Skocz do zawartości

Lido di Jesolo


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, star napisał:

Co to za klekot?

Gwiazda E 4matic skrzynia 7 i 245/45 guma średnie spalanie na ostatnie 10k km mieszane (miasto autostrada) mam 7.9 ale przy nowej skrzyni 9 biegowej te wartości spadają o dobry litr przy jeździe 130/140 auto kręci się na 1500 obrotów przy 7 jest to 2 tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Gwiazda E 4matic skrzynia 7 i 245/45 guma średnie spalanie na ostatnie 10k km mieszane (miasto autostrada) mam 7.9 ale przy nowej skrzyni 9 biegowej te wartości spadają o dobry litr przy jeździe 130/140 auto kręci się na 1500 obrotów przy 7 jest to 2 tys 

To nieźle u mnie obroty 2 przy ok 130 zas 3 przy 180. Ale manual 2 tdi b7 pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kordiankw napisał:

RAV4 ostatnia generacja. Następna też będzie RAV4.

Oddałem synowi Qashqai 2.0dci 4X4 i przy prędkości autostradowej też pali w granicach 8.0l.

 

Ostatnie pytanko 4x4? Bo wiem że są także z napędem tylko na przód. Silnik masz 2,5l wolnossący?

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Wydaje mi się że silnik nie ma zbytnio znaczenia . Jeżdżę 3.0 V6 klekotem i w trasie potrafię zejść do 5.8 ale równa jazda

image.thumb.jpeg.c015a0fdddf01b77958be452503a5408.jpeg
 

przy szarpanej ciężkiej nodze nie ma szans na wynik poniżej 6 L
 

 

Znaczenie ma raczej dopasowanie silnika do pojazdu. Zarówno Twój jak i Grimsona czy Stara mają odpowiednio dobrane silniki do gabarytów samochodu. Przy odpowiednim doborze jednak Paski beda palić mniej, jednak 3l spali nieco więcej niż 2l, pojemność zrobi swoje. Oba silniki to stare konstrukcje (oczywiście modernizowane i rozwijane przez lata).

Jestem ciekaw ile V-ka spali w trasie przy pełnym składzie i dopakowana. Teraz jeżdżąc nie tylko do pracy średnie spalanie mam na poziomie 9l. Ale drogę mam dobrą, mały ruch i mało świateł. Jazda normalna bez butowania. Samochód sam w sobie ciężki i stały napęd na 4 robi swoje. Opony jak u Ciebie - 245x50 mam akurat założone, ale powinny być 245/45 - tak producent podaje/zaleca przy 18 calowych felgach. Notabene 19 calowe mają taki sam rozmiar, też nie wiem dlaczego. Zimówki zostawiłem 245/45 - bo w zimie lepiej mieć więcej miejsca w nadkolach, a i łańcuchy mam, dla których ten rozmiar jest maksymalną wartością. Warto je czasami mieć, już się o tym przekonałem w zeszłym sezonie 🙂. Jeśli na trasie wyjdzie przy pełnym obłożeniu koło 8l to uważam że to bardzo dobry wynik, zważywszy na wagę pojazdu. Silnik trochę mały, ale skrzynia 9-ka. Zobaczymy czy będzie dawał radę. 

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Znaczenie ma raczej dopasowanie silnika do pojazdu. Zarówno Twój jak i Grimsona czy Stara mają odpowiednio dobrane silniki do gabarytów samochodu. Przy odpowiednim doborze jednak Paski beda palić mniej, jednak 3l spali nieco więcej niż 2l, pojemność zrobi swoje. Oba silniki to stare konstrukcje (oczywiście modernizowane i rozwijane przez lata).

Jestem ciekaw ile V-ka spali w trasie przy pełnym składzie i dopakowana. Teraz jeżdżąc nie tylko do pracy średnie spalanie mam na poziomie 9l. Ale drogę mam dobrą, mały ruch i mało świateł. Jazda normalna bez butowania. Samochód sam w sobie ciężki i stały napęd na 4 robi swoje. Opony jak u Ciebie - 245x50 mam akurat założone, ale powinny być 245/45 - tak producent podaje/zaleca przy 18 calowych felgach. Notabene 19 calowe mają taki sam rozmiar, też nie wiem dlaczego. Zimówki zostawiłem 245/45 - bo w zimie lepiej mieć więcej miejsca w nadkolach, a i łańcuchy mam, dla których ten rozmiar jest maksymalną wartością. Warto je czasami mieć, już się o tym przekonałem w zeszłym sezonie 🙂. Jeśli na trasie wyjdzie przy pełnym obłożeniu koło 8l to uważam że to bardzo dobry wynik, zważywszy na wagę pojazdu. Silnik trochę mały, ale skrzynia 9-ka. Zobaczymy czy będzie dawał radę. 

pozdro

Czesc

Marek 9L przy tych gabarytach to rewelka rezultat ! 

co do gum to zimę mam 225/50 gdzie producent tego nie zaleca ale z życia jedzie lepiej i w nosie mam jego zalecenia 😉 u ciebie również zostałbym przy 50 a 45 osobiście bym nie zakładał chyba że chcesz częściej bawić się w koszta zawieszenia 🤷‍♂️

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Victor napisał:

Czesc

Marek 9L przy tych gabarytach to rewelka rezultat ! 

co do gum to zimę mam 225/50 gdzie producent tego nie zaleca ale z życia jedzie lepiej i w nosie mam jego zalecenia 😉 u ciebie również zostałbym przy 50 a 45 osobiście bym nie zakładał chyba że chcesz częściej bawić się w koszta zawieszenia 🤷‍♂️

pozdro

Cze

Tutaj nieco bardziej skomplikowany problem, ze względu na wagę samochodu jako taką, pomijam już fakt samochodu doładowanego. Niby DMC 3200kg, ale wiesz jak jest - to tylko teoria, ładujesz ile wlezie. Ja kupiłem wyższe ponieważ: są bardziej komfortowe, a samochód i tak służy na długie trasy, więc może się gorzej prowadzić, bo przy takiej jeździe to nie ma znaczenia, ani nie jest to zauważalne. Drugi powód - to nośność. Wielu się skarży że szybko padają opony. Zazwyczaj rady są takie, zmień felgi na większe (przy 18-kach). Jak mają nie padać, skoro indeks opon dla takiego kloca, a z reguły jeździ załadowany wynosi 100 - przy 18-kach, przy 19-kach już 104 przy takim samym rozmiarze 245/45. Ja w GLC mam 235x55 R18 104 indeks, a samochód pusty jest lżejszy 0,5 t a pełny pewnie z tonę mniej waży. To są opony typu SUV a nie do busa typu C, bo to inna bajka i jazda.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Jestem w raju @Victor

IMG_2920.jpeg

IMG_2921.jpeg

IMG_2919.jpeg

IMG_2922.jpeg

🤣🤣

Na zdrowie ! Niech moc będzie z Tobą 😉
 

Osobiście mam już dość bo od tygodnia jest ekipa warszawska na chacie wiec codziennie wieczorem posiadówka do późnych godzin nocnych z degustacją różności piwowarskich 🤦‍♂️ wczoraj się poddałem i robiłem herbatę z cytryną gdzie ziomek stwierdził starzejesz się 😅

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

🤣🤣

Na zdrowie ! Niech moc będzie z Tobą 😉
 

Osobiście mam już dość bo od tygodnia jest ekipa warszawska na chacie wiec codziennie wieczorem posiadówka do późnych godzin nocnych z degustacją różności piwowarskich 🤦‍♂️ wczoraj się poddałem i robiłem herbatę z cytryną gdzie ziomek stwierdził starzejesz się 😅

Na na miejscu warszawskiej ekipy też bym siedział do odcięcia, polskie napitki zwane piwami nawet nie stały przy belgijskich.

Juz jestem w Lido di Jesolo, w sklepie znalezione wina z Adolfem i El Duce:

IMG_2923.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Na na miejscu warszawskiej ekipy też bym siedział do odcięcia, polskie napitki zwane piwami nawet nie stały przy belgijskich.

Juz jestem w Lido di Jesolo, w sklepie znalezione wina z Adolfem i El Duce:

IMG_2923.jpeg

Raj....?

Dla mnie problematyczna sprawa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja pracuję w firmie, która zaopatruje w alkohol, piwo i napoje praktycznie całe Mazowsze. Franciszkanera mam na paletach w magazynie ale hitem nie jest. Teraz hitem są wersje Zero co jest dla mnie absolutną dewiacją albo Whiskey jabłkowa - rozumiesz coś z tego?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mitek napisał:

Wiesz ja pracuję w firmie, która zaopatruje w alkohol, piwo i napoje praktycznie całe Mazowsze. Franciszkanera mam na paletach w magazynie ale hitem nie jest. Teraz hitem są wersje Zero co jest dla mnie absolutną dewiacją albo Whiskey jabłkowa - rozumiesz coś z tego?

Pozdro

Nie rozumiem. Franziskaner stoi koło Paulanera, jako jedne z lepszych piw pszenicznych od wroga.

Pare fotek wczoraj z wieczora (jedna fota z wątkiem narciarskim) oraz z dzisiejszego porannego biegania, boso po plaży. 
 

Ostatnie foto na dole to sieciówka lodziarni Mucca Mia, z obowiązkowa krowa przed wejściem. Pobiera się kubeczek/kubek i samemu nakłada dany smak lodów z automatu, plus dodatki. Smakowo rewelacja, na in plus lub in minus- rośnie od tego szybko masa własna.

IMG_2946.jpeg

IMG_2945.jpeg

IMG_2944.jpeg

IMG_2943.jpeg

IMG_2942.jpeg

IMG_2940.jpeg

IMG_2939.jpeg

IMG_2937.jpeg

IMG_2934.jpeg

IMG_2935.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od wroga? Co to znaczy?

Wiesz my zaopatrujemy wyłącznie gastronomię żadnych palcówek handlowych tylko restauracje, bary hotele, ogródki piwne itd. Są to marki popularne i znane na naszym rynku ale nie zmienia to faktu, że u naszego odbiorcy nie idą - jak to się mówi. Bardziej piwa belgijskie jak Leffe czy Hoegaarden (piszę o zagranicy) ale nie w wersji pszenica. Tutaj królują polskie marki. Mówię o beczkach bo jeżeli chodzi o piwa butelkowe to oferta jest taka, że naprawdę nie wiem o co chodzi - nie zajmuję się sprzedażą. No i tak jak piszę - sprzedaż wersji zero jest wysoka - porównywalna z alkoholowymi, jeżeli chodzi o butelki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Od wroga? Co to znaczy?

Wiesz my zaopatrujemy wyłącznie gastronomię żadnych palcówek handlowych tylko restauracje, bary hotele, ogródki piwne itd. Są to marki popularne i znane na naszym rynku ale nie zmienia to faktu, że u naszego odbiorcy nie idą - jak to się mówi. Bardziej piwa belgijskie jak Leffe czy Hoegaarden (piszę o zagranicy) ale nie w wersji pszenica. Tutaj królują polskie marki. Mówię o beczkach bo jeżeli chodzi o piwa butelkowe to oferta jest taka, że naprawdę nie wiem o co chodzi - nie zajmuję się sprzedażą. No i tak jak piszę - sprzedaż wersji zero jest wysoka - porównywalna z alkoholowymi, jeżeli chodzi o butelki.

Pozdro

Od wroga, czyli z Niemiec.

Tymczasem zdrówko, wchodzi browar Salitos:

IMG_2951.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mikoski napisał:

Dlaczego jeździsz autem od wroga VW nie brzydzi Cię??? Nabijasz im kieszeń 🤣🤣🤣🤣 Żałosne 

1. WV to auto służbowe, darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby

2. pokaż mi polska markę aut osobowych, z chęcią zapoznam się z ofertą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, grimson napisał:

1. WV to auto służbowe, darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby

2. pokaż mi polska markę aut osobowych, z chęcią zapoznam się z ofertą 

Ci co Ci tak beret ryją nienawidzą wszystkiego co niemieckie nie ważne czy darowane

Jak mnie pamięć nie myli prywatne też Masz niemieckie 😂😂😂 żenada do kwadratu

Screenshot_20240815-152749.png

Edytowane przez Mikoski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mikoski napisał:

Ci co Ci tak beret ryją nienawidzą wszystkiego co niemieckie nie ważne czy darowane

Jak mnie pamięć nie myli prywatne też Masz niemieckie 😂😂😂 żenada do kwadratu

Screenshot_20240815-152749.png

W tym wypadku chyba rosyjskie marki wchodzą w grę. Moskwicz, Łada, Wołga, Pobieda 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Od wroga, czyli z Niemiec.

......

Hmmm. Znam co najmniej kilkunastu Niemców, byłem w Niemczech sporo razy - nic mi nie zrobili nigdy a wręcz przeciwnie, otwarci, weseli ludzie, mający do siebie i swojej niemczyzny naprawdę spory dystans. Musiałeś mieć sporego niefarta - współczuję w takim razie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...