Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, a_senior napisał:

Z powodu "cenzury"? Chyba nie. Też jestem ciekaw dlaczego. Poważnie. Może dlatego, że SF + SL wystarczy w dobie słabnących forów? A i tu się niewiele dzieje wyłączając grupkę kilku, którzy dyskutują o wszystkim tylko nie o nartach. 🙂 O polityce też się znajdzie bo jakżeby faceci mogli o niej nie mówić. No i grupka forumowiczy spotyka się od czasu do czasu w realu a to bardzo zbliża.

Swoją drogą to bardzo pozytywny fakt to spotkanie w realu w dzisiejszych czasach. Przypomina mi się co usłyszałem na jednym z kazań w kościele. Na pogrzeb młodego człowieka przyszło b. mało ludzi. W czasie mowy pogrzebowej ksiądz przypomniał, że zmarły miał wielu przyjaciół... na FB.

A ja dzisiaj wracam na wieś. Pierwsze co zrobię po przyjeździe to wezmę rower i pojadę na przełecz Słopnicką z końcowym super zjazdem terenowym. Po drodze zbiorę 1-2 kg jeżyn, bo jest ich pełno. Na sok, bo drzemów w spiżarce już pełno, a nalewki jeszcze nie wypite. Tym chętniej pojadę, że pan doktor w szpitalu, z którego właśnie wróciłem, na pytanie czy mogę mocno podjeżdżać na rowerze oświadczył krótko: "ćwiczyć". 🙂

Andrzeju wiesz dobrze że im więcej naparzanki tym więcej zainteresowania, chcesz sensownie poczytać o narciarskich wyjazdach to FB- grupa Gajowego, tyrolscy narciarze, grupa Szabirs  , grupa szwajcarska i inni, którzy wcześniej pisali na gorach

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan napisał:

Andrzeju wiesz dobrze że im więcej naparzanki tym więcej zainteresowania, chcesz sensownie poczytać o narciarskich wyjazdach to FB- grupa Gajowego, tyrolscy narciarze, grupa Szabirs  , grupa szwajcarska i inni, którzy wcześniej pisali na gorach

Ale, że co, że tu wszyscy bezsensownie piszą?

ps naparzankę generujesz czasem sam

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grimson napisał:

No i weszło w nogi. Dwie korzyści:

- po raz pierwszy od 2015r prędkość średnia powyżej 26km/godz

- jadąc nieutwardzona droga, w gęstym i ciemnym lesie, z ciemnymi okularami na nosie przy pełnym gazie, jakieś 28km/godz, omijałem dużą kałużę. Wpadłem w miękkie błoto i tylko szybkie podparcie lewą nogą uratowało od gleby. Na lewą nogę poszła szpryca spod przedniego koła, pojechałem dalej 

IMG_2823.jpeg

IMG_2822.jpeg

Cześć

No to już jest całkiem fajna średnia jak na zmienną nawierzchnię.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

Andrzeju wiesz dobrze że im więcej naparzanki tym więcej zainteresowania, chcesz sensownie poczytać o narciarskich wyjazdach to FB- grupa Gajowego, tyrolscy narciarze, grupa Szabirs  , grupa szwajcarska i inni, którzy wcześniej pisali na gorach

Naparzanki były, są i będą. Takie som ludzie jak mawiała pewna przekupka. FB to nie dla mnie. Popróbowałem, ale toto mi nie psuje. Do sezonu jeszcze daleko. Myślę, że tematy narciarski znów się pojawią na SF w stosownym czasie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, a_senior napisał:

Naparzanki były, są i będą. Takie som ludzie jak mawiała pewna przekupka. FB to nie dla mnie. Popróbowałem, ale toto mi nie psuje. Do sezonu jeszcze daleko. Myślę, że tematy narciarski znów się pojawią na SF w stosownym czasie. 

Andrzeju, bo to Twoje klimaty, raczej nasze. Mordor zdobyty, Dwie Wieże, może 3? Po pszenicy w Tyńcu już nie wiem😉.

zdrówka życzę 

ps. Został kopiec Piłsudskiego i Kościuszki, a już mam dość. Klocki nie doszły, trzeba Flinstonować😉

IMG_4609.thumb.jpeg.241b3eecbe6848515dc5e7f196a670e8.jpeg

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcos73 napisał:

Andrzeju, bo to Twoje klimaty, raczej nasze. Mordor zdobyty, Dwie Wieże, może 3? Po pszenicy w Tyńcu już nie wiem😉.

zdrówka życzę 

ps. Został kopiec Piłsudskiego i Kościuszki, a już mam dość. Klocki nie doszły, trzeba Flinstonować😉

 

 

Dzięki za życzenia. Robie co mogę by go podtrzymać. Znaczy się zdrówko.

Czyli jedziesz od Tyńca, gdzie spożyłeś. 🙂 Podjazd pod klasztor Kamedułów (to Mordor?). Podjazd pod alejkę, która prowadzi do kopca Kościuszki to poważna sprawa. Raczej z buta. Ale potem już po równym.

To czym hamujesz? Nogami? 🙂 Będzie ciężko. 🙂 Był czas, że codziennie jeździłem pętlą: wałami Rudawy, podjazd pod ZOO, zjazd do Kamedułów, kawałek wałami Wisły, powrót wałami Wisły z drugiej strony, podjazd pod Al. Waszyngtona, zjazd do Błoń. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, a_senior napisał:

Dzięki za życzenia. Robie co mogę by go podtrzymać. Znaczy się zdrówko.

Czyli jedziesz od Tyńca, gdzie spożyłeś. 🙂 Podjazd pod klasztor Kamedułów (to Mordor?). Podjazd pod alejkę, która prowadzi do kopca Kościuszki to poważna sprawa. Raczej z buta. Ale potem już po równym.

To czym hamujesz? Nogami? 🙂 Będzie ciężko. 🙂 Był czas, że codziennie jeździłem pętlą: wałami Rudawy, podjazd pod ZOO, zjazd do Kamedułów, kawałek wałami Wisły, powrót wałami Wisły z drugiej strony, podjazd pod Al. Waszyngtona, zjazd do Błoń. 

Andrzejku, klocki zamówiłem, ale nie dojechały. Więc na tym co mam to jadę , do kopca Piłsudskiego wyjechałem, ale mam dość. Ale co wybrałem zjazd, Panie szanowny bez hamulców, w połowie się zorientowałem że jestem idiotą😉. Rany boskie. 
pozdro

Kopiec Piłsudskiego. Na górę nie wyjechałem, bo nie wolno, a z buta… już tam byłem.

IMG_4612.thumb.jpeg.af19e850e58ba05a1b3415d4befb172f.jpeg

Po męsku, pierdolić kopiec Kościuszki do spóły z RMF-em😀,  Wasze zdrowie, Szanowne Panie i Szanowni Panowie🍺.

IMG_4613.thumb.jpeg.183a8a9fb947d93250535137a2522c06.jpeg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcos73 napisał:

Andrzejku, klocki zamówiłem, ale nie dojechały. Więc na tym co mam to jadę , do kopca Piłsudskiego wyjechałem, ale mam dość. Ale co wybrałem zjazd, Panie szanowny bez hamulców, w połowie się zorientowałem że jestem idiotą😉. Rany boskie. 
pozdro

Kopiec Piłsudskiego. Na górę nie wyjechałem, bo nie wolno, a z buta… już tam byłem.

IMG_4612.thumb.jpeg.af19e850e58ba05a1b3415d4befb172f.jpeg

Po męsku, pierdolić kopiec Kościuszki do spóły z RMF-em😀,  Wasze zdrowie, Szanowne Panie i Szanowni Panowie🍺.

IMG_4613.thumb.jpeg.183a8a9fb947d93250535137a2522c06.jpeg

 

To się nazywa ostra jazda bez hamulców. W mieście Pisa tak miałem ale tam płasko do Sieny pojechałem już ze zrobionymi i słusznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, star napisał:

To się nazywa ostra jazda bez hamulców. W mieście Pisa tak miałem ale tam płasko do Sieny pojechałem już ze zrobionymi i słusznie.

Tadziu, specjalnie wybrałem podjazdy, bo się na nich nie hamuje, ale jak Mitek mówił, ile podjazdów, tyle zjazdów. O tym zapomniałem. Mam za mały SD RAM. 

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marcos73 napisał:

Andrzejku, klocki zamówiłem, ale nie dojechały. Więc na tym co mam to jadę , do kopca Piłsudskiego wyjechałem, ale mam dość. Ale co wybrałem zjazd, Panie szanowny bez hamulców, w połowie się zorientowałem że jestem idiotą😉. Rany boskie. 
pozdro

Kopiec Piłsudskiego. Na górę nie wyjechałem, bo nie wolno, a z buta… już tam byłem.

IMG_4612.thumb.jpeg.af19e850e58ba05a1b3415d4befb172f.jpeg

Po męsku, pierdolić kopiec Kościuszki do spóły z RMF-em😀,  Wasze zdrowie, Szanowne Panie i Szanowni Panowie🍺.

IMG_4613.thumb.jpeg.183a8a9fb947d93250535137a2522c06.jpeg

 

A tam jest podjazd na wprost czy pętlą okalającą?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

A tam jest podjazd na wprost czy pętlą okalającą?

Pozdro

Mitek, raczej na wprost, ale formy dzisiaj nie mam. Jakiś słaby dzień. Na domiar złego , wbrew pozorom to ten nasz Lasek  nie jest taki mały, a ja go tak dobrze nie znam. Komórki tam nie działają, więc pojechałem na pałę, w dół. Kurwa jeszcze mi lampka padła w połowie , ciemno jak w dupie u …. Afroamerykanina. Jakoś się dokulałem do drogi, ale było wleczone po drodze. Jak sobie przyświeciłem komórką to mnie zesłabiło. Jadąc do Tyńca znalazłem zajebistą trasę przez krzaki, ale w pewnym momencie były takie pokrzywy, że nawet ryj mam poparzony. Ale super dzień. 
pozdro

ps. Ja dużo jeżdżę na azymut, także moje informacje mogą odbiegać od rzeczywistości.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kordiankw napisał:

W twoim założeniu walnąłeś się tylko o 50%.

Widzialem te dane juz wczesniej, ale to sa wartosci historyczne a interesuje nas wartosc nawet nie w roku szkolnym 2024/25, ale za kilka lat bo wprowadzenie zmian by potrwalo. Liczba urodzen caly czas spada i ostatnio ten spadek przyspiesza. W zeszlym roku urodzilo sie 272 tys. Dlatego zalozylem ponad milion. Moze blednie ale nie o 50%.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Mitek, raczej na wprost, ale formy dzisiaj nie mam. Jakiś słaby dzień. Na domiar złego , wbrew pozorom to ten nasz Lasek  nie jest taki mały, a ja go tak dobrze nie znam. Komórki tam nie działają, więc pojechałem na pałę, w dół. Kurwa jeszcze mi lampka padła w połowie , ciemno jak w dupie u …. Afroamerykanina. Jakoś się dokulałem do drogi, ale było wleczone po drodze. Jak sobie przyświeciłem komórką to mnie zesłabiło. Jadąc do Tyńca znalazłem zajebistą trasę przez krzaki, ale w pewnym momencie były takie pokrzywy, że nawet ryj mam poparzony. Ale super dzień. 
pozdro

ps. Ja dużo jeżdżę na azymut, także moje informacje mogą odbiegać od rzeczywistości.

Cześć

Zdanie w ps. jest dla mnie niezwykle bliskie. Ja mam taka pętlę tutaj koło domu gdzie pierwsze 15 km jest po lesie a drugie to piękny asfalt lub kostka na wale wiślanym. Nigdy nie udało mi się przejechać poniżej 1h10min, nawet chyba poniżej 1,15.

Wydaje mi się, że znam ścieżki idealnie ale mam zasadę, że jak jadę na czas to trzeba jechać mniej więcej w kierunku a nie stawać i szukać drogi. Marek, ile razy ja tam stawałem po prostu nigdzie.. - jechałem na azymut - mam kompas w Garminie - ale tam jest tyle ścieżek, że pogubienie się jest normą. Ja zresztą nawet po mieście jeżdżę tak, że np. jak mam akurat zielone to jadę bo wiem, że stojąc te 30s czy 40s po prostu więcej tracę.

Zazdroszczę Wam tych górek strasznie ale staram je sobie dorabiać intensywnością ale wiadomo, że podjazd 2 czy 3 km to nie to co interwał. Żeby to wyrównać staram  się jechać przed podjazdem intensywnie ale tak aby móc jeszcze dodać na podjeździe i ... co bardzo ważne - na zjeździe - to jest klucz do szybkiej jazy interwałowej ale... jakbyśmy mogli np. pojechać sobie gdzieś te 20 czy 30 km na piwo i pogadać to byłoby wspaniałe a już ze Śpiochem to byłoby to. Jestem pewien, że większość tych durnych kłótni by się pozamiatała w moment. No cóż - Warszawa to nie mój wybór ale... niby mam wszędzie w miarę blisko (niby) choć wszędzie na tyle daleko, że po południu nie możemy pojeździć na nartach ani pożeglować. Coś za coś.

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

Widzialem te dane juz wczesniej, ale to sa wartosci historyczne a interesuje nas wartosc nawet nie w roku szkolnym 2024/25, ale za kilka lat bo wprowadzenie zmian by potrwalo. Liczba urodzen caly czas spada i ostatnio ten spadek przyspiesza. W zeszlym roku urodzilo sie 272 tys. Dlatego zalozylem ponad milion. Moze blednie ale nie o 50%.

Cześć

Nie chce mi się tego wszystkiego czytać ale wszelkie dotacje -jeżeli już mają być - mają być CELOWE. Co to jest kurwa za pomysł, żeby komuś płacić za to że ma dziecko? Wymyślić mógł to tylko absolutny debil. My już a nikim ewolucyjnie nie walczymy więc prokreacja sama w sobie nie powinna być celem. Celem powinno być podniesienie poziomu a więc wspomaganie kształcenia, rozszerzenie programów stypendialnych dla najzdolniejszych, budowa nowoczesnych placówek edukacyjnych itd. Taki program - 500 czy 800 za dziecko - mógł wymyślić tylko absolutny dureń o populistycznych poglądach. Jeden z najgorszych pomysłów o jakich słyszałem i jakie widziałem. Nawet hitlerowcy mieli bardziej wysublimowane pomysły na zdobycie elektoratu. Każdy socjal to niszczenie puli genetycznej społeczności bo wspiera zwykłych durni, jednostki słabe, chore, ewolucyjnie do eliminacji naturalnej i to jest strzelanie sobie w stopę, ale zgodne z ideami humanitaryzmu itd. ale to + za skuteczne dymanie jest po prostu czymś absurdalnym z punktu widzenia jakiejkolwiek logiki.

Pozdro

PS

Demokracja Ateńska... pamiętacie?

Gdzieś tu padło, że PO i PiS to to samo. Trzeba być absolutnym tępakiem, żeby nie widzieć różnicy i tak nie rozumieć idei współczesnej demokracji. Każdy kto we współczesnym świecie bierze się za politykę z założenia nie może być w 100% uczciwy. Bilans zysków i strat jest jednoznaczny.

Ale każdy kto do polityki miesza religię i ideologię pryncypialną jest zawsze setki razy niebezpieczniejszy co historia potwierdziła nie raz.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jan napisał:

się nie wkurwiaj, przecież tak jest od lat, wielu ludzi przestaje pisać na forach bo tego typu komentarze ze strony kolegi @Mitek pojawiają się regularnie nie od wczoraj. Osobiście poznałem 5 przyjaciół , którzy zamieszczali zdjęcia i naprawdę pomocne i interesujące relacje , teraz dostaje ich foty z USA, Kanady, Szwecji, Norwegii ale także i z Kasprowego na prywatnych kanałach, spotykamy się na wspólnym nartowaniu i zasadniczo dzięki terapii kolegi całkowicie wyleczyli się z pisania na forach narciarskich. 

Konkrety albo przeproś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie chce mi się tego wszystkiego czytać ale wszelkie dotacje -jeżeli już mają być - mają być CELOWE. Co to jest kurwa za pomysł, żeby komuś płacić za to że ma dziecko? Wymyślić mógł to tylko absolutny debil. My już a nikim ewolucyjnie nie walczymy więc prokreacja sama w sobie nie powinna być celem. Celem powinno być podniesienie poziomu a więc wspomaganie kształcenia, rozszerzenie programów stypendialnych dla najzdolniejszych, budowa nowoczesnych placówek edukacyjnych itd. Taki program - 500 czy 800 za dziecko - mógł wymyślić tylko absolutny dureń o populistycznych poglądach. Jeden z najgorszych pomysłów o jakich słyszałem i jakie widziałem. Nawet hitlerowcy mieli bardziej wysublimowane pomysły na zdobycie elektoratu. Każdy socjal to niszczenie puli genetycznej społeczności bo wspiera zwykłych durni, jednostki słabe, chore, ewolucyjnie do eliminacji naturalnej i to jest strzelanie sobie w stopę, ale zgodne z ideami humanitaryzmu itd. ale to + za skuteczne dymanie jest po prostu czymś absurdalnym z punktu widzenia jakiejkolwiek logiki.

Pozdro

PS

Demokracja Ateńska... pamiętacie?

Gdzieś tu padło, że PO i PiS to to samo. Trzeba być absolutnym tępakiem, żeby nie widzieć różnicy i tak nie rozumieć idei współczesnej demokracji. Każdy kto we współczesnym świecie bierze się za politykę z założenia nie może być w 100% uczciwy. Bilans zysków i strat jest jednoznaczny.

Ale każdy kto do polityki miesza religię i ideologię pryncypialną jest zawsze setki razy niebezpieczniejszy co historia potwierdziła nie raz.

Pozdro

Dla mnie POPIS to takie samo g...o. Obie partie realizują idiotyczną politykę podatkowo-socjalną, promującą przękręty i patalogie a żerując na "klasie średniej". Obie partie realizują politykę bankowo-deweloperską. Obie partie są winne śmierci tysięcy ludzi w czasie covidu i ch..wego  stanu służby zdrowia.   Obie partie pozorują działania w kwestii obronności kraju. Obie partie masowo ściągają cudoziemców z krajów obcych kulturowo i do tego głównie mężczyzn, bez refleksji do jakich problemów to doprowadzi.  Obie partie nie chcą zbudować choćby jednej elektrowni atomowej.  Obie partię kradną i robią przekręty na ogromną skalę. Być może PIS obecenie w tym prowadzi, ale wcale nie byłbym tego pewien. Pewnie można by te punkty wymieniać bez końca.

 

Co do przedszkoli. @SzymQ i @Marcos73 trochę mnie przekonali, że udział prywatny byłby możliwy.

Jednak chyba nasz główny problem to nie to ile % ma być państwowe a ile prywatne (nie tylko przedszkoli ale ogólnie). Tylko żeby państwowe to nie było niczyje, a w prywatnym zysk nie przerodził się w wyzysk. Tylko żeby to było możliwe to musimy mieć rząd który działa w interesie obywateli. Dopuki ludzie będą popierać popis czy inne gówniane partie i kłócić się która lepsza to rzadna poprawa nie nastąpi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spiochu napisał:

Dla mnie POPIS to takie samo g...o. Obie partie realizują idiotyczną politykę podatkowo-socjalną, promującą przękręty i patalogie a żerując na "klasie średniej". Obie partie realizują politykę bankowo-deweloperską. Obie partie są winne śmierci tysięcy ludzi w czasie covidu i ch..wego  stanu służby zdrowia.   Obie partie pozorują działania w kwestii obronności kraju. Obie partie masowo ściągają cudoziemców z krajów obcych kulturowo i do tego głównie mężczyzn, bez refleksji do jakich problemów to doprowadzi.  Obie partie nie chcą zbudować choćby jednej elektrowni atomowej.  Obie partię kradną i robią przekręty na ogromną skalę. Być może PIS obecenie w tym prowadzi, ale wcale nie byłbym tego pewien. Pewnie można by te punkty wymieniać bez końca.

 

Co do przedszkoli. @SzymQ i @Marcos73 trochę mnie przekonali, że udział prywatny byłby możliwy.

Jednak chyba nasz główny problem to nie to ile % ma być państwowe a ile prywatne (nie tylko przedszkoli ale ogólnie). Tylko żeby państwowe to nie było niczyje, a w prywatnym zysk nie przerodził się w wyzysk. Tylko żeby to było możliwe to musimy mieć rząd który działa w interesie obywateli. Dopuki ludzie będą popierać popis czy inne gówniane partie i kłócić się która lepsza to rzadna poprawa nie nastąpi.

liczę na to ze wygra 

IMG_2022.thumb.jpeg.54ac63e3ec5a7c6ba7b9abd73ffe1512.jpeg

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jan napisał:

liczę na to ze wygra 

IMG_2022.thumb.jpeg.54ac63e3ec5a7c6ba7b9abd73ffe1512.jpeg

 

Proponuję więcej ostrożności w ujawnianiu swoich poglądów. Przypomnę, że na KN wyrażałeś swój podziw i szacunek dla Putina. I nawet dostałeś lajki od paru forumowiczów. 

Była to zresztą główna przyczyna dla której to forum opuściłem. To tak w kwestii dyskusji dlaczego ludzie opuszczają forą.

Edytowane przez Wujot2
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Konkrety to są fakty a nie parę enigmatycznych ników.

Pozdro

To nie są enigmatyczne nicki, to osoby z krwi i kości, enigmatyczny to jest Mitek, coś jak Dr Jekyll i Mr Hyde... Pamiętam relacje foto Morrisa, narciarskie, Sariensis od rowerów jeśli się mylę, a byłem tam tylko chwilę, w porównaniu z weteranem jakim jesteś. Wolisz inne nicki: Gabrik, FerraEnzo. Uderzyłbyś się czasem w pierś, że coś tam chlapnąłeś nierozważnie zamiast brnąć...

Edytowane przez star
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...