Skocz do zawartości

Lido di Jesolo


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, grimson napisał:

No i pudło.

Fotke wrzuciłeś z Lido, a na niej morze leżaków z parasolami, to zarezerwowane miejscówki przez hotele. W cenie hotelu dostajesz dedykowaną parasolkę i dwa leżaki, możesz sobie wybrać, czy przy brzegu, w środku, czy od strony hotelu.

Mozesz sobie też wykupić parasolkę z leżakiem. A jak chcesz plażować za darmo, to są wydzielone miejsca, gdzie przy linii brzegowej można się rozłożyć.

Cześć

Słowa: komfort, wydzielony, zarezerwowany, dedykowany, wykupić czy standard - i wiele innych, które znamy z różnych reklamowych bełkotów, są dla mnie synonimem badziewia i snobizmu a często głupoty i chamstwa i roszczeniowości. Piszę to na podstawie różnych doświadczeń, niestety zazwyczaj bardzo złych. Dlatego też ja/my wybieramy miejsca odludne trudno dostępne a jeżeli chcemy być wśród ludzi, w towarzystwie to wybieramy je sami z ludzi sprawdzonych z którymi po prostu chcemy być. Z tego co znam Damiana to ma dość podobnie więc trudno się nam dziwić, że ciężko nam zrozumieć tak skrajnie odmienne  priorytety. Po prostu.

Pozdro i miłego wypoczynku

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma w pracy ludzi którzy na inne urlopy nie jeżdżą jak tylko takie w hotelu z leżakiem i parasolką i najlepiej z kelnerem który drinki donosi do leżaka, żeby nie trzeba było chodzić. Wybierają też specjalnie hotele gdzie dla dorosłych organizowane są zajęcia typu piłka czy ćwiczenia wspólne.

W tamtym środowisku moja żona jest egzotem, który jedzie pod namiot, z przyczepą, albo gdzieś do apartamentu w niej uczęszczane miejsca.

Mogę zrozumieć osoby, które jadą do kurortów i im to odpowiada, lubią spędzać czas z nowo poznanymi osobami, chociaż sam nie lubię tłoku zarówno latem jak i zimą i staram się jeździć w takie miejsca lub w takim czasie, kiedy ilość osób jest mniejsza niż w w szczycie sezonu.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, grimson napisał:

 

Wczoraj i dziś pojezdzone cabrio po wyspie. Takie resztki zwierzęcia przy jednej z plaż:

 

IMG_2561.jpeg

IMG_2560.jpeg

IMG_2559.jpeg

IMG_2558.jpeg

IMG_2557.jpeg

Moja córka przedwczoraj też przy podobnym stała 

Tata dumny 😏

IMG-20240712-WA0001.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 14.07.2024 o 13:43, grimson napisał:

Lans w cabrio i Bania u Cygana z głośników, szyk na obcym terenie zadany:

Co tam u Cygana u Gawrona to dopiero.. puść następnym razem to.. podmiot liryczny z moich rodzinnych Skierniewic… ale i tak szacun.. tylko córce wstyd;-)

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Na razie Wenecja, od jutra wchodzi Lido.

Trasa ok jak na środek tygodnia, tempomat aktywny daje radę.

IMG_2852.jpeg

IMG_2854.jpeg

IMG_2856.jpeg

IMG_2859.jpeg

IMG_2858.jpeg

IMG_2867.jpeg

IMG_2870.jpeg

IMG_2871.jpeg

Ale 5,4??? Wg mapy to masz z góry, to może coś tłumaczyć. Nawet Fiat 500 nie dał rady się zbliżyć do takiego wyniku. Moje to chyba więcej palą nawet jak mają wyłączony silnik😉. Życzę słoneczka i udanego wypoczynku. Wenecja fajna. Byłem, widziałem.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcos73 napisał:

Ale 5,4??? Wg mapy to masz z góry, to może coś tłumaczyć. Nawet Fiat 500 nie dał rady się zbliżyć do takiego wyniku. Moje to chyba więcej palą nawet jak mają wyłączony silnik😉. Życzę słoneczka i udanego wypoczynku. Wenecja fajna. Byłem, widziałem.

pozdro

Pytanie z jakimi prędkościami była jazda do momentu zrobienia zdjęcia. Chciałbym zobaczyć średnie spalanie po jeździe z prędkościami autostradowymi. Moją hybrydą przy jeździe miejskiej bez problemu schodzę do 5,0l na 100km. Ale przy jeździe autostradą 140km/h pali 8,5l.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kordiankw napisał:

Pytanie z jakimi prędkościami była jazda do momentu zrobienia zdjęcia. Chciałbym zobaczyć średnie spalanie po jeździe z prędkościami autostradowymi. Moją hybrydą przy jeździe miejskiej bez problemu schodzę do 5,0l na 100km. Ale przy jeździe autostradą 140km/h pali 8,5l.

Ze zdjęcia wynika, że to średnia z 850 km, chyba, że coś źle odczytuję.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kordiankw napisał:

Pytanie z jakimi prędkościami była jazda do momentu zrobienia zdjęcia. Chciałbym zobaczyć średnie spalanie po jeździe z prędkościami autostradowymi. Moją hybrydą przy jeździe miejskiej bez problemu schodzę do 5,0l na 100km. Ale przy jeździe autostradą 140km/h pali 8,5l.

A czym jeździsz? Toyota? Jaki model? Sorry że pytam, ale de facto to nie znam nikogo kto ma hybrydę. Moim zdaniem do jazdy miejskiej to bardzo dobra opcja, w trasie chyba gorzej, bo jednak z prądu się nie korzysta, a silniki to z reguły jednostki wolnossące o dość małej mocy i pojemności. Co w mieście się dość dobrze sprawdza, gdzie silnik spełnia rolę generatora prądu, a i jazda miejska jest specyficzna i odzysk energii jest duży, w trasie to nie działa tak dobrze. Mogę się mylić, bo to tylko moje przypuszczenia. Camry czy też chyba Rav4 maja duże silniki, chyba 2,5l wolnossące. To na trasie bez problemu powinno sobie z takimi samochodami poradzić i w miarę oszczędnie jeździć. Ale nie wiem, bo nie jeździłem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcos73 napisał:

Ale 5,4??? Wg mapy to masz z góry, to może coś tłumaczyć. Nawet Fiat 500 nie dał rady się zbliżyć do takiego wyniku. Moje to chyba więcej palą nawet jak mają wyłączony silnik😉. Życzę słoneczka i udanego wypoczynku. Wenecja fajna. Byłem, widziałem.

pozdro

Jechałem służbowym Passatem 2.0 tdi 150ps z dsg.

Na polskich drogach szybkiego ruchu zapięte 170 km/godz i spalanie do momentu wjazdu do Czech 7,0. Potem Czechy, Austria i Włochy z prędkościami dopuszczalnymi, max 135 km/godz (GPS pokazywał 129 i mieściłem się w dopuszczalnej 130km/godz). Dlatego nic po drodze nie błysnęło, a jest multum fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości, szczególnie AUT i ITA. Yanosik wszystko ładnie pokazuje.

Zatankowane pod korek przed wjazdem do Czech, zasięg na 65litrowym baku wacha się między 1300 a 1400, wszystko na klimie, trzy walizki i tyle samo osób na pokładzie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

@grimson

Musisz lubić wysokie temperatury, nie wiem, czy bym był chętny na zwiedzanie może jakiś krótki spacer, ale Wenecji szkoda na krótki spacer.

Przyjemności chociaż przy takich temperaturach to za długo na plaży nie wysiedzę. 

pozdro

Wczoraj wieczorem mocno pochodzone i pozwiedzane w Wenecji. Ciepło i wilgotno, ale do wytrzymania. Na plus- po 20 turystów już mało. Skończyliśmy o 23.

W hotelu tryb sen wszedł od razu, bo pobudka w PL o 3.30 rano i cała trasa za kierownicą z jednym kierowca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marcos73 napisał:

A czym jeździsz? Toyota? Jaki model? Sorry że pytam, ale de facto to nie znam nikogo kto ma hybrydę. Moim zdaniem do jazdy miejskiej to bardzo dobra opcja, w trasie chyba gorzej, bo jednak z prądu się nie korzysta, a silniki to z reguły jednostki wolnossące o dość małej mocy i pojemności. Co w mieście się dość dobrze sprawdza, gdzie silnik spełnia rolę generatora prądu, a i jazda miejska jest specyficzna i odzysk energii jest duży, w trasie to nie działa tak dobrze. Mogę się mylić, bo to tylko moje przypuszczenia. Camry czy też chyba Rav4 maja duże silniki, chyba 2,5l wolnossące. To na trasie bez problemu powinno sobie z takimi samochodami poradzić i w miarę oszczędnie jeździć. Ale nie wiem, bo nie jeździłem.

pozdro

RAV4 ostatnia generacja. Następna też będzie RAV4.

Oddałem synowi Qashqai 2.0dci 4X4 i przy prędkości autostradowej też pali w granicach 8.0l.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Victor napisał:

Wydaje mi się że silnik nie ma zbytnio znaczenia . Jeżdżę 3.0 V6 klekotem i w trasie potrafię zejść do 5.8 ale równa jazda

image.thumb.jpeg.c015a0fdddf01b77958be452503a5408.jpeg
 

przy szarpanej ciężkiej nodze nie ma szans na wynik poniżej 6 L
 

 

Co to za klekot? U mnie jeśli dobrze pomnę 90 daje 4, 130 rzędu 6, 170 około 8, prędkość vs spalanie.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...