Skocz do zawartości

jurek_h

Members
  • Liczba zawartości

    99
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez jurek_h

  1. Chodzi o te. Zauważ, że pod tylnym bezpiecznikiem jest czarna "łapa". Ona w trybie otwartym podpierała wiązanie i zapinało się je bez schylania. 100% Miałem kilka tych wiązań. p.s. M 40 to była równolegle z MRR produkowana skrzynka. Wtedy MRR wymagał schylenia się do zapięcia.
  2. Niezupełnie. Do tych ze zdjęcia wyżej nie trzeba było się schylać. Poprzednie wersje to miały ale te już nie.
  3. Jedne z tych to moim zdaniem to najlepsze wiązania w historii narciarstwa uwzględniając czasy współczesne. Zupełnie nie rozumiem dlaczego, wbrew wszelkiej logice skrzynkowe tyły wygrały. Przedni bezpiecznik Marker dalej poza wszelką konkurencją.
  4. Tu @Mitek Ci wyjaśnił.
  5. Niezwykle rzadko wypowiadam się na temat techniki jazdy a tym bardziej, czyjejś. Ty masz potencjał bardzo dobrej jazdy więc się odważę. Wydaje mi się , że @Chertan powiedział w zasadzie wszystko. Jeśli mogę coś podkreślić to nie czekaj na kolejny skręt pasywnie ale staraj się maksymalnie zacieśnić ten w którym jesteś. Pogłębiaj zakrawędziowanie. Zmniejszaj promień skrętu. Efektem jest wzrost dynamiki i oddalenie od posądzenia o techniki tramwajarskie 🙂 Na początku przejście w następny skręt może Cie zaskoczyć ale zapewniam doświadczenie ekscytujących doznań.
  6. 😄 Powyższy mój zrzut z systemu Windows 11. PC i7, 64GB ram, dysk M2 1T grafika Quadro 😄 Ten poniżej, Apple MacBook Pro. Chyba za stary bo pomimo, że działa na systemie Sequoia 15.4 jest na M1. p.s. STAR może załóż wątek "iPhone za co tyle dopłacamy" 🙂 To tylko żarcik. Nie mogłem się oprzeć.
  7. Hm. Nieładnie tak manipulować 😉 A może to przykład halucynacji ( AI oczywiście) W lewym górnym rogu logo Copilot.
  8. Czyli. Jeśli miliard Chińczyków zrobi sobie happening i każdy z nich będzie np. pięć razy dziennie przez rok karmił sieć informacją 2+2= 3,14 to za "jakiś czas AI będzie to podawać jako poprawne obliczenie i używać we własnych rozwiązaniach zadań. Czy dobrze myślę? Pamiętam jak pewien Londyńczyk zapakował na dziecięcy wózek komórki wszystkich znajomych, przeszedł się z nim po centralnych ulicach miasta i oczyścił je z ruchu samochodowego. Algorytmy Google Maps pokazały kierowcom w okolicy korek i zaczęli miejsca unikać. To wszystko robi się dość skomplikowane a przez to dość łatwe na ataki i manipulacje. p.s. nawet znalazłem film z tej akcji. Okazało się, że rzecz działa się w Berlinie 😄
  9. Naprawdę nie wiem jaka była kiedyś geometria nart i dlaczego właśnie taka. Pamiętam jedynie, że SL miały dłuższy promień skrętu od GS. Mogę się mylić ale coś ok. 53 ( SL) i 48m. (GS) Foremniki Jantarów były "zdejmowane" z bryły Dynastara Omeglass i nie zastanawialiśmy się nad geometrią. Ważniejsze było znaleźć na foremnik proste nowe narty a to nie było takie łatwe. Nigdy nie pisałem o potrójnych radiusach nart a jedynie o zmiennej sztywności podłużnej. Prawdę mówiąc nie rozumiem jak można na takich nartach jeździć dobrze mając poprawną technikę. Albo jeszcze gorzej. Aby z nich należycie korzystać trzeba mieć super technikę to znaczy wybitne umiejętności balansu przód-tył. Ale jeśli na jakieś głupotki marketingowcy znajdują uzasadnienie to ja tego nie nazywam nowymi technologiami. Załóżmy, że część z nich ma jakiś sens to jest to raczej ewolucja. ( która najczęściej za dwa sezony pozostaje zapomniana) Czemu nikt już się nie jara rockerem w trasowych nartach ? Był taaaaaki rewolucyjny i innowacyjny 🤣
  10. A to dobre. Titanal w Jantarach po połowie lat '70. Uprzedzam, że kevlar na począteku '80 Jaka była geometria w ołówkach? Proszę podpowiedz. Naprawdę nie wiem.
  11. Po 40-stu latach stagnacji same przełomowe wynalazki 🤣 Nie śmieję się ze Stockli ale z marketingowego bełkotu uprawianego przez wszystkich.
  12. To okrągłe : przykład kopułowego głośnika berylowego a prostokątne Mundorf AMT Raczej ciężko pomylić 🙂 Firma Mundorf NIE MA w ogóle w swojej ofercie głośników berylowych.
  13. No właśnie. Odpowiedź AI to nie jest projekt a dalej założenia projektowe. Nie ma żadnego kluczowego obliczenia. Jaka ma być pojemność obudowy ? Może obudowa zamknięta lub jeszcze innego typu? Powierzchnia BR ? Częstotliwości podziału nie mówiąc już o konkretnych filtrach to realizujących ? Ten niby projekt tak jak bym czytał audiofilskie forum. To podobnie sensowne do tego gdyby zawodnicy Pucharu Świata szukali porad odnośnie techniki jazdy na naszym forum. Pomijając zerową przydatność projektową, są tam elementarne błędy merytoryczne. np, sugerowany głośnik wysokotonowy: Ai proponuje 25mm kopułkę berylową i jako sugerowany Mundorf AMT ( Air Motion Transformer ) to zupełnie inna technologia. Skrajnie inna. Nie ma nic wspólnego z berylem. Nie jest nawet głośnikiem kopułowym a odmianą wstęgowego. Głośnik wysokotonowy: Typ: 1-calowa (25 mm) kopułka berylowa dla wyjątkowej szczegółowości i rozszerzonego pasma. Pasmo: 4 kHz – 20 kHz (z możliwością rozszerzenia do 30 kHz dla formatów hi-res). Producent sugerowany: Mundorf AMT lub Scan-Speak Illuminator.
  14. Wracając do tematu. Ja za Stockli nie dopłacam ani jednej złotówki. Nigdy ich nie kupiłem 🙂 Jeździłem na kilku i było różnie ale raczej dobrze. Jak dla mnie: SX fenomenalne. Zdecydowanie lepsze niż ich konkurencja w tej grupie. Jednak ja takich nart nie potrzebuję. Komórki SL dla mnie za twarde. Może ktoś cięższy i lepszy technicznie będzie miał inne zdanie. Sklepowe SL .....przeciwnie. Dla mnie za miękkie i zbyt mało responsywne. Może ktoś lżejszy i ......... 😉 technicznie będzie miał inne zdanie. Gdybym jednak kiedyś Stockli kupił nie czuł bym się oszukany. To solidne, trwałe i dobre narty. Naznaczone określonym prestiżem. Jak komuś pasują ( co mnie nie dziwi) to niech kupuje. Mamy wybór i to jest najważniejsze.
  15. Masz rację. To już nie podlega żadnej ocenie. Bareja by podobnego zestawienia skuteczności związków narciarskich nie wymyślił. Obecne szefostwo PZN rozłożyło nawet skoki. Nawet nie ma sensu gadać.
  16. Ale to trochę nie tak. W FIS jest wszystko odwrotnie 🙂 Czyli im więcej punktów...........tym gorzej. Nie znam za wielu nazwisk z listy ale jest na niej Istok Rodes. Dziewiąte miejsce ze stratą 1.44 do Habdasa. To młody Chorwat który już kilka razy mieścił się w piętnaście Pucharu Świata.
  17. Nogi Erez polecam posłuchać w domku : Jednak jeździć wolę bez muzyki.
  18. Pytanie do ChatGPT: To było tak. Bociana dziobał szpak. Potem były jeszcze dwie takie zmiany. Ile razy szpak był dziobany. Odpowiedź: Z opisu wynika, że szpak był dziobany przez bociana, a potem były jeszcze dwie zmiany. Jeśli przyjmiemy, że każda zmiana oznacza, że szpak był dziobany przez bociana, to szpak był dziobany: Raz przez bociana Drugi raz podczas drugiej zmiany Trzeci raz podczas trzeciej zmiany Zatem szpak był dziobany 3 razy. To chyba na dziś bardziej sztuczne niż inteligentne Zupełnie poważnie to myślę, że za jakiś czas Ai będzie przydatnym i powszechnie używanym narzędziem. Dziś zupełnie niepotrzebnie robi się z niedojrzałej technologii sensację która zrobi wszystko. Ile razy spróbowałem przy jej pomocy osiągnąć jakiś cel w mojej pracy to kończyło się poziomem przedszkolaka. ( wielu przepraszam bo to może ich obrażać) Na wszystkich płaszczyznach projektowania wzornictwa to się nie sprawdza. Wychodzi najzwyklejszy KICZ. Żaden, nawet najmniej zdolny projektant nie chciał by się pod tym podpisywać. Bezrefleksyjne połączenie np. przodu Volvo 240 z tyłem porsche 911 nie jest designem a totalnym bezguściem połączonym z zerowym sensem użytkowym. Na dziś ta niby inteligencja niestety tak działa. Oczywiście sprawdza się tam gdzie ma przewagę na człowiekiem w pamięci i ilości obliczeń jakie może szybko przeprowadzić ale to dalej NIE inteligencja.
  19. W tym rzecz. To bełkot który jest żłobkiem dla początkującego projektanta który wie już tyle, że chce sam coś zrobić. Chat jest daleko za nim. Mimo wszystko myślę, że Ai i tak była by lepsza od współczesnej "elity" politycznej.
  20. To możliwe 😉 Ale wyjaśnienie jest bardzo przewrotne.
  21. Mnie się nie udaje. Widać umiem zaprojektować ale nie umiem zapytać jak się projektuje 😄
  22. To dokładnie pokazuje ile ChatGPT na dziś jest warty. Jeśli jego technologia będzie za 35 lat tak samo nowatorska jak te o których pisze w nartach Stocki to .....słabo. Zapytajcie ChatGPT o rzeczy na których sami się znacie. Krótko mówiąc na razie ......bredzi okrutnie.
  23. To podoba mi się najbardziej. ChatGPT jest marketingowcem w krawacie 😉 Klasycznie dla tej grupy zawodowej : bełkot bełkotliwy. Wyjaśnienie "nowych technologii" polega na napisaniu, że tworzą "nowe technologie" Jakie? Które? W jaki sposób przekładają się na poprawienie stabilności, elastyczności i kontroli. Dopytaj proszę. Pewnie będzie jeszcze śmieszniej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...