Skocz do zawartości

Trochę humoru


Mikoski

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Co do Belgii to się zgadzamy - to nie jest drużyna turniejowa i nigdy nie była.

Co do naszej reprezentacji to się nie zgadzamy bo trener Probierz, któremu absolutnie nie ufałem na początku odważnie przebudowuje drużynę, wprowadził sporo młodych piłkarzy, którzy grają odważnie i rokują na przyszłość. Zresztą piszesz o Zielińskim, który ma 30 lat jako o starym dziadku a chwalisz odkurzonego, o 3 lata starszego, będącego na ewidentnej arabskiej emeryturze Kante, który w ogóle nie miał pomysłu na grę Francji gdy na ławce siedzą takie chłopaki jak Tchouameni (24 lata) czy Camavinga (22 lata), którzy mają papiery na grę jak mało kto.

Być może to celowe, turniejowe posunięcie trenera Francuzów - tego nie wiem.

Pozdro

PS

Jeszcze nic nie wiem ale odezwę się po 13.00 na priv jakby co.

Pomysłu na grę nie miała cała drużyna a dzięki Kante nie dostała lania od Austriaków tu też dużo pomógł niestety sędzia kalosz 😜 ale sam Kante był wszędzie tam gdzie powinien być . 
 

Póki piłka w grze wszystko możliwe . 🤞

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Cześć

…. Urbański 7 min 🤦‍♂️ 

Brakowalo dziś tylko Peszkina 🥃 

Pozdro 

 

 

Najgorszy zawodnik meczu - Lewandowski. Jesteś kontuzjowany, po co blokujesz miejsce koledze na boisku ?

Dlaczego zabrakło gry kombinacyjnej, technicznej przeciwko Austrii ?

Zmieniamy Zielińskiego na Urbańskiego, a nie wystawiamy ich obok siebie. Szymański. Zalewski, Zieliński, Urbański - piłka chodzi i są okazje bramkowe.

p.s.

A tak, żal dupę ściska.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, moruniek napisał:

Zmieniamy Zielińskiego na Urbańskiego, a nie wystawiamy ich obok siebie. Szymański. Zalewski, Zieliński, Urbański - piłka chodzi i są okazje bramkowe.

Brawo 👏

Tak to powinno wygladac od meczu z Holendrami …od pierwszej minuty ! 

Zielo to ma jakaś dziwna traumę która go paraliżuje jak gra obok Lewy 🤷‍♂️ niezrozumiałe dla mnie totalnie na tym poziomie a bije się taki Inter o niego 🤦‍♂️

Jeszcze Kryche mogli zabrać ze sobą 🤦‍♂️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, moruniek napisał:

Najgorszy zawodnik meczu - Lewandowski. Jesteś kontuzjowany, po co blokujesz miejsce koledze na boisku ?

Dlaczego zabrakło gry kombinacyjnej, technicznej przeciwko Austrii ?

Zmieniamy Zielińskiego na Urbańskiego, a nie wystawiamy ich obok siebie. Szymański. Zalewski, Zieliński, Urbański - piłka chodzi i są okazje bramkowe.

p.s.

A tak, żal dupę ściska.   

Decyzję o wejściu na boisko podejmuje zawodnik czy trener?

Kombinacyjnie to grała Austria i bardzo ładnie im to wychodziło, u nas niestety zabrakło kogoś kto będzie rozgrywał (Grosik też się nie sprawdził 😉 ) 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Meczu nie widziałem, nawet bramek czy skrótu, więc mam spokój. Ale:

- pierwszy mecz był meczem z założenia przegranym i wiadomo było, że nikt do trenera czy zawodników  nie będzie miał pretensji bo taki był układ. Pozwoliło to na odważne decyzje i odważną grę bez bagażu psychicznego.

- drugi mecz to inna sprawa bo Austria była (teoretycznie w zasięgu) więc powrót do starych koncepcji i osób. Obecność Lewandowskiego dodatkowo usztywniła drużynę tak jak obecność Ronaldo powoduje, że piłkarze Portugalii muszą siła się powstrzymywać przed tym aby celem gdy było mu nie podawać w każdej sytuacji a i tak to się nie udaje.

- jakbyście nie zauważyli Polska jest obecnie dość słabą drużyną i to w fazie pokoleniowej przebudowy po kłopotach ze zmianami trenerów co powoduje brak długofalowej wizji jej budowy. Oczekiwanie, żebyśmy zrobili jakiś wynika jest tutaj doprawdy całkowicie irracjonalne a cieszyć się należy z symptomów poprawy, z tego, że się strzela na takiej imprezie jedną czy dwie bramki itd. Takie są realia, których nasi szanowni kibice a przede wszystkim "specjaliści od piłki i środowisko dziennikarskie jakoś nie chcą zaakceptować. Szkoda tylko, że kibolstwo szukając radości z popierania zwycięzcy przenosi się do hal i wieśniacko psuje opinie szlachetności siatkarskiego świata.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Meczu nie widziałem, nawet bramek czy skrótu, więc mam spokój. Ale:

- pierwszy mecz był meczem z założenia przegranym i wiadomo było, że nikt do trenera czy zawodników  nie będzie miał pretensji bo taki był układ. Pozwoliło to na odważne decyzje i odważną grę bez bagażu psychicznego.

- drugi mecz to inna sprawa bo Austria była (teoretycznie w zasięgu) więc powrót do starych koncepcji i osób. Obecność Lewandowskiego dodatkowo usztywniła drużynę tak jak obecność Ronaldo powoduje, że piłkarze Portugalii muszą siła się powstrzymywać przed tym aby celem gdy było mu nie podawać w każdej sytuacji a i tak to się nie udaje.

- jakbyście nie zauważyli Polska jest obecnie dość słabą drużyną i to w fazie pokoleniowej przebudowy po kłopotach ze zmianami trenerów co powoduje brak długofalowej wizji jej budowy. Oczekiwanie, żebyśmy zrobili jakiś wynika jest tutaj doprawdy całkowicie irracjonalne a cieszyć się należy z symptomów poprawy, z tego, że się strzela na takiej imprezie jedną czy dwie bramki itd. Takie są realia, których nasi szanowni kibice a przede wszystkim "specjaliści od piłki i środowisko dziennikarskie jakoś nie chcą zaakceptować. Szkoda tylko, że kibolstwo szukając radości z popierania zwycięzcy przenosi się do hal i wieśniacko psuje opinie szlachetności siatkarskiego świata.

Pozdro

Cześć

Z całym szacunkiem ale jeżeli jedziemy na mistrzostwa nie robić wyniku to zostawmy starych dziadków w domu i niech grają tylko młodzi co zaprocentuje w przyszłości bo siedzenie na ławie to sorry ... 
 

@moruniek wyżej napisał dobitnie ale chyba nie zrozumiałeś .

Urbanski lat 19 to środkowy pomocnik tak jak Zieliński czyli dwóch środkowych którzy mogą się płynnie wymieniać pozycjami,robić zamieszanie bo taka jest dziś piłka ….a my gramy jednym i dwoma napastnikami co jak wiadomo żadnego rezultatu od lat 80 nam nie przynosi (przepraszam była Barcelona ale to inna ranga turnieju)  Więc o czym tu dyskutować . 
 

Wczoraj Probierzowi zabrakło jaj a wpływ na to jak zwykle miało to futbolowe środowisko 🤷‍♂️ dlatego ja osobiście nie widzę go w roli selekcjonera. Kolejny celebryta . 
 

Pozdro
 

 

 


 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Cześć

Z całym szacunkiem ale jeżeli jedziemy na mistrzostwa nie robić wyniku to zostawmy starch dziadków w domu i niech ogrywają tylko młodzi co zaprocentuje w przyszłości bo siedzenie na ławie to sorry ... 
 

@moruniek wyżej napisał dobitnie ale chyba nie zrozumiałeś .

Urbanski lat 19 to środkowy pomocnik tak jak Zieliński czyli dwóch środkowych którzy mogą się płynnie wymieniać pozycjami,robić zamieszanie bo taka jest dziś piłka ….a my gramy jednym i dwoma napastnikami co jak wiadomo żadnego rezultatu od lat 80 nam nie przynosi (przepraszam była Barcelona ale to inna ranga turnieju)  Więc o czym tu dyskutować . 
 

Wczoraj Probierzowi zabrakło jaj a wpływ na to jak zwykle miało to futbolowe środowisko 🤷‍♂️ dlatego ja osobiście nie widzę go w roli selekcjonera. Kolejny celebryta . 
 

Pozdro

 

Cześć

Widzę, że nie łapiesz. Napisałem dokładnie to samo co Ty ale ogólnikowo i koncentrując się na aspektach psychicznego podejścia do meczów trenera i zawodników. Nie oceniam decyzji tylko ich podłoże. Ale mogłem równie dobrze napisać:

Probierzowi zabrakło jaj - identyczny przekaz.

Celowo unikam analizy składu, nazwisk itd. bo nie jestem trenerem i się na tym nie znam a nie lubię jak się ze mnie śmieją.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitek napisał:

Cześć

Widzę, że nie łapiesz. Napisałem dokładnie to samo co Ty ale ogólnikowo i koncentrując się na aspektach psychicznego podejścia do meczów trenera i zawodników. Nie oceniam decyzji tylko ich podłoże. Ale mogłem równie dobrze napisać:

Probierzowi zabrakło jaj - identyczny przekaz.

Celowo unikam analizy składu, nazwisk itd. bo nie jestem trenerem i się na tym nie znam a nie lubię jak się ze mnie śmieją.

Pozdro

Mitku nikt się nie śmieje

Holandia jak i Austria były w zasięgu spokojnie do ogrania.

Za mojego życia piłka Polska to bagno (ogólnie pisze ) a we mnie się gotuje bo jest kim grać tylko trzeba im pozwolić grać . 

Pozdro serdeczne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Victor napisał:

Mitku nikt się nie śmieje

Holandia jak i Austria były w zasięgu spokojnie do ogrania.

Za mojego życia piłka Polska to bagno (ogólnie pisze ) a we mnie się gotuje bo jest kim grać tylko trzeba im pozwolić grać . 

Pozdro serdeczne 

 

Cześć

Hmm. Nie wiem czy jest kom grać czy nie bo się na tym nie znam. z czystej statystyki wynika, że pewnie jest bo Polaków jest sporo więc i piłkarzy powinno być...

Natomiast... realnie szanse na podjęcie walki czy też ogranie drużyn, o których wspomniałeś znacznie większe szanse ma np. Albania czy Gruzja. Takie są obecne realnie, których jakoś nie chcecie zauważyć. W piłkę nie grają zawodnicy tylko drużyny. To wielka różnica.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

W piłkę nie grają zawodnicy tylko drużyny. To wielka różnica.

Otóż to ! To nie solowe narciarstwo tylko gra zespołowa !
Jadąc na mistrzostwa trzeba gryźć przysłowiowo trawę a im biegać się nie chce o podaniach dokładnych między sobą już nie pisze bo to jest żenujący poziom,(a kolesie grają przecież w wielkich europejskich klubach ) więc pytanie brzmi-po co jedziesz zostań w klubie odpocznij wypij drinka są wakacje-daj miejsce młodym którzy chcą się pokazać itd…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Victor napisał:

Otóż to ! To nie solowe narciarstwo tylko gra zespołowa !
Jadąc na mistrzostwa trzeba gryźć przysłowiowo trawę a im biegać się nie chce o podaniach dokładnych między sobą już nie pisze bo to jest żenujący poziom,(a kolesie grają przecież w wielkich europejskich klubach ) więc pytanie brzmi-po co jedziesz zostań w klubie odpocznij wypij drinka są wakacje-daj miejsce młodym którzy chcą się pokazać itd…

 

Cześć

OK. Rozumiem, że gdybyś był piłkarzem w wieku 31 lat grającym w klubie z najwyższej półki i dostał powołanie do kadry to byś odmówił. Szacun.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

OK. Rozumiem, że gdybyś był piłkarzem w wieku 31 lat grającym w klubie z najwyższej półki i dostał powołanie do kadry to byś odmówił. Szacun.

Pozdro

Widzisz 😉 że sceny trzeba wiedzieć kiedy zejść …a w historii piłki wielu znakomitych w reprezentacjach ustępowało miejsca młodszym choć w klubach grali nadal na wysokim poziomie . 
 

Pozdro 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

Widzisz 😉 że sceny trzeba wiedzieć kiedy zejść …a w historii piłki wielu znakomitych w reprezentacjach ustępowało miejsca młodszym choć w klubach grali nadal na wysokim poziomie . 
 

Pozdro 
 

 

Cześć

Podaj konkretne przykłady zawodników, którzy odmówili gry w kadrze - ja ich szczerze mówiąc nie znam dlatego chętnie się dowiem. Wydawało mi się, że to raczej kwestia trenerska, powołania itd. a nie decyzji z cyklu albo sobie zagram w kadrze albo nie zagram.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Podaj konkretne przykłady zawodników, którzy odmówili gry w kadrze - ja ich szczerze mówiąc nie znam dlatego chętnie się dowiem. Wydawało mi się, że to raczej kwestia trenerska, powołania itd. a nie decyzji z cyklu albo sobie zagram w kadrze albo nie zagram.

Pozdro

Nie wiem,chociażby Iniesta chyba w wieku 33/34 zakończył reprezentację a w klubie grał do 39 z powodzeniem albo do dziś gra trzeba to sprawdziċ . 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego naszym trampkarzom przestałem kibicować po meczu Polska-Anglia w Chorzowie, w 1993. Marek Leśniak zmarnował dwie 100% sytuacje, jedna z nich utkwiła w głowach Polaków, z komentarzem Szpakowskiego „szansa- o Jezus Maria!”.

Trzeba odstawić drewno nic nie dające polskiej kadrze, typu Lewy czy Grosik. Postawić na młodych, i w oparciu o nich budować skład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Nie wiesz - nie pisz.

Pozdro

Jeżeli wymieniłem jednego to wiem tylko wychodząc z pracy na szybko twoje pytanie mnie zaskoczyło.Jadac autem chwilkę się zastanowiłem i z PL  Kosecki miał 29 lat  albo 28 w Holandii Van Basten przed trzydziestka Ronaldo ( Brazylia ) Cantona (fr) nawet Messi chyba też przed 30 zakończył ale później wrócił, także jest ich wielu .

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę, że trochę naciągasz fakty do postawionej tezy. A tezę postawiłeś, przypominam: "w historii piłki wielu znakomitych w reprezentacjach ustępowało miejsca młodszym choć w klubach grali nadal na wysokim poziomie".

Czy chociaż w jednym przypadku jesteś w stanie udowodnić, że przyczyna rozstania z reprezentacją była właśnie taka?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...