Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

W sumie fajnie się czyta jak wszyscy wiedzą lepiej co i po co mam kupić. 🙂

 

Pozdro

Cześć 

Mitek jesteś niereformowalny beton dopóki nie dojdziesz do ściany 😁 po chuj ci sztuczne biodro jak stare było ok 😉 

Pozdro 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mikoski napisał:

Cześć 

Mitek jesteś niereformowalny beton dopóki nie dojdziesz do ściany 😁 po chuj ci sztuczne biodro jak stare było ok 😉 

Pozdro 

Cześć

Gdyby było OK to bym nie wymieniał. Bardzo trafne spostrzeżenie Damian. Rzeczy, które są dobre się nie wymienia, nie wyrzuca...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Gdyby było OK to bym nie wymieniał. Bardzo trafne spostrzeżenie Damian. Rzeczy, które są dobre się nie wymienia, nie wyrzuca...

Pozdro

Przecież bokiem nie wyszło 😜 dałbyś radę kilka lat... Taki żart z dupy, sorki sam mam podobne problemy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Tak wogole to Suvy istniały już na drugim etapie rewolucji samochodowej, były takie wyższe Fordy. Później przyszły jakieś oszczędności i auta w Europie poszły w dół. Teraz jest powrót do tamtych wzorców. 
 

Ford T

IMG_9718.jpeg.9e99b817e1a1027c4d6c8158fbb8a111.jpeg

Pierwszym suv-em była Toyota RAV4.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mitek said:

Cześć

W sumie fajnie się czyta jak wszyscy wiedzą lepiej co i po co mam kupić. 🙂

 

Pozdro

Ale na SF takie rzeczy?! Na szczęście nigdy nie doświadczyłem...

Edit: Aż mi się muzycznie skojarzyło. @stardoceni https://youtu.be/MgTfwUP8wCg?si=mwB7TT75KK-u0z-Z, a reszta nie kliknie 🙂

Edytowane przez SzymQ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Dobrych rzeczy się nie wymienia.

Szczególnie dedykowanych.

ps dopóki człek się nie przesiądzie na coś lepszego to wydaje się, że ma najlepsze rzeczy na świecie. W sumie do końca życia mogłem jeździć hondą jazz i rowerem typu szwajcar, którego miałem dobrych parę lat, dziesiątek lat... naprawdę wtedy nic mi w nich nie przeszkadzało... teraz mam jeden alu stevens inny a la górski podobny... bez amorka, ale i tak inaczej kręcą po górach, nie trzeba zsiadać, fotka siostry działa w Tatrach... w sumie nadal mam graty, ale trochę inne, te nowe mają miękkie przełożenia, szwajcar twardsze, no i opony ten górski, ma jednak lepiej sprawdzające się po bezdrożach...

IMG_6462.jpeg.f04bf9fe89188aee67fa6af305

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarioJ napisał:

Mario, tu oczywiście jest spór i Amerykanie roszczą sobie do tego prawo, jednak generalnie SUV to samochód o nadwozi samonośnym, a Jeep jest zbudowany na ramie. Można przyjąć że był protoplastą i pomysłodawcą obecnych suv-ów, jednak był to tylko dobrze wykończony samochód terenowy. Toyota stworzyła samochód na bazie Corolli. Przede wszystkim był to pierwszy samochód o nadwoziu samonośnym, który nic wspólnego nie miał z samochodami terenowymi, oprócz napędzanych 2 osi i wyglądem przypominał terenówkę. Nota bene chwilę później Toyota zaprezentowała model RAV4 EV o napędzie elektrycznym. Zasięg wówczas wynosił 190km. Samochód był praktycznie bezawaryjny.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pogadać możemy z przyjemnością a także rady i analizy czytam i przecież nie mam żadnych pretensji tylko się przekomarzam, natomiast... Niezwykle denerwujące i nieuczciwe jest pisanie kłamstw - psuje fajne przekomarzanie. Nigdzie i nigdy nie napisałem, że mój rower czy inna rzecz jest najlepsza. Jest wystarczający, da się na nim, mnie wystarcza itd. - czy to jest kurde synonim najlepszy???? NIE! I nikomu nie wtykam bzdur, że ma jeździć na takim czy owakim bo ja na takim jeżdżę. To taka uwaga na marginesie fajnego przekomarzania (chyba będę częściej używał tego słowa bo jest zajebiste.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcos73 napisał:

Ja bym tak szybko nie ferował wyroków, SUV-y też miały umrzeć śmiercią naturalną i miała być to chwilowa moda. Ale maja się dobrze na tyle, że sam stałeś się posiadaczem takiego i nota bene sobie go chwalisz. Jedynie samo nazwa Gravel jest nowinką, bo pierwowzory były już dawno - w połowie XX wieku (dużo szybciej niż powstał rower MTB - chyba koniec lat 70-tych ) z powodzeniem stosowane w wojsku, zastępujące oddziały konne.

25th-infantry-bicycle-Corps-Detail.jpg.6412eeca552dec9d1b50b1d4a6cf3320.jpg

Pomysł odgrzebany w USA i stworzony na potrzeby tamtejszego rynku (znając życie podpatrzone i stworzone na bazie popularnych samoróbek). Maja masę dróg utwardzonych, jednak o nawierzchni zbyt wymagającej dla klasycznej szosy. Rowery dalekiego zasięgu w lekki teren i asfalty, szeroko wykorzystywane w bikepacking-u, który w Stanach jest bardzo popularny. Rower sporo się różni od szosy jak również od przełajowca, przede wszystkim jest długi i wyższy, co dodaje mu stabilności, a pozycja jest wyższa i bardziej wygodna. Rower do pokonywania długich dystansów w zróżnicowanym terenie. A dzięki geometrii rodem z MTB można się obyć bez przedniego amortyzatora i zamontować dość szerokie opony, nawet bezdętki, ale jest równie stabilny jak rowery górskie. No i zasadnicza cecha która go różni od mtb- jest bardzo szybki, a brak jakiekolwiek amortyzacji, sprawia 

że jest jeszcze prostszy.

Szkoda że Mitek nawet nie rzucił "do przemyślenia". Bo z jego opisów - tego co robi na rowerze wynika, że to propozycja idealna na kolejne X lat.

Mitek nie jest zdecydowana większością. Zdecydowana większość nie przejeżdża w ciągu 500 km i nie jeździ na nim nieomal codziennie. Z jego doświadczeniem i sprecyzowanymi celami do czego i gdzie się ten rower ma sprawdzać, zakup takiego samego roweru mija się z celem.

pozdro

 

Cześć

Wiesz koncepcyjnie może i tak było ale przenikanie się technologii, zapożyczanie itd. Wydaje się, że kluczem jest tu nazwa idealnie trafione hasło. Sam gravel chyba w prostej linii powstał z rowerów w rodzaju Paris-Roubaix S-worksa czyli zmodyfikowanej i przystosowanej do jazdy w cięższym terenie szosy.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mitek napisał:

To taka uwaga na marginesie fajnego przekomarzania (chyba będę częściej używał tego słowa bo jest zajebiste.

To prawda, w tle mamy bzykanie i upuszczanie niewielkich porcji krwi. Takie drobne upierdliwości gdzie trzeba natrętów odganiać. Równie fajne jest rozindyczyć.

Z niby podobnej bajki - miałem kiedyś logo do mojego bloga "Od słonić  Fotografię" gdzie był słoń przesuwający "od" także spacja raz znikała i się pojawiała... 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele pojeżdżone w koło komina - jak widać komin się rozrasta, bo zahacza o wyżynę Miechowską i dolinę Prądnika:-)

Poranny dojazd samochodem do miejscowości Książ Wielki - dzięki S7 dojazd trwa około 2h.

Cała trasa wyszła bardzo ładna - ruch samochodowy nie licząc odcinak Skała-Ojców bardzo symboliczny. Jakość asfaltów znakomita no i całą drogę coś się działo, bo teren całkiem ładnie pofalowany.

 

IMG_20240818_111922.thumb.jpg.914c102961304bdaadd91d4afc816a44.jpg

IMG_20240818_162226.thumb.jpg.ef53c1bd1a168561bd048ff8ac72551c.jpg

IMG_20240818_123459.thumb.jpg.21b7d1f4fdf6196c3abee1d9f62ca87d.jpg

IMG_20240818_123932.thumb.jpg.f22d11a420e995bc109fb2dd5041d8f4.jpg

IMG_20240818_163525.thumb.jpg.93172dec44a80d52909f78072f320a76.jpg

Screenshot_2024-08-18-17-27-40-13_d9aa206de00b4b7c29deeb8e9ccbd9e7.thumb.jpg.87deeeede4b4a694dbcfa17b366c0744.jpg

Edytowane przez cyniczny
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/20/2024 at 6:56 AM, Lexi said:

przy okazji może poznasz w górach ludzi od których nauczysz sie "dobrych górskich zwyczajów" (jeśli nic o nich nie wiesz)...

Takie czasy, że wystarczy użyć AI, żeby sobie te "dobre zwyczaje" zwizualizować...

image.thumb.webp.4812b615d8e32adf918b63c14ed41b47.webp1614702989_image(4).thumb.webp.580aa16ef9160f65c2ca2337adffcc18.webp

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SzymQ napisał:

Takie czasy, że wystarczy użyć AI, żeby sobie te "dobre zwyczaje" zwizualizować...

image.thumb.webp.4812b615d8e32adf918b63c14ed41b47.webp1614702989_image(4).thumb.webp.580aa16ef9160f65c2ca2337adffcc18.webp

To wersja wyjątkowo elegancka. Ja bym szedł w kierunku połączenia jaskiniowców z ich bolidami a jako narzędzi użyłbym maczugi, ew. bejsbola, maczety czy piły mechanicznej... aby trochę do klasyki nawiązać. PS bynajmniej nie piję do Lexiego już szybciej do niego przepijam, symbolicznie, bo przed południem.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Jeep nigdy nie był dobrze wykończony (za wyjątkiem wersji specjalnych)..zbyt duże związki ma z badziewnym Chryslerem... 

Tak, pewnie masz rację, ale w porównaniu np do typowej terenówki jak Defender - to był samochód luksusowo wykończony 😉. Poniekąd nadawał się do codziennego użytku, jako terenówka jak i samochód rodzinny.

pozdro

ps. Samochody amerykańskie nigdy nie słynęły z jakości wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, star said:

To wersja wyjątkowo elegancka. Ja bym szedł w kierunku połączenia jaskiniowców z ich bolidami a jako narzędzi użyłbym maczugi, ew. bejsbola, maczety czy piły mechanicznej... aby trochę do klasyki nawiązać.

Ja po prostu nie znam się na etykiecie wytrawnych górskich turystów i potraktowałem przekaz dosłownie 🙂 Ale jak chcesz się pobawić to śmiało https://flux-1.ai/ 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcos73 napisał:

Tak, pewnie masz rację, ale w porównaniu np do typowej terenówki jak Defender - to był samochód luksusowo wykończony 😉. Poniekąd nadawał się do codziennego użytku, jako terenówka jak i samochód rodzinny.

pozdro

ps. Samochody amerykańskie nigdy nie słynęły z jakości wykończenia.

Defender podobnie jak Wrangler to auta specyficzne ze względu na swoją “kultowość”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...