Skocz do zawartości

Ku przestrodze


Chrońmy Rysie

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarioJ napisał:

Zsuwałeś się pewno na nartach czasami nieco dłużej po stoku? Odpadłeś kiedyś w czasie wspinaczki z liną, jakiś dłuższy przelot, może wahadło? A propos Granatów to mimo, że owiany legendą krok jest jednak w innym miejscu, to są tam miejsca usypiste, kruche i trza czujnie, ech

https://zieloniwpodrozy.pl/granaty-w-tatrach-wysokich-zadni-posredni-i-skrajny/

no i w żlebach zalega śnieg zmrozony czy też lód choć nie sądzę by tam akurat

https://www.pap.pl/aktualnosci/smiertelny-wypadek-na-orlej-perci-nie-zyje-turysta

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info topru (kroniki tylko na fb?)

w sobotę doszło do śmiertelnego wypadku w Tatrach. Już o godzinie 8:24 na centralę TOPR dociera zgłoszenie od turystów będących na Orlej Perci o upadku turysty z Pośredniej Sieczkowej Przełączki w kierunku Dolinki Buczynowej. Ratownicy w kilkanaście minut od zgłoszenia docierają na miejsce wypadku i odnajdują turystę bez oznak życia. Turysta po blisko 200 metrowym upadku doznał obrażeń wielonarządowych. Ciało turysty śmigłowcem przetransportowano na lądowisko przy zakopiańskim szpitalu.
 
 
Po południu na Centralę TOPR dotarło zgłoszenie o wypadku taternickim na Mnichu. Taternik zjeżdżając na linie, poniżej górnych półek Mnichowych na skutek 'wahadła' doznał urazów głowy oraz kończyn dolnych. Śmigłowcem przewieziono go do szpitala.
✅️ w niedzielę na Mnichu doszło do kolejnego wypadku taternickiego. Tym razem na wschodniej ścianie Mnicha na Wariancie Ambrożego z wysokości spadł wspinacz i zatrzymał się na półce skalnej w jaskinii Studnia w Mnichu. Śmigłowiec na miejsce wypadku przetransportował 12 ratowników, którzy po dotarciu do taternika udzielili mu pierwszej pomocy i w noszach francuskich przy użyciu lin dyneema wyciągnęli go na powierzchnię z jaskinii po czym opuścili do podstawy ściany. 
https://www.portalgorski.pl/sporty-gorskie/wspinanie/skaly/2054-nowy-wariant-na-mnichu
Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A czytałeś nagłówek i pierwsze zdanie Witek?

Otóż wypadek był na Mnichu... czyli taternicki i Pan spadł u tknął w jaskini...???

Czy piszący w ogóle widział kiedyś góry? Ja już nawet o Tatry czy Mnicha nie pytam.

Kurwa!!! przytaczanie takiego badziewia mi uwłacza!

Pozdro

Mitku drogi specjalnie dla Ciebie, gratis, nie dziekuj.

https://www.facebook.com/1909.topr/posts/pfbid02H9Y1hGpBpALawEMSrmfMaCotvKMntsD2uuyChaSo4x3KUFTWG7rMBSf2TWTPUCnTl

Może ktoś wrzuci fotki z tego linku rzeczonej Studni w Mnichu, bo mnie quota blokuje...

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, star napisał:

Zsuwałeś się pewno na nartach czasami nieco dłużej po stoku? Odpadłeś kiedyś w czasie wspinaczki z liną, jakiś dłuższy przelot, może wahadło? A propos Granatów to mimo, że owiany legendą krok jest jednak w innym miejscu, to są tam miejsca usypiste, kruche i trza czujnie, ech

 

Chodzi o taki moment że już wiesz że nic nie możesz zrobić. A masz jeszcze świadomość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Chodzi o taki moment że już wiesz że nic nie możesz zrobić. A masz jeszcze świadomość.

 

Z tym nic nie możesz to dyskusyjne. Człek walczy do końca jeden stabilizuje lot, drugi próbuje łapać się czegoś... szybko to się dzieje, podobnie jak w poślizgu autem gdy tracisz kontrolę... ale pewno sporo zależy od osoby... ci z aspergerem do końca realizują plan póki się da... a potem... obserwują jakoby z boku... tak pisze trochę z autopsji, a trochę z lektury... i nie opowiem ci o tym, bo pewno się nie spotkamy... z tego co pamiętam lubisz sobie z rana pospać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, star napisał:

Sprostowanie z tegoż forum

Głupio mi trochę, ale jako grotołaz muszę sprostować. Studnia w Mnichu ma niecałe 23 m głębokości (59 m to długość wszystkich zmierzonych korytarzy), ale reszta się zgadza - Mariusz zatrzymał się na moście skalnym po ok. 8 m poniżej otworu.
Inwentaryzację Studni w Mnichu wykonali Gajesia i Recielus w 2000 r, w ramach prac PTPNoZ, a opis i przekrój znajduje się w tomie 10 monumentalnego dzieła Jaskinie Tatrzańskiego Parku Narodowego pod redakcją naukową Jerzego Grodzickiego. 

Tym niemniej, otwory (trzy) znajdują się 90-110 m nad piargami, tak że, ten, tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 minut temu, kordiankw napisał:

Tadeusz ty to chyba w dzieciństwie głównie nekrologi przeglądałes w gazetach 🤔

Ciepło, choć raczej na starość genealogia mnie zainteresowała. A tu ciekawy przypadek: 5 złotych czekanów, wybitne jednostki i wybitny cel... ciekawsze niż smutny koniec.

ps jak wy w tej Warszawie jeździcie? https://www.facebook.com/reporterwawa/videos/rozbity-mclaren-smolastego-rozbity-w-śródmieściu/842045580862485/

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, star napisał:

dlatego należy wprowadzić całkowity zakaz posiadania ras agresywnych w PL.

ja mam maltipoo, waga 5,5kg i moja bestia jest agresywna tylko w stosunku do kotów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grimson napisał:

dlatego należy wprowadzić całkowity zakaz posiadania ras agresywnych w PL.

ja mam maltipoo, waga 5,5kg i moja bestia jest agresywna tylko w stosunku do kotów.

Ja bym poszedł dalej. Takie groźne psy należy odstrzeliwać.

Właśnie myśliwi mają problem bo chce im się zabrać zabawę w postaci strzelania do ptaków. W zamian można im dać czyn pożyteczny : strzelanie do psów którymi właściciele nie potrafią się zajmować. Przykładowo idzie ulicą groźny pies na smyczy, bez kagańca, jeśli kogoś ugryzie to odstrzał. Albo idzie sobie pies, robi kupkę na chodniku, a właściciel nie sprząta. To odstrzał psa. Myśliwi będą mieli zajęcie.

U mnie na osiedlu ludzie często opisują takie przypadki, jak nie pilnowany pies kogoś ugryzł na chodniku.

Edytowane przez MarioJ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarioJ napisał:

Ja bym poszedł dalej. Takie groźne psy należy odstrzeliwać.

Właśnie myśliwi mają problem bo chce im się zabrać zabawę w postaci strzelania do ptaków. W zamian można im dać czyn pożyteczny : strzelanie do psów którymi właściciele nie potrafią się zajmować. Przykładowo idzie ulicą groźny pies na smyczy, bez kagańca, jeśli kogoś ugryzie to odstrzał. Albo idzie sobie pies, robi kupkę na chodniku, a właściciel nie sprząta. To odstrzał psa. Myśliwi będą mieli zajęcie.

U mnie na osiedlu ludzie często opisują takie przypadki, jak nie pilnowany pies kogoś ugryzł na chodniku.

Jak pies zesra się na chodniku, i właściciel nie posprząta- to w ryło właściciela. Jak biega pies agresywny bez smyczy i kagańca- do odstrzału.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...