Skocz do zawartości

Peter

Members
  • Liczba zawartości

    248
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana Peter w dniu 6 Kwietnia

Użytkownicy przyznają Peter punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Peter's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

  • Conversation Starter
  • Very Popular Rare
  • One Year In
  • Dedicated
  • Collaborator

Recent Badges

273

Reputacja

  1. Zdziwiłbym się bardzo gdyby nie miała jakiegoś szkolenia sportowego, w dzieciństwie lub młodości, wg. mnie jeździ jak zawodniczka, czy ex-zawodniczka.
  2. A co napiszesz jeśli każda narta slalomowa z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku miała dzioby szersze niż piętki, jakiś regres nastąpił na przełomie wieków?😄 Raczej obstawiam, że kolega być może odwrócił kolejność albo coś pomylił ale nawet jeśli nie pomylił, to jest to bez znaczenia. W obecnym stuleciu nie było jakiś zasadniczych zmian. Ogólnie wzrósł poziom narciarstwa jak w każdej innej dyscyplinie, dopracowano pewne niuanse, ale to są detale, których z pewnością w żaden sposób nie można przenieś na jazdę amatorską, podstawowe sprawy są z pewnością takie same.
  3. Z pewnością miednica leży w dolnej części tułowia, jak było napisane. Mówisz "modern narciarstwo" na naszym AWF😄. Z którego roku jest opracowanie, którym się posłużyłeś, kto jest autorem, czy ten autor wyszkolił chociaż jednego zawodnika, powiedzmy chociaż na poziomie 100Fis punktów, czy w ogóle umie jeździć na nartach?😀 Pozdrawiam
  4. To, że ktoś się krańcowo rotuje w kierunku skrętu chociaż częściej w kierunku przeciwnym, by w ogóle utrzymać się na nartach, raczej nie podlega ocenie, bo jest to tylko wynik błędu jaki popełnił wcześniej.
  5. Zaatakowano mnie tutaj AWeFem😂, więc ja odwołam się do wyższej instancji😁 i posłużę się słownikiem języka polskiego PWN, w którym stoi jak byk, że rotacja dotyczy górnej części tułowia a miednica z pewnością nie jest górną częścią tułowia, więc posługiwanie się terminem "rotacja biodra" jest jak najbardziej poprawne, natomiast każdy zawodnik wie, że jak trener woła do niego "nie rotuj" to wie, że w domyśle chodzi o biodro. PWN rotacja «ruch skrętny górnej połowy tułowia z równoczesnym ruchem ramienia i barku zewnętrznego, będący częścią ewolucji narciarskiej»
  6. Definicja już była podawana wcześniej przez innych i ja ją znam. Tak z ciekawości zapytam czy tam u was w Ameryce też macie studia wyższe poświęcone narciarstwu zjazdowemu, tak jak u nas powiedzmy AWF i specjalizacja?
  7. Dobra, macie racje jak się wchodzi miedzy wrony to się kracze jak i łoony, tym niemniej każdy polski zawodnik jeśli otrzyma wskazówkę, że zbytnio się rotuje, zinterpretuje to jako nadmierne wystawienie/obróceniu zada/tułowia do wnętrza skrętu. Tak, że nie będę już pisał o rotacji biodra tylko w wyżej wspomnianym wystawieniu zada 😄, co zresztą uczyniłem w pierwszym poście, co by nie było nieporozumień, ale jak widać było mało😉😄 Przypomnijcie sobie naszych komentatorów TV, byłych zawodników, dość często używają sformułowania, że "kogoś tam zrotowało" nigdy nie padło to stwierdzenie w kontekście, że był ustawiony zgodnie z kierunkiem skrętu tylko jeśli już to wręcz odwrotnie😵
  8. Żeby nie było tendencyjnie🙂, Panie z racji innej budowy i mniejszej siły muszą czasami bardziej rotować biodro.
  9. To wytłumaczcie mi proszę, co ma zrotowane poniższy zawodnik 😵, bo wg. mnie nic😄
  10. Najwyraźniej odmiennie a właściwie przeciwnie rozumiemy termin rotacja bioder, dla mnie biodra są zrotowane, gdy nie podążają za nogami. Czyli wyjściowo mamy układ fizjologiczny bioder gdy podążają za nogami i układ zrotowany, kiedy są obrócone wzdłuż długiej osi ciała względem nóg. Nie rozumiem dlaczego normalny układ bioder nazywać układem zrotowanym? Samo wyrażenie rotacja, kontrrotacja oznacza ruch obrotowy, więc nie można napisać: "Kontrotacja to jeżeli nogi i narty kierują się przykładowo w prawo a biodro w lewo." Ja bym napisał, np. że przy skręcie w prawo, przy rotacji bioder, biodra rotują w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, patrząc z góry, analogicznie w lewo odwrotnie. Natomiast dla mnie kontrotacja dotyczy tułowia czy może lepiej obręczy barkowej, którą ustawiamy w kontrze(czyli obracamy w kierunku przeciwnym) do zrotowanych bioder, bo jak inaczej wytłumaczysz przedrostek "kontr" czyli coś przeciwnego względem wyjściowego układu obrotowego.
  11. Zupełnie nie rozumiem co chcesz udowodnić i jaki to ma związek z tym co napisałem?
  12. Peter

    Materiały szkoleniowe

    Masz podnieść wewnętrzny bark, żeby zwiększyć nacisk na zewn. narte. czy jak kto woli angulować😊
  13. Każdemu wydaje się, że jest wyjątkowy😄, problem, o którym piszesz mają generalnie wszyscy z najlepszymi zawodnikami łącznie, jasne że na innym poziomie. Na krótkich taliowanych nartach łatwiej ukryć niedoskonałości w "dystrybucji" masy, bo możemy to ukryć skręcając bardziej z kolan, to dlatego zawodnicy jeżdżący w zawodach tylko SL, na treningach GS trenują równie często jak SL.
  14. Dobra, nie będę więcej strzępił języka😄, może jeszcze zbyt wcześnie żebyś zrozumiał, co to znaczy "czekanie na skręt", w każdym razie nie utrwalaj tego zbytnio, bo oduczyć się będzie trudno, kontrola prędkości poprzez jazdę poprzek stoku, nie jest zbyt dobra i do niczego nie prowadzi. Potem wykonałeś dwa płytsze skręty ale gdyby stok nie był tak szeroki i byłby ciąg dalszy nie utrzymałbyś tych skrętów. Zwróć uwagę jak długo trwa faza poczatkowa, końcowa i przejście względem fazy prowadzenia.
  15. Zbyt długo czekasz na skręt, przechodź płynnie ze skrętu w skręt, bo inaczej nabierasz zbyt dużo prędkości, przy przejściu nie wychodź tak bardzo pionowo w górę tylko bardziej do przodu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...