Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Marcos73 napisał:

Obecnie, to moja najbliższa okolica😉. Przez tydzień. 
pozdro

Zazdroszczę. Ja miałem własną plażę tylko z rana gdzieś w Kalabrii, choć i Białogórze chodzimy poza sezonem na prywatne, teraz z nogami to mogę sobie sfotografować egzotyczną… fototapetę, boho aparts… w Toruniu. Baw się dobrze i dbaj o zwierzęta małe i duże, foczki i kaszaloty… przypomina mi się mem z gościem z piwem przed tv który przy wyborach miss podsumowuje jedną z uczestniczek ale kaszalot nie wiadomo  czy śmiać się czy płakać, Grimsona też pozdrawiam;-)

IMG_1252.jpeg.14861dc26489af7b031fcff27e
 

IMG_1590.jpeg.7ffca51fd79eb99ac83587cf53

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za rok, za dzień, za chwilę razem nie będzie nas...". Piękne słowa A. Osieckiej z pięknej piosenki "Upływa szybko zycie.". Na zdjęciu widać domek. Niewiele brakuje mu do ukończenia. Blisko stąd do mojej chatki. Piękne widoki na Gorce, Szczawę. Działkę kupił gość jakieś 20 lat temu, ale za budowę domu wziął się w zeszłym roku. Po 60., wkrótce emerytura, będzie gdzie pojechać. I kilkanaście dni temu tragedia. Spadł z kilku metrów w środku domu na beton. Helikopter, szpital, śpiączka. Wczoraj dowiedziałem się, że nie żyje. Za każdym razem gdy tam przechodzę, a robię to prawie codziennie, ściska mi się serce. Pamietajcie, doceniajmy każdą chwilę, nie narzekajmy na pierdoły, bo...

domek.jpg

20240620_164013.jpg

Edytowane przez a_senior
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan napisał:

najważniejsze aby dożyć w zdrowiu do emerytury

No i trochę tego zdrowia utrzymać na emeryturze by z niej skorzystać. 🙂

Dopiero dziś rozpocząłem rowerowanie w górach. Podpompowałem koła, itd. Sprawdziłem czy daję rady na trudniejszych zjazdach. Daję. 🙂 I zaraz telefon od małżonki z nieodległej, ok. 10 km, Kamienicy. Czy mógłbyś przyjechać z kluczykami, bo swoje zatrzasnęłam w samochodzie - zapytała. 🙂 Co było robić, przyjechałem na rowerze niedawno otwartą ścieżka rowerową wzdłuz rzeki. Bardzo ładna. Oto jej fragment.

sciezka.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, a_senior napisał:

"Za rok, za dzień, za chwilę razem nie będzie nas...". Piękne słowa A. Osieckiej z pięknej piosenki "Upływa szybko zycie.". Na zdjęciu widać domek. Niewiele brakuje mu do ukończenia. Blisko stąd do mojej chatki. Piękne widoki na Gorce, Szczawę. Działkę kupił gość jakieś 20 lat temu, ale za budowę domu wziął się w zeszłym roku. Po 60., wkrótce emerytura, będzie gdzie pojechać. I kilkanaście dni temu tragedia. Spadł z kilku metrów w środku domu na beton. Helikopter, szpital, śpiączka. Wczoraj dowiedziałem się, że nie żyje. Za każdym razem gdy tam przechodzę, a robię to prawie codziennie, ściska mi się serce. Pamietajcie, doceniajmy każdą chwilę, nie narzekajmy na pierdoły, bo...

domek.jpg

Piękne miejsce a historia niestety bardzo realna. Mnie o tych chwilach przypomina dziewczyna. Ona miała okazję "wrócić z zaświatów".  Wypadek w górach, złamany kręgosłup, pęknięta czaszka, 3 operacje na mózgu i kilka tygodni w śpiączce. Nieraz opowiada, jak uczyła się świata na nowo. Pamięta np. jak pierwszy raz zobaczyła lustro i przestraszyła się "jakieś postaci" na ścianie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, a_senior napisał:

No i trochę tego zdrowia utrzymać na emeryturze by z niej skorzystać. 🙂

Dopiero dziś rozpocząłem rowerowanie w górach. Podpompowałem koła, itd. Sprawdziłem czy daję rady na trudniejszych zjazdach. Daję. 🙂 I zaraz telefon od małżonki z nieodległej, ok. 10 km, Kamienicy. Czy mógłbyś przyjechać z kluczykami, bo swoje zatrzasnęłam w samochodzie - zapytała. 🙂 Co było robić, przyjechałem na rowerze niedawno otwartą ścieżka rowerową wzdłuz rzeki. Bardzo ładna. Oto jej fragment.

sciezka.jpg

Załóż nowy temat "egzystencja emeryta, czyli co udało nam się zrobić zanim kopiemy w kalendarz" 

Edytowane przez Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jan napisał:

Załóż nowy temat "egzystencja emeryta, czyli co udało nam się zrobić zanim kopiemy w kalendarz" 

Nie narzekam na moje emeryckie życie. Teraz niewiele robię, ale będąc już na emeryturze a jeszcze pracując, udało sie kilka spraw załatwić. I nie nagrzeszyć za wiele. 🙂

Podrzucam kolejne zdjęcia z okolic. Tego dziś się już prawie nie widzi. A dla przypomnienia dołączam zdjęcie z podobnych okoliczności z 1986 r. Jeszcze z koniem.

20240621_154050.jpg

20240621_153929.jpg

20240621_154045.jpg

20240621_154037.jpg

szczawa11.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kordiankw napisał:

A nieprawda, bo dorożki jeżdżą po Starym Mieście 😊

Czyli kulą w płot. 🙂 Wisłę macie i to większą, nawet kładkę pieszo-rowerową nad nią, zamiast Lajkonika jest Syrenka, hejnału nie macie, ale możecie posłuchać w radio o 12-ej. Gór nie macie, ale i w Krakowie są co najwyżej pagórki. A do tego możecie pojeździć na nartach na Górce Szczęśliwickiej (BTW usypana z gruzów zniszczonej Warszawy po wojnie) a w Krakowie już obecnie nie ma gdzie. Jednego na pewno nie macie. Bliskości gór i takich widoków. 🙂

tatry.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcos73 napisał:

komu będę machał????

Możesz pomachać dzisiaj w Krakowie (pewnie za parę minut) będzie gdzieś meta kolejnego Ride For The Living Oświęcim-Kraków. Rajd organizowany od 2014r przez żydów... brali w nim udział między innymi :

Greg LeMond – trzykrotny zwycięzca tour de France

Joachim Frank – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2017 roku

Bernard Offen – pochodzący z Krakowa Ocalały z Holokaustu, który przeżył pięć obozów koncentracyjnych

Marcel Zielinski – pochodzący z Krakowa Ocalały z Auschwitz

Dan Craven – dwukrotny olimpijczyk i wielokrotny mistrz kolarstwa Namibii

Yoav Bear – dwukrotny mistrz kolarstwa Izraela

Paul Jones – Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce

Walter Braunohler – Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie

W tym roku jakoś mniej ludzi. jedzie. wypas oczywiście pełny - karetki.. serwisy ..policja ..i pewnie ich własna ochrona bo przecież cały świat chce ich zabić..

IMG_4422.thumb.jpg.25afcd474d3a7e53ede36a637b7acf2a.jpg

IMG_4424.thumb.jpg.1f60635d9c4ff7f579876e9383406a51.jpg

Mnie tam szkoda Life Festival Oświęcim... na rowerze można pojechać byle kiedy..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...