Skocz do zawartości

Materiały szkoleniowe


Adam ..DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, KrzysiekK napisał:

Zerwanie przyczepu bicepsa, zdarza się w ćwiczeniach na ten mięsień, oraz w martwym ciągu. Jak lekarz nie będzie miał jak przyszyć z powrotem mięśnia, to zostanie już zrolowany, pod skórą. 
Paskudny temat.

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam ..DUCH żeby nie było,że wymiękamy a dzieciaki z nas tylko bekę mają 😉 jeszcze chwila a pokażemy gdzie ich miejsce w szeregu 🤣 znaczy na stoku 🥳

To naprawdę dla amatora na pierwszy raz nie jest to proste ćwiczenie ,Tadzio miał ubaw po pachy a ja 🤷‍♂️ no cóż … ; środek ciężkości,stopa,kolano,biodro, balans gibkość ... Trzeba być sprawnym ! 

https://youtube.com/shorts/-40ueQ7ZCJI?si=KJyvyFEPFwMHPwQs

Dlatego w sezonie letnim na tym najbardziej się skupiłem wykonując masę różnych ćwiczeń wzmacniających czy rozciągających ciało aczkowiek na hali ćwicząc w okresie letnim skupiłem się bardziej na sylwetce i przejściu z tyłu do przodu jak i samym zejściu z tego sztywnego wyprostu-odziwo słyszałem,że jest lepiej jak było,podobno jest dużo niżej . 
Raczej takie proste ćwiczenia…szczególnie dwa kije po bokach fajnie ustawia sylwetkę . 

A jeżeli ktoś chce zacząć a nie wie jak z mobilnością to polecam tego wariata ! 5-10-20 minut dziennie robi naprawdę sporą różnicę . Warto !


 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Victor napisał:

@Adam ..DUCH żeby nie było,że wymiękamy a dzieciaki z nas tylko bekę mają 😉 jeszcze chwila a pokażemy gdzie ich miejsce w szeregu 🤣 znaczy na stoku 🥳

To naprawdę dla amatora na pierwszy raz nie jest to proste ćwiczenie ,Tadzio miał ubaw po pachy a ja 🤷‍♂️ no cóż … ; środek ciężkości,stopa,kolano,biodro, balans gibkość ... Trzeba być sprawnym ! 

https://youtube.com/shorts/-40ueQ7ZCJI?si=KJyvyFEPFwMHPwQs

Dlatego w sezonie letnim na tym najbardziej się skupiłem wykonując masę różnych ćwiczeń wzmacniających czy rozciągających ciało aczkowiek na hali ćwicząc w okresie letnim skupiłem się bardziej na sylwetce i przejściu z tyłu do przodu jak i samym zejściu z tego sztywnego wyprostu-odziwo słyszałem,że jest lepiej jak było,podobno jest dużo niżej . 
Raczej takie proste ćwiczenia…szczególnie dwa kije po bokach fajnie ustawia sylwetkę . 

A jeżeli ktoś chce zacząć a nie wie jak z mobilnością to polecam tego wariata ! 5-10-20 minut dziennie robi naprawdę sporą różnicę . Warto !


 

Na filmiku masz potem dużo ćwiczeń ,,na głowę,, czyli żebyś jechał a za dużo o jeździe nie myślał 😉

Gdzieś na forum było o tańcu Makarena na nartach … @Marxx74xcos o tym wie 🙂

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekK i @Victor chodziło o to że ten pierwszy chłopak dzięki swojej "gibkości" robi z nartami co chce - tą gibkość trzeba okiełznać. Ten drugi jest mega sztywny w stawie kolanowym i nadrabia "bananem". Sroga wada...myślę że trener to widzi i go "złamie" a jak go złamie to może prześcignie tego pierwszego. Jaki wniosek dla Nas wszystkich starych ramoli - nie masa, nie rzeźba, nie kondycja.....guma w stawie kolanowym, skokowym, biodrowym....

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@KrzysiekK napisał zadając pytanie: Czyli Adam … kończę fazę sterowania, jestem nisko, wychodzę w górę, jestem na etapie zmiany krawędzi, inicjuje skręt i jestem na nowej fazie sterowania ślizgowi, zbliżam się do linii spadku stoku czyli połowy fazy sterowania i daje bardziej kolana do środka by chwyciła krawędź i tak wykańczam skręt do kolejnej zmiany krawędzi? Popraw ewentualnie proszę …

Odpowiadam - po przekroczeniu linii spadku stoku a w zasadzie chodzi o wykończenie skrętu. Przeglądnij te 134 strony i znajdź materiał filmowy z PN tam gdzie demonstratorzy prezentują skręt NW. Demonstrator wykonuje go wg. zaleceń "starej szkoły" - pracuje w nieco wyższym zakresie, jazda jest bardzo stabilna i zostawia za sobą ślad ślizgowy w całości ewolucji, natomiast demonstratorka nieco bardziej dynamicznie, schodzi niżej i zwiększając zakrawędziowanie z automatu wykańcza skręt śladem cietym. Dodatkowy efektem jest osiągniecie bardzo stabilnej podstawy do W bo finalnie jest to moment gdzie stoimy na dwóch nartach równomiernie. Czy ma to jakieś znaczenie w kontekście posiadania nart??. Ma albowiem kursant dysponujący nartami o większych R - takich zbliżonych do GS sklepowych może nie osiągnąć tego efektu a jest on no powiedzmy konieczny do przejścia w techniki cięte.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Zozumienie własnego ciała czyli luz na nartach,proszę co YT podesłał  😉

 

Z Markiem O. trzeba uwazac, szczegolnie z jego starymi filmikami. Najlepiej umowic sie w Szczyrku czy innej okolicy na wspolna jazde. Mozna to nazwac szkoleniem.... to co prezentuje live to kompletnie inna liga niz materialy z YT... zreszta po nartach tez bylo ciekawie.... ;-))

 
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mig napisał:

Z Markiem O. trzeba uwazac, szczegolnie z jego starymi filmikami. Najlepiej umowic sie w Szczyrku czy innej okolicy na wspolna jazde. Mozna to nazwac szkoleniem.... to co prezentuje live to kompletnie inna liga niz materialy z YT... zreszta po nartach tez bylo ciekawie.... ;-))

 

O to właśnie miałam pytać. To co pokazuje Marek, choćby krótki skręt ( od 3 minuty) a to co wpoił mi Adam, czy to co widzę u Marcosa, to jakby dwie różne jazdy, dwie różne nauki. A pytam, bo szukam wyjazdu szkoleniowego i wpadł mi Inner.ski. Chciałabym znaleźć „ciąg dalszy” nauki u Adama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Z Markiem O. trzeba uwazac, szczegolnie z jego starymi filmikami. Najlepiej umowic sie w Szczyrku czy innej okolicy na wspolna jazde. Mozna to nazwac szkoleniem.... to co prezentuje live to kompletnie inna liga niz materialy z YT... zreszta po nartach tez bylo ciekawie.... ;-))

 

A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i rozwinąć cokolwiek jak ewoluował Marek albo … jak i czym różnią się u Niego szkolenia na żywo od filmów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak ewoluował... A co to ma za znaczenie. Nie będę pisał bezosobowo o historii życia kolegi, którego znam i szanuję - sorry.

Marek opracował swój własny autorski program nauczania, który jest wbrew pozorom bardzo zbieżny z ogólnie znanymi programami edukacyjnymi ale stawia na znacznie większy udział zrozumienia ruchu i filozofii jazdy bez tępego powtarzania ćwiczeń.

Warto poznać Marka i z nim pojeździć - otwiera oczy i głowę.

Pozdro

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

Zozumienie własnego ciała czyli luz na nartach,proszę co YT podesłał  😉

 

Hehe nie znałem tego filmu, otworzyłem i oglądam .. na telefonie … i od razu wiadomo kto to. Marek zrobi skręt, góra dwa i już wszystko jasne  🙂

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KrzysiekK napisał:

A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy i rozwinąć cokolwiek jak ewoluował Marek albo … jak i czym różnią się u Niego szkolenia na żywo od filmów? 

Mitek juz uprzedził. Dodam tylko, ze Marek ma niesamowity dar prezentacji, czego nie widac na YT...

Poza tym fimik wprowadza ważne okreslenie - kompensacja, biorace sie bardziej z jazdy po muldach (nawet na gladkim stoku wystepują 'wirtualne muldy') niz z odciazenia WN. 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kompensacja to jednak staroć, a zabawa z nią daje niesamowitą frajdę, dynamikę i generalnie fajnie wychodzi. Natomiast to co jest u Marka O. to jest fantastyczny luz, miękkość. Czasem udaje się to odczuć, ale sam raczej mam tendencję do usztywniania się, a luz przychodzi po jakimś czasie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SzymQ napisał:

Mega fajny materiał o fizyce i biomechanice narciarstwa. Szkoda, że na początku swojej przygody nie natrafiłem na taką perełkę. Może komuś się przyda.

 

Może wtedy jeździłbyś przodem;-) Sorry za żarcik, ale nie mogę się powstrzymać:-) A film fajny a jakże. Do każdego przemawia co innego. Jeden trafi na charyzmatycznego instruktora inny na książkę inny na film. Ja trafiłem ostatnio na fajnego… lekarza po 20 latach ich unikania jak ognia choć musiałem sobie w ikp przypomnieć gdzie mam lekarza rodzinnego na szczęście w parku tak że rower no więc się leczę;-)

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2024 o 17:33, Victor napisał:

Zozumienie własnego ciała czyli luz na nartach,proszę co YT podesłał  😉

 

A nie chce mi się szukać tego Włoskiego kozaka, co zjechał i niby nie tak stromo. Mam zdjęcie. Moim zdaniem stromo dość. Jechałem tam parokrotnie z pewną dozą nieśmiałości😉.

pozdro

IMG_3619.thumb.jpeg.1906db95ed6f804a6f097df3b2c62e85.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Marcos73 napisał:

A nie chce mi się szukać tego Włoskiego kozaka, co zjechał i niby nie tak stromo. Mam zdjęcie. Moim zdaniem stromo dość. Jechałem tam parokrotnie z pewną dozą nieśmiałości😉.

pozdro

IMG_3619.thumb.jpeg.1906db95ed6f804a6f097df3b2c62e85.jpeg

Wygląda zacnie z tej perspektywy 😉 może kiedyś się wybiorę do tej Madonny 

W moim pierwszym wyjeździe alpejskim do Tignes w centrum jest podobna ściana ciut może dłuższa a może nie ale tak czy siak z niebieskiej wybraliśmy złą czerwoną bo były dwie opcje a z czerwonej już nie było odwrotu i kończyła się właśnie czarna ścianą 🤦‍♂️ . To była moja pierwsza czarna którą zaliczyłem. 

ostatni fragment 😉

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...