Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Natomiast... skandalem jest, że gdy Polka walczy o być może największy sukces w najważniejszym wyścigu jaki istnieje w kolarstwie szosowym nie ma transmisji na żywo w żadnej polskojęzycznej TV. To jest bardzo znaczące...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wujot2 napisał:

Naprawdę?

Super, że im się chce. Dbają o zdrowie, dają zarobić innym. I dają też frajdę Tobie. Choć to ostatnie pewnie nieświadomie. 

Cześć

Ależ ja do nich osobiście nic nie mam. Naprawdę cieszę się z ich obecności i zgadzam się z Tobą. Czy tu akurat chodzi o dbanie o zdrowie... w wielu wypadkach bym polemizował - ale za to, że mnie dają frajdę serdeczne dzięki Im składam.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku, ale ja Cię nie namawiam, żebyś coś kupił czy wymienił.  Po prostu pokazałem co możesz zyskać/zmienić na moim przykładzie. Budżet jest tu drugorzędną sprawą. Można modyfikować rower drogi jak i tani. Montować części topowe jak i budżetowe. Jeśli chcesz jeździć na tym co masz, bo jest wystarczające to sobie jeździj. Tylko nie dorabiaj ideologii, że to co wychodzi od producenta jest optymalnie dobrane. Albo że danej części nie można wymienić, jeśli można.

Co do terenu to dobrym przykładem jest moja znajoma. Przez lata jeździła tak jak Ty. Po mieście + klepanie km w lasach. I miała jakiś lipny rower. Chyba crossa za 1000zł. Przejechała na nim nawet ultra. Gravelowe 420km w 33h, jeśli dobrze pamiętam. Gdy jednak zaczęła jeździć w terenie to kupiła HT za 6-7k zł. i myślisz, że dalej na nim jeździ? Nie, ten rower nie wystarczył w trudnym terenie. Po dwóch sezonach sprzedała i kupiła fulla enduro za kilkanaście tys. zł

A tutaj przykład jak zjeżdża trudniejszym terenem. I to nie po jakiś ekstremach w Alpach ale szlakiem pieszym na podwrocławskim pagórku. Obejrzyj to nie będziesz potem mówić, że wystarczy zwolnić jak jest trudniej. Ten film pokazuje jak to realnie wygląda i to u doświadczonej osoby z mocną psychiką, jadącej na fullu enduro i w pełnych ochraniaczach. Zupełnie inaczej niż przejazdy pro-zawodników, albo przycięte w wielu miejscach filmiki influencerów.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Takie rozganianie ludzi na szlaku pieszym to pokazujesz tylko po to żeby mnie wkurwić na rowerzystów, którym się wydaje, że wszystko mogą. Jak tak to cel osiągnąłeś.

Przekaż jej ode mnie całkowity brak szacunku. Wkurwia mnie coś takiego strasznie w dobie celowanych szlaków rowerowych.

Poza stromym wąwozikiem po skałkach - gdzie lepiej zejść bo szybciej będzie jak widać po jeździe panienki - nie widzę tu jakichś trudności nie do przejechania. Dla koleżanki celem było zrobienie filmiku aby pobrylować w sieci. Niech jedzie na zawody i bryluje.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Takie rozganianie ludzi na szlaku pieszym to pokazujesz tylko po to żeby mnie wkurwić na rowerzystów, którym się wydaje, że wszystko mogą. Jak tak to cel osiągnąłeś.

Przekaż jej ode mnie całkowity brak szacunku.

Pozdro

Mitku obejrzyj cały film albo chociaż połowę. Zignoruj kwestie ludzi na szlaku bo pomijając początek jest ich bardzo mało i odnieś się do sedna tematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Natomiast... skandalem jest, że gdy Polka walczy o być może największy sukces w najważniejszym wyścigu jaki istnieje w kolarstwie szosowym nie ma transmisji na żywo w żadnej polskojęzycznej TV. To jest bardzo znaczące...

Pozdro

Za to TdP na Polsacie Sport i sport.tv . Vuelta na Eurosport1. Widocznie tu jest kasa od sponsorów.

A mnie w moim rowerze szosowym, który traktuję jako wół roboczy na dojazdy do pracy, od kilkunastu dni coś wkurzało. Podczas jazdy po kostce brukowej coś wpadało w wibracje i słychać było takie ciche brzęczenie. Za cholerę nie mogłem dojść co je powoduje. Dziś w pociągu dotknąłem wentyla i znalazłem przyczynę 😀. Dętki mam włożone od kół karbonowych, wentyle są gładkie bez gwintu i nie można ich skontrować nakrętką. Jak ciśnienie mam 10 atmosfer, to powietrze wypycha wentyl i nic nie brzęczy, a jak spadnie to wentyl jest luźny i wpada w wibracje uderzając o aluminiową obręcz. 🤔

Edytowane przez kordiankw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spiochu napisał:

Mitku obejrzyj cały film albo chociaż połowę. Zignoruj kwestie ludzi na szlaku bo pomijając początek jest ich bardzo mało i odnieś się do sedna tematu.

To jest dla mnie sedno brachu. Powaga. Nie potrafię rozdzielać takich rzeczy Piotrek, słowo. choćby skakała jak łania skucha jest zbyt wielka.

Ale Piotrek to nie ma żadnego znaczenia.

Kasia Niewiadoma wygrała Tour de France. Jeśli się nie mylę jest to największy sukces w historii polskiego kolarstwa!!!

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

To jest dla mnie sedno brachu. Powaga. Nie potrafię rozdzielać takich rzeczy Piotrek, słowo. choćby skakała jak łania skucha jest zbyt wielka.

Pozdro

Kasia wygrywa TDF👍 przewagą 4 sekund

Edytowane przez Mikoski
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

To jest dla mnie sedno brachu. Powaga. Nie potrafię rozdzielać takich rzeczy Piotrek, słowo. choćby skakała jak łania skucha jest zbyt wielka.

Pozdro

Dyskutować z przygłupem o filmie którego nawet nie obejrzał. Beton w głowie i nic więcej. Tam nie ma żadnych skoków, tylko walka z terenem na zerowej predkości.  Mimo kilku lat doświadczenia i dedykowanego sprzętu.

Co do ludzi zjeżdżający spokojnie szlakiem na nartach czy rowerze, to jako pieszy bez problemu im ustępuję i większość turystów podobnie.  Sam zjeżdżam sporadycznie i staram się podziękować jak ktoś ustapi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spiochu napisał:

Dyskutować z przygłupem o filmie którego nawet nie obejrzał. Beton w głowie i nic więcej. Tam nie ma żadnych skoków, tylko walka z terenem na zerowej predkości.  Mimo kilku lat doświadczenia i dedykowanego sprzętu.

Co do ludzi zjeżdżający spokojnie szlakiem na nartach czy rowerze, to jako pieszy bez problemu im ustępuję i większość turystów podobnie.  Sam zjeżdżam sporadycznie i staram się podziękować jak ktoś ustapi.

Piotrek nie denerwuj się znowu i nie nazywaj mnie przygłupem. Rozmawiamy na innych falach trochę ale można się dogadać. Przeproś za przygłupa bo wiesz, że nim nie jestem... raczej...? 🙂

Umiem stać w miejscu na rowerze i skakać - to chyba pomaga w takich warunkach bardziej niż jazda na tylnym kole?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Dokładnie. Oglądałeś Damian bo ja widziałem ostatnie dwie godziny na żywo i ta walka to było naprawdę coś niesamowitego!!!

Pozdro

Oglądałem😁 transmisja była tylko na Eurosport extra , na koniec przeliczałem te bonifikaty na bieżąco, na ostatnich metrach Kasia straciła bonus ale najważniejsze że wystarczyło do wygranej .

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Piotrek nie denerwuj się znowu i nie nazywaj mnie przygłupem. Rozmawiamy na innych falach trochę ale można się dogadać. Przeproś za przygłupa bo wiesz, że nim nie jestem... raczej...? 🙂

Umiem stać w miejscu na rowerze i skakać - to chyba pomaga w takich warunkach bardziej niż jazda na tylnym kole?

Pozdro

Mam wątpliwości 😉 Film był po to żeby uświadomić Ci że wywalisz się na pierwszym takim większym kamieniu a Twój rower uszkodzisz, albo całkowicie zniszczysz. Tylko to widać w dlaszej części. A Ty czepiłeś się, że mineła parę osób w trochę nieelegancki sposób, ale dalej bez większego zagrożenia. Mnie ostatnio minął w odległości 1m gość jadący ze 60km/h  i wtedy się wkurwiłem, ale nie ma co przesadzać w drugą stronę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Spiochu napisał:

Mam wątpliwości 😉 Film był po to żeby uświadomić Ci że wywalisz się na pierwszym takim większym kamieniu a Twój rower uszkodzisz, albo całkowicie zniszczysz. Tylko to widać w dlaszej części. A Ty czepiłeś się, że mineła parę osób w trochę nieelegancki sposób, ale dalej bez większego zagrożenia. Mnie ostatnio minął w odległości 1m gość jadący ze 60km/h  i wtedy się wkurwiłem, ale nie ma co przesadzać w drugą stronę.

Cześć

Piotrek jeździłem w takich warunkach jak koleżanka i nie jest to jakiś wyczyn - wierz mi. Gdyby cięła środkiem po głazach - inna rozmowa ale na spokojnie bez problemu.

Roweru nie zniszczę jak również nart już nie niszczę - doświadczenie i nie podpalam się już na rekordy trasy. Doceniam możliwości i umiejętności ale wierz mi... jak jadę po chodniku czy po szlaku pieszym - zdarza się, nigdy nie używam dzwonka i nigdy nie jadę szybciej niż piesi poza momentami wyprzedzania - jestem tam gościem. Tak samo jak na dedykowanym rowerowym oni są gośćmi. I koniec.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Piotrek jeździłem w takich warunkach jak koleżanka i nie jest to jakiś wyczyn - wierz mi. Gdyby cięła środkiem po głazach - inna rozmowa ale na spokojnie bez problemu.

Roweru nie zniszczę jak również nart już nie niszczę - doświadczenie i nie podpalam się już na rekordy trasy. Doceniam możliwości i umiejętności ale wierz mi... jak jadę po chodniku czy po szlaku pieszym - zdarza się, nigdy nie używam dzwonka i nigdy nie jadę szybciej niż piesi poza momentami wyprzedzania - jestem tam gościem. Tak samo jak na dedykowanym rowerowym oni są gośćmi. I koniec.

Pozdro

Z takim sprzętem dzwonek bezużyteczny 😃

Może być zdjęciem przedstawiającym rower i tekst

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spiochu napisał:

A potem się obudziłeś. 

Btw.  Generalnie nie jezdzi się "na tylnim kole."

Cześć

1. Na tylnym.

2. Sam mi radziłeś abym nauczył się "wheelie" - bądź chociaż trochę konsekwentny Piotrze. Przecież ja bym takie głupoty nie wymyślił. :oszukaj sobie postu, w którym to zaproponowałeś.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jan napisał:

do kogo chcesz strzelać ?

Cześć

Jakby chciał strzelać i było to uprawnione,to już by było po strzelaniu, a nawet posprzątane. Cóż, niektórzy się o to proszą ale dzięki temu, że Ci co mają strzelać są w znakomitej większości jak Witek... to Ci niektórzy jeszcze żyją.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

A tutaj przykład jak zjeżdża trudniejszym terenem. I to nie po jakiś ekstremach w Alpach ale szlakiem pieszym na podwrocławskim pagórku. Obejrzyj to nie będziesz potem mówić, że wystarczy zwolnić jak jest trudniej. Ten film pokazuje jak to realnie wygląda i to u doświadczonej osoby z mocną psychiką, jadącej na fullu enduro i w pełnych ochraniaczach. Zupełnie inaczej niż przejazdy pro-zawodników, albo przycięte w wielu miejscach filmiki influencerów.

Z przyjemnością i pewnym niedowierzaniem obejrzałem ten filmik. Bo jakiś czas temu   (raczej odległy) zjeździłem na moim ht prawie wszystko na Ślęży (poza niebieskim) i to bez ochraniaczy. No i patrzę, że to całkiem wymagający teren. 😉

  

2 godziny temu, Mitek napisał:

Takie rozganianie ludzi na szlaku pieszym to pokazujesz tylko po to żeby mnie wkurwić na rowerzystów, którym się wydaje, że wszystko mogą. Jak tak to cel osiągnąłeś.

Przekaż jej ode mnie całkowity brak szacunku. Wkurwia mnie coś takiego strasznie w dobie celowanych szlaków rowerowych.

Otóż nie masz racji, to że PTTK wyznakuje jakąś drogę lub ścieżkę w górach jako szlak pieszy nic ale dokładnie NIC nie oznacza. Ewentualne zasady poruszania na danym terenie określa administrator terenu. Na przykład w KPN nie możesz poruszać się rowerami, a piesi mogą być tylko na znakowanych ścieżkach. Ale określa to regulamin Parku Narodowego. Natomiast jeśli nie jest to określone przez administratora, to rowerzysta ma identyczne prawa jak pieszy (chyba, że jest zakaz poruszania się). I jasno określa to regulamin PTTK (to znaczy umywa ręce od odpowiedzialności).

Nie jestem pewien czy określenie pierwszeństwa na wspólnych szlakach podawane przez PTTK ma jakąkolwiek moc i co ważniejsze, sens. No bo zastanów się zwyczaj ustępowania wchodzącym przy grupach pieszych ma sens. Ale rowerzyście będącym w chwiejnej równowadze na stromym zjeździe znacznie trudniej bezpiecznie się zatrzymać. Jakkolwiek może bardzo zwolnić. Wobec tego praktyka, że piesi schodzą krok w bok jest zdroworozsądkowa. Kultura jednak powinna obowiązywać. Ja zawsze dziękuję pieszym, pozdrawiam ich, czasem rzucę jakimś żartem. Nigdy nie spotkałem się z jakimiś negatywnymi reakcjami. 

Na tym filmiku co go Piotr zlinkował zjazd musiał być w dzień wolny. Jak tam jeździłem to dosłownie nikogo nie spotykałem (no może właśnie poza czerwonym i żółtym). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

1. Na tylnym.

2. Sam mi radziłeś abym nauczył się "wheelie" - bądź chociaż trochę konsekwentny Piotrze. Przecież ja bym takie głupoty nie wymyślił. :oszukaj sobie postu, w którym to zaproponowałeś.

Pozdro

1. Zgadza się. 

2. Po to żebyś umiał podnieść przednie koło kiedy jest to konieczne i ogólnie miał większe wyczucie roweru. Resztę sam wymyśliłeś.

3. Masz jasno przedstawione na filmie, ze dziewczyna ledwo sobie radzi z ta trasa a jest w porownaniu do ciebie:

- Tak samo dobra lub lepsza w nabijaniu km

- Ma kilka lat doświadczenia w enduro ktoŕego ty nigdy nie probowales

- Jest duzo mlodsza i sprawniejsza

- Ma duzo lepszy dedykowany do tej dyscypliny rower

 

Takze proby tworzenia teorii ze dalbys rade swiadcza jedynie o powaznych problemach z mysleniem.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wujot2 napisał:

Z przyjemnością i pewnym niedowierzaniem obejrzałem ten filmik. Bo jakiś czas temu   (raczej odległy) zjeździłem na moim ht prawie wszystko na Ślęży (poza niebieskim) i to bez ochraniaczy. No i patrzę, że to całkiem wymagający teren. 😉

To miałeś wysoki poziom jazdy enduro. Tylko z nikąd się nie wziął. W górskim terenie z tego co pamiętam zrobiłeś mnóstwo km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...