nie tylko . Są miejsca gdzie jedziesz drogą rowerową a po obu stronach jest kanał tylko,że jeden niżej a drugi wyżej . Ogólnie te hale są w odległościach 30-50 km od siebie i się kręci a społeczeństwo z nich korzysta. 
 

pozdro
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcos73 napisał:

Byłeś, zobaczyłeś i słusznie postąpiłeś. Na takie lodowe warunki przyjdzie czas. Jeszcze za wcześnie chyba dla Ciebie. Trzymaj się planu, bo jest dobry.

pozdro

Wiesz, jak tak teraz na spokojnie analizuje to po takim pełnym treningu poradzisz sobie na każdej stromiźnie bo np wczoraj duży nacisk to jazda w mocnym wychyleniu mocny nacisk piszczeli na języki i nie tylko jazda na krawędziach bo tylko dwa razy pozwolił zjechać z ich wykorzystaniem ale ćwiczony ześlizg,jazda tyłem z mocnym pochyleniem do przodów nart ,zakaz wbicia kija, ręce wąsko i nisko itd  faktycznie to nie ten czas na naukę jazdy sportowej-amatorskiej . Najpierw mocne podstawy później można robić coś ekstra dodatkowo. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...