wort
Members-
Liczba zawartości
1 796 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Zawartość dodana przez wort
-
Jak nie jeżdżą , właśnie dzięki kolejnym dwóm skrętom z oporu dolnego Liensberger wygrała mistrzostwa w SL, no może trochę przesadzam ale wykonała na zawodach dwa takie niemal książkowe skręty, każdy może sobie poszukać, filmik z zawodów jest dostępny.
-
Co tam zaś gęgacie , Psmok napisał tutaj kiedyś mniej więcej, że jazda na nartach w uproszczeniu sprowadza się do jak najszybszego znalezienia balansu na narcie zewnętrznej i to właśnie zawodnicy czynią, amatorzy też powinni. "bo często podnosi im się noga wewnętrzna przed skrętem i na jego początku. Wg. Paula Lorentza to zły timing." Jak " bardzo często" na sl prawie zawsze chociaż czasami w szczątkowej postaci, to jest norma, zaś "niepodnoszenie" to coś wyjątkowego, dominuje na bardziej płaskich odcinkach Proporcja w/w zależy od konfiguracji terenu i ustawienia tyczek tamże. (248) Shiffrin SL Training_March 2017 - YouTube Tutaj bardzie płasko więc" podnoszenia" jakby mniej ale tam gdzie trzeba jest ewidentnie. (248) Katharina Liensberger | 3rd place | Levi | Slalom | FIS Alpine - YouTube
-
Ale kombinujecie Było już napisane ale powtórzę, każde buty z miękkim butem wewnętrznym(skiturowe, rolki,ł yżwy etc.) dobiera się zostawiając po pół centymetra na owy but z przodu i z tyłu. Tak, że zostaje 1cm luzu za stopą włożoną do samej skorupy zewnętrznej to cała filozofia, jeżeli pije w paluchy to próbujemy przetrzymać a jak się nie da wytrzymać robimy miejsce na paluchy obniżając dno buta lub robimy miejsce od góry/boku.
-
Jakie zaś "półprzysiady" oraz krótkie, zbyt krótkie kijki . Jeździcie na oślich łączkach, więc wysokie stanie, wyjście w górę i zejście tak mniej więcej jak poniżej widać. (221) Oliver Parazette SL Switchback Loveland 11/13/19 - YouTube
-
W wersji dla początkujących, już tłumaczono, trzeba było uważać, przenosisz ciężar ciała na zewnętrzną nartę, "liczysz do dwóch" a dalej z tego co widziałem już umiesz
-
"faza wywołania skrętu; Część skrętu, w której w wyniku impulsu skrętnego wprowadza się narty w skręt." wg. Stanisławskiego
-
Technika na 9/15 to oznaka zbliżającej się starości .he, he to wskaż mi poniżej na filmiku skręty z ustawieniem nart 9/15 , takie skręty na tyczkach to zupełnie wyjątkowa sytuacja.
-
Piszę o nadmiernym dokręcaniu skrętu czyli narty w poprzek, taka jazda na "okrągło", można tak swobodnie bujać się na stoku lecz na tyczkach jest to wysoce niewskazane.
-
Niby tak, ale zawodnik na bramkach zrobi wszystko, żeby narty jak najmniej były w poprzek stoku bo niby jedziesz szybko tylko w kierunku jakby przeciwnym niż meta . Nadmierne dokręcanie skrętów to jest zmora podczas szkolenia zawodniczego, dzieci tak jeżdżące nigdy nie będą dobre na zawodach, zazwyczaj jeżdżą tak te bardziej "bojące się".
-
Dlaczego nie podnosimy się w skręcie - nowy filmik Morgana
wort odpowiedział a_senior → na temat → Nauka jazdy
Taki filmik z narciarskiego żłobka , jak myślicie dlaczego ten dzieciak podskakuje jak piłeczka, ktoś popełnia błąd i specjalnie dla upadku jego spodziewanej kariery wbija mu do głowy takie bezeceństwa jak wyjście w górę? -
Każda jazda w poprzek stoku a do tego sprowadza się owo "dokręcenie" jest dla mnie żłobkiem.
-
Tia a nawet godne godne teorii "dużego palucha" , stopklatek z takim skrętem przy innej okazji było bez umiaru, każdy może sobie znaleźć.
-
Czy ja dobrze rozumiem chcecie "dokręcić/zamkąć skręt" czyli oczekujecie przekrawędziowania jak narty są ustawione mniej więcej prostopadle do linii spadku?
-
Dlaczego nie podnosimy się w skręcie - nowy filmik Morgana
wort odpowiedział a_senior → na temat → Nauka jazdy
Ski Like Marco Odermatt (Upward Release) - YouTube -
Jak dla mnie skręt jest wykonywany poprawnie tzn. "na zewnętrznej", która puszcza w zbyt miękkim śniegu i zawodnik musi na moment przenieść ciężar bardziej na wewnętrzną nartę co powoduje jak twierdzisz "zbytni rozstaw nart" Zobacz jak dalej sobie ładnie poradził sobie w tym skręcie.
-
Która to sekunda?
-
Możesz konkretnie pokazać na stopklatce taki skręt?
-
He,he a tak właściwie co chcesz udowodnić, że ten Portugalczyk jadąc po stole w jednym czy drugim skręcie użył więcej wewnętrznej niż należało czy o co właściwie chodzi ? Co do jego jazdy nie mam żadnych zastrzeżeń, mało tego jestem pewien, że w każdych warunkach pojedzie lepiej niż każdy tutaj piszący
-
Pokaż mi to na stopklatce bo nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. Dla mnie narta górna/dolna czyli faza przejścia, górna staje się zewnętrzną następującego skrętu.
-
Nie mam takiego programu, zrób sobie z wycinków
-
Kristofersen już był teraz leszcz Shiffrin
-
Pewno, że tam coś na wewnętrznej jest, może być trochę więcej lub mniej j, momentami jak chce "połyżwować" to może być nawet 50/50 ale generalnie jest oparty na zewnętrznej:
-
Omawiany wyżej moment to jest początek skrętu więc ta "chwila" jeszcze trochę potrwa.
-
Już kiedyś napisałem, że wyrazy zakończone na "ing" powinny być w narciarstwie zakazane , jest normalne podniesienie narty wewnętrznej. Może być czubem do góry(jak wyżej), czubem w dół(niby poprawnie) lub równolegle do podłoża . Równie dobrze mogłoby w tym momencie narty wewnętrznej nie być wcale bo nie ona jest istotna w tym momencie. Chodzi tutaj o jedną rzecz, mianowicie jak najszybsze i możliwie jak najmocniejsze (w zależności od sytuacji) "oparcie się" na zewnętrznej narcie.
-
Wygląda raczej "normalnie" przynajmniej tutaj: