eliorlan
Members-
Liczba zawartości
164 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Zawartość dodana przez eliorlan
-
Nic mi się nie pomyliło, Zewnętrzna (dolna) moja lewa noga. Postawić zewnętrzną na krawędź to prościzna ,wystarczy przechylić się do środka skrętu, górną postawić na krawędź to już nie jest takie proste. Biodro w skręt wprowadzamy obracając miednicę, nie pchamy, obracamy. Temat nie dotyczy tych którzy jeżdżą wsadzając 2 kolana w skręt. Pozdrawiam niedowiarków.
-
Siema. Nie wiem co tam się naczytałeś ale kontra to jest "obrót miednicy biodrowej na zewnątrz skrętu" tzn kierunek obrotu jest na zewnątrz ale w skutek kątowania(angulacji) biodro wewnętrzne jest do środka skrętu. Pokazuję to na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=D_GROJJUyy0 lepiej gorzej ale obrót bioder załapiesz. Mamy separację więc nie jest możliwe obracanie tułowia. Linia barków prostopadle do kierunku w którym jedziemy. Jest tu gdzieś filmik z Deb A. gdzie instruktor zaczynał skręt od wysunięcia nogi i wepchnięciu tam biodra, podobnie robisz a na dodatek skręcasz tułów(duży błąd). Skręt zaczynamy : kostki, kolana i biodro. Brak u cienie fazy sterowania i samego balansowania na narcie dolnej. Pojęcie kontra dotyczy skrętu długiego i średniego, skręt krótki jeździmy kolanami i kontra nie występuje. pozdr
-
filozofom i magom .
-
https://www.yourskicoach.com/glossary/SkiGlossary/Angulation.html
-
Wybacz. Nie chce mi się szukać. Rozkmina jest w kontekście prostoty wypowiedzi. . E-senior mówi ze na górze garbu odciążamy-to jest prawda. Twoją wypowiedź zapamiętałem że przed garbem przeciwskręt- to jest półprawda. Bo to jest skręt. Tylko jak najedziesz prawym skrętem to w wyniku odciążenia i przekrawędziowania zjedziesz w lewo, a jak najedziesz lewym to pojedziesz w prawo. Dlatego przed garbem musisz wiedzieć w którą stronę chcesz jechać i takim skrętem najeżdżać. pozdr.
-
W przypadku techniki jazdy po muldach.
-
To może wyjaśnijmy co adept narciarski może zrozumieć z wypowiedzi Adama cyt. " przed muldą (garbem) przeciwskręt" pozdr
-
Siema. Jak będziesz siedział u siebie w biurze to podnieś cztery litery i stojąc na dwóch nogach przyjmij pozycję kibla. Przesuń dupsko 2 centymetry w lewo - będziesz na lewej nodze, przesuń dupsko 2 centymetry w prawo -będziesz na prawej nodze, to jest ANGULACJA. 😉 Odciążać nie potrzeba .
-
Spójrz na zdjęcie Petera. korpus idzie obok nart i jest skierowany nie do dziobów a do środka skrętu. pozdr.
-
Siema. Dzięki za odzew. Na tym forum o kontrze może i słyszeli ale zastosować napewno nie wiedzą jak. Tutaj jest przekonanie że "biodra są bo są" , "biodro samo się ustawi" itp. Jakbym nie wiedział że filmik można źle odebrać to bym nie skasował. Na filmie miało być że przy skręcie w prawo z postawy narciarskiej , biodra idą dostokowo w prawo a korpus odstokowo. tylko kierunek spychania w prawo (angulacja, kontowanie) jest początkowo oddalający biodro wewnętrzne od środka skrętu ( tzn. biodra będą postawione tak jak 2 pozycji z twojego diagramu i w wyniku kontry przechodząc do fazy sterowania przybliża te biodro wewnętrzne do środka skrętu ( tj, biodra będą prostopadłe do nart). Każdy następny skręt będzie z kontrą . Na filmie pokazałem że jeżeli zastosujemy Kontrę to biodrem można zjechać choćby do stoku. O zewnętrznej narcie nie mówiłem. Ogólnie zrobię nowy filmik , może będzie prostszy w przekazie. I napewno nie będę jechał za nartami. I napewno nie będę wysuwał nogi przy skręcie. O zachowanej separacji nie wspominam nawet. U ciebie Kontra to ilość włożonego biodra, u mnie Kontra to sam fakt obrócenia biodra , a ilość włożonego biodra to inny temat poruszany przez ciebie w załączonym filmie . Pozdr.
-
Dzięki. Całkiem w innym kontekście do tego poszedłem. Ogólnie jak narty równe to biodra prostopadle .
-
1. filmik postawa narciarska lub jazda w linii spadku. 2. filmik inicjacja,3 filmik sterowanie,4 filmik zakończenie skrętu.
-
jeżeli to się ma zgadzać z moim jeżdżeniem to jadą z góry do dołu i w prawo. 😉
-
Siema. Wycofuję się z powiedzenia że skręcamy się do skrętu . Za duży skrót myślowy 🙂 .Dlatego wycofałem filmik. A dla kolegi Dyzio dziękuję, choć tu po mnie pojechał ciut 😉 . Ogólnie to chciałem pokazać taki kwadrat jaki Debi. Armstrong, kontowego ustawienia bioder w momencie inicjacji ,pozycja nr. 2 Rozumiem że plansza przedstawia skręt w prawo?
-
Nie nie robię. Będziemy mieli o czym porozmawiać. Będziesz w styczniu w VT ?
-
Dzięks .pozdr
-
Jak się zabiorę z ekipą to Alta Badia, ale mogę się wybrać i do Madonny tylko nie mam z kim. Planuję drugi tydzień grudnia, , może być i pierwszy.
-
W grudniu wybieram się w dolomity, jeszcze sprawa niedograna to nie wiem jak wypali. W styczniu jak dożyje to będę z Szabirem w Val Thorens , środek marca marcu będę na sellaronidzie. Do Zwardonia mam daleko, a na 2 dni w góry nie jeżdżę , ale nie mówię nie.
-
aa do nart. 😉 na koncu skrętu. Dokładnie 😉 tylko trochę. Jeżeli piszę że skręcam biodra w fazie przejścia to to nie wynika ze skrętu skończonego. Ale o to kopii nie będę kruszył trzeba by pojeździć na boisku i sprawdzić. 🙂 pozdr.
-
W czasie jazdy skręcę biodra w fazie przejścia, spadnę na dolną i pochylając się do środka skrętu z ruchem kontry dostawię górą nartę pochyloną wcześniej na krawędź. Faktycznie w końcu skręty, biodra będą prostopadle do nart. pozdr.
-
hehehhe 😉 ,wywód jest z postawy narciarskiej bazowej, pokazuje ciągłość łańcucha przyczynowo skutkowego. W czasie jazdy długim ,spadamy na dolną nartę i do środka skrętu wysuwamy bar jednocześnie kontrując biodrami. Nic tu się nie kłuci. Nigdzie nie pokazuję rotowania czegokolwiek. Pokazuje nartę górną gdyż to ona prowadzi skręt.
-
Adam, jak widzisz jeździmy trochę inaczej, ja nie będę skręcony na końcu skrętu. biodra na końcu skrętu będę maił ustawione prostopadle do linii spadku. pozdr.