Skocz do zawartości

Zerwany Achilles - co dalej.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Ferra - jezeli komus zaufales, zeby Cie pokroil, to wlasnie On musi decydowac, jak rehab bedzie przebiegal a nie widzowie z forum narciarskiego, ktorzy g....o wiedza o medycynie

 

szczegolnie nawet Ty zdajesz sie nie wiedziec, jaka metoda naprawiono Ci Achillesa. nawet nie wiadomo, czy byl zerwany czesciowo czy calkowicie

 

 

Dwa proste fakty, ktore zmieniaja rehab czasami o 180 stopni!!!!!

 

Wiec konsultuj sie ze swoim lekarzem a nie z kolegami z forum, wlaczajac mnie - oczywiscie sa pewne zasady jak w kazdej operacji, ale szczegoly moze/powinien ustali wylacznie lek operujacy

 

PS wiem, ze Kolezanki I Koledzy chca Ci pomoc na podst wlasnego doswiadczenia; uwagi nt radzenia sobie z kawa sa pomocne, ale co do rehab - jw

 

Kuba ale oczywiście tak zrobię.

Na wypisie ze szpitala mam info jak był naprawiany - szycie koniec do końca, nić vicryl, 3 cm nad guzem piętowym. Zerwanie było całkowite, pisałem już o tym. 

Dzisiaj byłem na zmianę opatrunku u lekarza, który mnie kroił. Wszystko ok, rana się goi. Za maks dwa tygodnie będzie mnie chciał wsadzić w ortezę...a lekarz zajebisty. Chyba najlepszy z jakim miałem do czynienia na NFZ. 

 

Tak że nic nie kombinuję, może bym szukał gdzie indziej gdyby kazano nosić gips 6 tygodni, ale w obecnej sytuacji w pełni zdaję się na chirurga, który mnie operował. 

 

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście, ja miałem cztery wizyty kontrolne i za każdym razem inny lekarz przyjmował na dyżurze. Nawet nie wiem kto mnie kroił, bo kilku lekarzy plus personel pomocniczy było w sali operacyjnej i dopóki nie usnąłem, to niezłe żarty sobie robili.

O kurde, to tylko potwierdza że szpital do którego trafiłem nie taki zły. Z drugiej strony Ty się Witku chyba leczyłeś w czasie lockdown'u? To też wiele zmienia. 

Miałeś znieczulenie ogólne? Ja miałem w kręgosłup (nie pamiętam fachowej nazwy). Pani anestezjolog i personel pomocniczy to były anioły. Na stole zaczęło mną trochę telepać, nie wiem czy z zimna czy z nerwów ale w życiu nie głaskało i nie uspokajało mnie tyle kobiet naraz. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mam takie troche nie typowe pytania, mianowicie jestem po operacji zerwanua sciegna achillesa.

Minal juz miesiac (nadal noga jest w gipsie w konskiej pozycji) i mam taki przypadek, ze jak chodze o kulach to stopa robi sie czerwona i troche puchnie ,natomiast gdy poloze sie na lozku po 10s, stopa wraca do normalnosci.

Czy to normalne czy udac sie z tym do lekarza?

Z gory dzieki i duzo zdrowka zycze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wizyty kontrolnej po miesiącu od operacji? Lepiej to skonsultować z lekarzem. U mnie stopa nie puchła, a dwa tygodnie od operacji już jeździłem na rowerku stacjonarnym. Na wizycie kontrolnej, zapytałem panią doktor czy można gips zastąpić butem ortopedycznym, ale się nie zgodziła. Na szczęście podczas koszenia trawnika 😀gips mi się połamał i sam zaordynowalem sobie but ortopedyczny 😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kordiankw napisał:

A nie masz wizyty kontrolnej po miesiącu od operacji? Lepiej to skonsultować z lekarzem. U mnie stopa nie puchła, a dwa tygodnie od operacji już jeździłem na rowerku stacjonarnym. Na wizycie kontrolnej, zapytałem panią doktor czy można gips zastąpić butem ortopedycznym, ale się nie zgodziła. Na szczęście podczas koszenia trawnika 😀gips mi się połamał i sam zaordynowalem sobie but ortopedyczny 😂.

Mialem tylko po tygodniu zdjecie szwow i wtedy lekarz powiedzial ,ze nie mam sie martwic. Gips zdjac dopiero po 6tyg, poniewaz zerwany w najgorszym miejscu czyli przy samym miesniu (wogole przed operacja powiedziano mi ze sa male szanse na powodzenie operacji ,naszczezcie sie udalo) ,noga nie boli, poruszam palcami tylko myslalem ,ze przejdzie ,a tu bez poprawy z ta stopa. Myslalem ,ze moze ktos mial podobnie?

Dzieki za pomoc, a Ty ile po operacji aktualnie , jesli mozna wiedziec ? 

Zycze duzo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. Jedynie po dłuższej jeździe rowerem muszę rozciągać Achillesa. 3 miesiące od operacji musiałem zaliczyć egzamin ze sprawności fizycznej w tym beep test i test biegowy 10x10 i zaliczyłem go wg norm dla grupy wiekowej poniżej 30 lat. 

Edytowane przez kordiankw
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordiankw napisał:

Nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu. Jedynie po dłuższej jeździe rowerem muszę rozciągać Achillesa. 3 miesiące od operacji musiałem zaliczyć egzamin ze sprawności fizycznej w tym beep test i test biegowy 10x10 i zaliczyłem go wg norm dla grupy wiekowej poniżej 30 lat. 

Gratuluje i wielkie dzieki, bo troszke sie podlamalem. Myslalem ,ze to juz do konca trzeba byc ostroznym i takie sporty jak jazda na snowboardzie to nie do zrealizowania. Teraz jestem spokojniejszy. Jeszcze raz dzieki za motywacje. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

3 miesiące od operacji musiałem zaliczyć egzamin ze sprawności fizycznej w tym beep test i test biegowy 10x10 i zaliczyłem go wg norm dla grupy wiekowej poniżej 30 lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...