Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, grimson napisał:

Track:

IMG_2386.jpeg

Szybki choć może po kawce już nie taki znowu wściekły? Graty.

Ja wróciłem z wielkopolski gdzie miałem rytuał poranny rower kąpiel rower, przyjemnie bo trochę terenu polodowcowego więc i spufać się zdołałem, a popływać tak do połowy jeziorka dymaczewskiego że się tak wyrażę. 3x jeno... https://g.co/kgs/KwxWnsu

Edytowane przez star
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, star napisał:

Szybki choć może po kawce już nie taki znowu wściekły? Graty.

Ja wróciłem z wielkopolski gdzie miałem rytuał poranny rower kąpiel rower, przyjemnie bo trochę terenu polodowcowego więc i spufać się zdołałem, a popływać tak do połowy jeziorka dymaczewskiego że się tak wyrażę. 3x jeno... https://g.co/kgs/KwxWnsu

Jadąc na południe trasy, mocno wiało na czoło. Powrót na równych odcinkach z prędkościami 30-32km/ godz. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Jadąc na południe trasy, mocno wiało na czoło. Powrót na równych odcinkach z prędkościami 30-32km/ godz. 
 

Cześć

A czy masz przy rowerze pochyłomierz? Bo widzę, że wieje 7-8m/s S a to jest wiatr z którym jedziesz pod 40km/h bez problemu. Może tam jest po prostu lekko pod górkę. Ja tak mam w drodze do pracy, że dopiero po parokrotnej jeździe dokładnie się zorientowałem gdzie jest górka a gdzie jest lekki spadek i jak to wpływa na prędkość jazdy w połączeniu z wiatrem - różnice do 15km/h'

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A czy masz przy rowerze pochyłomierz? Bo widzę, że wieje 7-8m/s S a to jest wiatr z którym jedziesz pod 40km/h bez problemu. Może tam jest po prostu lekko pod górkę. Ja tak mam w drodze do pracy, że dopiero po parokrotnej jeździe dokładnie się zorientowałem gdzie jest górka a gdzie jest lekki spadek i jak to wpływa na prędkość jazdy w połączeniu z wiatrem - różnice do 15km/h'

Pozdro

Nie mam pochyłomierza. Lekkie nachylenie sprawdzam organoleptycznie, trudniej się pedałuje - lekkie wzniesienie, oczywiście bez wiatru. 

W swoim czasie miałem okazję jechać w mocniejszym wietrze, oczywiście pod wiatr było mocno wolno, za to z wiatrem jechałem długie fragmenty na moim MTB z prędkością 34km/godz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jazda pod wiatr to duża sztuka. Cały czas pracuję nad tym żeby minimalizować różnice. To przede wszystkim kwestia dobrania biegu i umiejętności długiej jazdy na wysokiej kadencji - zero pchania z nogi. Udaje mi się już jeździć prawie równo i koszty jazdy pod wiatr nie są dużo większe ale są zawsze.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Jazda pod wiatr to duża sztuka. Cały czas pracuję nad tym żeby minimalizować różnice. To przede wszystkim kwestia dobrania biegu i umiejętności długiej jazdy na wysokiej kadencji - zero pchania z nogi. Udaje mi się już jeździć prawie równo i koszty jazdy pod wiatr nie są dużo większe ale są zawsze.

Pozdro

Dziś było ciepło, o 6 rano 22 st. Więc jazda nie w softshellu a zwykłym t-shirt na rower. Aerodynamika coś tam dokłada i odejmuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grimson napisał:

Dziś było ciepło, o 6 rano 22 st. Więc jazda nie w softshellu a zwykłym t-shirt na rower. Aerodynamika coś tam dokłada i odejmuje.

Cześć

W soft shellu w lecie, w temp powyżej 5 stopni...? To jaką Ty masz termikę brachu..? Powyżej 5 stopni to już tylko koszulka rękawki i kamizelka a i tak sporo potu się wylewa...

Aerodynamika na tym poziomie nie ma znaczenia. Witold drze łacha.

Właśnie wróciliśmy z fajnej rowerowej knajpy. Mamy do niej 25 km ale warto jechać jak tylko jest trochę czasu bo jest Pilsener niepasteryzowany lany...

Dzisiaj nasz serdeczny kumpel z którym przejechaliśmy sporo km w tym parę ultra zdanie kwintesencję sensu życia wypowiedział: "Stary jak jedziesz tą stówkę czy dwieście czy w ogóle jakiś inny trening to to musi mieć jakiś sens. Przynajmniej ten jeden browar na mecie musi być, ale to jest takie absolutne minimum. Przecież to musi mieć jakiś sens!"

 

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W soft shellu w lecie, w temp powyżej 5 stopni...? To jaką Ty masz termikę brachu..? Powyżej 5 stopni to już tylko koszulka rękawki i kamizelka a i tak sporo potu się wylewa...

Aerodynamika na tym poziomie nie ma znaczenia. Witold drze łacha.

Właśnie wróciliśmy z fajnej rowerowej knajpy. Mamy do niej 25 km ale warto jechać jak tylko jest trochę czasu bo jest Pilsener niepasteryzowany lany...

Dzisiaj nasz serdeczny kumpel z którym przejechaliśmy sporo km w tym parę ultra zdanie kwintesencję sensu życia wypowiedział: "Stary jak jedziesz tą stówkę czy dwieście czy w ogóle jakiś inny trening to to musi mieć jakiś sens. Przynajmniej ten jeden browar na mecie musi być, ale to jest takie absolutne minimum. Przecież to musi mieć jakiś sens!"

 

Pozdro

... dobre!.

IMG_1787.jpeg.03332914b851411eada2c1dcbc

Edytowane przez star
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wczoraj ze względu na duchotę kółeczko rodzinne po Puszczy Niepołomickiej. Wbrew pozorom, podczas jazdy to ciepło nie było aż tak odczuwalne, a w lesie to juz luksusik. Trafiliśmy na zakończenieł Biegu Żubra w Niepołomicach a i zawodników z Wisły 1200 widzieliśmy po drodze na WTR-ce biegnącej wałami. Generalnie to wczoraj było lepiej jechać niż stać, bo było chłodniej. 

IMG_4403.thumb.jpg.6b1d9ac1ebbcf3c6ac1d42b5cf93eb5c.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Wczoraj ze względu na duchotę kółeczko rodzinne po Puszczy Niepołomickiej. Wbrew pozorom, podczas jazdy to ciepło nie było aż tak odczuwalne, a w lesie to juz luksusik. Trafiliśmy na zakończenieł Biegu Żubra w Niepołomicach a i zawodników z Wisły 1200 widzieliśmy po drodze na WTR-ce biegnącej wałami. Generalnie to wczoraj było lepiej jechać niż stać, bo było chłodniej. 

IMG_4403.thumb.jpg.6b1d9ac1ebbcf3c6ac1d42b5cf93eb5c.jpg

Była duchota ale za to było pusto.. jechaliśmy wczoraj Velo Skawa (to znaczy trasą która kiedyś będzie Velo Skawa) i trochę ulicami. O ile w okolicach Zatora i Wadowic zawsze jest w wakacje młyn to naprawdę pusto było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W soft shellu w lecie, w temp powyżej 5 stopni...? To jaką Ty masz termikę brachu..? Powyżej 5 stopni to już tylko koszulka rękawki i kamizelka a i tak sporo potu się wylewa...

Aerodynamika na tym poziomie nie ma znaczenia. Witold drze łacha.

Właśnie wróciliśmy z fajnej rowerowej knajpy. Mamy do niej 25 km ale warto jechać jak tylko jest trochę czasu bo jest Pilsener niepasteryzowany lany...

Dzisiaj nasz serdeczny kumpel z którym przejechaliśmy sporo km w tym parę ultra zdanie kwintesencję sensu życia wypowiedział: "Stary jak jedziesz tą stówkę czy dwieście czy w ogóle jakiś inny trening to to musi mieć jakiś sens. Przynajmniej ten jeden browar na mecie musi być, ale to jest takie absolutne minimum. Przecież to musi mieć jakiś sens!"

 

Pozdro

Jeżdżę w godzinach mocno porannych. W okresie późno wiosennym, wakacje i wczesna jesień, to jest od 10st C w górę. Jak daje po nerkach to na początek mam softshell, który potem zdejmuję, jak się ociepli. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, grimson napisał:

Jeżdżę w godzinach mocno porannych. W okresie późno wiosennym, wakacje i wczesna jesień, to jest od 10st C w górę. Jak daje po nerkach to na początek mam softshell, który potem zdejmuję, jak się ociepli. 

Cześć

Polecam Ci kamizelkę rowerową. Idealnie się spisuje jako docieplenie w godz. porannych i nocnych no i nic nie wazy i nie zajmuje miejsca. Wiesz, taki ciuch nie musi w żaden sposób grzać, wystarczy, że chroni od wiatru. Moją Rybelek mi kupił w używańcu za 5 czy 7 pln.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jaki mam dziś dzień 😉. Od piątku bawiłem się na Podlasiu na weselu Ani i Krzyśka. Po części oficjalnej nastąpiły poprawiny. Było też trochę pływania, łażenia po okolicy itp.

Poprawiny. Co to były za poprawiny, ojciec Pana młodego jest piwowarem 🍺

IMG-20240629-144941498-HDR.jpg

Nad jeziorem Studzienicznym. 

IMG-20240629-105504959-HDR.jpg

IMG-20240629-105525809-HDR.jpg

Tu nad Nettą (gdzie była oficjalna część imprezy). 

IMG-20240628-181546181-HDR.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, star napisał:

Z Łodzi pisałem już choć tej wielkopolskiej...

z naszej okolic trochę piachu, w polu. trochę błota w lesie było...

Czyli zgodnie z "Piękna nasz Polska cała...". A bardzo przypomina te moje nadmorskie klimaty, które też znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, a_senior napisał:

Czyli zgodnie z "Piękna nasz Polska cała...". A bardzo przypomina te moje nadmorskie klimaty, które też znasz.

Ano. Gdzie się nie ruszysz coś ładnego. Byle zdrowie dopisywało i czas wolny był.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę, że pokluczyliście trochę po trasie Wisły...

Ale dlaczego tak, żeście kluczyli... a teraz sobie przybliżyłem i po prostu to przejazdy przez różne drogi takie wrażenie błądzenia dają.

Pozdrowienia serdeczne

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...