Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Mario, Mitek ma taka wadę, że mieszkając w dużym Mieście nie potrafi spojrzeć na świat czyimiś oczami. Uważa że skoro jemu coś nie przeszkadza, to innym także nie powinno. W Wawie ma do dyspozycji setki km (bo już nie dziesiątki) ścieżek rowerowych i naturalną rzeczą jest ze szuka odmiany. Też ma w zasięgu jakieś pagórki i ścieżki leśne, nawet błocko się trafi, jednak to równina Mazowiecka i cudów tam ni ma. Mieszkańcy Beskidów, w szczególności tamtych okolic, chcą mieć chociaż jedną porządną ścieżkę taką jak ma być i jakich Mitek ma setki, bo górskich kamieni i błota mają tyle co Mitek ścieżek rowerowych w Warszawie, a nie maja 1 porządnej trasy rowerowej, bo jedna z gmin zaspała, albo miała to w dupie. Na 12km drogi szybkiego ruchu czekają już 30 lat. Bo drogo i trudny teren, a dla "garstki" ludzi nie warto - przecież to nie Warszawa. Więc międzynarodówka leci przez centra wsi i mało kogo to interesuje. Tyle z adwokatowania, bo tam się urodziłem i wychowałem , znam to z autopsji nie z opowiadań.

pozdro

Cześć

Ale jakoś nie widzę u nas w tym wielkim mieście gości od Was czy z innych regionów, którzy napawają się jazda po tych przepięknych ścieżkach. Dlaczego skoro taki jest wypas i tak im tego brakuje? 😉

Rzeczywistość jest niestety inna nieco. Ścieżki są źle zaprojektowane, bardzo kolizyjne - krzyżowanie się z chodnikami, przejściami, bezsensowne przerzucanie ruchu na drugą stronę co skrzyżowanie, nieoznakowane wjazdy itd. Takich fajnych ścieżek można naliczyć pewnie ze koło 100km na prawie 800 którymi Warszawa się chwali.

Co do opisanych przez Ciebie problemów to - jak to celnie wskazałeś - jest to kwestia totalnej ignorancji odpowiedzialnych za te inwestycje urzędników, którzy nie chcąc wypuścić z ręki lejców z kasą nie konsultują projektów z rowerzystami albo wręcz mają ich w dupie. Znam miejsca - np. Warmia, Mazury, rejon Wielkich Jezior gdzie poprowadzono kilometry bezsensownych ścieżek wzdłuż gród wojewódzkich i krajówek po których nikt nie jeździ a tak gdzie przydałoby się zwykłe wyrównanie czy utwardzenie piaszczystej i trudno przejezdnej drogi gruntowej, tego się nie robi. Nieprzemyślane a czasami debilne inwestycje. Podobnie sprawa wygląda w przystosowaniu rzek - identyczna sytuacja. Taka na przykład Wieżyca została za setki tysięcy wyposażona w infrastrukturę kajakową, nie dość, że absolutnie zbędną to jeszcze utrudniająca operowanie sprzętem czy też proste czynności typu wysiadanie czy wsiadanie.

Bardzo łatwo można wpuścić spychacze, zrównać i wybetonować bez sensu. Przywrócić już nie bardzo.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mitek napisał:

Ale jakoś nie widzę u nas w tym wielkim mieście gości od Was czy z innych regionów, którzy napawają się jazda po tych przepięknych ścieżkach.

Mitek, oni chcą jeździć u siebie, nie u Ciebie. Chcą mieć chociaż jedną. I jak już powstaje, to jest fuck-up w jednej gminie bo nic nie zrobili przez ten kawał czasu. Żadna z gmin nie wybudowała tych ścieżek w rok, to trwało. Natomiast plan od dawna był taki, żeby połączyć wszystkie te gminne fragmenty w całość. Gminy Radziechowy- Wieprz nie da się ominąć. Doskonale o tym wiedzieli. Tak de facto to brakuje może z 1 km wytyczonego wzdłuż Soły. Mają związek gminny, i nie mam pojęcia o czym myśleli - po przecież reszta gmin wiedziała że Radziechowy-Wieprz są w dupie.

Projektowanie ścieżek miejskich na mocno rozbudowanej architekturze, wiesz że nie jest proste. Trzeba to jakoś upchnąć bez szkody dla ruchu pieszo/samochodowego. W przypadku Velo Soły było to proste, bo praktycznie trasa cały czas wiedzie wzdłuż Soły, Tereny bez zabudowy, tylko trzeba się z Wodami Polskimi dogadać. Tu przykładów bezsensu sporo. Z Ciśca do Górki zrobili szutrówkę/kostkę. Okazało się że zrobili przetoki strumieni dopływów Soły i mostki bez uzyskanej jeszcze wówczas zgody (ale były pisma złożone). Wody wszystko wstrzymały, kazały przetoki i mostki rozebrać, po czym po miesiącu wydały zgodę i pozwoliły wszystko odbudować. Jakiś bezsens. NIe chodzi po betonowanie, bo to bez sens, jeśli można korzystać z istniejącej infrastruktury, to czemu nie, o ile to nie będzie kolidować z innym ruchem, a ma być bezpiecznie dla wszystkich.

pozdro

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2024 o 01:12, mig napisał:

 w burdelu? 

tak w PRLu,

wcale nie trzeba było studiować aby wejść po balkonach na imprezę w żeńskim akademiku.

tysiące ludzi studiowało lata całe na garnuszku rodziców a potem w życiu robili zupełnie coś innego.

W dniu 25.08.2024 o 19:21, Mitek napisał:

Jaka to była uczelnia i wydział

nie podniecaj się, ten adres jest już nieaktualny

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan napisał:

tak w PRLu,

wcale nie trzeba było studiować aby wejść po balkonach na imprezę w żeńskim akademiku.

tysiące ludzi studiowało lata całe na garnuszku rodziców a potem w życiu robili zupełnie coś innego.

nie podniecaj się, ten adres jest już nieaktualny

O studiowanie nigdy cię nie podejrzewałem ale myślałem, że chociaż trochę klasy gdzieś załapałeś. Niestety, żart o studentkach cię pogrążył bo bije w wiele znanych mi fajnych dziewczyn.

Słabość aż huczy kmiotku.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcos73 napisał:

Mitek, oni chcą jeździć u siebie, nie u Ciebie. Chcą mieć chociaż jedną. I jak już powstaje, to jest fuck-up w jednej gminie bo nic nie zrobili przez ten kawał czasu. Żadna z gmin nie wybudowała tych ścieżek w rok, to trwało. Natomiast plan od dawna był taki, żeby połączyć wszystkie te gminne fragmenty w całość. Gminy Radziechowy- Wieprz nie da się ominąć. Doskonale o tym wiedzieli. Tak de facto to brakuje może z 1 km wytyczonego wzdłuż Soły. Mają związek gminny, i nie mam pojęcia o czym myśleli - po przecież reszta gmin wiedziała że Radziechowy-Wieprz są w dupie.

Projektowanie ścieżek miejskich na mocno rozbudowanej architekturze, wiesz że nie jest proste. Trzeba to jakoś upchnąć bez szkody dla ruchu pieszo/samochodowego. W przypadku Velo Soły było to proste, bo praktycznie trasa cały czas wiedzie wzdłuż Soły, Tereny bez zabudowy, tylko trzeba się z Wodami Polskimi dogadać. Tu przykładów bezsensu sporo. Z Ciśca do Górki zrobili szutrówkę/kostkę. Okazało się że zrobili przetoki strumieni dopływów Soły i mostki bez uzyskanej jeszcze wówczas zgody (ale były pisma złożone). Wody wszystko wstrzymały, kazały przetoki i mostki rozebrać, po czym po miesiącu wydały zgodę i pozwoliły wszystko odbudować. Jakiś bezsens. NIe chodzi po betonowanie, bo to bez sens, jeśli można korzystać z istniejącej infrastruktury, to czemu nie, o ile to nie będzie kolidować z innym ruchem, a ma być bezpiecznie dla wszystkich.

pozdro

 

Cześć

Marku specjalnie dla Ciebie:

20240828 18,39.jpg

 

1225855697_202408281917.thumb.jpg.2e2f844746a5d33a013b4b66126f1c0a.jpg

Dzisiaj jak wracałem z pracy i tak późno więc się specjalnie nie spieszyłem - średnia 26,3km/h.

Za to rano po raz pierwszy dojechałem poniżej godziny - średnia 28.3 km/h... Zdjęcia na centrum. Pierwsze zza lotniska od południowej strony z mostka na S8. Drugie z Mostu Siekierkowskiego niedaleko mojego domu.

Pozdrowienia serdeczne

PS Aha... Rano dobrze wiało... na powrocie gorzej...

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Marku specjalnie dla Ciebie:

20240828 18,39.jpg

 

1225855697_202408281917.thumb.jpg.2e2f844746a5d33a013b4b66126f1c0a.jpg

Dzisiaj jak wracałem z pracy i tak późno więc się specjalnie nie spieszyłem - średnia 26,3km/h.

Za to rano po raz pierwszy dojechałem poniżej godziny - średnia 28.3 km/h... Zdjęcia na centrum. Pierwsze zza lotniska od południowej strony z mostka na S8. Drugie z Mostu Siekierkowskiego niedaleko mojego domu.

Pozdrowienia serdeczne

Doceniam, dzięki.

pozdrawiam Was

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Doceniam, dzięki.

pozdrawiam Was

No wiesz... To ja staję, marnuję jakieś 40-50 s a Ty... Doceniam..?

Weź coś napisz, że te zdjęcia piękne, że centrum Warszawy to jest po prostu zajebiste itd. A Ty tak lakonicznie... Może w weekend zrobię Ci naprawdę fajne ujęcie ale... wierz mi nie wiem co będzie, walczymy z procentami.

Pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcos73 napisał:

Mitek, oni chcą jeździć u siebie, nie u Ciebie. Chcą mieć chociaż jedną. I jak już powstaje, to jest fuck-up w jednej gminie bo nic nie zrobili przez ten kawał czasu. Żadna z gmin nie wybudowała tych ścieżek w rok, to trwało. Natomiast plan od dawna był taki, żeby połączyć wszystkie te gminne fragmenty w całość. Gminy Radziechowy- Wieprz nie da się ominąć. Doskonale o tym wiedzieli. Tak de facto to brakuje może z 1 km wytyczonego wzdłuż Soły. Mają związek gminny, i nie mam pojęcia o czym myśleli - po przecież reszta gmin wiedziała że Radziechowy-Wieprz są w dupie.

Projektowanie ścieżek miejskich na mocno rozbudowanej architekturze, wiesz że nie jest proste. Trzeba to jakoś upchnąć bez szkody dla ruchu pieszo/samochodowego. W przypadku Velo Soły było to proste, bo praktycznie trasa cały czas wiedzie wzdłuż Soły, Tereny bez zabudowy, tylko trzeba się z Wodami Polskimi dogadać. Tu przykładów bezsensu sporo. Z Ciśca do Górki zrobili szutrówkę/kostkę. Okazało się że zrobili przetoki strumieni dopływów Soły i mostki bez uzyskanej jeszcze wówczas zgody (ale były pisma złożone). Wody wszystko wstrzymały, kazały przetoki i mostki rozebrać, po czym po miesiącu wydały zgodę i pozwoliły wszystko odbudować. Jakiś bezsens. NIe chodzi po betonowanie, bo to bez sens, jeśli można korzystać z istniejącej infrastruktury, to czemu nie, o ile to nie będzie kolidować z innym ruchem, a ma być bezpiecznie dla wszystkich.

pozdro

 

Zawsze można podratować zdrowie w termach https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/co-kryje-woda-w-basenach-pod-gorcami-samorzad-utopil-miliony-a-turysci-czuja-sie/z9ngnml,79cfc278 ps kiedyś regularnie bywaliśmy w Szaflarach, w domkach tuż koło term aż przenieśliśmy się nieco wyżej... z dala od smogu (sąsiedzi palili tradycyjnie) pod (J)Aniołów

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mig napisał:

Bylo?

https://roweremposlasku.pl/zelazny-szlak-rowerowy/

W PL nawierzchnia gladka do nieprzyzwoitosci ( beton polimerowy) i rowna bo spadki  kolejowe -max do 3%, choc teren pagórkowaty. Z malymi wyjatkami wylaczony z ruchu. W CZ po lokalnych asfaltach do Detmarowic,  Karwiny( Frysztadu). Tam za  to plus- kilkanascie przynajmniej miejsc gdzie dają czapowanego Radegasta z kija, a uprzejma pani pyta "chcete desítku nebo dvanáctku".... inny swiat.... 😀😀

Dzięki za polecenie tej czeskiej strony. Uwielbiam ten kraj, szczególnie w Sudetach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek wzdłuż trasy siekierkowskiej do Wisły ma już swoje lata - powstał ponad 20 lat temu. W tamtym czasie szczytem było samo zaplanowanie i budowa odrębnej drogi dla rowerów, nawierzchnia była mniej istotna, czyli zazwyczaj kostka fazowana:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie remontowali kilometr drogi dwa lata, oddali do użytku miesiąc temu. Przy okazji wybudowali ciąg pieszo - rowerowy, a jakże z kostki brukowej. Pewnie dlatego że taniej. A ludzie jak jeździli drogą, tak dalej jeżdżą i nie na rowerach szosowych, tylko na tym co mają.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordiankw napisał:

U mnie remontowali kilometr drogi dwa lata, oddali do użytku miesiąc temu. Przy okazji wybudowali ciąg pieszo - rowerowy, a jakże z kostki brukowej. Pewnie dlatego że taniej. A ludzie jak jeździli drogą, tak dalej jeżdżą i nie na rowerach szosowych, tylko na tym co mają.

Obywatele Twojej wsi nie pilnują władzy. To macie efekt.

W każdym dużym mieście to aktywiści wymuszają lepsze standardy dla dróg rowerowych, chodników, etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarioJ napisał:

Obywatele Twojej wsi nie pilnują władzy. To macie efekt.

W każdym dużym mieście to aktywiści wymuszają lepsze standardy dla dróg rowerowych, chodników, etc. 

To droga powiatowa. Przy drogach gminnych władza wsłuchuje się w głos rowerzystów i już od jakiegoś czasu ścieżki rowerowe są asfaltowe. 
A i przepraszam, miejscowość w której mieszkam, ma prawa miejskie 😀.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cyniczny napisał:

Ten odcinek wzdłuż trasy siekierkowskiej do Wisły ma już swoje lata - powstał ponad 20 lat temu. W tamtym czasie szczytem było samo zaplanowanie i budowa odrębnej drogi dla rowerów, nawierzchnia była mniej istotna, czyli zazwyczaj kostka fazowana:-)

Bywa i starobruk. I nie, nie jest to zabytkowy park.... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

 

Rowerzystom powinni przecinać oponę za takie wykroczenia.

A w autach parkujących nielegalnie na chodnikach powinni wybijać szyby.



Tutaj Pan Kierowca zjechał trochę ze swojego pasa, omsknęła mu się kierownica.

454571448_10159675734026345_6029001985323212704_n.thumb.jpg.56a829722a857db0d6cbb64818f91f50.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarioJ napisał:

Rowerzystom powinni przecinać oponę za takie wykroczenia.

A w autach parkujących nielegalnie na chodnikach powinni wybijać szyby.



Tutaj Pan Kierowca zjechał trochę ze swojego pasa, omsknęła mu się kierownica.

454571448_10159675734026345_6029001985323212704_n.thumb.jpg.56a829722a857db0d6cbb64818f91f50.jpg

 

Skąd w Tobie tyle agresji 😄

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wujot2 napisał:

Ale kto to powinien robić???

Myśliwi 😉

A tak na poważnie,dziwna ta dzisiejsza rzeczywistość jak coś jest to nie korzystają a jak nie ma to marudzenie . Ciężko w czasach dobrobytu ludziom dogodzić-oj ciężko. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...