Skocz do zawartości

Zegarek


moruniek

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, zając napisał:

Czy rejestruje pływanie (dystans) bez przekłamań? Mam zwykłego smartwatcha Xiaomi Active czy jakoś tak i potrafi nie zarejestrować kilkuset metrów, przez co reszta parametrów też odbiega od rzeczywistości. Zastanawiam się czy bardziej zaawansowane modele sportowych zegarków też tak mają czy sa bardziej precyzyjne?

Cze

Moja Żona ma Garmin Vivoactve4 - to jakiś prostszy model bez navi, ale dobrze rejestruje pływanie - basen, dość łatwo policzyć i w miarę dokładnie. Ma na pewno wbudowany GPS, nie ma map jako takich, ale może Cię pokierować (ma taka funkcję) np. do zaparkowanego samochodu. Chyba o GPS śledzi i zapisuje aktywności.

pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Moja Żona ma Garmin Vivoactve4 - to jakiś prostszy model bez navi, ale dobrze rejestruje pływanie - basen, dość łatwo policzyć i w miarę dokładnie. Ma na pewno wbudowany GPS, nie ma map jako takich, ale może Cię pokierować (ma taka funkcję) np. do zaparkowanego samochodu. Chyba o GPS śledzi i zapisuje aktywności.

pozdro

Hej,
Patrzę w specyfikację i tam jest dosyć mało aktywności, czyli że np. jak chcę pograć w squasha to zegarek już nie ogarnie?

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zając napisał:

Hej,
Patrzę w specyfikację i tam jest dosyć mało aktywności, czyli że np. jak chcę pograć w squasha to zegarek już nie ogarnie?

obraz.png

Pewnie tak 😉. To nie jest jakiś wysoki model - kosztował coś chyba 1000 zeta. U Żony się sprawdza. Dla jej aktywności jest wystarczający, jak kupowała - to sprawdzała jakie aktywności obsługuje. Stwierdziła, że ok. Generalnie to długo trzyma bateria. Jedyny problem to ładowanie, a w szczególności dedykowany kabelek, który jak skarpetki w praniu, wiecznie ginie 🙂.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, no właśnie wychodzi mi że musiałabym jakiegoś multisportowego superdrogiego garmina wybrać 😐 mam zwykłego smartwatcha za parę stówek, ale ma dużo więcej aktywności do wyboru - można sobie z bardzo dużego pakietu różnych sportów wybrać te, które kogoś interesują (łącznie np. z tenisem stołowym, badmintonem, jazdą na rolkach, i innymi dziwactwami z zakresu szeroko pojętej rekreacji :D) tylko to pływanie tak nie do końca się sprawdza... a akurat pływam regularnie i mnie to denerwuje.

Edytowane przez zając
literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zając napisał:

Dziękuję, no właśnie wychodzi mi że musiałabym jakiegoś multisportowego superdrogiego garmina wybrać 😐 mam zwykłego smartwatcha za parę stówek, ale ma dużo więcej aktywności do wyboru - można sobie z bardzo dużego pakietu równych sportów wybrać te, które kogoś interesują (łącznie np. z tenisem stołowy, badmintonem, jazdą na rolkach, i innymi dziwactwami z zakresu szeroko pojętej rekreacji :D) tylko to pływanie tak nie do końca się sprawdza... a akurat pływam regularnie i mnie to denerwuje.

Cze

 

To taki kompromis, między użytecznością a ceną. Ale koszt nie był tutaj najważniejszy, bo te mocno zaawansowane zegarki trzeba jeszcze ogarnąć co, jak i gdzie. Zegarek miał być na tyle prosty, żeby Żona mogła go opanować bez doktoratu. Różne modele były na tapecie - ale ten wydawał się spełniać funkcję, które Ona potrzebuje. Jedynie ładowanie ją wkurza, bo wiecznie gubi kabelek, bo .... dość rzadko go ładuje. Ja miałem i-watch (się niestety rozbił) i 24h to był max co mógł wytrzymać na baterii.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcos73 napisał:

Cze

Ja miałem i-watch (się niestety rozbił) i 24h to był max co mógł wytrzymać na baterii.

pozdro

No nieee, 24h?!  To mój chińczyk wytrzymuje tydzień bez problemu i ma fajną ładowarkę, na która się po prostu kładzie zegarek (styki na okrągłej podstawce, nie indukcyjnie), wychodzi że nie jest najgorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcos73 napisał:

szczególności dedykowany kabelek, który jak skarpetki w praniu, wiecznie ginie

Suunto od modelu Verticala zrobił świetny patent na kabelek który już nigdzie nie ginie 🤪IMG_1946.thumb.jpeg.c4993e67dcbf6d0881861da65907b0bd.jpeg

Garmin’a nigdy nie miałem więc nie mogę się wypowiedzieć ale Suunto mam już lata i zrobili straszy krok do przodu właśnie od modelu Vertical porównując z  poprzednimi ich modelami .

Z czystym polecam 

https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Zegarki-sportowe/suunto-vertical/suunto-vertical-all-black/

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zając napisał:

No nieee, 24h?!  To mój chińczyk wytrzymuje tydzień bez problemu i ma fajną ładowarkę, na która się po prostu kładzie zegarek (styki na okrągłej podstawce, nie indukcyjnie), wychodzi że nie jest najgorszy...

Tak, właśnie to był problem, bardzo krótko trzyma bateria, za tą cenę to porażka. Ale ładowanie indukcyjne i szybkie robiło robotę. Miał sporo aktywności, ale tego nie używałem. Mnie głównie był potrzebny do powiadomień i szukania telefonu zostawionego gdzieś na produkcji na którejś z hal lub w którymś biurze 😉. A na tym polu sprawdzał się wyśmienicie. Jak policzę ile zaoszczędziłem czasu na szukaniu telefonu, to się koszt zakupu po 2 tygodniach zwrócił z nawiązką.

pozdrawiam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Victor napisał:

Garmin’a nigdy nie miałem więc nie mogę się wypowiedzieć ale Suunto mam już lata i zrobili straszy krok do przodu właśnie od modelu Vertical porównując z  poprzednimi ich modelami .

Z czystym polecam 

https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Zegarki-sportowe/suunto-vertical/suunto-vertical-all-black/

 

 

Jest gigantyczny - tarcza przekracza wymiar mojego nadgarstka 😁:

Wymiary

49 x 49 x 13,6 mm / 1,93 x 1,93 x 0,54 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Zobacz na nowy Race S 

 

Wymiary 45 x 45 x 11,4 mm / 1,77 x 1,77 x 0,45 "

https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Zegarki-sportowe/suunto-race-s/suunto-race-s-all-black/

 

Już lepiej (wymiar maksymalny dla mnie). Ma tam niby +95 trybów sportowych ale nie wiem gdzie szukać jakie to tryby - wiesz może? Dziwna ta strona, dużo obrazków a mało informacji.
Przy okazji - czy sprawdzałeś Suunto w pływaniu czy jest wiarygodny pod kątem liczenia dystansu, rozpoznawania stylów etc?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zając napisał:

czy sprawdzałeś Suunto w pływaniu czy jest wiarygodny pod kątem liczenia dystansu, rozpoznawania stylów etc?

Tak, pływam i wszystko jest ok z wcześniejszym modelem bywało różnie .
 

Suunto ma też model Ocean ale koperta również wielka jak na twój nadgarstek 

https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Przyrzdy-pomiarowe-do-nurkowania/suunto-ocean/suunto-ocean-all-black/

Trybów sportowych jest naprawdę masa od frisbee,rugby,krykiet,kręgle,squash czego nigdy nie używałem po klasyczne rower,basen,narciarstwo,bieganie itd ale bez możliwości płacenia . Typowy sportowy kombajn z rewelacyjną baterią.

 

Tu masz taki większy poradnik o zegarku 

https://www.suunto.com/pl-pl/Wsparcie/Pomoc-dotyczaca-produktow/suunto_9/suunto_9/funkcje/

Edytowane przez Victor
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Victor napisał:

Tak, pływam i wszystko jest ok z wcześniejszym modelem bywało różnie .
 

Suunto ma też model Ocean ale koperta również wielka jak na twój nadgarstek 

https://www.suunto.com/pl-pl/produkty/Przyrzdy-pomiarowe-do-nurkowania/suunto-ocean/suunto-ocean-all-black/

Trybów sportowych jest naprawdę masa od frisbee,rugby,krykiet,kręgle,squash czego nigdy nie używałem po klasyczne rower,basen,narciarstwo,bieganie itd ale bez możliwości płacenia . Typowy sportowy kombajn z rewelacyjną baterią.

Już się napaliłam, to musi mieć jakiś minus....
Ocean to nie dla mnie - u mnie pływanie tylko jako element zdrowego stylu życia (kręgosłup) a nie jakieś wybitne ukierunkowanie na wodę. ale jak piszesz że jest squash, to już go lubię. Mogliby dodać płatności kartą...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zając napisał:

Czy rejestruje pływanie (dystans) bez przekłamań? Mam zwykłego smartwatcha Xiaomi Active czy jakoś tak i potrafi nie zarejestrować kilkuset metrów, przez co reszta parametrów też odbiega od rzeczywistości. Zastanawiam się czy bardziej zaawansowane modele sportowych zegarków też tak mają czy sa bardziej precyzyjne?

Używam go tylko na basenie więc dystans wylicza w prosty sposób z nawrotów - GPS jest wyłączony. Generalnie raczej to prawidłowo wylicza, czasem jedynie jak się zatrzymam na kapkę dłużej po nawrocie i nie wcisne pauzy to potrafi doliczyć jedna długość górka. No i czasem pływam na 50 metrowym basenie, wtedy muszę się pilnować żeby w opcjach zmienić długość basenu na odpowiednią. Na otwartych akwenach nie pływałem z nim więc trudno powiedzieć.

Edytowane przez cyniczny
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, cyniczny napisał:

Używam go tylko na basenie więc dystans wylicza w prosty sposób z nawrotów - GPS jest wyłączony. Generalnie raczej to prawidłowo wylicza, czasem jedynie jak się zatrzymam na kapkę dłużej po nawrocie i nie wcisne pauzy to potrafi doliczyć jedna długość górka. No i czasem pływam na 50 metrowym basenie, wtedy muszę się pilnować żeby w opcjach zmienić długość basenu na odpowiednią. Na otwartych akwenach nie pływałem z nim więc trudno powiedzieć.

Cześć

Chyba, a raczej na pewno masz rację. To jakiś prosty mechanizm zliczania. Żonie to dobrze zlicza, ale Ona dobrze pływa, tzn. w młodości (podstawówka/liceum/studia) pływała w klubie. Być może to ma wpływ na owe prawidłowe zliczanie, umiejętność nawrotów. W klasyku to nawet do Niej nie startuję 🙂, bo wącham przysłowiowy smród po 5-ciu metrach. Jakoś niby nie bardzo się rusza, a płynie bardzo szybko.

pozdro

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Chyba, a raczej na pewno masz rację. To jakiś prosty mechanizm zliczania. Żonie to dobrze zlicza, ale Ona dobrze pływa, tzn. w młodości (podstawówka/liceum/studia) pływała w klubie. Być może to ma wpływ na owe prawidłowe zliczanie, umiejętność nawrotów. W klasyku to nawet do Niej nie startuję 🙂, bo wącham przysłowiowy smród po 5-ciu metrach. Jakoś niby nie bardzo się rusza, a płynie bardzo szybko.

pozdro

 

Cześć

Jeżeli ktoś trenował pływanie te parę czy - tu jak czytam ponad 10 lat - to żaden amator nie będzie miał podejścia, no chyba, że Spiochu. 🙂

Pozdro

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

używam Garmina 6x Pro - cokolwiek to oznacza. Ilość modeli i oznaczeń, mocno rozbudowana i nieco wprowadza w błąd.

Jest dość duży, ma navi, dobrze liczy wysokość (bywa przydatne). Ma wbudowane mapy ośrodków narciarskich (przydatne podczas mgły, na tych większych). Co do pływania całkiem dobrze liczy dystans, pływam głównie w otwartych akwenach. 

Słabo radzi sobie z rejestrowaniem piłki nożnej. Jak mam ustawione bieganie, a nagle się zatrzymam, chce wysyłać "powiadomienie ratunkowe". Musiałem to skasować w ustawieniach biegania (używam tylko przy piłce nożnej). 

Tu ostatnie pływanie.

Screenshot-20240702-114239.png

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2024 o 11:48, moruniek napisał:

Cześć,

używam Garmina 6x Pro - cokolwiek to oznacza. Ilość modeli i oznaczeń, mocno rozbudowana i nieco wprowadza w błąd.

Jest dość duży, ma navi, dobrze liczy wysokość (bywa przydatne). Ma wbudowane mapy ośrodków narciarskich (przydatne podczas mgły, na tych większych). Co do pływania całkiem dobrze liczy dystans, pływam głównie w otwartych akwenach. 

Słabo radzi sobie z rejestrowaniem piłki nożnej. Jak mam ustawione bieganie, a nagle się zatrzymam, chce wysyłać "powiadomienie ratunkowe". Musiałem to skasować w ustawieniach biegania (używam tylko przy piłce nożnej). 

Tu ostatnie pływanie.

Screenshot-20240702-114239.png

No właśnie zastanawiałem się nad fenix 7 ze względu na dotyk przydatny w mapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrzysiekK napisał:

No właśnie zastanawiałem się nad fenix 7 ze względu na dotyk przydatny w mapach.

Popatrz na Zalando Lounge - jak startuje promocja (7:00 co kilka dni) bywa poniżej 2000 zł. Tylko, że po 15 minutach jest już wyprzedany. Ostatnio poszedł za 1699 zł.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.08.2024 o 22:09, moruniek napisał:

Dostałem od nich propozycję wymiany na nowy model

Jakiś rok temu zepsułem sobie nawigacje i też mi zaproponowali nowy model a że model drogi więc za dopłatą 300 Euro. Dopytałem czy dostanę fakturę itd...  Odesłałem starą i dostałem. po paru dniach nową. Nowa przyszła z UK a faktura była imienna wystawiona poza EU.. Nie doprosiłem się o właściwą...potem odpuściłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...