
Harnaś
Members-
Liczba zawartości
226 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Ostatnia wygrana Harnaś w dniu 1 Kwietnia
Użytkownicy przyznają Harnaś punkty reputacji!
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Harnaś's Achievements
-
No to chyba jednak nie całkiem taki odpowiednik jak się nie da przepisać.
-
Piotr uzyskał Level 4 CSIA w Polsce, czy w Kanadzie?
-
Zapewne porównał sobie programy szkoleniowe i certyfikacje.
-
Nie chodziło mi tylko o pług. Prawie każdy w końcu przechodzi od pługu do równoległych ustawień nart (jeśli wcześniej nie zakończy kontaktu z nartami), ale do prawidłowego skrętu ciętego już mało kto dociera. W tym większość doświadczonych miłośników nart GS. Na tym zakończę moją dyskusję. Niedawno zresztą pisałem, że jeszcze nie jestem gotowy na takie dyskusje i ich unikam 😉
-
Nie mam pod ręką książki Zbigniewa Mazusia, on to to dobrze wyjaśnia. W każdym razie dokładnie tak to zadziałało w przypadku moich siostrzeńców (drugi też został oddany pod opiekę przypadkowych instruktorów...).
-
To akurat jest opisane w książce, którą podałem. Z moim instruktorem nie rozmawiałem o nauce jazdy od podstaw. Możesz się umówić z nim na lekcje, albo konsultacje. Poniżej namiary. To Jono Liew. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry (jeśli nic się zmieniło w ostatnim roku). Nie wiem czy jest teraz jakoś aktywny jako instruktor. W sezonie 2020/2021 miał szkolić ratowników górskich w Szczyrku (ale z powodu plandemii wszystko odwołali) i dlatego go znalazłem w swojej okolicy. To jego wizytówka z tamtych lat: https://www.e-korepetycje.net/jonoisaguide/jazda-na-nartach
-
Akurat szachy wiele z inteligencji nie wymagają. Opiera się to na zapamiętywaniu schematów. Już dawno algorytmy są lepsze od ludzi. W mojej branży (projektowanie systemów IT) powinno się tworzyć różnorodne modele - to nie jest enigmatyczna twórczość. Do tego jest wymagane myślenie systemowe i krytyczne. AI tego nie potrafią i nie widać perspektywy na przełom, bo genAI nie tworzy, tylko generuje z istniejących tekstów (i też powiązanych obrazków) wykorzystując metody statystyczne. Wszystkie osiągnięcia AI to brutalna siła mocy obliczeniowej zaprzęgnięta do metod wymyślonych dekady temu. Ktoś zdecydował by włożyć w to grube miliardy i teraz by chciał na tym zarobić, stąd dużo szumu medialnego. Są plany by zastępować ludzi, ale patrząc jak to wygląda w systemach biznesowych, to jest duże rozczarowanie i wiele problemów. Są naukowcy i inżynierowie, którzy się śmieją z naiwnej wiary w możliwości AI. Są próby wymyślenia czegoś lepszego na innych zasadach, ale na razie chyba jeszcze nic nie wynaleźli.
-
Tak mi AI powiedzało: "Sztuczna inteligencja (AI) generuje obrazy na podstawie polecenia tekstowego, czyli promta. Algorytmy uczenia maszynowego analizują ogromne zbiory obrazów i tekstów z internetu, aby wygenerować obrazy, które pasują do podanego opisu. "
-
Przetwarzanie cyfrowych obrazów też jest oparte na statystyce i wykorzystaniu bazy obrazków do generowania wyników. Nie ma w tym żadnej twórczości i inteligencji.
-
Zupełnie inaczej. My przetwarzamy więcej niż tylko tekst, który jest stosunkowo prosty do przetwarzania na postać cyfrową. Wiadomo jak działa AI, a nie wiadomo dokładnie jak działa ludzka inteligencja.
-
AI nie może nic stworzyć, bo nie jest inteligentne i nie rozumie nic. Generuje odpowiedzi z tekstów jakie dostało z wykorzystaniem metod statystycznych.
-
Jednego już spróbowałeś. Jesteś zadowolny z postępów? 😉
-
Oczywiście czystym skrętem ciętym nie da się wszędzie pojechać, ale to jest naturalny sposób jazdy na nartach, wykorzystujący ich charakterystykę. Zaczynając od pługu bardzo łatwo zablokować się w siedzeniu na tyłach nart. Fajnie opisane jest to tutaj wraz z całą metodyką nauki od zera: https://allegro.pl/oferta/nauka-jazdy-na-nartach-w-xxi-wieku-ski-21-17325686465 Nie wiem jak uczyłby mój kanadyjski intruktor. Spytam go. Na razie jestem w Dolinie 5 Stawów Polskich 🙂
-
Nie ma potrzeby nowego wątku. Próbowałem zgadnąć jak rozumiesz skręt cięty. Skoro uważasz, że to takie łatwe, to nie rozumiesz go. Podstawy są jazdy na nartach są takie same dla amatorów i sportowców. Wpiszlogin musi wybrać komu zawierzyć 😉
-
Mylisz skręt cięty ze skrętem carvingowym w dobrych warunkach, gdzie założeniem jest wykręcanie jak najdłuższych łuków. Zawodowcy od dekad jeżdżą skrętem ciętym, nawet jak nie było nart taliowanych. Można sobie zobaczyć filmy archiwalne. Bardzo rzadko spotykam narciarzy, którzy poprawnie potrafią jechać skrętem ciętym. Za to całe tabuny "ześlizgiwaczy", w tym "eksperci" na nartach GS. Właśnie takie poglądy jak prezentujesz dominują w polskim środowisku intruktorskim. Efektów sportowych brak. Obserwuję młodzież ze sportowych szkółek w Szczyrku - to jest dramat. Uczą ich tylko zapierdalać, a nie potrafią jechać skrętem ciętym. Na amatorów też się to przekłada. Te archaiczne metody nie są skuteczne. Ludzie zniechęcają się do narciarstwa, albo rezygnują z doskonalenia techniki, bo myślą, że "nie mają talentu". Miałem styczność z wieloma instruktorami z Polski, w tym po AWF. Dla mnie to zaścianek - nauczyli się czegoś na uczelni/kursach i na tym koniec rozwoju. Pomógł mi dopiero instruktor wyszkolony w Kanadzie (najwyższe uprawnienia). Jeszcze jeden dobry był z Węgier, ale z nim mi nie było po drodze. Czy miałem pecha? Nie, dobry instruktor w Polsce to wyjątkowa rzadkość. Mojego siostrzeńca uczyło kilku instruktorów (w tym regularnie jedna). Efekty? Pług! Po jednej lekcji z takim amatorem jak ja, chłopak zaczął jeździć nartami równolegle.